Close

Mum yapma setleri

Mum yapma setleri

Mum yapma setleri

Mum yapma setleri hayatınızı kolaylaştıracak. Romantik akşam yemeklerini süslemek, spa inzivamız sırasında ruh halinizi ayarlamak veya beklenmedik bir şekilde elektrik kesildiğinde kullanışlı olmak için kullanılsa da, mumlar her gün her türlü amaç için kullanılabilir. 

Mumlara olan tutkunuz yüksekse, mum yapımını yeni keşfedilen bir hobiye dönüştürmeyi düşünebilirsiniz! Ve neden en doğal mumlarla başlamıyorsunuz: soya mumları! Neyse ki sizin için, piyasada tüm beklentileri karşılamak için fiyat, kalite ve beceri gereksinimlerine göre değişen birçok soya mum yapma setleri bulunmaktadır.

Mum yapımının sizin için yeni mi yoksa zaten değerli bir eğlenceniz mi olduğuna bakılmaksızın, bugün satın alabileceğiniz en iyi soya mum yapım kitlerinden bazılarına ilişkin önerilerimize göz atın. 

Neden bir soya mum yapma setleri seçmelisiniz? Peki neden geleneksel mum yapma setlerini tercih etmelisiniz?

Soya fasulyesinden kaynaklandıkları için, soya mumları tamamen doğal malzemelerden oluşur ve çevre dostu, yeşil bir kaynak olarak kabul edilir – ve klasik mumunuz kadar göz alıcı ve aromatiktir.

Birçoğu, bu mumları, genellikle hayvanlardan elde edilen maddeleri içeren standart mumunuzun aksine, hayvansal yan ürünler olmadan üretildikleri için vegan ürünler olarak sınıflandırır.

Geleneksel parafin mumları genellikle yandığında zararlı kimyasalları serbest bırakan yenilenemeyen bir kaynak olan petrol mumu ile yapılır. Parafin mumlarının yanı sıra, palmiye ve granül mum mumları gibi diğerleri de aynı etkiye sahiptir. Tabii ki, zararlı toksinlerin miktarı dakikadır, ancak bu, özellikle mumları alışkanlıkla yakarsanız, dikkate alınması gereken bir şeydir.

Çevreye duyarlı bileşenlerinin yanı sıra, soya mumları da parafin mumlarından daha uzun süre yanar ve aromaları genişletmek için kimyasal yükselteç gerektirmez. Mumunuzu üflerken veya bir yerden diğerine taşırken balmumu dökmek eğilimli olduğunuz bir şeyse, soya mumları doğal olarak biyolojik olarak parçalanabilen ürünler oldukları için mükemmel bir seçenektir. Bu nedenle, beklenmedik dökülmelerin temizlenmesini kolaylaştırır!

En iyi soya mum yapma setleri

Soya mumlarına başvurmanın artılarını inceledikten sonra, şu anda piyasadaki en iyi soya mum yapım kitlerinden bazılarının listesini okuyun ve sizin için en uygun olanı bulun. Soya mum yapım kitlerinin çoğu cazip bir bütçe aralığına girse de, bu sizin işiniz ise lüks kurulumlar ve daha rafine ambalaj sıkıntısı yoktur!

Mum nasıl yapılır?

Mum nasıl yapılır? Aklınızdaki soru buysa tam yerindesiniz! Alerjik bünyeye sahip olanlar için mum yapımı oldukça güzel bir avantajdır. Ayrıca nasıl bir ürüne sahip olduğunuzu bilirsiniz. Önemli nokta olarak ta evdeki havayı daha temiz tutmak istiyorsan soya mumu kullanmayı tercih edebilirsin. Birçok çeşit mum türü olmasına rağmen, hepsinin üç ana hammaddesi vardır bunlar;

Balmumu (Çeşitli seçeneklerde balmumu bulunmaktadır. Tamamen sizin kararınıza kalmıştır)

  • Fitil
  • Kavanoz ya da dekoratif bir kap
  • Parfüm ve renk (isteğe bağlı) 
  • Balmumu eritmek için tencere 
  • Gıda boyası

En popüler balmumu parafin mumudur. Özellikle yeni başlayanlara tavsiye ederim çünkü hızlı erir kolayca renklenir ve diğerlerine nazaran daha ucuzdur. Kontrollü kullanmalısınız sonuçta eridiğinde etrafa kimyasal yayacaktır alerjik yapıda olanlar balmumunu eritirken camları açabilir böylece rahatsızlık duymadan işlemi tamamlar. Mum nasıl yapılır sorunuza en kolay cevaptır.. 

Bir diğer balmumu çeşidi Soya mumu olandır soya fasulyesinden yapılır, oldukça kolay temizlenir ve kullanımı kolaydır çevre dostu olarak da bilinir. Diğer mumlara nazaran daha yavaş yandığı bilinir ayrıca hava temizleme özelliği vardır ama bütün bu olumlu yönlerin yanında kokusu çok uzun süre kalmaz ve renk istenilen gibi tutmayabilir. 

Kokulu mum nasıl yapılır? Uçucu yağlar ile yapılmakla birlikte balmumunun da kendine has hoş kokusu olduğunu unutmayalım. Yeni yapacağın mumlar için geri dönüşüm olarak evde daha önceden yakılmış yarım kalmış bükülmüş yada artık beğenmediğiniz mumları eriterek kullanabilirsin. Yanmış veya yarı kullanılmış ve bükülmüş eski mumları da kullanabilirsin.

Miebox Balmumu Mum Yapma Kiti

Bu kit, lüks seven zanaatkarlar için mükemmel bir seçimdir ve en kaliteli mum tenekeleri, soya balmumu gevreği, pamuklu hediyelik çantalar, etiketler ve çıkartmalar, bir mum termometresi ve daha fazlasını içerir. 

Buna ek olarak, bu, piyasadaki en güzel paketlenmiş soya mum yapım kitlerinden biridir ve bu da onu karşı konulmaz bir satın alma haline getirir! Ana özelliklerinin yanı sıra, sizi hiçbir zaman mum yapma sanatına alıştırmak için takip edilmesi kolay talimatlar da sağlanacaktır. 

Mum yapma setleri
Mum yapma setleri

Hobs Soya Mum Yapma Kiti

Listelenen tüm soya mum yapımı kitlerinden bu, arkadaşlarınızla veya ailenizle eğlenceli, DIY bir gecenin tadını çıkarmak için en uygun fiyatlı ve ideal bir seçimdir. İki küçük boyutlu mum oluşturmak için geniş bir malzeme koleksiyonunun yanı sıra, bu kit şekerlenmiş elma, lavanta fesleğen, karpuz, beyaz çay dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli benzersiz aromalar sunar.

Kitinize iki adet 4 oz mason kavanoz, pamuk fitili, fitil çıkartması, etiket, iki tahta karıştırma çubuğu, bir soya balmumu karışımı ve seçtiğiniz bir koku dahil edilecektir.  

Mum yapma setleri
Mum yapma setleri

Çakıl ve Kök Soya Mum Yapma Kiti

Carmelina  soya mum yapma kiti, mum yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi ve biraz daha fazlasını içerir! Bu lüks mumlar, heyecan verici yeni koku kombinasyonları yaratmanız için size ilham vermek için çeşitli renk ve kokularda gelir. 

Diğer soya mum yapım kitlerinden farklı olarak, bu set daha önce ölçülmüş malzemelerle birlikte gelir, bu da eğlenceli kısma geçebileceğiniz anlamına gelir! Kitinizin içinde eritme kabı, termometre, kokular, teneke çıkartmalar, renkli boya blokları ve hediye çantaları ile birlikte kapsamlı bir dizi temel malzeme bulacaksınız. Bunun dışında, işçiliğiniz sırasında izlenecek açık, adım adım talimatlar da dahil edilecektir. 

Mum yapma setleri
Mum yapma setleri

Otantik Soya Mum Yapma Kiti

Yeni başlayanlar için soya mumu uçucu yağlara sahip yeni başlayanlar kutusu, piyasadaki en eğlenceli ve yaratıcı soya mum yapım kitlerinden biridir. Bu kit, 15 lezzetli koku ve kurutulmuş çiçek gibi benzersiz eklentilerin yanı sıra güzel soya mumları oluşturmak için gereken temel malzemeleri içerir! 

Aralarından seçim yapabileceğiniz aromalardan bazıları pastırma, şekerli kurabiye, kola, zencefilli kurabiye ve defne romudur! Kurutulmuş çiçekleriniz için, tüm cennetsel seçenekler için okaliptüs, limon kabuğu, biberiye veya lavanta arasında seçim yapabilirsiniz. Buna ek olarak, ne tür kavanozları tercih ettiğinizi seçebilir ve kitinizi özelleştirebilirsiniz.

Mum yapma setleri
Mum yapma setleri

Mumhane mum yapma kiti 

Bu soya mum yapma kiti, evinizin her köşesine güzel bir renk popu verecek çok çeşitli canlı tonlar sunar! Set, 12 adede kadar mum yapmak için yeterli sarf malzemesinden oluşuyor ve kapsamlı, en kaliteli malzeme seti için büyük bir değere sahip – günlük mum yakmayı seviyorsanız pratik bir seçim. 

Uyarı etiketleri, pamuk fitilleri, balmumu boyası, eritme kabı, çeşitli mum kutuları ve daha fazlası bulunabilir. Çocuklarla mum yapmak veya arkadaşlarınızla grup etkinliği yapmak istiyorsanız, bu kit bu durumlar için mükemmeldir.

Mum yapma setleri
Mum yapma setleri

 

scroll to top