Close

En iyi 12 göz kremi

En iyi 12 göz kremi

En iyi 12 göz kremi

En iyi 12 göz kremi ile geldik! En iyi göz kremlerini ararken, bir nevi bulmaca çözmek zorundasın. Çok kalın veya çok ince olamaz, tam olarak doğru olması gerekir. Fazla yumuşatıcı olan göz kremleri ince, kolayca etkilenebilen göz altı cildinde hasara yol açar, bu da cildin altındaki küçük kistlere yol açabilir ve yeterince nemlendirici olmayan kremler bir nevi oradadır. Ancak her gün ortaya çıkan yeni bir “en iyi” göz kremi (veya serum veya jel) olduğu için, gerçekten işe yarayanları bulmak için her formülü test etmek zordur.

Sonsuz şişe ve tüp yığınlarını gözden geçirmek yerine, doğrudan birkaç dermatoloğa gittik (sonuçta cilt bakımı hakkında bir iki şey biliyorlar) parlak, gergin göz altları için kendilerinde hangi ürünleri kullandıklarını öğrenmek için. Görünüşe göre, denenmiş ve gerçek formüllerinin çoğu, radarın altında. En iyi 12 göz kremi hakkında bizi bilgilendirdiler.

Ve her dermatolog kendi favori ürününe sahip olsa da, aranması gereken birkaç ortak bileşenden bahseder: kolajen üretimini uyaran peptitler, nemlendirmek için hyaluronik asit ve aloe vera ve yeşil çay özü gibi diğer cilt yatıştırıcıları. Göz çevrenizdeki endişelere bağlı olarak, koyu halkaları gideren ve azaltan veya kaz ayaklarını azaltan bir ürün aramak isteyebilirsiniz. En iyi 12 göz kremi içerisinde bunları bulacağız!

Nemlendirici uygulamak çoğu insanın cilt bakım rutinlerinin bariz bir parçası olsa da, gözlerinizin altındaki hassas cildin bakımı tamamen başka bir oyundur. “Alt göz kapaklarımızdaki deri tüm vücuttaki en ince deridir.” Bu nedenle koyu halkalar, torbalar ve kırışıklıklar da dahil olmak üzere bir dizi soruna eğilimlidir. Tüm yazı boyunca, koyu halkaları yok etmek, şişkinliği azaltmak ve hatta aydınlatan ve nemlendiren en iyi 12 göz kremi için seçtiklerini bulun.

En iyi 12 göz kremi
En iyi 12 göz kremi
 • Estee Lauder Göz Kremi Advanced Night Repair Eye Matrix Onarıcı Göz Kremi 15ml
 • Clinique 96 Saat Nem Koruma Teknolojili Göz Kremi 15 ml 
 • Kiehl’s Powerful Wrinkle Kırışıklık Ve Koyu Halka Karşıtı Güçlü Göz Kremi 14 Ml

Göz kremi nasıl sürülür?

Göz kremi nasıl sürülür? Erken yaşlanma konusunda endişeleriniz varsa, işe göz çevrenizdeki cilde dikkat ederek başlayın . Bu bölgedeki cilt çok hassastır, bu nedenle genellikle yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgedir. Genellikle buna kırışıklıklar, sarkmalar ve koyu halkalar gibi sorunlar dahildir.

Bu cildi sağlıklı ve güçlü tutmak için bir göz kremi kullanmayı düşünün . Formüle bağlı olarak, göz kremleri, yaygın cilt sorunlarını tedavi ederken cildi sıkılaştırabilir ve nemlendirebilir. Göz kremi nasıl sürülür?

Daha genç olsanız bile göz kremi kullanmaktan faydalanabilirsiniz. Göz kremini ne kadar erken uygulamaya başlarsanız, etkilerinden o kadar uzun süre faydalanabilirsiniz.

Ancak tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi, göz kremini doğru şekilde uygulamak önemlidir. Bu sadece bölgeyi korumakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizin faydalarını tamamen emmesini sağlayacaktır.

En iyi 12 göz kremi
En iyi 12 göz kremi
 • Avene Göz Çevresi için Yatıştırıcı Bakım Kremi 10 ml
 • Nivea Sıkılaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi
 • Caudalie Resveratrol Lift Firming Eye Gel Cream 15 ml

Göz kremi uygulamanın en iyi yolu

Göz kremi nasıl sürülür? Göz kreminizden en iyi şekilde yararlanmak için doğru uygulama için şu adımları izleyin:

 1. Yüzük parmağınızı kullanın. En zayıf parmağınızdır, bu nedenle doğal olarak yumuşak bir dokunuşa sahip olacaktır.
 2. Bezelye büyüklüğünde bir ürün alın.
 3. Gözlerinizin altındaki küçük noktalara, en iç köşeden başlayıp dışa doğru hafifçe vurun. Alt kirpiklerinize çok yakın krem ​​​​uygulamaktan kaçının.
 4. Ürünü cildinize yedirin. Sürüklemekten veya sürtünmekten kaçının.
 5. Kremin tamamen emilmesi için 2 dakika bekleyin.
 6. Kalan cilt bakım ürünlerinizi ve makyajınızı uygulayın.

Çok fazla göz kremi kullanmamaya çalışın. Aksi takdirde krem ​​gözünüze girebilir ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca, talimatlar güvenli olduğunu söylemediği sürece göz kapaklarınıza göz kremi sürmeniz önerilmez.

Genellikle göz kremi gündüz nemlendirici ve güneş koruyucudan önce uygulanmalıdır. Bunun nedeni, göz kreminin genellikle hafif olması ve daha ağır formüllerin en son devam etmesi gerektiğidir.

En iyi 12 göz kremi
En iyi 12 göz kremi
 • Darphin Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi- Wrinkle Corrective Eye Contour Cream 15 ml 
 • Bioderma Atoderm Intensıve Eye 100 ml 
 • Skinceuticals Yapılandırıcı Göz Çevresi Kremi – A.G.E. Eye Complex 15ml

Gözleriniz için diğer cilt bakım ipuçları

Göz kremini düzgün bir şekilde uygulamaya ek olarak, göz cilt bakımı için şu ipuçlarını takip edin :

 • Bölgeye masaj yapın. Dolaşımı iyileştirmek ve şişliği azaltmak için göz çevrenizdeki cilde nazikçe masaj yapın.
 • Göz makyajınızı çıkarın. Göz makyajı yaparken uyumaktan kaçının. Göz çevresinde kullanımı güvenli olan nazik bir makyaj temizleyici kullanın.
 • Güneş gözlüğü takmak. Ultraviyole A ve B (UVA ve UVB) ışığını engelleyen gölgeler giyin. Bu, bölgedeki göz kırışıklıkları ve cilt kanseri riskini azaltacaktır.
 • Bir şapka giy. Gözlerinizi ve göz kapaklarınızı daha fazla korumak için şapka takın. Kenar en az 3 inç genişliğinde olmalıdır.

Göz kremini ne zaman ve ne sıklıkla uygulamalısınız?

Göz kremi günün çeşitli saatlerinde uygulanabilir. Ancak, farklı zamanlar için farklı bir göz kremine ihtiyacınız olacak.

Göz kremi uygulayabilirsiniz:

 • Sabah. Makyajınızın altında daha rahat hissedeceğiniz için hafif bir formül kullanın. Kırışıklık riskini azaltmak için SPF’li bir ürün arayın.
 • Akşam. Akşamları göz kremi uyguladığınızda, bileşenler gece boyunca cildiniz tarafından emilebilir. Nemlendirici içerikli ve SPF içermeyen daha zengin bir krem ​​seçin.
 • Sabah ve akşam . Yukarıdaki tüm avantajlardan yararlanmak için her iki durumda da göz kremi kullanın. İki farklı formüle ihtiyacınız olacak, bu nedenle ürün alışverişi yaparken bunu aklınızda bulundurun.

İdeal zaman tercihlerinize ve hedeflerinize bağlıdır. Ancak saat kaç olursa olsun, göz kremini sadece 12 saatte bir uygulamalısınız. Aynı ürünü gün boyunca veya gece boyunca tekrar uygulamaya gerek yoktur.

En iyi 12 göz kremi
En iyi 12 göz kremi – En iyi 12 göz kremi – En iyi 12 göz kremi
 • Dermalogica Total Eye Care Spf15 15 ml 
 • Clinique İnce Çizgi ve Koyu Halka Karşıtı Göz Bakım Kremi – All About Eyes 15 ml 
 • Glamglow Brighteyes Göz Kremi 15 ml

Göz çevresindeki cilt hakkında

Göz kapaklarınız da dahil olmak üzere göz çevresindeki cilt çok hassastır. Aslında, vücudunuzdaki en ince deridir.

Bu, aşağıdakilere eğilimli olmasını sağlar:

 • kuruluk
 • tahriş
 • Güneş hasarı
 • çevresel hasar
 • erken yaşlanma belirtileri

Bu bölgedeki cilt sadece yaşla birlikte incelir. Çünkü cildimiz zamanla elastikiyetini ve gücünü kaybeder.

Bu bölgeyi korumak için göz çevrenizde kullandığınız ürünlere dikkat edin. Göz çevrenizdeki cilt için özel olarak hazırlanmış cilt bakım ve makyaj formüllerini kullanın. Çok sert olabileceğinden, vücudun diğer bölgelerine yönelik ürünleri asla uygulamayın.

Ürünleri gerçekten uygularken dikkatli olun. Nazik olun ve tahrişe ve rahatsızlığa neden olabilecek gözünüze çok yaklaşmaktan kaçının.

scroll to top