Close

Cilt için Jojoba Yağı

Cilt için Jojoba Yağı

Cilt için Jojoba Yağı

Cilt için Jojoba Yağı: Faydaları ve Nasıl Kullanılır? Jojoba yağı yeni bir şey değil, bu yüzden şimdiye kadar onu duymuş, kullanmış veya nasıl telaffuz edileceğini tartışmışsınızdır. Ama onu incelemediyseniz, aklınızı başınızdan alacak bir şey var: Jojoba yağı aslında bir yağ değil en azından düşündüğünüz şekilde değil.

Aynı nedenlerle jojoba yağı harika bir saç yağı yapar (yağlı değildir, hafiftir, nemi hapseder), ayrıca inanılmaz bir yüz yağı yapar, bu yüzden bunu cilt bakım ürünlerinizde görmeye alışın. Ama hala şüpheniz varsa, anladım. Jojoba yağının cilde faydaları, nasıl kullanılacağı ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulabilirsiniz. Cilt için Jojoba Yağı: Faydaları ve Nasıl Kullanılır?

Jojoba yağı nedir?

Jojoba yağı nedir? Jojoba yağı, Chinensis bitkisinden elde edilen doğal bir içeriktir ancak daha önce de söylediğim gibi teknik olarak bir yağ değildir. Uzmanlar, gerçek bir yağ olmadığını, daha çok sebuma (cildinizin doğal olarak ürettiği yağlı madde) benzeyen bir balmumu esteri olduğunu açıklamıştı.

Uzmanlar, diğer birçok yağdan daha hafif ve daha az yağlı olarak tanımlıyor. Jojoba yağı nedir? Jojoba ayrıca B ve E vitaminlerinin yanı sıra bakır ve çinko gibi mineraller açısından da zengindir ve antimikrobiyal ve antiinflamatuar özelliklere de sahiptir. Cilt için Jojoba Yağı: Faydaları ve Nasıl Kullanılır?

Cilt için Jojoba Yağı
Cilt için Jojoba Yağı
 • Arifoğlu Jojoba Yağı 100 ml 700 16 028
 • Alfheim Jojoba Taşıyıcı Sabit Yağı/ Jojoba Yağı/ Aromaterapi 259
 • Gland Jojoba Yağı 100 ml JOJ100

Jojoba yağı gözenekleri tıkayabilir mi?

Tam tersi! Jojoba yağının aslında komedojenik olmadığı düşünülür (yani gözeneklerinizi tıkaması pek olası değildir) ve bunun nedeni muhtemelen diğer tüm bitki bazlı yağlar gibi olmamasıdır. Ve cildiniz daha az yağ yapıyorsa, daha az tıkanma ve daha az sivilce yaşarsınız.

Yüzünüze jojoba yağı sürmek uygun mudur?

Evet, jojoba yağını yüzünüze, saç derinize uygulayabilirsiniz- hemen hemen tüm kafanıza sürebilirsiniz. Uzmanların dediği gibi, hafif olduğu ve cildin derinliklerine nüfuz ettiği için cildin üstüne oturan bir yağ kadar yağlı bir his bırakmıyor. Jojoba yağı nedir? Tüm bu nedenlerden dolayı, gün boyunca sürmek için harika bir yüz yağıdır ve makyaj uygulamanızı bozmaz.

Jojoba yağı faydaları:

 • Cilt için Jojoba Yağı: Faydaları ve Nasıl Kullanılır? Cildin nemlenmesine ve nemlenmesine yardımcı olur. Dr. King, jojoba yağının en çok kuru ve susuz kalmış cilt tipleri için faydalı olduğunu söylüyor, ancak aynı zamanda tüm cilt tipleri için de yararlı olabilecek bileşenlerden biri çünkü herkes hidrasyon ve nem kullanabilir, Bilginize. 
 • Cildin nemini korumasına yardımcı olur. Dr. King’in açıkladığı gibi, jojoba yağı cildin dış tabakasındakileri taklit eden doğal yağlar açısından zengindir. Bu senin için ne anlama geliyor? Cildin nemi içeride tutmasına ve kendini iyileştirmesine yardımcı olabilir. Oldukça havalı, ha?
 • Egzamayı yatıştırır. Şimdiye kadar bahsettiğimiz tüm faydalar nedeniyle Dr. King, cildin iltihabı yatıştırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor ve jojoba yağının egzamayı yatıştırmaya yardımcı olduğu gösterildi.
 • Saç derisini yatıştırır ve uçuşmaları düzeltir. Cildin faydalarından bahsettiğimizi biliyorum ama kafa deriniz de bunun bir parçası. Uzmanlar, jojoba yağını kıvırcık saçlar için harika bir yağ yaptığını söylüyor. Kıvırcık saç tipine sahip insanlar, kafa derisinde daha az doğal sebum üretimine sahip olma eğilimindedir ve bu da kolayca kuruyan kıvırcık saçlara yol açar.
 • Akneyi iyileştirir. Uzmanlar, akne eğilimli olanlar için bile harika bir seçenek olabileceğini söyledi. Tüm bunlar, jojoba yağının anti-inflamatuar özelliklere sahip olması, komedojenik olmaması ve cilt bariyerine yardımcı olabilmesi sayesindedir.
Cilt için Jojoba Yağı
Cilt için Jojoba Yağı
 • Sense Atelier Saf Jojoba Sabit Yağı 50 Ml 50.JOJOBA
 • Talya Jojoba Yağı 20ml Soğuk Pres M.T.YG.20ML.KZ.015
 • La Vie Ancienne Jojoba Yağı SB6

Yüzünde jojoba yağı nasıl kullanılır

Seçeneklerin var. Jojoba yağı saf halde bulunabilir ve bu tür bir ürünü kullanmayı tercih ederseniz, onu nemlendiricilerinizden sonra (hyaluronik asit gibi cildinize su çeken maddeler) ve tıkayıcılardan (bu suyu hapseden maddeler) önce uygulamanızı önerilir. Günde istediğiniz kadar.
Muhtemelen, jojoba yağının nemlendiricilerde birkaç bileşenden biri olarak kullanıldığını göreceksiniz, bu durumda, onu herhangi bir nemlendirici gibi (nemlendiricilerinizden sonra) uygularsınız.

Başka nerelerde uygulanır?

Saç derinize uygulayın, saçınızın içinden geçirin, cildinize bastırın—jojoba yağı nemi içeride tutmak için vücudunuzun her yerine sürmek isteyeceğiniz çok amaçlı ürünlerden biridir. Çünkü çok hafiftir ve çok kurur. Hızlı bir şekilde, tekrar tekrar başvurmak can sıkıcı olmayacak ve güven, isteyeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top