Close

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için hazırladık. Keratin cildimizde, tırnaklarımızda ve saçlarımızda bulunan önemli bir proteindir. Saçlarımızın %70’i keratinden oluşur. Keratin proteini saçlarımızı korur. Keratin eksikliği ise saçlarda cansızlığa, kuruluğa, matlığa, yıpranmalara, kopmalara ve kırılmalara neden olur. 

Keratin bakımı; keratini saçlara geri yükler.Keratin bakımı sırasında saç telleri keratinle kaplanır ve her bir saç teli için koruyucu katman oluşur. Keratin bakımı sırasında yıpranmış saç telleri hızla onarılır; saçlara parlaklık, canlılık, pürüzsüzlük ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırılır. 

Keratin yüklemesi saçları onarmanın yanı sıra saçları ısıya, güneşe ve yıpranmalara karşı korur Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenlerin en önemlisi saçlara ihtiyacı olan nemi ve proteini geri kazandırarak saçların kolay şekil almasını sağladığıdır ve ayrıca elektriklenmelere, kabarmalara son verir.

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Saçlarında keratin kullananlar, sonuç olarak saçlarının daha pürüzsüz ve şekillendirilmesini daha kolay olduğunu bildirirler.Etkiler, saçınızın başlangıçta sağlıklı olup olmadığına, saçınızın doğal kalınlığının ne olduğuna ve ne tür keratin tedavisi uyguladığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Keratin, saç tellerinizi oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatarak çalışır.Saç kütikülü adı verilen hücre katmanları teorik olarak keratini emer ve saçın dolgun ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ayrıca kıvırcık saçları daha az kıvırcık, şekillendirmesi daha kolay ve görünüşte daha düz hale getirdiğini iddia ediyor.

Keratin Bakımı Salonda Nasıl Yapılır?

Keratin bakımı yapmak için gereken süre, stilistin kullandığı formüle, saç yapınıza ve ne kadar saça sahip olduğunuza bağlıdır.Salon ziyaretinizin iki ila dört saat arasında sürmesini bekleyin. Geldiğiniz zaman kuaförünüz önce saçınızı yıkayacaktır.

Ardından kuaför ya keratin uygulamasını ıslak saçınıza uygulayacak ve formülün her bir saç telini yaklaşık yarım saat doyurmasına izin verecek ya da kuaför önce saçınızı fön ile kurutacak ve ardından tedaviyi uygulayacaktır  yine, her şey size bağlıdır. Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler hakkında bunu da bilmenizde fayda var. 

Keratin Bakımının Faydaları

Keratın tüm olası risklerinden bahsettik ama bir profesyonel tarafından yapılırsa ve çok sık yapılmazsa büyük faydası var.

Keratin bakım Faydaları

  • Bazı şampuanlar ve saç kremleri keratin içerir, ancak genellikle bir profesyonel tarafından yapılan bir salon bakımından en büyük faydayı elde edersiniz.
  • Genenlekle, Saçların ölü hücreyi atmasına yardımcı olur, saç yüzeyine yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırır.
  • Saçın ihtiyaç duyduğu nemle besler ve işlemden sonra cildin ipeksi bir pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur. 

En iyi saç keratin ürünleri

En iyi saç keratin ürünlerini sizler için derledik.. Keratin maddesi saçlarda bulunan bir proteindir. Ana bileşenlerden biridir. Ciltte ve tırnaklarda da bulunur.Keratin bakimi kendinize uygun olup olmadığını anlamak ve en iyi saç keratin ürünlerini edinmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Keratin bakimi genel olarak saçlarda kaybedilen keratin maddesini geri sağlamaktır.

Şuan güzellik sektöründe bir çok şampuan saç bakım kremi keratinli olarak geçmektedir. Normal bir keratin bakımı tedavisi gibi sonuç vermesede uzun vadede saçınızı onarır.

Pürüzsüz ve parlak saçlar

  • Bu bakım saçınızı sakinleştirir. Elektrilenmeyi önler ve saçınızın daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Saçınızı taramak artık daha kolay hale gelecek çünkü uçların dolanmış hali keratin süreci boyunca yok olacak.
  • Uzun vadelidir
  • Saçınızı çok fazla temizlemeden gayet güzel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Keratin bakımı 6 ay boyunca size özenli saçlar sunacak.

Keratin Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır?

Keratinin uygulanma süresi ve sıklığı tamamen uygulanacak olan saçların bakıma ne kadar ihtiyaç duyduğuyla ve en iyi saç keratin ürünlerinin kullanılmasıyla ilgilidir. Kuru ve kırık saçların üzerine uygulanması gereken keratin süreçleri farklı olabilecekken, daha az yıpranmış ve erken müdahale edilmiş saçların üzerine uygulanması gereken keratin süreçleri doğal olarak birbirinden farklı olacaktır. Keratin uygulamasının ilk ortaya çıktığı dönemlerde bu uygulamanın yapılmasının esas amacı, saçlarına bakım yaptırmaya gelen kadınların aslen saçlarını kestirmekten kaçınması ve kestirmesi gereken yerleri bakım yaptırarak kurtarmaya çalışmasıydı. Ancak zamanla keratin bakımı pek çok kadının bakım rutinine eklediği bir yöntem haline geldi.

Kadınlar için vazgeçilmez bir saç bakım uygulaması haline gelen keratin bakımı ne yazık ki pandemi nedeniyle güzellik merkezlerine ve kuaförlere gidemeyenleri olumsuz etkiledi. Ancak keratin bakımını evde yapmak aslında o kadar da zor değil. İşte, en iyi saç keratin ürünlerinin detayları…

 

Urban 

Son zamanların yükselen saç bakım markalarından olan Urban Care, yıpranmış ve kuru saçlar için ürettiği keratin bakımı şampuanı ile öne çıkıyor. Yoğunlaştırılmış keratin içeren yapısı sayesinde kuru ve mat saçları anında onaran ve pürüzsüzleştiren Intense Keratin bakım şampuanı, paraben veya silikon içermiyor.

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler
Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Schwarzkopf

Cilt bakımından alınan ilhamla tasarlanan Bonacure saç maskesi, haftalık güzelleşme rutinlerimizde saçlarımıza da hak ettiği özeni gösteriyor. Şekil verilmeyen, inatçı ve kalın telli saçlar için üretilen özel formülü sayesinde bir türlü şekil verilmeyen saçlara pürüzsüzlük ve parlaklık sağlayan keratinli saç maskesi ile saçlarınızı baştan aşağı canlandırabilirsiniz.

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler
Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Urban Care

Urban Care’in en sevilen ürünlerinden olan Style Guide saç şekillendirici köpük, içeriğindeki keratin kompleks sayesinde buklelere şekil verirken aynı zamanda saç tellerinin kaybettiği keratini geri kazandırır. UV filtresiyle saçları güneşin zararlı ışınlarından da koruyan bu ürün, kıvırcık saçlıların yeni vazgeçilmezi olacak.

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler
Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

OGX 

OGX’un yeni formülü sayesinde keratinli saç kremi, argan yağıyla birleşiyor ve kırıklara karşı en etkili silah oluyor. Hem keratin hem de argan yağı içeren bu özel ürün, saçların ölü hücreleri atmasını sağlıyor. Sülfatsız formülü ve kolay uygulanan yapısı sayesinde her duşta saçlarınızı kırılmalara karşı korumak mümkün.

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler
Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Bio Keratin Gold

Siz de saçlarınızın hacimli ve parlak olmasını istiyor, uzun süren pürüzsüz bir düzlüğün hayalini kuruyorsanız, Brezilya fönü işlemini uygulayabilirsiniz. Üstelik bu işlem için kuaföre gitmenize de gerek yok. 3’lü şampuan seti ile evde pratik bir şekilde keratin bakımı ve Brezilya fönü yapabilmek mümkün. Sizin için seçtiğimiz ve bizim de favoriniz olan En iyi saç keratin ürünlerinden olan bio keratin goldu denemeyi unutmayın. 

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler
Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

CO Professional

Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkes keratin bakımı yapan saç ürünlerinden faydalanabilir. Ancak keratinin faydaları bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda sağlıklı ve güçlü sakallarınızın olması için de keratin bakımı uygulayabilirsiniz.Keratin bakımını erkek kullanıcılar için özelleştiren CO Professional, kaş ve sakallar için özel bir serum geliştirdi. Formülündeki keratin ve argan yağı sayesinde kıl köklerini besleyen serum, daha gür ve bakımlı sakalların anahtarı oluyor

Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler
Keratin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

 

scroll to top