Close

En iyi 10 fitness takipçisi

En iyi 10 fitness takipçisi

En iyi 10 fitness takipçisi

En iyi 10 fitness takipçisi birkaç ekstra adım atmanız, koşuya çıkmanız, asansörden ziyade merdivenlerden çıkmanız ve biraz daha uyumanız için size nazik bir teşvik vererek daha sağlıklı alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olacaktır. Her şey, uzun vadede sağlığınız için büyük bir fark yaratabilecek küçük değişiklikler yapmakla ilgilidir ve doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için buradayız.

En iyi 10 fitness takipçisi modellerini test ettiğimizde, sadece ne kadar veri topladıklarını ve ne kadar doğru olduklarını değil, aynı zamanda yaşamak için ne kadar rahat olduklarını görmek için onları gece gündüz giyeriz. En iyi 10 fitness takipçisi, her gün giymekten mutluluk duyduğunuz kişidir ve konfor ve görünüm her ikisi de önemli faktörlerdir. Ayrıca, çeşitli egzersizler için (hem spor salonunda hem de açık havada) fitness izleyicileri alıyoruz ve kalp atış hızı izlemelerini ve konum izlemelerini nasıl karşılaştırdıklarını görmek için özel spor saatlerine karşı test ediyoruz.

Günün her saatinde giyecek kadar ince, hafif ve çekici, size sağlığınızın tamamen yuvarlak bir resmi vermelidir. Ayrıca, fitness verilerini etkileyici ayrıntılarla gösteren yüksek çözünürlüklü bir ekrana ve egzersiz yoğunluğunuzu izlemek için son derece doğru kalp atış hızı izlemeye sahip olmalıdır. En iyi 10 fitness takipçisi listesinde her bütçeye hitap edebilecek olanların arasından en iyileri seçtik. Böylece pahalı bir model de orta derecede bir modelde görebileceksiniz.

Fitness takipçisi nedir?

Fitness takipçisi nedir? Fitness takipçisi, kalp atış hızınız, her gün attığınız adım sayısı ve egzersiz yapmak için ne kadar zaman harcadığınız gibi istatistikleri izleyen bir cihazdır (genellikle bir bileklik). Çoğu fitness takipçisi, farklı egzersiz biçimlerini kaydetmek için çeşitli özel modlara sahiptir ve bazıları da koşular, yürüyüşler ve bisiklet gezileri sırasında konumunuzu izlemek için GPS’e sahiptir. Çoğu fitness takipçisi, ne kadar uyuduğunuzu ve her uyku aşamasında da izler.

Fitness takipçisi nedir? Tüm bu veriler, zaman içindeki değişiklikleri izleyebileceğiniz akıllı telefonunuzdaki bir uygulamaya gönderilir. Çoğu uygulama, günde 10.000 adım atmak veya zamanında yatmak gibi belirli hedeflere ulaşmak için size sanal ‘ödüller’ verir. Neden bir fitness takipçisine ihtiyacınız var?

Eski alışkanlıkları kırmak ve yenilerini geliştirmek zor olabilir ve bir fitness takipçisi size ihtiyacınız olan cesareti vermenize yardımcı olabilir. Her gün attığınız adım sayısını takip etmek ve belirli bir hedefi hedeflemek basit olabilir, ancak sizi basit değişiklikler yapmaya zorlayabilir (otobüsten daha erken kalkmak veya araba kullanmak yerine kısa mesafelerde yürümek gibi), bu da zamanla önemli bir fark yaratabilir.

Fitness takipçisi nedir? En iyi 10 fitness takipçisi, her gün giyeceğiniz ve sağlığınızın tam bir resmini oluşturmanıza yardımcı olacak bir fitness takipçisidir. Bu bilgiyle, daha iyi uyumanıza, istirahat kalp atış hızınızı düşürmenize, zindeliğinizi geliştirmenize ve genel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olacak küçük değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Sizlere en iyi 10 fitness takipçisi listesinde bu iyilerden bahsediyoruz. En iyi 10 fitness takipçisi listemizin ilk ürünü ile başlayalım.

Fitbit Luxe

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Fitbit Luxe, mükemmel sağlık izleme araçları, şık tasarımı ve destekleyici Fitbit uygulaması ve ekosisteminin gücü sayesinde bir numaralı fitness takipçimizdir. Luxe, günlük aktiviteyi, uykuyu, kalp atış hızını, solunumu ve antrenmanları izler ve teste koyduğumuzda, özellikle çok daha pahalı koşu saatleriyle eşit olan kalp atış hızı izlemesinin doğruluğundan etkilendik. Günlük verilerinizin tümü, çok küçük bir alanda etkileyici miktarda ayrıntı sunan süper keskin renkli bir AMOLED ekranda sunulur.

Luxe aynı zamanda Fitbit’in bugüne kadarki en iyi görünümlü fitness takipçisi, paslanmaz çelik kasa ve toka ve mücevher tasarımcısı Gorjana’nın yumuşak silikon bandı veya altın tonlu paslanmaz çelik bileklik seçeneği. Testlerimizde, tüm gün ve gece giymek rahattı, bu da aktivitemizin ve uyku alışkanlıklarımızın tam bir resmini oluşturmamızı sağladı.

Fitness izleyicileri her gün giyildiğinde en iyi şekilde çalışır, böylece alışkanlıklarınızın ve yaşam tarzınızın tam bir resmini oluşturabilirler ve Lüks gerçekten isteyeceğiniz bir şeydir.

Luxe, daha ayrıntılı geçmiş veriler, Fitbit uygulamasında daha geniş bir egzersiz ve meditasyon seansı yelpazesi ve bir aile üyesi veya doktorla paylaşabileceğiniz kişisel bir sağlık raporu oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere saatten daha fazla yararlanmanızı sağlayan ücretsiz bir Fitbit Premium deneme sürümü ile gelir. Yine de yerleşik GPS yok; bunun yerine Luxe’nin telefonunuza bir bağlantıya ihtiyacı var. Yaklaşan Fitbit Charge 5’in benzer şekilde şık bir tasarıma ve kendi GPS çipine sahip olması durumunda bir numaralı nokta için sert bir rekabete sahip olabilir.

Fitbit Inspire 2

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Daha sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeyi hedefliyorsanız ve oraya ulaşmak için size hafif bir dürtme sağlayacak bir cihaz istiyorsanız, Fitbit Inspire 2 sizin için en iyi fitness takipçisi olabilir. Aşırı karmaşık değildir, ancak sizi hareket ettirmek ve motive etmek için gerekli tüm özelliklere sahiptir ve kullanımı son derece basittir.

Tamamen duyarlı dokunmatik ekranı ve tek taraflı düğmesiyle kontrol edilir ve tüm gün etkinliğinizi ve kalp atış hızınızı izler (hedeflerinize ulaştığınızda uyarılarla). 20’den fazla egzersiz modu vardır ve fitness takipçisi egzersiz yapmaya başladığınızı algıladığında birkaçı otomatik olarak izlemeye başlayacaktır.

Tüm verileriniz, zaman içindeki kalıpları görebileceğiniz, yeni hedefler belirleyebileceğiniz ve (Fitbit Premium’a abone olursanız) evde izlenecek bir dizi video egzersiz programı bulabileceğiniz son derece kullanıcı dostu Fitbit uygulamasında bir araya getirilir. Koşuları haritalamak için renkli ekran veya yerleşik GPS yok, ancak Inspire 2’yi kullanmak bir zevktir ve yeni başlayanlar için idealdir.

Huawei Band 3 Pro Terra-B19 Siyah Akıllı Bileklik

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Huawei Band 2 Pro’yu devralan Huawei Band 3 Pro’dur. Bu, sıkı bir bütçeniz varsa satın alabileceğiniz en iyi fitness takipçilerinden biridir. Ne kadara mal olduğunu göz önünde bulundurarak etkileyici özelliklere sahiptir. Huawei Band 3 Pro, GPS ile birlikte gelir ve açık hava etkinlikleri için iyi bir seçimdir ve suya dayanıklı tasarımı ve özel yüzme modu sayesinde havuzda kullanım için de uygundur.

GPS, kilitlenmede daha hızlı olabilir ancak bir bağlantı kurduktan sonra, yerleşik alanlarda bile doğru olduğunu kanıtladı. Fitness izleme dünyasına ilk girişiniz için uygun fiyatlı bir giriş seviyesi cihaz arıyorsanız, Band 3 Pro kesinlikle kısa listenizde olmalıdır.

Garmin Vivosport

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Garmin, dünyanın en iyi koşu saatlerinin birçoğu da dahil olmak üzere ciddi spor saatleri ile tanınır, ancak aynı zamanda dünyanın en iyi fitness takipçilerinden birini yapar: Garmin Vivosport. Dahili GPS alıcısı, koşularda, yürüyüşlerde ve bisiklet sürüşlerinde hızınızı ve konumunuzu daha doğru ve telefonunuzu taşımanıza gerek kalmadan izlemesine olanak tanıyan bir avantaj sağlıyor. Kalp atış hızı izlemesi testlerimizde de doğru çıktı.

Vivosport’un pil ömrünü özellikle etkileyici bulduk ve GPS’i düzenli egzersizler için kullanırken bile tek bir şarjla yedi günlük sağlam bir pil ömrü sunduk. Yüzmeyi izlemek için en iyi seçenek değildir, ancak Vivosport diğer egzersiz türleri için mükemmeldir ve koşu ve bisiklet sürüşünüzü izlemek için mükemmeldir. Tüm çabalarınız, zaman içinde kilonuzu ve vücut kompozisyonunuzu izlemekle ilgileniyorsanız Garmin’in akıllı terazi serisine de bağlanan Garmin Connect uygulamasıyla otomatik olarak senkronize edilir.

Garmin Vivosmart 4 Akıllı Bileklik

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Garmin Vivosmart 4, yukarıdaki Vivosport’a benzer bir tasarıma sahiptir, ancak yoğun eğitimden ziyade günlük sağlık ve esenliğe odaklanır ve yerleşik GPS yoktur. Vivosmart 4’ü telefonunuza bağlayarak konumunuzu takip edebilirsiniz, bu da günlük egzersizler için mükemmeldir, ancak tam olarak doğru olmayacaktır.

Ekran çoğu Garmin cihazınınkinden daha küçüktür, ancak yine de sağlığınız ve egzersiz programınız hakkında bol miktarda bilgi gösterebilir. Vivosport’un aksine, tek renkli bir ekrana sahiptir, ancak bu, izleyicinin maliyetini düşürmeye yardımcı olur ve pil ömrünü uzatır. Garmin saatleri (dahili) Vücudu Pil olarak adlandırılan yenilikçi bir özelliği var ve kararını önümüzdeki çaba önce dinlenmek için zaman ayırın. Kurtarma, herhangi bir fitness planının önemli bir parçasıdır ve bu araç enerjinizi yönetmenize yardımcı olur, böylece buharınız bitmez.

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Xiaomi’nin hızla genişleyen mükemmel fitness takipçileri serisine en son eklenen Xiaomi Mi Smart Band 6, süper uygun fiyatlı ve çok daha pahalı bir cihazda bulmayı beklediğiniz birçok özellik ile dolu. Sadece adımları, kalp atış hızını ve antrenmanları izlemekle kalmaz, aynı zamanda kan oksijen doygunluğunu izlemek için bir nabız oksimetresi ve gün boyu stres takibi sunar. Ekran süper parlak ve testlerimizde bu kadar küçük bir ekranla gerekli olan en hafif dokunuşlara bile süper duyarlı olduğunu gördük.

Koşuları, yürüyüşleri ve bisiklet sürüşlerini izlemek için yerleşik GPS’in olmaması utanç verici. Yukarıdaki Garmin Vivosmart 4’te olduğu gibi, telefonunuzun konumlandırma sisteminde yeterince iyi çalışıyor, ancak egzersiz yaparken telefonunuzu evde bırakamayacağınız anlamına geliyor. Aksi takdirde, hacim ve ağırlığı en aza indirmek istiyorsanız, bu en iyi fitness izleyicilerinden biridir.

Honor Band 5

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Honor Band 5, şu anda satın alabileceğiniz en ucuz fitness takipçilerinden biridir ve günlük sağlığınızı ve refahınızı izlemek için etkileyici bir dizi özellik sunmayı başarır. En kullanışlı özelliklerden biri, birçok fitness izleyicisinin yaptığı gibi, yalnızca gece boyunca uyku aşamalarınızı izlemekle kalmayıp aynı zamanda uyku sürenizi en üst düzeye çıkarmak için size pratik tavsiyeler veren uyku izlemedir.

Step tracker, daha pahalı bir cihaz ile neredeyse aynı sonuçları verdi ve yürüme, koşma, bisiklete binme, çapraz antrenman, kürek çekme ve yüzme için özel egzersiz modları var. Bir Garmin cihazından alacağınız kadar veri almayacaksınız, ancak işiniz bittiğinde zaman, mesafe, hız ve kalp atış hızı istatistiklerinizin mobil uygulamada açıkça sunulduğunu göreceksiniz.

Fitbit Inspire Hr Akıllı Bileklik

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Fitbit Inspire 2’nin öncüsü olan Fitbit Inspire HR, zamanın testine dayandı ve akıllı görünen ve temel unsurları kapsayan gizli bir şey için pazardaysanız, hala en iyi fitness takipçilerinden biri. Adından da anlaşılacağı gibi, Inspire HR, günlük adımlar ve gece uyku istatistikleriyle birlikte gün boyunca kalp atış hızınızı (orijinal Fitbit Inspire’da eksik olan bir özellik) izler.

Yerleşik GPS olmasa da her zamanki özel egzersiz modları vardır. Yüzme takibi özellikle dikkat çekicidir; Inspire HR suya dayanıklı bir tasarıma sahiptir ve havuz seansları sırasında yüzme uzunluklarını, süresini, mesafesini ve hızını izleme yeteneğine sahiptir.

Amazfit Bip

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Amazfit Bip, bu listedeki diğer cihazlardan daha akıllı bir saat gibi görünebilir, ancak kendi yazılımını çalıştırdığı ve zindeliğe çok fazla odaklandığı için, onu en iyi fitness izleyicileri listemize dahil etmeye karar verdik.

Amazfit Bip’in tasarımı Apple Watch’tan açıkça etkilendi (bunu inkâr etmek yok) ve GPS, doğru bir kalp atış hızı izleyicisi, çoklu spor izleme, uyku izleme ve tahmini VO2 max dahil olmak üzere tonlarca özellik ile birlikte geliyor, böylece zaman içinde zindeliğinizi takip edebilirsiniz. 

Daha saat benzeri bir tasarım arıyorsanız, Bıp caddenizde olacak. Ayrıca hafiftir ve diğer öne çıkan özellikler arasında her zaman açık ekran ve kullanımınıza bağlı olarak yaklaşık bir ay sürmesi gereken güçlü pil ömrü bulunur.

Fitbit Charge 4 Akıllı Saat

En iyi 10 fitness takipçisi
En iyi 10 fitness takipçisi

Fitbit Charge 4, dahili GPS’e sahip mükemmel bir fitness takipçisidir, böylece koşularınızı ve yürüyüşlerinizi izleyebilir ve telefonunuzu evde bırakabilirsiniz. Temassız ödemeler için Fitbit Pay de vardır ve telefonunuzu yanınıza almaya karar verirseniz, Spotify çalma listenizi bileğinizden kontrol edebilirsiniz. Bu kadar küçük ve uygun fiyatlı bir cihaz için etkileyici bir özellik seti.

Ayrıca Active Zone Minutes adlı yeni bir özellik içerir. Bu, tempolu bir yürüyüşten daha hızlı herhangi bir faaliyetin bir ölçüsüdür ve çeşitli sağlık kuruluşlarının tavsiyelerine dayanmaktadır. Esasen, yaşınıza ve zindeliğinize bağlı olarak (saat tarafından ölçüldüğü gibi) farklı egzersiz seviyelerinde zaman geçirmenizi teşvik eden basit bir kalp atış hızı antrenmanı türüdür.

scroll to top