Close

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar hangileridir? Buklelerinize hak ettikleri sevgiyi göstermek, nazik aletler kullanmak, saçınızı özenle şekillendirmek ve tabii ki kıvırcık saçlar için en iyi şampuanı bulmak demektir. Kişisel tercihleriniz, saç ihtiyaçlarınız ve bukle tipiniz bir yana, piyasadaki çok çeşitli kıvırcık saç ürünleri düşünüldüğünde, söylemesi yapmaktan daha kolay.

Özellikle saçınızın doğal kıvırcık dokusunu henüz yeni kucakladıysanız, hem seçim yapmakta zorlanmanız hem de hangi saç bakım ürününün denemeye değer olduğu konusunda kendinizi tamamen şımartmanız için yeterlidir. Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar hangileridir?

Herhangi bir kıvırcık saçlı kızın size söyleyeceği gibi, bu tip bir doku, düz saçlı muadillerinin ihtiyaç duyduğundan tamamen farklı bir ürün seti ve şekillendirme teknikleri gerektirir. Aşırı karmaşık olma riski altında, düz saçlar simetrik saç köklerine sahipken kıvırcık saç kökleri asimetriktir.

Ve sonra, kıvırcık saçta bile, saç gövdesindeki keratin (protein) arasındaki bağların sayısı, tam olarak ne tür bir kıvrılma modeline sahip olacağınızı etkiler. Bütün bunlar, kıvırcık saçın tamamen farklı olduğunu ve bu nedenle de farklı sorunları ve ihtiyaçları olduğunu söylemenin süslü bir yoludur. “Tellerin şeklinden dolayı kıvırcık saçlar düz saçlardan çok daha kuru olma eğilimindedir.”

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar hangileridir? Esasen, kafa derisinden gelen doğal yağların saç teli boyunca seyahat edemediğini ve nemi eşit olarak dağıtarak kuru ve kırılgan saçlara neden olduğunu açıklıyor. Bu nedenle, yıkama ve, aralarında bir kaç gün gitmek için iyi bir fikirdir olan yumuşak, nemlendirici kullanarak, yıkamak için zaman ve şampuan olmayan sıyırma şeyden önemlidir.

Herkesin bireysel kıvırcık saç yolculuğu, çok sayıda deneme yanılma sürecini içerecektir, bu nedenle hangi şampuanların ve kıvırcık saç ürünlerinin diğerlerinden daha fazla kesilebileceği konusunda biraz uzman görüşü her zaman memnuniyetle karşılanır. Bunu akılda tutarak, kıvırcık saç uzmanı onaylı şampuanların bir listesini hazırladık. Kıvırcık saç ürünlerinde nelere bakmalı? Köpüklenmeye hazır mısınız? Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanları için okumaya devam edin.

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar
Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar
  • Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan – 300 ml 93058
  • Kerastase Kıvırcık ve Çok Kıvırcık Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan 250 ml K102
  • Lisap Top Care Curly Care Kıvırcık , Asi Saçlar Için Şampuan 1000 ml 1100790000019

Kıvırcık saç ürünlerinde nelere bakmalı?

Kıvırcık saç ürünlerinde nelere bakmalı? Bukleleriniz olduğunda, koridordan herhangi bir şampuan satın alamazsınız. Gönderen bobinlere dalgalar, kıvırcık saç tipleri aralığıdır geniş ve maç için ürünler vardır. Saç tellerinin şekli nedeniyle, kıvırcık saç düz saçtan daha hızlı kurur, bu nedenle nemlendirici maddeler ve nemlendiriciler (yağlar gibi) aramak isteyeceksiniz. Genel olarak, stilistler sülfatsız şampuanları ve ayrıca silikonsuz ve parabensiz şampuanları teşvik eder.

Nemlendirici Malzemeler

Kıvırcık saç, düz saça göre doğuştan daha kuru olduğundan, doğal yağlar, tereyağı ve gliserin gibi nemlendiriciler içeren bir formül seçmek önemlidir. Bununla birlikte, kaçınmaya değer olabilecek bir bileşen? Silikonlar. Bunlar genellikle saça kayma ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olmak için bir bakım maddesi olarak kullanılsa da, zamanla saç tellerinde birikme eğilimindedirler. Bu, özellikle bukleler için sorunlu olabilir, çünkü onların ağırlaşmasına ve şeklini kaybetmesine neden olabilir.

Sülfat veya Sert Deterjan Yok

Kuruluk kısmına göre, sert yüzey aktif maddeler veya deterjanlar içeren şampuanlardan kaçınmak en iyisidir, sülfatlar en yaygın olanıdır. Buklelerinizin ihtiyaç duyduğu son şey olan çok kuru ve soyucu olabilirler. Sülfatlar, kıvırcık saçlar da dahil olmak üzere herhangi bir saç tipi için soyulabilir, bu nedenle mümkünse sülfatsız gitmek en iyisidir.

Brooklyn’deki Noordwyck Salon’da stilist olan Robyn Stanley, “ Sülfat ve paraben içermeyen ürünler ve şampuanlar aramak istiyorsunuz çünkü bunlar saçları kurutuyor” diyor . “Ayrıca, şekillendirici ürünlerle önlenmezse, elektriklenme sorununa da katkıda bulunur.”

Kıvırcık saç ürünlerinde nelere bakmalı? Besleyici, köpürtücü veya arındırıcı bir şey tercih edin, kıvırcık saçlar için en iyi şampuanları keşfetmek için okumaya devam edin. Bu tüyler, bir sonraki yıkama gününüzde saçınızın daha mutlu, daha sağlıklı ve daha nemli hissetmesini sağlayacaktır.

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar
Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanlar
  • Echosline S2 Hydrating Care – Kuru ve Kıvırcık Saçlar için Besleyici Şampuan 350 ml 8033210292066
  • Syoss Koçak Kozmetik Dalgalı Ve Kıvırcık Saçlar Için Şampuan 500 Ml KOÇAKKOZMETİK08727Q
  • Tresemme Kıvırcık Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan 828 ml BLTCH0101

Kıvırcık saçlar için kuru şampuan zararlı mı?

Saçınızı günlük olarak düzgün bir şekilde temizlediğiniz sürece kuru şampuan kullanmak güvenlidir. Uzmanlar, kuru şampuanların saç derisinde biriken kiri ve yağları gerçekten temizlemediğini açıklıyor, bu nedenle şekillendirme yardımcısı olarak veya şampuanlar arasında bir veya iki gün kullanmanın iyi olmasına rağmen, saçlarını daha seyrek yıkayanlar, haftalık rutinlerine çift temizlemeyi ve/veya saç derisi toneri veya maskesi eklemeyi düşünmelidir.

Bu şekilde, kuru şampuanın faydalarından yararlanmaya devam ederken saçınızı aşırı birikimin neden olabileceği zararlardan koruyacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top