Close

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey hangileridir? Arkadaşlarınızla mutlu bir saat geçirmek veya önemli bir toplantı için tüm ihtişamıyla gidiyor olun, ritmin değişmediğinden emin olmak önemlidir – bu yüzden en iyi sabitleyici spreylerinden birini kullanmalısınız. Bu spreyler temel olarak makyajınız için sıvı selofan görevi görür ve kusursuz uygulanmış fondöteninizin, göz kamaştırıcı aydınlatıcınızın ve keskin kanatlı astarınızın erimemesini sağlamanın en kolay yoludur.

Önemli bir olay, arkadaşlarla dışarıda bir gece ya da anormal derecede uzun bir gün olsun, makyaj rötuşlarının kartlarda olmayacağı belli zamanlar vardır. İyi bir sabitleyici spreyin güzelliğine girin. Makyaj rutininizin son adımı olarak bunlardan birinin hızlı bir şekilde buğulanması, makyajın kilitlenmesini sağlamak ve görünümünüzü saatlerce ayarlamak için yeterlidir. Şaşırtıcı bir şekilde düşündüğünüzden daha fazla seçenek var ve tüm ayar spreyleri eşit oluşturulmaz.

Ama aslında bir sprey ayarı? Los Angeles merkezli kozmetik kimyager Victoria Vohland’a göre, sabitleyici sprey üç bölümden oluşuyor: su, alkol ve film oluşturucu. Bunlar birlikte, makyajın kaymasını önlemek için bir bariyer oluşturur. Eğlenceli gerçek: Saç jölesinde kullanılanla aynı kimyasal formül, ancak yüzde kullanılabilecek kadar güvenli ve nazik olması için ayarlandı.

Bir sabitleyici sprey kullanmak oldukça basit görünebilir – makyajınız bittiğinde yüzünüze püskürtün ve işiniz bitti, değil mi? Pekala, makyaj uzmanlığınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, alnından başlayıp çeneye doğru hareket ederek zikzak hareketlerle sabitleyici sprey uygulamanızı önerilir. “Makyaj uyguladıktan sonra yüzün yeniden nemlenmesine yardımcı olması için cilde uzaktan püskürtüyorum”.

Makyaj sanatçılarına göre , bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, makyajınızın tüm gün boyunca (maskeyle veya tek başına) kalıcı olmasını sağlamak için şu anda piyasadaki En iyi 12 makyaj sabitleyici spreylerini burada bulabilirsiniz.

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
 • Alix Avien Makyaj Sabitleyici Sprey Make-up Fixing Spray 1100003570
 • Mac Fix+ Magic Radiance Makyaj Sabitleyici Sprey 74501
 • NYX Professional Makeup Makyaj Sabitleyici – Radiant Finish Setting Spray 800897198046

Makyaj sabitleyici sprey nasıl kullanılır?

Makyaj sabitleyici sprey nasıl kullanılır? Makyajınızın kalıcı olmasını sağlamanın sırrının ne olduğunu merak ettiyseniz, cevabı biliyoruz.

Makyaj sabitleme spreyi, her sabah (veya makyaj yaptığınız her zaman) güzellik rutininize son dokunuş görevi görmelidir. Fondöteninizi, maskaranızı ve rujunuzu sürmeyi bitirdikten sonra  şişeyi sallayın, yüzünüzden sekiz ila on inç uzakta tutun ve “X” ve “T” hareketleriyle püskürtün. Sadece gözünüze püskürtmekten kaçının!

Sabitleyici sprey ne işe yarar? Bu basit makyaj ürünü, fondöteninizekapatıcınızagöz farınıza ve kalan her şeye yardımcı olabilir. Makyaj bitirme spreyi, makyaj uygulamanızın son adımı olarak kullanmanız dışında makyaj astarına benzer. Makyaj spreyi dünyasında yeniyseniz, size yeni güzellik temeliniz hakkında her şeyi öğretmek üzereyiz. Burada, en iyi 12 makyaj sabitleyici spreyi de dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Tam bir makyaj uygulamak kesinlikle zor olabilir – öğle yemeğinden çok önce kaybolur. Bu nedenle, güzellik rutininize bir makyaj sabitleyici sprey eklemeyi düşünebilirsiniz. Ayar spreyi nedir? Bu makaleden önce makyaj spreylerini hiç duymadıysanız, onları makyajınız için bir üst kat olarak düşünün. Rutininizin son adımı olarak yüzünüze, makyajınızın üzerine püskürtürler.

Muhtemelen kendinize, “Sprey koymak gerçekten bir fark yaratır mı?” diye soruyorsunuz. Evet! Saç stilinizi geliştirmek için saç spreyi kullandığınız gibi, makyaj spreyi de makyajınız için aynı şeyi yapar. Günün sonunda makyajınızın taze görünmesini sağlamanın asla kolay olmadığını biliyoruz, ancak makyaj sabitleyici spreyler gün ortası rötuş ihtiyacını minimumda tutmaya yardımcı olabilir. Bir makyaj bitirme spreyi kullanmanın tüm amacı, makyajınızın bulaşmasını, kırışmasını veya hızla solmasını önlemeye yardımcı olmaktır.

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
 • Flormar Makyaj Sonrası Sabitleyici Sprey 75 ml 1045632000842
 • Physicians Formula Butter Believe It! Skin Mist Makyaj Sabitleyici FEOBX152584
 • benefit cosmetics The Porefessional Super Makyaj Sabitleyici Ve Gözenekleri Flulaştırıcı Sprey TK40001229042

Sabitleyici makyaj spreyi ile makyaj bazı arasındaki fark

Pek çok insan, sprey ve makyaj bazının hemen hemen aynı şey olduğuna inanır çünkü ikisi de uzun süre kalıcı bir makyaj görünümüne katkıda bulunabilir, ancak aynı şey değildir. Makyaj astarı, ürünlerinizin kusursuz bir şekilde uzanması ve gün boyu kalıcı kalması için cildinize eşit bir temel sağlamak için makyaj öncesi uygulamada kullanılan bir üründür. Primerler tipik olarak kremler, jeller ve spreyler olarak formüle edilir.

Kapak tarafında, makyaj sabitleme spreyi, görünümünüzü sabitlemek veya sabitlemek için son adımınız olarak kullanılır. Sprey ayarlamayı son bir dokunuş olarak düşünün. Bununla birlikte, astar spreyler olarak ikiye katlanan ve makyaj görünümünüzü başlatmak ve bitirmek için kullanılabilecek makyaj sabitleyici spreyler var. Çift görevli bir spreyle çalışıp çalışmadığınızı anlamak için ürünlerinizin üzerindeki etiketlere dikkat edin!

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
 • Morfose 300ml Ossıon Makyaj Sabitleyici Sprey MR04
 • Essence Keep It Up Make Up Fixing Spray Makyaj Sabitleyici 50 ml D55499
 • WET N WİLD Photofocus Natural Finish Makyaj Sabitleyici Sprey

Makyaj sabitleyici spreyi zararlı mı?

Makyaj sabitleme spreyleri de dahil olmak üzere belirli makyaj ürünlerinin cilt için kötü olduğunu duymak yaygındır. Yani, bu makyajın olmazsa olmazı hakkında bazı çekinceleriniz varsa, dikkat etmenin zamanı geldi. Herhangi bir yüz ürününde olduğu gibi, doğru kullanım talimatlarına uymazsanız, aradığınız sonuçları göremeyebilirsiniz.

Ayrıca, ayar spreyinizdeki bileşenlere dikkat etmemek cildinizin çıldırmasına neden olabilir. Diyelim ki hassas bir cildiniz var. Cildinizi mükemmel durumda tutmak için kokusuz ve hyaluronik asit, yeşil çay veya aloe suyu gibi cildinizin tepki vermeyeceğini bildiğiniz maddelerle formüle edilmiş bir makyaj spreyi bulmak en iyisi olacaktır. Cilt tipinizi tamamlayan bir formül bulduğunuzda, gitmeniz iyi olur.

Artık spreyin ayarlanması konusunda çok bilgili olduğunuz için, pudranın daha iyi bir seçenek olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta, her iki ürün de makyaj görünümünüzün ömrünü uzatmaya yardımcı olabilecek şekilde benzer. Bununla birlikte, makyaj bitirme spreyleri ve bitirme tozları, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklılığa sahiptir.

Bazıları için toz daha iyi bir seçim olabilir. Aşırı yağlı bir cildiniz varsa veya mat bir görünümden sonraysanız, bu muhtemelen böyledir. Kuru cildiniz varsa ve ışıltı istiyorsanız, sprey daha uygun olabilir. Tabii ki, matlaştırıcı spreyler ve ışıltı arttırıcı tozlar var, bu yüzden sizin için neyin işe yaradığını bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir.

Artık makyaj sabitleyici sprey hakkında bilmeniz gereken her şeyi bildiğinize göre, alışveriş sepetinize en iyi 12 makyaj sabitleyici spreylerini eklemeye zaman geldi! Sizler için çok çalıştık. İyi alışverişler dileriz.

En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
En iyi 12 makyaj sabitleyici sprey
 • Too Faced Hangover Makyaj Sabitleyici Sprey 30 ml TKA004
 • lykd Makyaj Sabitleyici Sprey Matte PLTSHP1036848
 • beaulis Stop It Makyaj Sabitleyici Sprey TYC00211224260
scroll to top