Close

Peeling etkili yüz maskeleri

Peeling etkili yüz maskeleri

Peeling etkili yüz maskeleri

Peeling etkili yüz maskelerini sizler için hazırladık. Özellikle belli bir yaştan sonra cildin ölü deriyi dökme hızı ve kalitesi yavaşlar. Bunun üzerine bir de hava kirliliği gibi çevresel koşullar; yeterince sıvı tüketmemek, sağlıksız beslenmek, alkol ya da sigara kullanmak gibi kötü alışkanlıklar da eklenince cildin kendi kendini temizleme ve yenilme mekanizmaları maalesef çok daha yavaş hatta pasif hale geliyor. Bu durumda cilt bakımının derinleşmesine ihtiyacımız olur ve  Peeling etkili yüz maskelerini de tam da bu noktada bakım rutinlerinin en önemli aşaması olarak devreye sokarız.

Vücudunuzdaki en önemli organ olarak niteleyebileceğimiz cildinizin sağlıklı görünmesi ve parlaklığını koruması için düzenli olarak bakım yapmanızda fayda var. Her ne kadar cildin en dış tabakası olan epidermis cildinizi kimyasallardan, radyasyondan, mikroorganizmalardan ve hava kirliliğinden korumakla görevli olsa da peeling yardımıyla bu koruyucu tabakaya iyi bakmak da sizin göreviniz olmalı. Bu noktada peeling nedir diye düşünüyor olabilirsiniz veya hayatınızda Peeling etkili yüz maskelerinin işlemine yer verseniz dahi faydalarını tam olarak bilmiyor olabilirsiniz.

Peeling, cilt kalitesini artırmak, cilde ışıltısını geri kazandırmak ve daha iyi görünmesini sağlamak için yapılan bir dizi güzellik bakımından biri olarak tanımlanabilir. Ancak peeling adlı cilt bakım sürecinden en iyi etkiyi alabilmeniz için peeling hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır. O halde gelin peeling etkili yüz maskelerini derledik.. sizin için derlediğimiz  bilgilere birlikte göz atalım.

Peeling nedir? nasıl yapılır?

Peeling nedir? nasıl yapılır? Hadi cevaplayalım .. Fırça, kese gibi materyaller, doğal veya kozmetik ürünler, kimyasal solüsyonlar ya da lazer sistemleri kullanarak epidermisi yani cildin en üst katmanını soyarak ölü deriden arındırma işlemine, peeling diyoruz. 

Normal koşullarda, ortalama 28 günde bir, pul pul dökülerek deri değiştirir ve cildin üst katmanını yenileriz. Gençken cildimizin çok daha parlak ve canlı görünmesinin sebebi bu sürekli tazelenme hareketidir fakat cildin bu doğal yeteneği zamanla yavaşlar. Ölü deriyi atamadığı için gözenekler tıkanır, cilt nefes alamaz, kan dolaşımı yavaşlar ve bir dizi sorun, en önemlisi de yaşlanma etkileri, hızlı bir şekilde ortaya çıkmaya başlar. 

Evde, doğal ya da kozmetik malzemelerle uygulanan peelingler daha çok maske gibi sürülüp masaj yapılarak cildi soyar. Kimyasal peeling birtakım asitler içeren solüsyonlarla cildi soyma ve temizleme işlemidir. Doğal lifler, fırçalama, kese, elektronik yüz temizleme ve peeling cihazları ise fiziksel müdahale cildi ile aşındırarak peeling eder. Karbon Peeling gibi lazerli sistemlerde ölü hücre, moleküllerine ayrılarak ciltten uzaklaştırılır.  Peeling nedir? nasıl yapılır? Sorunuza cevap olmaya devam ediyoruz 

Cildi soymak için birçok farklı peeling yöntemi söz konusudur. Peeling etkisi elde etmemizi sağlayan doğal ya da kozmetik içerikler, malzemeler çok çeşitlidir ve her birinin uygulanma biçimleri de farklıdır. 

Peeling Ne İşe Yarar?

Peeling maskesi yapmanın cilde iyi bakmak için gerekli bir bakım süreci olduğundan söz ettik. Çünkü peeling ile cildinizdeki kirleri, ölü hücreleri, kimyasal birikintileri temizleyebilmeniz mümkün. Ayrıca gözeneklere dolan makyaj kalıntıları, ter ve diğer kirler de peeling sayesinde ciltten atılabilir. Bu da elbette olası cilt sorunlarının önüne geçmek için son derece etkili bir yoldur. Düzenli olarak peeling işlemi uygulanmadığında gözenekleri tıkayan kirler, sivilce ve siyah nokta oluşumuna yol açar. Bu gibi can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalmamak için doğru peeling ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

 

Kiehl’s Nightly Refining Micro-Peel Concentrate

Güzellik uykunuzun hakkını vermek istiyorsanız bu ürün mutlaka denenecekler listenize eklenmeli. Serum ve kremlerin altına uygulayabileceğiniz durulanmayan Kiehl’sın konsantre peelingi siz uyurken çalışmaya devam edecek ve daha parlak ve sağlıklı bir cilde uyanmanızı sağlayacak. Peeling nedir? nasıl yapılır? İşte cevabı bu üründe saklı

Peeling etkili yüz maskeleri
Peeling etkili yüz maskeleri

Caudalie Glycolic Peel

Caudalie cildi şımartan nazik formülleriyle tanınıyor. Bu peeling maskesi de onlardan farklı değil. Papaya ve üzüm çekirdeği yağıyla cildi rahatsız etmeden bakım yapan bu ürün, glikolik asitle cilde kaybettiği parlaklığı ve renk dengesini geri kazandırıyor.

Peeling etkili yüz maskeleri
Peeling etkili yüz maskeleri

Dermalogica Daily Microfoliant

Formülündeki mikro granüllerle cilde hasar vermeden ölü hücrelerden arındıran bu ürün geriye taze ve ferah bir cilt bırakıyor. Günlük kullanıma da uygun olan Daily Microfoliant, pudradan köpüğe dönen yapısıyla az miktarda üründen yüksek performans almanıza yarıyor

Peeling etkili yüz maskeleri
Peeling etkili yüz maskeleri

Zo Skin Health Exfoliating Polish

Magnezum kristalleriyle cilt üzerindeki ölü deri tabakasını ortadan kaldıran bu ürün cilt dokusunu yeniden yapılandırıyor, geride yumuşak ve sağlıkla parlayan bir cilt bırakıyor

Peeling etkili yüz maskeleri
Peeling etkili yüz maskeleri

Dr.Murad Aha-Bha Exfoliating Cleanser

Hassas ciltlere sahip olanların bile her gün kullanabileceği naziklikteki bu ürün, cildi kızartmadan ve irrite etmeden bir yenileme sağlıyor. Uygulamanın geride bıraktığı parlaklık ve yumuşak dokunuş tüm gün boyunca etkisini devam ettiriyor

Peeling etkili yüz maskeleri
Peeling etkili yüz maskeleri

 

scroll to top