Close

En iyi çalışma sandalyesi modelleri

En iyi çalışma sandalyesi modelleri

En iyi çalışma sandalyesi modelleri

En iyi çalışma sandalyesi modellerine birlikte bakmaya ne dersiniz ? İster evden çalışan bir iş insanı olun ister öğrenci; bilgisayar ekranı başında saatler geçiriyor olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Evinizde yaratacağınız çalışma ortamının konforu ise sizin yapacağınız tüm işlerin verimini etkileyecek, ama bundan da önemlisi sağlığınıza olumsuz etki yaratmayı önleyecektir.

Özellikle en iyi çalışma sandalyesi modelleri sorusunun yanıtı omurga sağlığınız açısından çok önemlidir. Vücudunuzu tamamen destekleyecek bir çalışma sandalyesi sayesinde kronik yorgunluktan bel, sırt ve boyun ağrıları gibi birçok rahatsızlığın önüne geçebilirsiniz. İşte karşınızda en iyi çalışma sandalyesi modelleri hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar!

Seçeceğiniz  en iyi çalışma sandalyesi modelleri arasından değerlendirme yaparken birçok kriter söz konusu olacaktır. Örneğin ona çalışma odanızda ne kadarlık bir alan ayırabileceksiniz? Çalışma şekliniz için en uygun sandalye modeli hangisi? Çalışma masanıza yükseklik ve genişlik olarak uyumlu mu? Hatta sizin vücut tipiniz, eğer varsa ağrılarınız için en ideal sandalye tipi hangisi?

Bu şekilde çalışma sandalyesi nasıl olmalı sorusunun yanıtları sizin konforlu bir çalışma alanı yaratmanız için son derece önemlidir. Ancak bu yanıtlar kadar, size yol gösterecek birkaç tüyomuz daha var. Onları da hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Siz de “Çalışırken belim/sırtım ağrıyor.” ya da “Odaklanmakta zorluk yaşıyorum.” diyenlerden misiniz? Elbette bu şikâyetlerinizin farklı nedenleri olabilir, fakat doğru çalışma sandalyesi seçiminin bu konuda çözüm sunabileceğini unutmamakta fayda var. İşte, size konforlu bir çalışma alanı sağlayacak çalışma masası sandalyesini seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

Çalışma sandalyesi seçiminde çok dikkatli olunmalıdır çünkü sağlığınız söz konusu. Ergonomik olmayan çalışma koltukları ciddi boyun, sırt ve omuz rahatsızlıklarına neden olabilir. Uzun ve yorucu çalışma saatlerini daha konforlu bir  hale getirebilirsiniz. 

Çalışma koltuğu bel desteği, sırt yüksekliği ve eğimi, boyun desteği, dönebilme kabiliyeti, tekerlekleri oldukça önemli detaylarıdır. Kişiye göre ayarlanabilir ergonomik çalışma koltuğu, iş saatlerinizi daha verimli geçirmenizi sağlar.

Konforsuz  ve ergonomik olmayan bir çalışma sandalyesi seçtiğinizde hem sağlığınızdan olursunuz hem de bir süre sonra rahatsız olacağınız için işinize yansımaya başlar. Hareketli bel ve boyun destekli çalışma koltuğu, oturarak çalışanlar için vücuda binen yükü azaltacaktır. 

Sırtınız çalışma masası sandalyesinin bel desteğine tam yapışmaması ileriki zamanlarda bel fıtığına yol açabilir. Yüksekliği ayarlanabilir olması sayesinde hem masanıza göre hem kendi vücudunuza göre ayarlayabileceğiniz çalışma koltukları tercih etmelisiniz. Masanızın sizden çok yüksekte kalması omuz ağrısına, çok aşağıda kalması ise sırt ve bel ağrısına neden olur. Birçok sandalyede kol desteği sabittir.

Ancak kol desteği ayarlanabilir çalışma koltuğu seçerseniz, omuzlarınız daha rahat edecektir. Çalışma koltuğu ayakları rahatça dönebilmeli ve her yöne rahatça sürüklenerek gidebilmelidir. Sizde en iyi çalışma sandalyesi modellerini seçmek için yazımızı okumaya devam edin!

En iyi 6 çalışma koltuğu

En iyi 6 çalışma koltuğu seçerken malzemenin kalitesinin önemi dikkat çekmektedir. Birçoğumuz günlük olarak hareketsiz faaliyetlerde bulunuyoruz: Ders çalışmak, yazmak, bilgisayarda veya çağrı merkezinde çalışmak olsun, birkaç saati oturarak geçiriyoruz – sırt, bacaklar ve dolaşımı etkileyen bu faaliyetler, fiziksel etkinlik açısından ciddi bir öneme sahiptir. Çalışma koltuğu satın alacaksınız şimdi tek yapmanız gereken en iyi 6 çalışma koltuğu listemizi incelemek.

Birçok kişi çalışma hayatını masa başında geçirir. Uzun süren yorucu iş saatine bir de rahatsız sandalye ve koltuklar eklenince ağrılar da kaçınılmaz olur. Ancak ergonomik ve rahat tasarımlı ürünlerle hem çalışma süresini konforlu hale getirebilir hem ağrılara “Elveda!” diyebilirsiniz. Eğer siz de böyle bir ürün arayışındaysanız hazırladığımız en iyi 6 çalışma koltuğu listesine göz atabilir, birbirinden konforlu çalışma sandalye ve koltuk modeli arasından beğendiğiniz ürünü tek tıkla satın alabilirsiniz.

Çalışma odanıza rahatlığı getiren Seduna Thunder Çalışma Koltuğu

En iyi çalışma sandalyesi araştırmamızda ilk tavsiyemiz, Seduna Thunder Çalışma Koltuğu. Koltuk, keten kumaşı ve konforlu süngeri ile rahat bir kullanım sunar. Zincir fileli sırt kısmı hava aldığı için terletme yapmaz.

Vücut yapınıza uyum sağlayan ürün, uzun saatler boyunca rahatsız olmadan oturmanıza imkan verir. Bu sayede çalışma verimliliğinizi ve motivasyonunuzu artırır. Ayarlanabilen başlık kısmı, boynunuzun dinlenmesine yardımcı olur. Çalışma masasına uygun olarak ayarlanabilen koltuk yüksekliği ise daha rahat çalışmanızı sağlar.

En iyi çalışma sandalyesi modelleri
En iyi çalışma sandalyesi modelleri

Bel ağrılarını azaltan Türksit Karizma Çalışma Koltuğu

En iyi çalışma koltukları arasında gösterilen Türksit Karizma Çalışma Koltuğu, fileli arka kısmı ve nefes alan yapısı ile terletme yapmaz. 360 derece dönebilen tasarımıyla kolay hareket imkanı veren ürün, rahat oturma süngeri sayesinde konforlu kullanım sunar.

Plastik tekerleri; ileri, geri, öne ve arkaya ilerlemenize yardım eder, zemini çizmez. Yaslanma kısmını istediğiniz seviyede ayarlayabildiğiniz çalışma koltuğu sırtınıza destek olduğu için omurganıza binen yükü azaltır. Başlık kısmı, boynunuza destek vererek dinlenmesini sağlar.

En iyi çalışma sandalyesi modelleri
En iyi çalışma sandalyesi modelleri

Uzun yıllar boyunca size eşlik eden Massa Design Koket Çalışma Sandalyesi

Birinci sınıf poliüretan iç süngeri bulunan Massa Design Koket Çalışma Sandalyesi, uzun süreli kullanılabilir olmasının yanı sıra oldukça konforlu bir ürün. Keten kumaştan üretilen dış yüzeyi ıslak bez ile kolayca temizlenir. Tekerlekli ayakları ile bir yerden bir yere kolayca hareket ettirilebilen koltuk, 360 derece dönebilme özelliği ile hareket özgürlüğü sağlar.

Beli tam olarak saran yapısı, omurgaya binen baskıyı azaltır. Çalışma alanınıza uygun olarak ayarlanabilen yüksekliği sayesinde konforlu kullanım sağlar. Üstelik şık duruşuyla odanıza hoş bir hava katar. Bu özellikleri onu en iyi 6 çalışma koltuğu listemize girmesi için yeterli.

En iyi çalışma sandalyesi modelleri
En iyi çalışma sandalyesi modelleri

Şık ve zarif duruşu ile Asbir Çalışma Koltuğu

Sizin için seçtiğimiz son tavsiye olan Asbir Çalışma Koltuğu, 360 derece dönebilen tasarımı ile kolay hareket etmenizi sağlar. Tamamı sert plastikten üretilen ürün, sağlam yapısıyla dikkat çeker. 32 DNS süngeri sayesinde gün boyu konforlu bir kullanım deneyimi sunar. Koltuğun plastik tekerleri parkeleri çizmez ve zeminin zarar görmesini önler.

Sırtı tam olarak kavrayan yaslanma kısmı, omurgaya ihtiyaç duyduğu desteği verir. Bu sayede rahat bir çalışma ortamı oluşturur. Üstelik baş kısmı, boynunun dinlenmesine yardım eder. Şık ve zarif görünümü ile odanıza güzel bir dokunuş katar.

En iyi çalışma sandalyesi modelleri
En iyi çalışma sandalyesi modelleri

Ergonomik tasarımlı Tomar Çalışma Koltuğu

Kaliteli çalışma koltuğu denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden Tomar Çalışma Koltuğu. Ergonomik tasarımı ile küçük alanlar için ideal olan ürün, yerden tasarruf etmenizi sağlarken konfordan da ödün vermez. Gaz pistonu sayesinde yüksekliğini ihtiyacınıza uygun olarak ayarlayabilirsiniz.

3 boyutlu kumaştan üretilen bu pembe koltuk, nefes alır ve terletmez. Dolgulu sırt kısmı belinize destek verdiği için omurgadaki baskıyı azaltarak konforlu kullanım sunar. tekerler parkelerin çizilmesini önler. Çalışma koltuğu kir tutmadığından nemli bir bezle kolayca temizlenir.

En iyi çalışma sandalyesi modelleri
En iyi çalışma sandalyesi modelleri

Rahat oturma bölümü ile Modelsa Çalışma Sandalyesi

Ürün, vücut şekline göre şekillendirildiğinden omurga üzerinde oluşan baskıyı azaltır. Tay tüyü kumaş döşeme kısmı, nefes alan tasarımı ile sırtın terlemesini önler. Rahat oturma bölümü sayesinde gün boyu konforlu çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Sandalyenin boyu ayarlanabildiği için çalışma masanıza uygun seviyeye getirebilirsiniz. Çelik tekerleri sayesinde ileri, geri, öne ve arkaya rahatlıkla hareket edebilirsiniz.

En iyi çalışma sandalyesi modelleri
En iyi çalışma sandalyesi modelleri

 

scroll to top