Close

Kuru saçlar için saç bakım yağları

Kuru saçlar için saç bakım yağları

Kuru saçlar için saç bakım yağları

Kuru saçlar için saç bakım yağları denilince akla ilk gelen ürünleri sizler için hazırladık.. Saçlar bir kadının ve erkeğin belki en fazla bakım yaptığı yerlerden bir tanesi. Özellikle de kuru saçlara sahip olan kadınlar ve erkekler bu konuda daha hassas davranmalıdır. Kuru saç uzaktan bakıldığı zaman hem kirli görüntü oluşturur hem de kişiyi rahatsız eder. Kirli saç çok daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü nemsiz saçlar şekil almakta çok zorlanır ve aynı zamanda bakımsız gözükebilirler. 

Kuru saçlar için saç bakım yağları temel olarak iki farklı şekilde sınıflandırılabilir. Peki hangi yağlar saç kuruluğuna iyi gelir ? Saç kuruluğuna iyi gelen yağlar ise genellikle doğal bakım yağları oluyor. İçeriğinde doğal özler bulunan yağlar saçları hem çok güçlendirir hem de aynı zamanda besler. Saç bakım yağları birer nem bombası gibidir. Nemsiz ve kuru kalmış saçların asıl ilacı, doğal bakım yağları oluyor. 

Doğal bakım yağları içeriğindeki bitkiler sayesinde birer nem bombasıdır. Saça şu zamana kadar kaybettiği nemi geri kazandıracak olan yağlar, etkisini ancak uzun ve sürekli kullanımlarda gösterir. 

Sonuçta her konuda olduğu gibi her şeyin başı istikrar! İstikrarlı bir şekilde saç bakımınızı yapar ve yağlarınızı da kullanmayı ihmal etmezseniz, her daim saçlarınız çok daha bakımlı görünecektir.

 

Kuru saçlar için saç bakım yağları
Kuru saçlar için saç bakım yağları

Saç Kuruluğu için En İyi Yağlar Nelerdir?

  • Avokado Yağı: Hem cildin hem de saçların en iyi dostu! Avokado yağı mükemmel bir yağ kaynağıdır ve Kuru saçlar İçin saç bakım yağları arasında saça kaybettiği nemi vermeyi vaat eder. Saçlarınıza sürerek yapacağınız avokado yağlı bir maske sayesinde saçlarınızı evde bile besleyebilir ve doğal ışıltılı bir görüntüye ulaşabilirsiniz. 
  • Zeytinyağı: Zeytin yağı gerek yemeklerin gerekse saçların favorilerinden bir tanesi. Zeytinyağı saç diplerine iyice masaj yaparak yedirildiğinde saçın kökünü besler ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu yüzden genelde kepek problemi yaşayan bireyler zeytinyağı içerikli ürünleri kullanmayı tercih ederler. 
  • Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi hem kendisi çok yararlı hem de yağının mucizevi olduğu bir bitki. Özellikle de son dönemlerde kadınların saçlarının gürlüğünden yakınmaları sonucu keşfettikleri bu hindistan cevizi yağı, diğer bakım yağlarına göre daha katı bir yapıdadır. Dolayısıyla kullanmadan önce dilerseniz biraz ısıtarak eritebilir ve saçlarınıza öyle uygulayabilirsiniz. Saç diplerinden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 
  • Shea yağı: Shea yağı özlü bakım yağları saçların özellikle sağlıklı uzamasına ve daha ışıltılı bir görüntüsünün oluşmasını sağlar. Kuru saçlar İçin saç bakım yağlarının vazgeçilmezidir 
  • Argan yağı: Artık her saç yağı üzerinde bu yazıyı görüyoruz. Argan özlü. Argan saçlarımız için çok önemli bir maddedir. Saçı hem besler hem de bir bariyer oluşturur. 
  • Vitamin içeren yağlar: Keratin ve diğer vitaminleri içeren yağlar da saçlarınızın bakımı için çok önemli oluyor. Keratin saçımızın ham maddesi ve eksikliğini hemen fark edebileceğiniz bir bileşen. Bu yüzden keratin içerikli yağları da tercih edebilirsiniz. 

Kuru saçlar İçin saç bakım yağlarının faydaları saymakla bitmez. Ama en önemlileri saç gürleştirme, saçları besleme ve saçları uzatmadır. Bunların hepsini bir yağ ile sağlamak çok doğru olmayacaktır. Önde saçınızın ihtiyacını belirtmekte fayda var. Sonrasında saça uygun yağı kullanmalısınız.

Saç gürleştirme

Saç gürleştirme saçınızın gür ve sağlıklı olmasını sağlamak amacı ile yapılmalıdır. Bunu yaparken farklı yağları kullanabilirsiniz. Bizim önerimiz; saç dostu argan yağı ve çam terebentin otu yağı. Banyodan önce saçınıza bu yağları sürebilir ve bir-iki saatlik bekleme sonrası saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saçları besleme

Saç besleme için en doğal yöntem; saçlarınıza hakiki zeytin yağı sürmek. Saça sürülen zeytinyağı saçın beslenmesine ve gereken nemi almasına yardımcı olur.

Saç uzatma

Saç uzatma yöntemleri arasında yağlar vardır. Kuru saçlar İçin saç bakım yağlarının faydaları arasında en önemli görülen saç uzatmadır. Bunun için size birkaç yağ önerisinde bulunacağız. Bu yağları isterseniz şampuanınıza katabilir, isterseniz karıştırıp kullanabilir, isterseniz bir tanesini saça uygulayarak saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

 

Kuru saçlar için saç bakım yağları
Kuru saçlar için saç bakım yağları

 

Saç bakım yağları neden kullanılır ? 

Saç bakım yağları neden kullanılır ? Saç bakım yağları, saç bakım yağları ne işe yarar? gibi sorular zaman zaman herkesin aklına gelir ve kimyasallardan uzak kalmak isteyenlerin araştırdığı bir konu olur. Yağların genel olarak faydalarına bakıldığında saçlara güç, canlılık, esneklik ve parlaklık kazandırmasıdır. Özellikle kimyasal işlem görmüş perma, boya ve röfle gibi uygulamalar ile saçlar nemini kaybetmekte ve kırılganlığı artmaktadır. Bunun önüne geçmek için bitkisel saç bakım yağlarından yararlanmak mümkündür. Her saç tipi için farklı yağlar bulunur. Saç diplerini besleyen saç bakım yağları kurtarıcınız olacaktır. Peki Saç bakım yağları neden kullanılır ? 

Herkes, dolgun ve parlak görünen saçlara sahip olmak ister. Bakımlı ve gür saçlara sahip olmak bitkisel saç bakım yağları ile mümkündür. Saç bakım yağlarını kendiniz hazırlayacağınız gibi kuaförünüz de sizin saç yapınıza uygun olan saç bakım yağını hazırlayabilir. Bunun dışında aktarlarda satılan karışık bitkisel yağ saç bakım kürünü de alabilirsiniz.

Saç bakım yağları ne işe yarar? Saçlarınızın yapısını bilirseniz ona göre bakım uygulamanız daha doğru olacaktır. Örneğin kuru saçlarınız varsa, Saç bakım yağları neden kullanılır ? Sorusunun cevabını ve almış olduğunuz saç bakım yağının nasıl bir etki bırakacağını bilmeniz önemlidir.

Almış olduğunuz saç bakım yağı, yağlı saç tipleri için uygunsa, kuru saç tiplerinde daha farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Daha cansız mat ve kuru saçlara sahip olabilirsiniz. Bu sebeple saç yapınızı ve saç derinizi bilerek, ona göre bakım yapmanız doğru olacaktır.

Saç Bakım Yağlarını Uygulama Şekli Nasıldır?

Saç bakım yağlarını, temiz ve nemli saça uygulamak doğrudur. Püskürtmeli bir şişeden yararlanacaksınız, saç diplerine sonrasında da saç tellerine püskürterek uygulayabilirsiniz.Saç bakım yağları ne işe yarar? Saç bakım yağları neden kullanılır ? Yağı sürdükten sonra parmak uçlarıyla saç diplerine masaj yapılmalıdır.

Saç Bakım Yağları Hangi Aralıklarda Kullanılmalıdır?

Saç tipinize uygun olan saç bakım yağını belirledikten sonra doğru uygulama ile haftada bir ya da iki kere kullanmak yeterli olacaktır. İki ay düzenli kullanım sonucu faydasını göreceksiniz.

Saç Bakımını Evde Yapmak Mümkün mü?

Saçlarınıza sık sık işlem uyguluyor ve düzleştirici gibi saç şekillendiricilerinden yararlanıyorsanız, evde de yapabileceğiniz tarifler mevcuttur. Saç bakım yağları ne işe yarar? Saç bakım yağları neden kullanılır ? Bunlardan bir tanesi bal ile zeytinyağı ile yapılan karışımdır. Bal ve zeytinyağını karıştırarak güzel ve besleyici bir bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağını 2-3 dakika kadar ısıtıp uygulamak daha etkili olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a comment
scroll to top