Close

10 En iyi kış parfümü

10 En iyi kış parfümü

10 En iyi kış parfümü

10 En iyi kış parfümü hangileri? Parfüm seçimi özellikle kadınlar için oldukça zor ve kafa karıştırıcı bir durumdur. Kış aylarında ise kokuların daha hızlı dağılıyor olması parfüm seçerken daha dikkati olmamızı gerektiriyor.

Kadınlar için kış parfümü önerileri verdiğimiz bu içeriğimizde odunsu ve baharat gibi yoğun notalara sahip, kalıcılık oranı yüksek parfümleri listemize ekledik. Eğer sizde kendiniz için en uygun kış parfümü hangisi diye merak ediyorsanız aşağıda yer alan kadın parfümü modellerini detaylıca incelemelisiniz.

Kış için en iyi kadın parfümleri

Kış için en iyi kadın parfümleri hepimiz severiz. Kışın hava sıcaklığı çok düşük olduğundan beğeniye göre daha baskın notaların olduğu parfüm seçimi yapılabilir. Kış aylarında, yazın kullanılan hafif kokulu parfümler yerlerini daha ağır ve oryantal esansları olan parfümlere bırakmaktadır. 

Genel olarak amber, misk, vanilya, odunsu ve baharatlı kokular tercih edilmektedir. Bu parfüm kokuları daha yoğun ve egzotiktir. Yazın uçucu ve daha hafif kokular seçerken, kışın biraz daha iddialı olmanızda hiç bir sakınca yok. Kış mevsimi biraz daha güçlü parfümleri daha kullanışlı yapar çünkü kışın cildiniz biraz daha hızlı kurur ve kokuların etkisi daha hızlı yok olabilir. Uçuk kokular soğukla birlikte hızla uçarken, biraz daha ağır kokular size iyi hissettirir.

Parfümün notalarına kışın mutlaka dikkat edin ve araştırın. Temel notalarda, vanilya, sandal ağacı, amber gibi güçlü esanslar varsa parfümünüzün kalıcılığını garanti altına almış olursunuz. Kış için en iyi kadın parfümleri arasında bu kokular vazgeçilmezdir! Aynı şekilde baharatlı kokularda kışın, yaz mevsimine göre daha şık durur, daha etkili olur. 

Yazın bir koku size çok baharatlı gelebilir ama kış geldiğinde, sımsıcak baharatlı bir kış çayının duygusunu teninizde hissetmeyi mutlaka seversiniz. Yazın koklayıp da kendinize uygun olmadığını düşündüğünüz bir parfümü kışın tekrar koklayın, farkı hissedeceksiniz. Oryantal kokular kışın ideal kokulardır ve kalıcı notalarıyla sizi bir anda daha görünür kılarlar.

Odunsu/Woody kokular da kışa çok yakışır. Tüm ağaç kokularının içindeki o oturaklı doğal etki, parfüme kışın aradığınız sıcaklığı verir ve bir anda kendinizi sıcacık bir şöminenin başında hissedebilirsiniz. Odunsu kokuların narenciyelerle eşleşmesi kışlık parfümlere doyumsuz bir hava katar.

Cesaret edemediğiniz bir koku varsa o kokuyu denemek için kış mevsiminden daha iyi bir mevsim yok. Deneyin, hissedin, test edin, kışlık kokunuzu bulun. Kış için en iyi kadın parfümleri bu şekilde seçilir sizde harekete geçin hemen kış parfümünü satın alın!

Chanel Coco Mademoiselle Intense

En iyi kadın kış parfümleri listemize Chanel Coco Mademoiselle Intense ile başlıyoruz. Özgür ve büyüleyici kadının temsilcisi olan bu parfüm, odunsu kokusuyla güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu gösteriyor. Oryantal havasıyla dikkatleri çeken parfüm, baştan çıkartıcı kokusu sayesinde tüm ilginin üzerinizde olmasını sağlayacak. Ayrıca parfümün kokusunun yoğun olması sayesinde uzun süre kalıcılığa sahip olduğunu belirtelim.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Valentino Donna

Dolce Vita ruhunu yansıtan zamansız bir koku olan Valentino Donna, asil özlerin kontrastından oluşan oryantal bir deneyim sunuyor. Gül ve şeftali özlerini barındırmasıyla zarif ve duygusal bir iz bırakan koku, zambak ve paçuli notalarıyla benzersiz bir etki yaratıyor. Ayrıca şişesi Roma mimarisinden esinlenen parfüm oldukça zarif bir görüntü sunuyor.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Dior Miss

Listemize Dior markasının oldukça popüler parfümlerinden olan Miss ile devam ediyoruz. Duygusal güllerin odunlarla olan dansını betimleyen Dior Miss, kalbinde Grasse ve Damascus bölgelerinden cesur gül kokularını bulunduruyor. Yumuşak yapısı sayesinde narin olduğunuzu hissettirecek koku, turunçgiller notalarıyla dikkatlerin üzerinizde toplanmasını sağlıyor. Ek olarak çiçeksi notalarıyla oldukça beğenilen parfümün Reunion adasından gelen pembe biberle daha güzel bir deneyim yaşatacağını belirtelim.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Chloé Nomade

Kendinden emin ve özgürlük düşkünü kadınların ruhunu yansıtan Chloé Nomade, saflık ve gücün karışımıyla tazeliği hissettirecek. Sınırlardan uzak bir yolculuğa çıkan kadının yol haritasını çizen ürün, meşe odunu yosununun yoğun esintisiyle taze bir esinti yaratıyor. Ayrıca meyvemsi notalarla hafif tatlı bir koku oluşturan parfümün enerjinizi en üst seviyeye çıkartacağını belirtelim.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Versace Bright Crystal Absolu

Parıltılı ve kusursuz görünümüyle elmastan esinlenen bu parfüm, Versace ruhunu en iyi yansıtan eserlerden birisidir. Her zaman şık olan kadınların ilk tercihlerinden olan Versace Bright Crystal Absolu, çiçeksi notalarıyla lükslüğü temsil ediyor. Ayrıca yoğunlaştırılmış formülüyle daha uzun bir süre boyunca kalıcılık sağlayan parfümün tüm gözleri üzerinize çevireceğini ekleyelim.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Giorgio Armani Si

Giorgio Armani’nin ruhundan bir parçayı taşıyan bu parfüm, büyüleyici etkisiyle tüm duyuların ortaya çıkmasını sağlıyor. Eşsiz ve zerafet dolu yapısıyla çıktığından beri kadınların temsil kokusu olmayı başaran Giorgio Armani Si, modern kadınların bir numaralı tercihidir. Aynı zamanda şık, zarif, yumuşak, sofistike ve karizmatik bir yapısı olan bu koku, odunsu havasıyla İtalyan tarzının özünü somutlaştırıyor.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Dolce Gabbana The Only One

Sofistike yapısıyla hipnotize edici kadınları temsil eden Dolce Gabbana The Only One, büyüleyici çilek kokusuyla çevrenizdekilerin tüm dikkatini üzerinize çekiyor. Odunsu havasıyla karşı tarafa tarifsiz bir etki bırakan koku, kahve ve iris notalarının birleşimiyle eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Ek olarak bu parfümün oldukça yoğun olduğunu ve bu sayede daha uzun süre kalıcılık sunduğunu belirtelim.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Versace Eros

Şakayık taç yapraklarıyla kadifemsi bir dokunuş sağlayan Versace Eros, limon çiçeğinin parıltısıyla İtalya’nın geleneklerini hatırlatıyor. Saf zambak ile gizem yaratan koku, kuvvetli musktan oluşan akorla muhteşem bir uyum sağlıyor. Ayrıca büyüleyici ve yoğun notalarıyla karşı tarafı baştan çıkartan parfümün tüm duyguları ortaya çıkaracağını ekleyelim.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Estee Lauder Pleasures Intense

En iyi kış kadın parfümlerini listelerken Estee Lauder markasını atlasak büyük hata olurdu. Yeşil zambağın, şakayık bitkisinin ve Fas gülünün mükemmel birleşiminden ortaya çıkan bu koku, yeni bir parfüm trendinin ilk temsilcisi. Yoğun yapısıyla hazzı en üst seviyeye çıkartan Estee Lauder Pleasures Intense, kadifemsi havasıyla parfüme yeni bir yorum katıyor. Ek olarak modern parfümlere yeni bir soluk katan bu ürünün egzotik notaları da barındırdığını söyleyelim

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

Victoria’s Secret Love Star

Rakiplerine göre daha yeni bir koku olan Victoria’s Secret Love Star, 2018 yılında piyasaya sürüldü. 3 sene gibi kısa sürede oldukça popüler olmayı başaran bu koku, fresh havasıyla teninizde bir esinti oluşturuyor. Çiçeksi notalarıyla kadınlığın büyüleyiciliğini temsil eden parfüm, meyvemsi aromalarıyla baştan çıkartıcı etkiye sahip. Ayrıca yumuşak baharatlı notaları da olan parfüm, bu sayede kış aylarında kullanabileceğiniz kış parfümü arasında yer alıyor.

10 En iyi kış parfümü
10 En iyi kış parfümü

 

scroll to top