Close

Bebekler için pişik kremleri

Bebekler için pişik kremleri

Bebekler için pişik kremleri

Bebekler için pişik kremleri yeni neslin vazgeçilmezidir. Eskiden pamuk ve keten bezlerle bezlenen bebeklerde çok sık pişik problemi görülürdü. Ancak bugün hazır bezlere geçildiği halde hâlâ birçok bebekte pişik görülmektedir. Bu nedenle bebek bekleyen her anne baba, hazırlık alışverişi sırasında bebekler için pişik kremleri almayı ihmal etmemelidir.

Bebeğiniz hiç beklemediğiniz bir anda, belki gece geç bir saatte ağlayarak uyanabilir. Sabah hiçbir problem olmadığı halde gece bezini açtığınızda cildinde pişik ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda eğer bir pişik kreminiz yoksa hayıflanıp, pişmanlık duymanızı istemeyiz.

Pişik genelde bebeklerin popo, genital bölge ve çevresinde görülen bir cilt problemidir. Bebeğiniz için kullandığınız bez ne kadar hava akışına izin veren, sıvıyı hemen hapseden, kaliteli bir ürün olursa olsun; bazen bebeğinizde pişik oluşumu görülebilir.

Pişik problemi genelde bezin sık aralıklarla değiştirilmemesinden kaynaklı görülür. Bebeğiniz tuvaletini yaptıktan kısa bir süre sonra bezini değiştirmezseniz, miniğinizin cildi dışkı ve idrarla uzun süre temas eder. Böylece idrar ve kaka içerisindeki asit ve diğer maddeler cildi tahriş eder

Bazen bezin yapısında kullanılan maddeler, bazen ıslak mendil, hatta şampuanın içeriğindeki maddeler bile pişik oluşumuna sebep olur. Deride ıslaklık, nem, kaşıntı ve yanma hissi gibi belirtilerle kendini gösteren rahatsızlık genelde ilk önce bebekte huzursuzlanma ve nedensiz ağlamalarla fark edilir.

Fark edilir edilmez tahriş olan bölgeye müdahale edilmeli; sorunlu bölge nazikçe yıkanıp kurutulduktan sonra, ince bir tabaka halinde bebekler için pişik kremleri sürülmelidir.

Bebekler için Pişik Kremleri ve Özellikleri

Pişiğin en belirgin sebebi cilt yüzeyinin nemli olmasıdır. Bu nedenle pişik kremleri öncelikli olarak, su itici özellikte olmalıdır. Pişik kremleri yapısındaki doğal gliserin ile cilt ve nem arasına bariyer kurar, böylece nemin cilde ulaşmasını engeller. Ürün bu bariyerle sadece nemi değil, kıyafet ve bezin sebep olacağı sürtünmeden kaynaklı oluşabilecek cilt tahrişini de engeller. Bebekler için pişik kremleri idrar ve dışkının da cilde temasını engelleyerek pişik oluşumunun önüne geçmiş olur.

Pişik kremleri önce rahatsızlığın önüne geçip daha sonra sorunu tedavi edici özellikte üretilir. Cildi tedavi ederek aktif bakım yapan ürünler, içeriğindeki doğal malzemelerle cildin yumuşacık, ipek gibi olmasını sağlar. Pişik kremleri içeriğinde genellikle çinko oksitleri, doğal bitki yağları, panthenol, lanolin, balmumu, bitki özleri içerir ve bu maddeler cildin kolajen üretimini destekler.

Ürünler içeriğinde parfüm, paraben, boya ve alerjik madde içermeyen antiseptik özellikte formüle edilir. Bilindik ve güvenilir klinikler tarafından dermatolojik olarak test edilen pişik kremleri, bu kurumlardan aldıkları onay sayesinde güvenle kullanılabilir.

En iyi 6 pişik kremi

En iyi 6 pişik kremi hangisidir? Bebeğinin pamuk cildi biraz zarar gördüğünde hemen için parçalanıyor değil mi? O minik bedende meydana gelen kızarıklıklar, tahrişler ve pişik moralini bozmasın. Senin için en iyi pişik kreminin hangisi olduğunu araştırdık ve bir de kullanan annelerin yorumlarına kulak verdik. 

“Bunca annenin de bir bildiği vardır.” diyelim ve en iyi 6 pişik kremi hangileridir birlikte inceleyelim!

Bepanthol pişik kremi

En iyi pişik kremi denildiğinde akla gelen ilk ürün, Bepanthol pişik kremi. Hem içeriği hem de koruyucu etkisi ile performansı çok beğenilen Bepanthol pişik kreminin özelliklerine yakından bakalım.

 • Provitamin B5 içeriği ile cildin hem doğal bariyer fonksiyonunu koruyor hem de cildi nemlendirerek esneklik kazandırıyor.
 • Yapışkan olmayan yapısıyla bebeğine ekstra rahatlık sunarken sana da kolay temizleme imkanı veriyor.
 • Parfüm, koruyucu, renklendirici içermeyen özel ve güvenli formülü ile her bez değişiminde güvenle kullanabilirsin.

Bepanthol pişik kremi kullananlar, ürünü kullandıkları ilk günden beri bebeklerinin cildinde kızarıklık oluşmadığını söylemişler. Daha etkili bir sonuç almak için pişik oluşmadan önce kullanmak gerektiği özellikle vurgulanmış. En iyi 6 pişik kremi listemizde vazgeçilmez olduğunu da biz belirtelim. 

Bebekler için pişik kremleri
Bebekler için pişik kremleri

Mustela pişik kremi

Bebek pişik kremlerinin en gözde markalarından biri, Mustela. Bebek cildine özel formülü ve hassas yapısıyla tercih edebileceğin en etkili pişik kremlerinden biri olan Mustela’yı yakından tanıyalım.

 • Mustela pişik kremi, klinik olarak test edildiği için her gün güvenle kullanabilirsin.
 • %98 doğal kökenli içeriklerle formüle edilmiş krem, parfüm ve paraben içermiyor.
 • Yenidoğandan itibaren kullanabilirsin.
 • Çok basit bir uygulamayla bebeğinin cildine sürebilirsin, bez değiştirme işlemi sırasında krem yok olmuyor ve durulaması da kolay.

Mustela pişik kremi kullananlar ürünün geçmeyen pişiklerin tedavisinde çok etkili olduğunu söylemişler. Her alt değiştirme sırasında kullanan pek çok anne pişik sorunuyla hiç karşılaşmadıklarını belirtmişler.

Bebekler için pişik kremleri
Bebekler için pişik kremleri

Sebamed pişik kremi

Sebamed bebek pişik kremi, düzenli kullanımdaki iyileştirici etkisiyle çok beğenilen bir ürün. Pişik önleyici olarak da oldukça etkili bir krem. Hadi birlikte bu şahane ürünü yakından inceleyelim.

İçeriğindeki nemlendirici kompleks ile bebeğin cildinin bakımını ve tahrişlere karşı korunmasını sağlıyor.

 • Cildin üzerinde gözenekleri tıkamayan koruyucu bir örtü oluşturuyor.
 • pH 5.5 değeri ile cildin doğal koruyucu tabakasını sağlıklı tutuyor.
 • Dermatolojik ve klinik olarak test edilmiş.

Sebamed pişik kremi kullananlar ürünün azıcığının bile büyük bir alana yettiğini, çok kolay sürülebildiğini ve çok etkili olduğunu söylemişler. Bu da Sebamedi  en iyi 6 pişik kremi listemizde en iyisi yapıyor.

Bebekler için pişik kremleri
Bebekler için pişik kremleri

Desitin pişik kremi

Özellikle geceleri yatmadan önce uygulanması tavsiye edilen Desitin pişik kremi kullanabileceğin en etkili ürünlerden biri. Özellikleri ise şöyle:

 • E vitamini ile formüle edilmiş Desitin pişik kremi, parfüm ve paraben içermiyor. 
 • %40 yüksek çinko oksit oranıyla pişiğe karşı ekstra koruma sağlıyor.
 • İdrar ve dışkının bebeğinin cildine vereceği hasara karşı bariyer oluşturuyor.
 • İçeriğindeki gliserinle bebeğinin cildini rahatlatıyor ve nemin korunmasına yardımcı oluyor

Desitin pişik kremi kullananların pek çoğunun, en iyi pişik kreminin Desitin olduğuna dair yorumlarını gördük. Kremin etkisinin uzun süre devam ettiği ve gece sürüldüğünde ertesi güne hemen etki gösterdiği söylenmiş.

Bebekler için pişik kremleri
Bebekler için pişik kremleri

Penaten pişik kremi

Mucize krem olarak adlandırılan Penaten, pişiğe iyi gelen kremlerden bir diğeri. Yalnızca pişik değil; yaralar için de iyileştirici bir etkisi olan bu krem annelerin gözdelerinden. Marifetleri ise şöyle:

 • Bebeğinin bezi ıslansa da, cildinin ıslaklığı emmesini önlüyor ve uzun süreli kuruluk sağlıyor.
 • Çinko oksitleri, doğal yün yağı ve panthenol içeriyor.
 • Dermatolojik olarak test edilmiş, tüm cilt tiplerine uygun.
 • Alerjik madde ve boya içermiyor.
 • Haricen kullanabilirsin.

Penaten pişik kremini kullananlar ürünün pişiğe karşı etkili olmasının yanı sıra harika bir nemlendirici olduğunu da söylemişler. Az miktarının bile etkili bir nemlendirme sağladığı söylenmiş.

Bebekler için pişik kremleri
Bebekler için pişik kremleri

Hametol pişik kremi

Etkili, sağlıklı, kaliteli ve ekonomik bir pişik önleyici krem arıyorsan Hametol’da aradığın tüm bu nitelikler mevcut.

 • İçeriğindeki Hammamelis Virginiana özü ile cildin nemli, pürüzsüz ve yumuşak kalmasını sağlıyor.
 • Provitamin B5 ile cildi nemlendirerek kızarıklığı ve tahrişi engellemeye yardımcı oluyor. 
 • Özel yağ karışımı ile cildi yumuşatarak yatışmasını sağlıyor ve cildin hava almasını engellemeden nemlendiriyor.
 • Hassas ve tahriş olmuş cildi onarmaya yardımcı oluyor. 
 • Koruyucu madde, parfüm, renklendirici, paraben ve antiseptik madde içermiyor. 
 • Kolayca uygulayabilir ve kolaylıkla temizleyebilirsin.

Hametol’un etkili bir pişik önleyici krem olduğu, kolaylıkla emildiği ve bir kullanım sonrasında bile etkili bir sonuç verdiği söylenmiş. En iyi 6 pişik kremi listemizin sonunda gelse de anne babalar İçin en gözdelerdendir.

Bebekler için pişik kremleri
Bebekler için pişik kremleri

 

scroll to top