Close

Dökülen saçlar için 5 ürün

Dökülen saçlar için 5 ürün

Dökülen saçlar için 5 ürün

Dökülen saçlar için 5 ürünü sizler için derledik.. Saç dökülmesi çeşitli sebeplere bağlı olarak günümüz çağında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olup kadın veya erkek ayırt etmeksizin her bireyde görülebilir. Genetik, hormonal, stres, üzüntü, mevsim değişimleri gibi etkenlerden dolayı saçların zayıflayıp zaman içerisinde de dökülmesini saç dökülmesi olarak tanımlayabiliriz.

Erkeklerde genellikle alın saç çizgisinin geriye doğru çekilmesi, ön ve tepe bölgesindeki saçların incelmesi ve seyrelmesi ile başlayıp, zamanla tüm tepe bölgesinin açılmasına kadar dökülmeler gözlemlenirken, kadınlarda ise saçın tamamı incelmeye başlayabilir ya da saç ayrımı günden güne genişleyebilir. Buradan da saç dökülmesinin kadın tipi ve erkek tipi olarak ayrıldığını gözlemlemiş oluruz.

Hepimiz için sağlıklı, gür ve parlak görünen saçlara sahip olmak hem görsel hem de psikolojik açıdan önemlidir. Sağlıklı görünen saçlara sahip kişilerde dahi günlük 50 ila 100 arasında saç teli döküldüğü gözlemlenmektedir. Yani bütünüyle saç dökülmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer bu dökülmenin aşırı olduğunu düşünüyorsanız önlem almaya başlamanın zamanı gelmiş demektir.

Saç dökülmesinin başlıca nedenlerine bakıldığında genetik faktörler, hormonal sorunlar, stres, üzüntü, yanlış beslenme alışkanlıkları, yanlış kozmetik ürünler (şampuan, saç boyası vb.), vitamin ve mineral eksikliği gibi etkenler yer almaktadır. Bu dökülmelere dur demek için Dökülen saçlar İçin 5 ürün Listemize bakmadan geçmeyin ! 

Ellerimizde, kıyafetlerimizde saç telleriyle karşılaşmak çok can sıkıcı değil mi? Hemen üzülmeye gerek yok çünkü saç dökülmesine iyi gelen birçok yöntem bulunmaktadır. İlk aşama olarak saç dökülmesinin nedenlerini ve dökülme tipini öğrenmelisiniz ve buna göre bir yöntem uygulamalısınız. İsteğe bağlı olarak bunun için bir dermatoloji uzmanından destek alabilirsiniz.

Saçım dökülüyor deyip her türlü yöntemi denemek özellikle bu yöntemleri aynı anda ya da belli bir zaman geçmeden uygulamak daha kötü sonuçlara yol açabilir. Saç dökülmesi için kullandığınız ürünlerden ani çözüm beklememeli bir süre kullandıktan sonra sonucuna bakmalıyız. 

Bunlara bağlı olarak öncelikle saçımız için kullandığımız ürünlerin içeriklerine dikkat edip kimyasal özelliklerine göre tercih etmeye özen göstermeliyiz. Çünkü şampuanların ve saç bakım ürünlerinin içeriğine baktığımızda uzun bir liste ile karşılaşıyoruz.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesine karşı uygulanabilecek, saç dökülmesinin tipine göre de tercih edilebilecek birden fazla yaklaşım mevcuttur. Örneğin saçların geri kazanılamayacağı durumlarda saç ekim işlemi tercih edilmekte, pek çok kişi bu işlemden olumlu sonuçlar almaktadır. Ayrıca Hindistan cevizi yağı, Omega yağ asitleri bakımından zengin balık yağı ve ginseng gibi evde uygulanabilecek yöntemler de mevcuttur. Derdinize çare olabilecek dökülen saçlar için 5 ürün Listemize bakmayı unutmayın. 

Bunların yanı sıra, saçların yeniden sağlığına kavuşabileceği saç dökülmesi tiplerinde, saç dökülmesi karşıtı şampuanlar sıklıkla tercih edilmektedir. 

Saç dökülmelerine karşı ürünler 

Saç dökülmelerine karşı ürünler Nelerdir ? Saç dökülmesi sadece erkeklerin değil kadınların da sıklıkla karşılaştığı bir problem. Elbette kadınlarınkinin nedenleri biraz daha farklı olabiliyor. En bilinen nedeni de genetik ve hormonal sebepler. Hatta bu yüzdendir ki, doğumdan sonra her kadının saçları dökülür. Merak etmeyin uzun sürmüyor ve her şey yoluna giriyor.

Bunun dışında mevsim geçişlerinde, farklı sertlikteki sularda duş alınca, stresli dönemlerde de saçlarımız dökülür.Neyse ki parlak, gür, sağlıklı saçlara kavuşmamız için çok başarılı ürünler var artık piyasada. Haydi o zaman hep beraber bakalım, saç dökülmesine karşı ürünler hangileriymiş?

 

Loreal Serioxyl 

Dökülerek incelmiş ve seyrelmiş saçlara yoğunluk kazandırmak için özel olarak üretilen L’oreal Serioxyl Denser Hair yoğunluk arttırıcı serumu düzenli olarak 6 hafta kullandığınızda etkisini göreceksiniz

Dökülen saçlar için 5 ürün
Dökülen saçlar için 5 ürün

Vichy Dercos dökülme karşıtı şampuan

Tüm saç tipleri için uygun olan Vichy marka şampuan, kullanıcılarından tam not alan bir ürün. Yorumlara bakacak olursak özellikle uzun süreli kullanımlarda dikkat çektiği gözlemlenmiştir.

Dökülen saçlar için 5 ürün
Dökülen saçlar için 5 ürün

 

Vichy dökülme karşıtı bakım kremi

Saçlarınızı biraz kurutabilir. Bu sebeple bakım kremini de kullanmakta fayda var. Uzun süreli kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Dökülen saçlar için 5 ürün
Dökülen saçlar için 5 ürün

Kerastase dökülme önleyici şampuan

Saçta daha doğal bir his bırakması için silikonsuz formüle sahip olan Kerastase dökülme önleyici şampuan, saç dökülmesine önleyici bir çözüm sunuyor.

Dökülen saçlar için 5 ürün
Dökülen saçlar için 5 ürün

Bioxcin Forte bitkisel şampuan

İçeriğinde bulunan yoğunlaştırılmış vitaminler ve mineraller sayesinde saç ve saç derisini besleyip saçları güçlendiriyor.

Dökülen saçlar için 5 ürün
Dökülen saçlar için 5 ürün

Dökülen saçlar yeniden çıkar mı?

Genetik faktörler dışında, genellikle saç dökülmesi geçici bir problemdir. Özellikle de saç dökülmesinin sebebi hamilelik, ilaç kullanımı ya da belli bir tıbbi durum ise, kişi normale döndüğünde saçları da eskisi gibi olacaktır. Bu gibi durumlarda saç dökülmesine karşı şampuan çeşitleri tercih edilerek süreç hızlandırılabilir. Saç dökülmesine karşı tercih edebileceğiniz, kimyasal barındırmayan, organik içerikli  Saç dökülmelerine karşı ürünler Listemize göz atmak için, yazımızdaki  bağlantıları  kullanabilirsiniz. 

Günlük ne ölçüde saç kaybı sağlıklıdır?

Günde 50 – 100 arası saç telinin dökülmesi normal bir durumdur. Saç dökülmesi ise, bu saç kaybından farklı olarak, artık yeni saçların uzamaması durumudur. Eğer normalde fazla saç kaybı yaşadığınızı düşünüyorsanız, bir dermatoloğa görünüp durumu netleştirebilirsiniz.

Fazla saç taramak saç dökülmesine sebep olur mu?

Tarama, saçlar için zararlı bir işlem değildir. Dolayısıyla düzenli olarak saçlarınızı taramanızda bir problem yoktur. Fakat saç fırçası kullanmak ya da sert bir şekilde taramak saçlarınızı kopartmanıza sebep olabilir. Özellikle de saçlarınız ıslakken, agresif bir şekilde fırçalamak saçınıza zarar verecektir.

Saç stili tercihi dökülmeye sebep olur mu?

Kadınlarda bazı saç stilleri, saçları yorabilir. Örneğin sıkı bir şekilde yapılan at kuyruğu ve örme gibi stiller, saçlara gereğinden fazla kuvvet uygulayacağından, özellikle de uzun süreli kullanımlarda saçı yıpratıp dökülmeye neden olabilirler.

Kepek oluşumu saç dökülmesine sebep olur mu?

Saçlarda kepek oluşumu direkt olarak saç dökülmesine sebebiyet vermez siz yine de saç dökülmelerine karşı ürünler listemize göz atmayı unutmayın .. Bununla birlikte, ileri durumlarda, kepek olarak bilinen deri pulları kaşınmaya yol açabilir. Agresif kaşıma da saç foliküllerine (saçın içinde büyüdüğü yapı) zarar verebilir, ve çeşitli dermatolojik problemleri ortaya çıkarabilir. Kısacası, kepek saç dökülmesi yapmasa da, aşırı kaşıma saç dökülmesine saçı zayıflatabileceğinden dökülme riskini artırabilir.

scroll to top