Close

En iyi araba kokuları

En iyi araba kokuları

En iyi araba kokuları

En iyi araba kokuları bu yazımızdan sonra favoriniz olacak ! Otomobiller artık tıpkı evlerimiz gibi günlük yaşantımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz alanların başında gelir. Öyle ki kimi zaman kişisel araçlarımızda geçirdiğimiz vakit, evde geçirdiğimiz vakitten bile fazla olabilir. İşte bu yüzden araçlarımızda evlerdeki konforu, titizliği ve düzeni sağlamak isteriz. Bunu sağlamanın en önemli iki yolu temizlik ve araç içi koku olarak sıralanabilir. 

En iyi araba kokularının iyi seçilmesi gerekir. Dikkat edilmediği takdirde sürücüler için önemli sıkıntılara yol açabilir. Defalarca silinmesine rağmen çıkmayan inatçı kokular ile döşemelere sinmiş kokuların temizlikten sonra yeniden arabayı sarması hem hijyenin hem de konforun önüne geçer.

Bu kokuların nedenleri genellikle sigara dumanı, araç içine akan sıvılar, yeterince kurutulmayan paspaslar ve tıkanan hava filtrelerinin oluşturduğu küf olarak sıralanır. Peki, araba içindeki koku nasıl giderilir? 

Bu noktada, araç içerisinde sigara içmemek ve taşınan sıvılara dikkat etmek önleyici konular olarak gösterilebilir. Kokunun kaynağının tespit edilip bölgenin su ve sabunla yıkanması ve iyice havalandırılarak kurutulması araba koku giderme yolu olarak öne çıkar. Bununla birlikte En iyi araba kokuları gibi ürünler kullanılması kokuyu gidermede ve arabanızın ferah kokmasında işe yarayabilir.

Araba kokusu sağlığa zararlı mıdır?

Kronik rahatsızlığı olan kişilerin en iyi araba kokularını dahi alırken dikkat etmesi gerekir. Onun dışında sağlığa zararı olmayan bir üründür. Koku bombasının silikon içermeye ve su bazlı olması önemli.

Aracın sürekli olarak güzel kokmasını sağlayan koku türlerinden birisi de araç içi koku bombası olarak tanınan sabit spreylerdir. Bu spreyler araç içerisinde herhangi bir demonte ve takma çıkarma işlemi gerçekleştirmeden kullanılır. Yalnızca uygun bir göze veya alana koymak yeterlidir. Araç içi koku bombası klima tesisatına bağlı havalandırma kanallarından yayılarak bakteri ve mantarlar nedeniyle oluşan rahatsız edici kokuları güvenli bir şekilde yok eder. 

Kaliteli en iyi araba kokularından olan bombaların  içeriğindeki antibakteriyel iyonlar kokuların yeniden oluşmasını engellerken aynı zamanda alerjik reaksiyonlara karşı da koruma sağlar. Havayı tazelemesi ve güzel kokular yaymasından ötürü son zamanlarda araç içi koku bombaları sıklıkla tercih edilmektedir. Uzmanlar silikon içermeyen, su bazlı koku araç içi bombalarını tavsiye etmektedir.

Fresh araba kokuları

Fresh Araba kokularını, arabası olan kişiler için vazgeçilmez bir üründür. Fresh araba kokularını  arayanlar İçin  Fresh araba kokuları listemizi hazırladık kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Her zevke ve her kişiye uygun araç kokusu bulunmaktadır. Fresh araba kokuları listemize göz attıktan sonra araç kokusunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Ürünleri tekil olarak veya 5’li olarak alabilirsiniz. Araç kokusu kullanarak yolculuklarınız daha güzel ve keyifli geçecek.

Erkek ya da kadın fark etmeksizin hemen herkes arabasına gözü gibi bakmaya çalışıyor. Haliyle güzel kokmasını da istiyor. Bu nedenle piyasada hem ekonomik hem de abartılı fiyatlarla satılan pek çok araç kokusu türü, çeşidi ve modeli bulunuyor. Fakat aracımızın hoş bir atmosfere boğacak en iyi en Fresh araba kokuları hangisi? Gelin, hep birlikte inceleyelim!

Chakra Araba Kokusu Powder Pleasure

 • Bergamot, Yasemin ve Pudra Misk esanslarını içermektedir.
 • Pudralı kokusu sayesinde bulunduğu ortamda; saf, temiz, ve ferah ambiyans yaratır.
 • Evdeki ferahlığı arabaya da taşıyan Chakra araba kokuları, sadece saf ve doğal esanslardan oluşan eşsiz formülüyle uzun süreli etki sağlar.
 • 5 ml cam ambalajla birlikte satılan ürün, ahşap kapağı ve rustik ham ketenden yapılmış ip askısıyla arabanıza dekoratif bir dokunuş katar.
En iyi araba kokuları
En iyi araba kokuları

Aydpromosyon Güneş Enerjisi ile Çift Halkası Dönen Araba Kokusu

 • Aydpromosyon Güneş Enerjisi ile Çift Halkası Dönen Araba Kokusu
 • Güneş enerjisi ile dönen şık ve minimal bir tasarıma sahiptir.
 • Ürünün ebadı 5×5 cm’dir.
 • Ürün niteliği: Oto Kokusu (Otomobiller için üretilmiştir)
 • Altın sarısı, kırmızı ve mavi gibi renk çeşitleriyle birlikte satılmaktadır.
En iyi araba kokuları
En iyi araba kokuları

CRYZER Oto ve Oda Parfümü Kavun Kokusu 5 Litre

 • Bulunduğu ortama hoş bir koku verir.
 • Kullanıldığı alanlarda kalıcı ve ferahlatıcı bir ambiyans oluşturur.
 • Bulunduğu alanı deoderize ederek kötü kokuları ortamdan uzaklaştırır.
 • Kalıcı parfümü sayesinde kullanıldığı alanı çiçek kokularıyla doldurur.
 • Ortamı kötü kokulardan ve sinmiş sigara kokusundan arındırır.
 • Kullanıma hazır bir üründür.
 • Fısfıs yardımı ile havalandırılmış ortama sıkılır.
 • Fısfıs ile püskürtülerek de kullanılan ürün, uyarı ve yanıcı bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla göz ve deri temasından kaçınılmalıdır.
 • Yere dökülmüş ürün kayma tehlikesi yaratır. Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklanmalıdır.
En iyi araba kokuları
En iyi araba kokuları

BE IN A GOOD MOOD Hopeful Sweet Peach Araba Klima Kokusu HOPEFUL

 • Araç kalorifer parfümü ve araba kokusu olarak kullanılır.
 • HOPEFUL oto kokuları tasarım açısından estetik ve özgün bir görünüme sahiptir.
 • Aracınızın atmosferine ferahlık kazandırır.
 • Kokular su ve elektriğe ihtiyaç duymamaktadır. Bundan dolayı ürünü havalandırma kapağına tutturmak ve optimum difüzyon için havalandırmayı açmak yeterlidir.
 • Birbirinden renkli tasarımları ile aracınızı şıklık katan oto kokusu çeşitlerini yaklaşık 60 gün boyunca etkili bir şekilde kullanılabilir.
 • Ürün içerisinde, BPA ve sıvı gibi sağlığa zararlı içerikler bulunmamaktadır. Bu sayede yaşlıların ve çocukların bulunduğu araçlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
 • Oto kokusu ürünleri, araçların iç bakımı için tercih edilebilir.
En iyi araba kokuları
En iyi araba kokuları

Kokuların insan psikolojisinde önemli bir yer edindiği bilimsel olarak da ortaya koyulmuştur. Güzel Fresh araba kokuları, sürüş konforu ve hijyenin yanı sıra insanın o günkü ruh hali ile davranışlarını bile etkileyebilir. Bu doğrultuda aracın içerisinde çeşitli kokular ve araba parfümleri kullanmak aracınızın sürekli olarak güzel kokmasını sağlayan basit bir yöntem olarak bilinir. 

Tabii ki bu kokularda aşırıyı kaçmak da kimyasal madde içerdiğinden dolayı zararlı olabilir. Bu yüzden daima hafif ve dengeli araba kokusu tavsiye edilir. Söz konusu kokular arasında; lavanta, papatya, bahar çiçekleri, yasemin, okyanus, vanilya, kavun, dağ esintisi, portakal çiçeği, sakız, okyanus esintisi ve mango gibi hafif kokular ilk bakışta öne çıkar.

Araba kokusu kullanımı nasıl olmalıdır?

En iyi araba kokuları ürününü herhangi bir alana temas ettirmeden serbest bir şekilde asmalısınız.. Paketin üst kısmını noktalı çizgilerden açabilirsiniz. Kokuyu 1 cm dışarı çekerek işlem tamamlanır. Ayrıca haftada 1 kere koku yoğunluğunu ayarlamak için az veya çok bir şeklide dışarıya çıkartma yapabilirsiniz.

Araba kokusu alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Kokunun uzun süreli kalıcı olması önemlidir.
 • Aldığınız kokuyu birebir yansıtması gerekir.
 • Fiyat ve kalite uygunluğuna bakılmalıdır.
scroll to top