Close

Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan

Sarı, gri ve beyaz saçlar için mor şampuan

Sarı, gri ve beyaz saçlar için mor şampuan

Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan hangileridir? Pirinç ve sarı tonları nötrleştiren ve renginizin solmasını önleyen bu stilist onaylı seçimlerle sarı veya gümüş rengi saçlarınızı tek seferde mükemmel durumda tutun. Ve hayır, aslında saçınızı mora çevirmeyecekler.

Tıpkı esmerler ve kızıllar gibi renge özel şampuanlar kullanmaktan yararlanabilirler, gri ve gümüş saçlı olanlar da istisna değildir. Gri saç , pigment içermediğinden ve daha kaba olabileceğinden, parlak ve sağlıklı kalması için biraz ekstra TLC’ye ihtiyaç duyar. Mor şampuanlar tam olarak göründükleri gibidir: mor renk tonu olan bir şampuan.

Mor şampuanların ardındaki düşüncenin, insanların makyajda renk düzeltme için kullandıklarıyla tamamen aynı olan renk çarkı teorisine dayandığını belirtilir. Ortaokul sanat derslerinizde öğrenmiş olabileceğiniz bu teori, renk çarkının zıt taraflarında bulunan ve tamamlayıcı renkler olarak da bilinen renklerin birbirini nötrleştirdiğini belirtir. Renk çarkı teorisi saça uygulandığında, pirinç tonlarını dengelemeye çalışır.

Özellikle sarı sarışınları veya grileri aydınlatmak için yapılmış mor pigmentli bir şampuan arayarak başlayın. Bu, sert su veya ürün tortularından kaynaklanan herhangi bir pirinç rengine (istenmeyen turuncu alt tonlar) karşı koymaya yardımcı olacak ve saç renginizi canlı tutacaktır. Renk çarkına geri dönersek, mor, sarı ve turuncuyu nötralize eder.

Renkli olmayan formülleri tercih ediyorsanız, özellikle gri veya gümüş rengi saçlar için etiketlenmiş, doğal saç tonunuzu artıran ve renk bırakmadan parlayan pigmentler gibi diğer bileşenlerle yapılabilecek şampuanları arayın.

Sarı, gri ve beyaz saçlar için mor şampuan
Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan
  • Urban Care Mor Saç Bakım Şampuanı 250 ml 8680690703294
  • Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ml Saç Güçlendirici Mor Şampuan
  • Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 200 ml 87179

Aynı zamanda mor şampuanların genellikle gümüş veya sarı saçlarda en iyi sonucu verdiğini kabul edilse de, esmerlerin de renk serinletici faydalarından yararlanabileceğini belirtiliyor. Bu yüzden talimatları dikkatlice okuduğunuzdan ve seansınızı buna göre ayarladığınızdan emin olun.

Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan testleri yapılır iken saç renginin iyileştirilmesi ve solmaya karşı direnç gibi faktörler ölçülür. Ürünler ayrıca etiketle maskelenir ve bunları rutinlerinde kullanan ve kullanım kolaylığı, koku, doku ve saçın görünümü ve hissi üzerindeki etkiler gibi faktörler açısından değerlendiren ülke çapındaki test uzmanlarına dağıtılır.

Parlak ve sağlıklı gümüş rengi saçlar, güzellikten çok içsel bir ışıltı belirtisidir. Doku ve ton, görünüşünüzü ve başkalarının sizi algılama şeklini tamamen değiştirir. Harici tedaviler kullanmak size bunu sağlayabilir, ancak kalitenin aynı kaldığından nasıl emin olabilirsiniz?

Gümüş rengini gerçek haliyle koruyabilir, hatta mor bir şampuanla daha açık hale getirebilirsiniz. Renginiz solmayacak veya pirinç, sarı tonları yakalamayacak şekilde formüle edilmiştir. Saçınıza renk işlemi uyguladıysanız, normal şampuanlarınız yerine bu şampuanı kullanmanız önemlidir. Doğal olarak gri saçlara sahip olsanız bile, bu şampuan tam size göre.

Ancak, özellikle yeni bir renk uzmanıysanız, sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuanı seçmek zor olabilir. Neyse ki, biz buradayız ve size yardım ediyoruz. Sizin için en iyileri aşağıda bir araya getirdik ve işinizi kolaylaştırdık. Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan hangileridir?

Sarı, gri ve beyaz saçlar için mor şampuan
Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan
  • Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan 250Ml HBV00000IDFGS
  • Insight Insıght Insight Incolor Anti Yellow Silver Mor Şampuan 900 ml 8029352354014
  • Loreal expert Serie Expert Silver Gri Ve Beyaz Saçlar Için Dengeleyici Mor Şampuanı 300 ml 3474636502844ZEN

Sarı saçlar için mor şampuan

Sarı saçlar için mor şampuan da olduğu gibi gri veya beyaz saçlar içinde kaliteli bir mor şampuan kullanmak çok önemlidir. Hollywood’daki tüm ünlü sarışın bombalar saç renginin bu kadar canlı görünmesini nasıl sağlıyor? Şanslar, en iyi mor şampuanların bununla çok ilgisi var. Sarışınların daha çok eğlendiğini söylüyorlar, ama bunu kim uydurduysa, saçlarının bakırımsı sarı veya turuncu tonlarına dönüşmesiyle uğraşan sarışınlardan bahsetmediğini tahmin ediyoruz.

Sarışınlar, güzellikleri için kuaförde tonlama tedavisi için çok para harcamak zorunda kaldıklarında, kesinlikle daha fazla eğlenmiyorlar. Sarı saçın pirinç gibi görünmesine neden olan suçlunun ne olduğunu merak ediyorsanız, bunu küçük bir bilim dersi olarak düşünün: Saç oksitlendiğinde, pH seviyesi yükselir, bu da kütikülü açar ve ardından renginizin görünmesini sağlayan kontrol edici pigmenti serbest bırakır.

Sarışınlar için kontrol edici pigment tipik olarak menekşe rengidir. Peki, saçın oksitlenmesine ne sebep olabilir? Isı ile şekillendirme araçlarının aşırı kullanımı, sert şampuanlar ve güneşte çok fazla eğlence gibi birkaç yaygın neden vardır. Sarı saçlar için mor şampuan nelerdir?

Mor tonlama şampuanlarının kurtarmaya geldiği yer burasıdır. Bal renkli kilitlerinizi bal renginde tutabilirler. Her şey renk tekerleğine geri dönüyor: Menekşe ve sarı zıt renkler olduğundan, menekşe sarıyı ortadan kaldırarak sizi daha soğuk sarı tonlarına geri getirir ve ayrıca gri saça gümüş tonları getirir. Sarı gri ve beyaz saçlar için mor şampuan hangileridir?

Sarı saçlar için mor şampuanı ne sıklıkta kullanmanız gerektiği, saçınızı ne sıklıkta şampuanladığınız, ne kadar gri rengi olduğu ve saçınızın tonu ne kadar iyi tuttuğu gibi birkaç faktöre bağlıdır. Şimdi hafif bir pirinçlik görmeye başlıyorsanız, haftada bir mor şampuan kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top