Close

Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Uygun fiyatlı 12 su şişesi incelendi ve derecelendirildi! Binlerce şişe arasından en iyi su şişelerini seçtik, çünkü yeniden kullanılabilir şişeler hem ekonomik hem de çevresel açıdan büyük bir anlam ifade etmektedir. Plastik  şişeler, hafif bir açıyla bırakıldıkları için okul çantalarını, çantaları veya spor çantalarını sırılsıklam etmekten başka bir şey değildir.

Bazıları hareket halindeyken kullanmak için umutsuz. Ve bazıları, pekala, bazıları sadece çirkin işte bu yüzden sizler için uygun fiyatlı 12 su şişesi listesini hazırladık 

İngiltere’de her gün 38,5 milyon tek kullanımlık plastik şişenin kullanıldığı tahmin edilmektedir. Tek başına ancak bunların sadece yarısı geri dönüştürülüyor. 16 milyondan fazlası çöp sahasına gönderiliyor, yakılıyor veya çevreye ve okyanuslara sızıyor ve her bir plastik şişenin parçalanması 450 yıldan fazla sürüyor. Atıkların bir kısmı insan besin zincirine giriyor ve plastik üretimi önümüzdeki 20 yıl içinde ikiye katlanacak.

Açıkçası, yeniden kullanılabilir bir şişe satın almak dünyanın plastik sorununu birdenbire çözmez, ancak bu, ayak izinizi azaltmak için yapabileceğiniz küçük bir şeydir. Sadece israfı azaltmaya ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olmakla kalmaz, yeniden doldurulabilir bir su şişesi taşımak, günde önerilen miktarda su içme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir bu yüzden uygun fiyatlı 12 su şişesi listemiz tam sizlere göre! 

İster hayatınızdaki eko-savaşçı için bir hediye arıyor olun, ister kendinize hediye alıyor olun, uygun fiyatlı 12 su şişesi listesindeki her şey sizin için!

Uygun fiyatlı 12 su şişesi
Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Yeni nesil su şişesi modelleri

Yeni nesil su şişesi modelleri kullanışlılık açısından en çok tercih edilenlerdendir tek kullanımlık olan pet şişelerin aksine, matarayı tüm gün boyunca taşımak gerekiyor. Dolayısı ile matara tercih ederken konforlu ve pratik olması gibi özellikler öne çıkıyor.

Bu bağlamda kolay taşınan matara modelleri kişilerce daha çok tercih ediliyor. Peki matara seçerken nelere dikkat edilmeli, katlanabilir matara mı şişe matara mı almalı? Yeni nesil su şişesi modelleri listemizi inceleyip yukarıdaki listeden tercihte bulanabilirsiniz hadi devam edelim!  

Son yıllarda öne çıkan iklim değişiklikleri, insanların çevre bilinci konusunda farkındalık kazanmalarını sağladı. Dünyanın ve yeni neslin geleceği için günümüzde atılan olumlu adımlara ihtiyaç duyuluyor. Günlük hayatta yapılabilecek ufak değişiklikler ile gelecek için fark yaratmak mümkün!

Bu ufak değişikliklerin başında tek kullanımlık pet şişelerin ve diğer pet ürünlerinin azaltılması yer alıyor. Tek kullanımlık şişelerden vazgeçmek için en iyi seçenek matara. Kişisel mataralar; hem hijyenik kullanıma imkan veriyor hem de modelleri ile su içmeye teşvik ediyor. Peki, gerçekten katlanabilir matara mı şişe matara mı?

Uygun fiyatlı 12 su şişesi
Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Katlanabilir Matara Nedir?

Katlanabilir matara mı şişe matara mı ekseninde bu iki çeşidin özelliklerine tek tek bakalım. Bazı matara modelleri ezber bozuyor! Katlanabilir matara modelleri de bu kategoriye giriyor. SuCo; matara taşımanın bir külfet olduğu tabusunu yıkıyor. Katlanabilir suluklar, kolay bir kullanım sunuyor. Çünkü matara içindeki su bittiğinde, pratik şekilde katlanarak çantada yer kaplamadan taşınabiliyor.

Normal şartlarda mataralar, içindeki su ile ağır oluyor. Hatta bazı matara çeşitleri, içinde su yokken de çantada ağırlık yapıyor bunun İçin yeni nesil su şişesi modelleri listemizdeki katlanır mataralara göz atmanızda fayda var.

Uygun fiyatlı 12 su şişesi
Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Şişe Tipi Cam Mataralar

Cam şişe matara modelleri, hijyenik ve konforlu kullanım sağlıyor. Bulaşık makinesinde rahatça yıkanan mataraların temizliği kolay oluyor. Bazı cam matara modelleri tek elle açılabilir olmaları ile avantaj sağlarken bazıları tasarımları ile öne çıkıyor. Şişe tipi cam matara; kırılma riski ve ağır olması sebebi ile günlük kullanım için çok tercih edilmiyor. 

Şişe Tipi Çelik Mataralar

Şişe biçimindeki çelik mataralar, özellikle doğada vakit geçirmeyi seven kişilerin dikkatini çekiyor. Çelik mataralar sağlam gövdeleri ile uzun süre dayanıklılık gösteriyorlar. Çelik mataralar da sağlıklı matara kategorisinde kendilerine yer buluyorlar. Isıyı dışarıya yansıtıyor olmaları kimi zaman sorun olabiliyor. Ağır olmaları da dezavantajlarından sayılıyor.

Uygun fiyatlı 12 su şişesi
Uygun fiyatlı 12 su şişesi

Şişe Tipi Alüminyum Mataralar

Alüminyum mataralar, renk ve tasarımları ile dikkat çekiyor. Farklı boylarda yer alan alüminyum mataralar, özellikle ekonomik fiyatlı matara arayan kullanıcılara hitap ediyor. Bu matara çeşidi darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olmadığı için uzun ömürlü kullanılamıyor.

Şişe Tipi Plastik Mataralar

Plastik matara alırken, kullanılan materyale dikkat edilmesi gerekiyor. Plastik matara alırken nelere dikkat edilmeli denildiğinde ilk akla gelen; BPA içermiyor olması. Plastik matara kategorisindeki tritan matara modelleri, son yıllarda oldukça dikkat çekiyor. Hafif olması ile öne çıkan tritan suluklar, özellikle çocuklar için tercih ediliyor. Koku yapmayan matara modeli; BPA, fitalat ve toksik madde içermiyor.

Katlanabilir ya da şişe matara modelleri ortak bir noktada buluşuyor. Her iki matara modeli sayesinde de tek kullanımlık pet şişelerin satın alınmasına ihtiyaç kalmıyor. Esnek olmayı ve rahat hareket etmeyi seviyorsanız, katlanabilir su mataralarını değerlendirebilirsiniz. Alışılmış tarzdaki şişe matara modellerini de tercih edebilir, dilediğiniz içecekleri güvenle yanınızda taşıyabilirsiniz. 

scroll to top