Close

En iyi 6 makyaj süngeri

En iyi 6 makyaj süngeri

En iyi 6 makyaj süngeri

En iyi 6 makyaj süngeri hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz! İster günlük ister özel günlerde tam yüz makyaj yapın, cephaneliğinizde doğru araçlara sahip olmak isteyeceksiniz. Birkaç iyi fırçaya ek olarak, birkaç sünger olmadan hiçbir modern makyaj seti tamamlanmış sayılmaz.

Klasik sivri uçlu yumurtanın ötesinde, güzellik süngerleri tüm şekil, boyut, yoğunluk ve dokularda gelir. Genellikle köpükten yapılırlar, ancak silikon ve mikrofiber seçenekleri de bulacaksınız. Makyaj uygulamasından şekillendirmeye, karıştırma ve sabitlemeye kadar her şey için bunları sıvılar, kremler ve tozlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Makyaj süngerleri ve güzellik karıştırıcıları, bugün sahip oldukları sokak itibarına her zaman sahip olmadılar. Bunların sadece kutuyla birlikte çöpe attığınız makyaj paketinizde gelen bedava şeyler olduğu bir zamanı hatırlıyorum. Ancak son birkaç yılda dahi makyaj sanatçıları ve kozmetik şirketleri (ahem, Beautyblender) eski tarz köpük süngerlerin gerçek potansiyelini gördü ve onları bugün takıntılı olduğunuz kaliteli makyaj karıştırıcılarına dönüştürdüler. Fondöteninizi, allıklarınızı, konturlarınızı , vurgularınızı ve daha fazlasını harmanlayın ve pürüzsüz hale getirin.

Seçtiğin makyaj süngeri, cildine ve yapacağın makyaja uygun değilse istediğin sonucu ne yazık ki elde etmen mümkün değil. Makyaj süngerinle ten ürünlerini cildine uygularsan daha doğal bir görünüm sağlarsın. Doğru bir makyaj süngeri için süngerleri tanımalı ve nasıl kullanılacağını bilmelisin. En iyi 6 makyaj süngeri nasıl kullanılır, kullanım teknikleri nelerdir diye merak ediyorsan yazımıza göz atabilirsin.

 • Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

En iyi 6 makyaj süngerini temizleme işlemi, cildinin temiz ve sağlıklı olması için büyük bir öneme sahip. Makyaj süngeri ten ürünlerini uygularken yüzündeki siyah nokta, sivilce gibi sorunlu bölgelere temas eder. Bu bölgedeki bakteriler her uygulamada yüzüne yayılır. Her uygulamadan sonrasında makyaj süngerini beyaz sabun veya makyaj fırçaları için üretilen özel temizleme ürünleri ile temizleyebilirsin. 

“Süngerinizi her zaman kullandıktan hemen sonra durulayın”

Makyaj ürünlerinde olduğu gibi makyaj süngerini de arkadaşlarınla paylaşmaman senin ve onların sağlığı açısından önem taşır. Makyaj süngerini yıkadıktan sonra iyice durulayarak peçeteye sarıp kurumaya bırakabilirsin. 

Makyaj süngerini satın aldığın zaman kutusunu saklarsan her kullanımdan sonra kutusuyla çantana atarak hijyenik kalmasını sağlaman kolay olur. Ilık su ile makyaj süngerini yıkaman daha uzun süre dayanmasını sağlar. Çok soğuk su zamanla makyaj süngerini sertleştirebilir. Sıcak su ise süngerin yapısına zarar vererek daha kolay parçalanmasına neden olabilir. Ilık su ve sabun ile süngerini yıkaman her zaman daha iyi bir tercih.  

 • Makyaj Süngeri Tercih Ederken Önemli Noktalar

En iyi 6 makyaj süngeri doğal ve mükemmel makyajlar için vazgeçilmez aracılardır. Makyaj süngerleri mükemmel bir temel oluşturmak için gereklidir. Bugünlerde bir sürü farklı şekil, boyut ve doku var, bu yüzden ne satın alacağınızı bilmek biraz mayın tarlası olabilir. Sizi sektördeki en iyi temel karıştırıcılarla tanıştırmadan önce, neden hepimizin sünger kullanmamız gerektiği konusunda bir profesyonelden bilgi almanın iyi olacağını düşündük.

Doğru makyaj süngeri kullanımı

Doğru makyaj süngeri kullanımı nasıldır? “Nemlendirilmiş bir sünger, fondöteni parmaklardan veya fırçalardan daha etkili ve eşit şekilde karıştırabilir.” Ayrıca, bir fırçadan daha yoğun ve daha hassas (örneğin pişirme için) tozu bırakabilirler.

Süngerlerin çoğu su tutabilen hidrofilik köpükten yapılır, kullanmadan önce nemlendirirsiniz ve bu şekilde kullanabileceğiniz sıvı ürünlerin hiçbirini emmezler. “Süngerinizi her zaman kullandıktan hemen sonra durulayın”

“Bu, süngerde hem ürün hem de bakteri birikmesini önler. Çok sayıda sünger sabun var, ancak biraz hafif şampuan da işe yarar. Olabildiğince fazla su sıkın ve kurumaya bırakın (birkaç saat sürecektir), bu yüzden benimkini banyoda kenarda bırakıyorum. Küflenebileceği için nemli bir süngeri paketlemekten kaçının.”

Bu nedenle, fondöteni, kabartma tozunu veya elmacık kemiklerini şekillendirmek için bir sünger istiyorsanız, mükemmel bazı oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi 6 makyaj süngeri burada!

En iyi 6 makyaj süngeri
En iyi 6 makyaj süngeri
 • Makeuptime Mt 4’lü Makyaj Süngeri MT4MMS
  Görkito Makyaj Süngeri-lila GRKTMS0003
  WENOLG Plastik Kutulu Renkli Makyaj Sünger Seti 4’lü W4PKRMSS

Neden fırça veya parmaklarınız yerine makyaj süngeri kullanmalısınız?

“Birçoğu, cilt üzerinde sıçrayan bir süngerin parmak veya fırça kullanmaktan daha düzgün bir sonuç verebileceğine inanıyor. Süngerinizi kullanımdan hemen sonra çok hızlı ve kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz, bu nedenle bazıları daha hijyenik olduklarını düşünülüyor. Yıllar boyunca birçok pis sünger kullanılır)” diyor uzmanlar. “Başarmak istediğiniz bitiş söz konusu olduğunda bunun kişisel tercihlere bağlı olduğunu düşünülüyor.”

En iyi 6 makyaj süngeri
En iyi 6 makyaj süngeri
 • Roesıa Rose Cosmetics 15’li Makyaj Süngeri 332
  AİLY COSMETİCS Aily 20 Parça Makyaj Süngeri KOD = RP-1
  REDLİP COSMETİC 4’lü Kutulu Makyaj Süngeri Seti re473538

Peki, süngerle eşit bir sonuç elde etme olasılığınız daha mı yüksek?

“Evet, bir süngeri fondöten üzerinde ‘zıplatma’ eylemi, eşit bir taban oluşturmanızı sağlamanın gerçekten harika bir yoludur. Çoğu sünger, pudra (ve hassas) için düz kenarların ve fondöten için daha yuvarlak kenarların bir kombinasyonuna sahiptir, bu şu anlama gelir: ciltte bazı fırçaların, özellikle de kirli fırçaların yapabileceği çizgiler veya darbe izleri bırakmazlar.” Sünger ne kadar küresel olursa, tabanınızı uygulamak o kadar hızlı olur. Daha düz bir sünger benzer etkiye sahiptir ancak aynı etkiyi elde etmek daha uzun sürebilir.

scroll to top