Close

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri hangileridir? Peki nasıl iyileştirebilirsiniz? Kaba, engebeli ciltle uğraşmaktan bıktınız mı? Uzmanlara göre düzensiz cilt dokusu, buna neyin sebep olduğu ve ondan nasıl kurtulacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Cilt bakımı araştırması ve ürün eğitimi önemli bir an yaşıyor. Artık tüketiciler, ışıltılı bir cilt yaratmak için ciltlerine ve vücutlarına sürdükleri ürünler hakkında bilgilendirilmeyi her zamankinden daha fazla istiyor. Lekeleri yok etmek veya koyu lekeleri düzeltmek gibi günlük cilt bakımı rutinlerinde ele alınması daha açık görünen çok sayıda cilt sorunu olsa da, cilt dokusu genellikle sonradan düşünülen daha ince bir cilt sorunudur.

Şimdi, pürüzlü cilt dokusunun tam olarak ne anlama geldiğini, cildinizin dokusunu iyileştirecek basit çareleri ve en kusursuz ten renginizi ortaya çıkarmak için profesyonellerin en iyi ürün önerilerini keşfedin. Düzensiz ciltler için bakım ürünleri hangileridir?

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri hangileridir? Düzensiz cilt dokusunu tedavi etmek bir zorunluluktur. Düzensiz cilt dokusunun ötesinde spesifik bir teşhis yoksa, nazik temizlik ve düzenli pul pul dökülmeyi, ardından hyaluronik asit ve antioksidanlar içeren bir serum önerilir. “Daha sonra bu adımı nemlendiriciler, yumuşatıcılar ve tıkayıcı maddeler içeren bir nemlendirici takip eder ve son olarak güneş koruması uygulanır.

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri
Düzensiz ciltler için bakım ürünleri – Düzensiz ciltler için bakım ürünleri
  • Mavala Pore Detox Mükemmelleştirici Köpüren Temizleyici 165 ml 7618900542013
  • Mavala Pore Detox Mükemmelleştirici Tonik Losyon 200 ml 7618900544017
  • The Purest Solutions Gözenek Sıkılaştırıcı Ve Arındırıcı Tonik 200 ml 

Düzensiz cilt dokusu nedir?

Düzensiz cilt dokusu nedir? Her şeyden önce, cilt dokusunun ne anlama geldiğini ve düzensiz cilt dokusunun nasıl farklılaştığını açıklayalım. Cildimizin dokusu, cildin genel pürüzsüzlüğünü ve cilt yüzeyinin düzenliliğini ifade eder. Cilt asla tamamen pürüzsüz değildir – derinin yüzeyinde küçük oluklara sulci cutis adı verilen tepeler ve vadiler vardır. Bu nedenle, eşit olmayan cilt dokusu, önemli sayıda sulkus cutis ve crista cutis yüksekliği ile sulkus cutis derinliği arasında belirgin bir fark ile karakterize edilir. Fark ne kadar büyük olursa, cilt dokusu o kadar düzensiz olur.

Düzensiz cilt dokusu nedir? Başka bir deyişle, pürüzlü cilt dokusu , cildin daha az pürüzsüz olmasına ve pürüzlü, tampon tarafında hata olmasına neden olan her türlü düzensizliği ifade eder. Düzensiz cilt dokusuna büyük gözenekler, cilt gevşekliği, akne izleri, kuruluk, güneş hasarı, sebore, sebase hiperplazi veya seboreik keratoz gibi iyi huylu büyümeler ve diğer birçok faktör dahil olmak üzere birçok farklı şey neden olabilir.

Çok çeşitli stres faktörleri düzensiz cilt dokusuna neden olabilirken, Sturm düzensiz cilt dokusuna neden olan büyük suçluyu ortaya çıkarır. Düzensiz cilt dokusu nedir? Cildin yüzeyinde biriken ölü deri hücreleri, düzensiz dokunun ana nedenidir, ancak buna katkıda bulunan çeşitli faktörler vardır.

Korunmasız güneşe maruz kalma, dehidrasyon, çevresel ve dijital kirlilik, mevsimsel değişiklikler ve hiperpigmentasyon gibi her şey cilt dokusunu etkileyebilir. Cildin doğal koruyucu bariyer işlevine zarar veren iltihaplı cilt bakım bileşenleri ve agresif asit kabukları da bir neden olabilir.

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri
Düzensiz ciltler için bakım ürünleri – Düzensiz ciltler için bakım ürünleri
  • Yves Rocher Pure Menthe- Gözenek Sıkılaştırıcı Derinlemesine Arındırıcı Peeling – 75 Ml
  • Kiehl’s Blue Herbal Salisilik Asit Ile Leke & Gözenek Karşıtı Temizleme Jeli 150 Ml
  • Nivea Nıvea Urban Skin Detox Yüz Yıkama Köpüğü 150 ml

Düzensiz cilt dokusu nasıl onarılır?

Cilt dokusu büyük ölçüde cildimizin doğasına bağlı olsa da, onu düzeltmenin ve görünümünü iyileştirmenin kesinlikle yolları vardır. Tüm cilt tipleri için tek bir çözüm bulunmamakla birlikte, tüm cilt bakım uzmanlarımız tek bir adımda hemfikirdi: Cildin pürüzsüzlüğünü artırmak için düzgün bir şekilde pul pul dökmek önemlidir.

Eksfoliyasyon zorunludur, çünkü cildin yüzeyinde biriken ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasını sağlar ve derinlemesine bir temizlik için cildin daha derinlerine nüfuz eder. Peelinge ek olarak, cildin bariyerini nemlendirmeye ve güçlendirmeye odaklanmak çok önemlidir. Düzensiz ciltler için bakım ürünleri hangileridir?

Tedavi nedene bağlıdır. Kuru ciltler için nemlendiriciler, yumuşatıcılar ve tıkayıcı maddeler içeren nemlendiricilerle düzenli olarak nemlendirmek önemlidir. Topikal niasinamidin de cilt dokusunu iyileştirdiği gösterilmiştir. Sebore için nemlendirme ve topikal hidrokortizon kremi yardımcı olabilir.

Büyük veya tıkanmış gözeneklerin neden olduğu düzensiz cilt dokusu için salisilik asit özellikle yararlıdır. Ve son olarak, gevşeklik ve güneş hasarı için yüzey yenileme tedavisini düşünün. Hatırlanması gereken başka bir şey var: Uygun çözüm her zaman cildin düzensiz dokusunun nedenine bağlı olacaktır. Ölü cilt hücresi birikmesi sorunsa, cilt bakımı rutininize düzenli pul pul dökülmeyi dahil etmek ilk adımınız olmalıdır.

Peksfoliasyon, ölü cilt hücrelerinin birikmesini önleyebilir, tıkanmış gözenekleri önleyebilir ve cildin genel görünümünü pürüzsüzleştirip parlaklaştırabilir. Cildinizi oksidatif hasara karşı direncini koruyan ve cilde saldırmak yerine iyileştiren nemlendirme, beslenme ve güçlü antioksidanlar ile beslediğinizden emin olmanız da önemlidir.

Düzensiz ciltler için bakım ürünleri
Düzensiz ciltler için bakım ürünleri – Düzensiz ciltler için bakım ürünleri
  • The Ordinary Aha 30% + Bha 2% Peeling Solution 30ml
  • The Purest Solutions Canlandırıcı Cilt Tonu Eşitleyici Yüz Peeling Serum 30 ml
  • La Roche Posay Effaclar Mikro Soyucu Tonik Yağlı/Akneye Eğilim Gösteren Ciltler Ciltler Gözenek Sıkılaştırıcı 200ml

Düzensiz cilt dokusu nasıl önlenir?

Pürüzlü cilt dokusunun çeşitli nedenlerini ve düzensiz cilt tonunu tedavi ederken göz önünde bulundurulması gereken çareleri ortaya çıkardığımıza göre, devam eden soruyu ele alalım: Eğer yapabiliyorsanız, düzensiz cilt dokusunu nasıl önleyebilirsiniz? Genetiği tersine çeviremesek de uzmanlar birkaç basit yaşam tüyosu paylaştı. “Yaşam tarzındaki bazı değişiklikler cildin pürüzlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Tütün tüketimini azaltın veya durdurun, glikasyonu azaltmak için düşük karbonhidratlı bir diyet yapın, kirli alanlardan kaçının ve uygun güneş koruması uygulayın, ”diyorlar. Güneşin sert UV ışınları gibi çevresel stres faktörlerini kontrol etmek de çarpıcı bir fark yaratabilir. Sturm, “PH’ı dengeleyen, nemlendiren, doğal cilt bariyeri işlevini artıran, elementlere karşı koruyan ve iltihapla mücadele eden bir rutini benimseyin” diyorlar.

Damlalar ayrıca HEV ışığına karşı koruma sağlamak için cilt üzerinde bir film oluşturan kakao çekirdeği özü içerir. Serum, günlük olarak kullanıldığında cildin doğal bariyer işlevini destekler ve kirlilik hasarına karşı korur. Düzensiz ciltler için bakım ürünleri hangileridir?

Düzensiz cilt dokusu genetik midir?

Önyargılı genlerimiz sayesinde miras aldığımız bazı cilt sorunları var ve doğrusu onlardan gerçekten kaçamayız. Düzensiz cilt dokusu, çevresel hasar ve günlük aktivitelerden kaynaklanabilse de, bunun genetik olduğu da kanıtlanmıştır. Düzensiz cilt dokusunda çeşitli genetik faktörlerin rol oynayabilir. Örneğin, bu keratinosit proliferasyonunda bozuklukları içerebilir: Keratinositler epidermis hücrelerinin %95’ini, farklılaşmasını ve göçünü oluşturur.

Cildin antioksidan savunma sisteminde de kusurlar olabilir. Yaşlandıkça, düzensiz cilt dokusu da kendini gösterebilir. Bir diğer faktör de metabolizmanın azalması, bunun sonucunda hormon ve büyüme faktörlerinin azalması ve biyolojik dokuların bu hormonlara ve büyüme faktörlerine verdiği tepkinin azalmasıdır. Düzensiz ciltler için bakım ürünleri hangileridir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top