Close

En iyi 6 makyaj temizleme suyu

En iyi 6 makyaj temizleme suyu

En iyi 6 makyaj temizleme suyu

En iyi 6 makyaj temizleme suyu hangileri? Aslen bir Fransız cilt bakımı elyafı olan misel suyu, cildi temizleme ve makyajı tek adımda çıkarma yeteneğiyle sevilen çok görevli bir üründür. Nazik ama etkili olduğu için özellikle meşgul insanlar için makyaj mendilleri ve yüz yıkamalarına harika bir alternatif.

Misel suyu cildinizi temizlemek için miseller (diğer bir deyişle kiri, makyajı ve diğer yabancı maddeleri temizleyen küçük moleküller) kullanarak çalışır ve sabun veya tahrişe neden olabilecek başka maddeler içermez. Ve kullanımı çok kolaydır, bu nedenle geceleri atlamak için hiçbir neden yoktur. Tek yapmanız gereken, bir pamuğu misel suyuyla ıslatmak ve günün kirini çıkarmak için yüzünüzü nazikçe silmek; durulama gerektirmez.

En iyi 6 makyaj temizleme suyu hangileri? Piyasada çok farklı türde misel sular bulunduğundan, gerçekten satın almaya değer olanları bulmak için binlerce müşteri incelemesini inceledik. Yani ister kuru, hassas ciltler için misel suyu, ister sert su geçirmez maskarayı çıkaracak bir şey arıyor olun, burada hemen hemen her cilt tipi veya endişesi için bir seçenek var.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Olmalıdır? En iyi 6 makyaj temizleme suyu hangisi? 

Fransız kadınları cilt bakımını ciddiye alıyor ve bunu kanıtlayacak parlak tenleri var. Sağlıklı cildin sırlarından biri mi? Misel suyu, kiri, makyajı ve yağı emen ve size temiz bir cilt bırakan minik miseller (yağ molekülleri) içeren sabunsuz, durulanmayan bir temizleyici.

Fransız kadınlarının ve dünyanın her yerindeki kadınların gerçekten misel suyunu sevmesinin birçok nedeni vardır, bunlardan biri çifte görev üstlenmesidir. Micellar su, makyajı çıkarır ve cildinizi basit bir adımda temizler, bu da onu minimalistler veya 10 adımlık bir cilt bakımı rejimi için vakti olmayan insanlar için ideal bir ürün haline getirir. Bununla birlikte, çift temizleme rutininin ilk adımı olarak misel suyunu da kullanabilirsiniz.

Bir pamuğa biraz dökün, pedi göz kapaklarınız ve yüzünüz boyunca silin ve yenilmez bir temizlik için tercih ettiğiniz temizleyici ile devam edin. Makyajınızı temizlemek ve cildinizi temiz tutmak için en iyi 6 makyaj temizleme suyu seçeneklerimizi tüm yazımız boyunca görebilirsiniz.

Cildi besleyen makyaj temizleme suları

Cildi besleyen makyaj temizleme suları vazgeçilmeziniz olacak. Şimdi, bu normal şişelenmiş suyunuz değil: Misel suyunun içinde asılı duran küçük yağ kapsülleri (“misel” olarak adlandırılır; dolayısıyla adı) vardır, bu da sıvı çözeltiyi çift görevli bir temizleyici yapar: Su kiri kaldırır ve suyu nemlendirir. cilt, yağ fazla sebumu ve makyajı temizler.

Modellerin, ünlülerin ve makyaj sanatçılarının (ya da gerçekten, karşılaştığınız kusursuz bir cilde sahip ve Fransız aksanıyla konuşan herhangi birinin) ecza dolaplarına göz atın ve bir şişe misel görme şansınız çok yüksektir. Fransa’da uzun süredir popüler olan, normal su gibi görünen ve hissettiren bu cilt bakım ürünü, makyajı, temizlemeyi ve tonu sadece birkaç hafif pamuk dokunuşuyla çıkarma yeteneği nedeniyle nihayet tüm dünyanın vazgeçilmezi haline geldi.

En iyi 6 makyaj temizleme suyu
En iyi 6 makyaj temizleme suyu
  • Sheida Makyaj Temizleme Suyu 400ml 12510
    Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 200ML 3600542402347
    Derminix Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ml DER4574

“Bu yumuşak yüzey aktif maddelerin molekülleri, doğal olarak bir araya gelerek, kir ve yağ için mıknatıslar gibi hareket eden misel adı verilen mikroskobik küreler oluşturur.”

Yüzünüzdeki temizleyiciye batırılmış bir pamuğu sildiğinizde, miseller pamuğa yapışarak makyaj, sebum ve diğer günlük rahatsızlıkları ciltten çeker. Formüller o kadar hafif ve yumuşaktır ki durulamaya gerek yoktur, bu da nemlendirici bileşenlerin emilmek için geride kalabileceği anlamına gelir. Misel suları ile en sert su geçirmez makyaj bile cildi tahriş etmeden temiz bir şekilde erir.

Alkol içermezler ve sadece makyaj ve döküntülere yapışan kir seven misel moleküllerinden oluşurlar. Cilt tipleri söz konusu olduğunda misel suyu, kuru, hassas ve karma ciltler için hazırlanmış formülleri ile evrensel olarak dost bir üründür. Özellikle akneye meyilli cilt tipleri için harika olduklarını söylenir.

“Cildin içinde sıkışan kalıntıları temizliyorlar ama kurutmuyorlar.” Gözeneklerin tıkanmaması için yaz aylarında güneş kremi tekrar uygulamaları arasında misel temizleyici kullanımı önerilir. Kısacası, hassas cilt tipleri için bile yeterince yumuşak olan çoklu görev harikasıdır.

Dünyanın her yerinde, bu şık temizleme sularını bulabilirsiniz; makyaj temizleyici olarak makyaj çıkarıcı olarak, banyonuzda yumuşak bir toner olarak veya spor çantanızın içinde egzersiz sonrası temizleyici olarak bulundurun.

En iyi 6 makyaj temizleme suyu
En iyi 6 makyaj temizleme suyu
  • TONYMOLY Yüz Temizleme Köpüğü Clean Dew Hassas Ciltler İçin Aloe Vera Cilt Bakımı 180ml SS02017400
    Iva Natura Organik Makyaj Temizleme Suyu Meyan Bitkisi Özlü 250 ml IVN23
    Nivea Rose Çift Fazli Makyaj Temizleme Suyu 82813

Sert temizleyicilere ve makyaj çıkarıcılara nazik bir alternatif olarak formüle edilmiş, yıllardır Fransız eczanelerinin derinliklerinde gömülü bir sırdı ama her yerdeki cilt bakımı guruları tarafından sevildi. Günümüzde hem uygun fiyatlı hem de lüks markaların kendi tek adımlı çözümlerini üretmesiyle cilt bakımında bir elyaf haline geldi.

En iyi 6 makyaj temizleme suyu hangisi? Cilt bakım rutinimizin bir parçası olarak cildi besleyen makyaj temizleme sularından yüksek beklentilerimiz var. Listemizdeki girişlerin her biri en az iki hafta boyunca her gece test edildi, hem makyajsız hem de tam yüz günlerinde kullanıldı. Bağımsız incelemelerimize güvenebilirsiniz.

scroll to top