Close

En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

En iyi 9 kırışıklık kremi

En iyi 9 kırışıklık kremi

En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi hangisidir? Eğer aynaya baktığında gördüğün ince çizgiler ve kırışıklıklar için artık harekete geçmen gerektiğini hissediyorsan, 9 en iyi kırışıklık karşıtı kremi önerimizle yardımına koşuyoruz.

İlk olarak göz çevresinde kendini gösteren ince çizgiler, kaz ayakları, gülme çizgileri, marionette çizgileri, kaş arası ve dudak üstündeki barkod kırışıklıkları. Eğer aynaya baktığında bu saydığımız kırışıklık çeşitlerinden en az birini görüyorsan, iyi bir yaşlanma karşıtı krem kullanmanın zamanı gelmiş demektir. İşte bu yazımızda en iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi birlikte inceliyoruz.

Kırışıklık kremine ne zaman başlamalı?

En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremini incelemeye başlamadan önce, en sık sorulan sorulardan birine cevap vermek yerinde olacak: “Yaşlanma karşıtı kremler kaç yaşından itibaren kullanılmalı?”

Kırışıklık giderici kremler kullanmaya, aynada ilk kırışıklığını fark ettiğinde başlayabilirsin. 25 yaş ve üzerine denk gelen bu dönemden önce gördüğün ince çizgiler, cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşabilir ve ileri yaşlardaki kırışıklıklara oranla, çok daha kolay tolare edilebilir.

25 yaş ile birlikte ciltteki kolajen üretimi ve elastikiyet azalmaya başladığında, ilk kırışıklıklar da ortaya çıkmaya başlıyor. Bir bakıma, 20’lerin başında cildini iyi bir şekilde nemlendirirsen, kırışıklık kremi kullanmaya o kadar geç ihtiyaç duyarsın.

Ciltteki kolajen üretimi ve elastikiyetin azalması, senin engel olamayacağın, zamanla ve genetik faktörlerle ilgili bir durum. Bunun dışında düzenli ve sağlıklı beslenmek, iyi uyumak, sigara ve alkol tüketmemek, mümkün olduğunca stresten, hava kirliliğinden ve diğer çevresel faktörlerden uzak durmak, yaşlanmayı, dolayısıyla da kırışıklıklarını geciktirebilir. Unutma, yaşlanmanın en önemli faktörü, çevresel olanlar. Tüm bu bilgiler ışığında, eğer senin için kırışıklık kremi kullanmanın zamanı artık geldiyse, en iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi önerimizi seninle paylaşıyoruz.

Kırışıklıklara hangi krem iyi gelir?

Kırışıklıklara hangi krem iyi gelir? Ciltteki kırışıklıklar her yaşta farklı sebeplere dayandığı ve giderek derinleşebildiği için, kırışıklıklar üzerinde etkili farklı içerikler de ön plana çıkıyor. Kırışıklıklara hangi krem iyi gelir? Demek yerine, kırışıklıkların neden olduğu ve yoğunluğunu da hesaba katarak kırışıklık kremi seçmek daha doğru olacaktır.

  • Hyaluronik asit içeren kırışıklık kremleri: Daha çok cildin nemsiz kalması ve dolgunuğunu kaybetmesi üzerine çıkan ince çizgiler üzerinde etkilidir.
  • Kolajen içeren kırışıklık kremleri: Ciltte oluşan kolajen kaybı sebebiyle beliren kırışıklıklar üzerinde etkilidir. Ciltteki kolajen üretimini destekler.
  • Peptitler içeren kırışıklık kremleri: Diğer isimiyle kolajen peptitler, yine ciltteki kolajen üretimini destekleyerek yaşlanma karşıtı bakım yaparlar.
  • Retinol içeren kırışıklık kremleri: A vitamini formu olan retinol içeren kırışıklık kremleri ise derin kırışıklıklar üzerinde etkilidir.

Kırışıklıklara hangi krem iyi gelir? Oluşmuş kırışıklıkların önüne geçmek mümkündür. Cerrahi işlemlerden önce temel adımlarla cilt sağlığınızın yeniden yapılandırılmasını tercih edebilirsiniz. Bu sayede geri dönüşü olmayan ya da zaman gereken işlemlerden ziyade bakım ve güzellik rutininizin ipleri sizin elinizde olur.

Kırışıklıklarınızın azalması için gerek beslenme gerekse bakım açısından vücudunuzu desteklemek gerekir. Profesyonel dermokozmetik markalarının klinik çalışmalar ile desteklenmiş etkili ürünleri ile cildinizde yeniden yapılandırma sürecini uyarabilirsiniz. Peptit, kolajen, hyaluronik asit, antioksidan, resveratrol, kafein ve bitkisel ekstralar cildinizin beslenme ve onarım sürecini uyarır. Bu sayede cildinizde sıkılaşma ve kırışıklık görünümünde azalmayı deneyimleyebilirsiniz.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

Bu krem, yıllardır vazgeçilmez yaşlanma karşıtı kremlerimizden ve cilt bakım rutinlerimizin olmazsa olmazlarından Gündüz Kremi, 20 koruma faktörlü Gündüz Kremi ve Gece Kremi bulunuyor. Serinin içeriğinde bulunan Pro-Xylane, cildin destek liflerini güçlendirerek cilt dokusunu düzeltiyor, yüzün yeniden şekillenmesini sağlıyor.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi Pro-Xylane yanı sıra Hyaluronik Asit de içeriyor. Böylece ciltteki kırışıklık görünümünün azalmasına destek oluyor. 20 koruma faktörlü Gündüz Kremi cilt lekelerinin görünümünü azaltırken cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruyor. Gece Kremi ise içerdiği parçalanmış Hyaluronik Asit, LHA ve Centella Asiatica ile cilt dokusunu düzeltip cildi dış etkenlerden koruyan katmanını güçlendiriyor.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık kremi

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Yaşlanma karşıtı bakımda en etkili olan içeriklerden biri de retinol. Kırışıklık, ince çizgiler ve sıkılık kaybı gibi belirtilerin üzerinde gözle görülür etkiler yaratan retinol serumları bu yüzden son derece popülerler. Eğer kırışıklık karşıtı bakım rutinine retinol içeren bir ürün eklemek istersen, Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum en iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi seçeneklerden biri.

%0.1 saf retinol içeren bu serum, kremsi ve hafif formülü ile cilt tarafından çok hızlı emiliyor. Kırışıklıklar, ince çizgiler, cilt tonu eşitsizliği, düzensiz doku ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtileri üzerinde fark edilir sonuçlar yaratıyor. Ayrıca peptitler ve seramdilerlezengileştirilen formülü sayesinde cilt bariyerini koruduğu için kaşıntı, kızarıklık ve kuruluk gibi retinolün sebep olabildiği raharsızlık hislerini en aza indiriyor. Bu sayede de hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık kremi

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

Söz konusu yaşlanma karşıtı kremler olduğunda hedefimiz, dolgun, nemlenmiş, pürüzsüz bir cilt görünümü. İşte bu nedenle elimiz son zamanlarda sık sık hyalüronik asit içeren kremlere gidiyor. Bu kremlerden biri de L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi ve Gece Kremi.

Yüksek moleküler hyalüronik asit ve mikro hyalüronik asit olarak 2 çeşit hyalüronik asit içeren formülleri sayesinde kırışıklık görünümünün azalmasına,yeni kırışıklık oluşumunun engellenmesine ve cildin dolgunlaşmasına destek oluyorlar. Aynı zamanda Gündüz Kremi 20 faktörlü güneş korumasıyla cildi gün boyunca koruyor, nemlendiriyor

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

Olgun ciltlerde, glikasyon sebebiyle oluşan yaşlanma belirtilerini azaltma konusunda son derece başarılı olan SkinCeuticals A.G.E. Interrupter, en iyi 9 kırışıklık karşıtı kreminden . Glikasyon nedir? diye soracak olursan, derinin alt tabakasında serbest olan şeker moleküllerinin kolajen ve elastan liflerine yapışarak sertleşmesi ve kırışıklık oluşmasını sağlaması olarak açıklayabiliriz.

Hormonal değişimler ve şeker tüketimine bağlı gerçekleşen bu yaşlanma türünde, cilt genelde esnekliğini kaybediyor ve sarkmaya başlıyor. SkinCeuticals A.G.E. Interrupter ise içeriğindeki Proxylan ve yaban mersini ile cildin sarkmasına engel oluyor, esnekliği artırıyor ve glikasyonun bozduğu molekül bağlarını yeniden yapılandırarak, derin kırışıklıkları belirgin şekilde azaltıyor.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Serisi

Her yaşta, cildin ihtiyacı farklıdır. 30’lu, 40’lı, 50’li yaşlarda, cildin ihtiyaçlarına yönelik doğru bakımları uygulamak çok önemlidir. Bu konuda bizim favorilerimizden biri L’Oréal Paris Yaş Uzmanı serisi. Bu seride bulunan, 30+ Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem, 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem ve Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem ile cildine bakım yapabilirsin.

Bu seride çok özel bir içerik olan Opuntia Çiçeği bulunuyor. Bu çiçek, çölde bile kendini yenileyebiliyor. Böylece cildimize bu serinin kremleriyle bakım yaptığımızda da cildimiz yenileniyor, canlanıyor!

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

La Roche-Posay Redermic R

Redermic R, retinol içeriği ile yaşlanma belirtilerine karşı günlük bir düzeltme sağlıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, güneşin zararlı etkilerinden kaynaklanan yaşlanma belirtileri ve dengesiz cilt tonunu hedefleyen bu kırışıklık kremi, içeriğindeki saf retinol ile ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltırken aynı zamanda hassasiyetini de koruyor.

Eğer hassas bir cilde sahipsen ve hangi kırışıklık kremini kullanacağını bilmiyorsan, La Roche-Posay’in Redermic R kremi tam sana göre. Hem kırışıklıklarınla ilgilenirken aynı zamanda da hassas cildinde reaksiyon olmasına engel olan bu kırışıklık kremini kullanırken, mutlaka SPF içeren bir krem veya güneş kremi kullanmayı unutmamalısın.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkların meydana gelmesinin esas sebeplerinden biri de vücudun eskisine oranla daha az kolajen üretmesidir. Yaş ilerledikçe, vücuttaki kolajen miktarı da azalır ve ilk kırışıklıklar ortaya çıkar, cilt sıkılığını kaybeder. Vichy’nin Liftactiv Collagen Specialist kremi ise içerisindeki Biopeptitler ve C vitamini ile kolajen üretimini artırarak kırışıklıkların azalmasını ve cildin sıkılaşmasını sağlıyor.

Kırışıklıkların sadece yaşlanma ile değil, çevresel faktörlerle de oluştuğunu düşünürsek, kremin içerisindeki peptitler ve C vitamini bu etkileri azaltmak için en başarılı içerikler. Kullanan kadınların %52’sinin cildinde sıkılık görmesi boşuna değil! Daha pürüzsüz, sıkı ve eşit bir cilt tonu elde etmek istiyor, kırışıklıkla baş etmenin zamanı geldiğini düşünüyorsan, Vichy Liftactiv Collagen Specialist’i mutlaka denemelisin.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

Kolajenin ciltte eskisi kadar üretilmemesi, ciltte yaşlanma belirtileri olarak karşımıza çıkıyor. Kolajen kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık, ince çizgi, sıkılık kaybı ve cilt lekelerini gidermek için, kolajen kaybına karşı etkili olan bir kırışıklık kremi kullanmalısın.

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem, formülündeki keten tohumu özlerindeki gluko-peptitlerle, kolajen kaybının neden olduğu tüm bu yaşlanma belirtilerini hedefliyor. Bu kremi düzenli olarak cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, cildindeki kırışıklık ve ince çizgi görünümünün azaldığını, eskiye oranla cildinin sıkılaştığını ve leke görünümünün azaldığını görebilirsin.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream

Sadece ince çizgi ve kırışıklıklar değil, sıkılık kaybı, ciltteki pürüzler, sarkma ve nemsizlik de yaşlanma belirtileri arasında yer alıyor. Tüm bu yaşlanma belirtilerine karşı tek bir kırışıklık kremi kullanarak cildinde belirgin bir etki elde edebilirsin.

Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream, formülündeki Chaga mantarı, phytomimetik A vitamini ve proxylaneGX ile ciltteki sarkma görünümünü azaltmaya, cilt dokusunun görünümünü iyileştirmeye, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya ve pürüzlü görünümü gidermeye yardımcı oluyor. Hassas ciltler dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun olan bu kırışıklık kremi, tek seferde 5 yaşlanma belirtisiyle savaşarak cildin daha genç görünmesini sağlıyor.

En iyi 9 kırışıklık kremi
En iyi 9 kırışıklık karşıtı kremi

 

scroll to top