Close

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri arayıp bebeğiniz için yeterli sütü olmadığını düşünenlerden misiniz? Merak etmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz. Centers for Disease Control and Prevention verilerine göre yeni annelerin %75’i doğum sonrası emzirmeye hemen başlasa da birkaç ay sonra yeterli süt sağlayamayacağından korktuğu için emzirmeyi bırakıyor.

Ancak bu endişenin büyük çoğunluğunun yersiz olduğundan ve biraz takviyeyle bu sorunun çözülebileceğinden emin olabilirsiniz. En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri arayışındaysanız listemizde en iyi süt artırıcı içecek ürünleri kategorisini hemen inceleyebilirsiniz.

Annelerin Sütünü Artıran İçecekler

Emzirmeyi desteklemek ve anne sütünü doğal yollardan artırmak için tüketebileceğiniz gıdalar olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Galaktagog adı verilen anne sütü artıran besinler pek çok gıdada bulunuyor. Dolayısıyla galaktagog içeren gıdalar tüketmek sütünüzü artırmanıza yardımcı olabilir. Bu gıdalar arasında en çok tercih edilen ürünler, tüketim kolaylığı nedeniyle anne sütünü artıran çaylar oluyor. Siz de süt artırıcı çay çeşitlerini incelemek için en iyi süt arttırıcı içecek ürünleri kategorisine göz atabilirsiniz.

Emzirmek, vücudunuzu büyük ölçüde susuz bırakan bir eylem. Bu nedenle emzirme döneminizde bol bol su içmeniz gerekiyor. Ancak sürekli su içmek bir süre sonra sıkıcı olabilir. Bu nedenle süt artırıcı çay içmek, emzirme döneminde susuz kalmanızı önlerken suyun yanı sıra tüketebileceğiniz bir alternatif olmuş oluyor. Özellikle emzirme dönemi için özel olarak üretilmiş çaylar ve bitki çayları, hem rahatlatıcı hem de anne sütü artırıcı özelliğe sahip.

Bebeğinizi emzirip uyuttuktan sonra bir bardak rezene çayı ya da bilinen markaların sütlü içeceklerinden tüketebilir, yorgunluğunuzu gidermenizi sağlayacak keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri kategorisinde rezene çayından karışık bitki çaylarına, süt çayından kış çayına aradığınız her türlü çay çeşidini bulmanız mümkün.

Anne Sütü Artırıcı Çaylar

Kadınlar, yüzyıllardır bitkileri galaktagog olarak kullanıyor. Farklı bitkileri birbiriyle karıştırarak galaktagog olarak kullanmanın en iyi yoluysa çay yapmaktan geçiyor. Dolayısıyla emzirme döneminde anne sütünü artıran içecekler listesinin başında gelen bitki çaylarını gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. 

Annelerin en çok tercih ettiği süt artırıcı çaylar arasında ise rezene, kış çayı, karışık bitki çayı ve emziren annelere özel çay karışımları geliyor. Siz de tüm bu çay çeşitlerini incelemek için en iyi süt arttırıcı içecek ürünleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Süt artırıcı çaylar arasında en çok tercih edilen çay çeşitlerinden biri rezene çayı. Rezenenin süt artırıcı etkisi içeriğindeki östrojenden kaynaklanıyor. Bu nedenle emziren annelerin sütünü artırmak ve anneleri rahatlatmak için bitkisel bir tedavi gibi kullanılabilen rezene çayı çeşitlerini Joker’de görüntüleyebilirsiniz. Rezenenin yanı sıra karışık bitki çaylarının da süt artırıcı etkisi olduğu biliniyor. 

Bebeğiniz için süt sağmaya çalıştığınızda zorlanıyorsanız içerisinde anason ve kişniş bulunan karışık bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca bazı markaların özellikle emzirme dönemleri için çıkardığı süt çaylarını da deneyebilir, bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Hangi Çaylar Süt Yapar?

Bitki çayları çok uzun zamandır pek çok hastalığın tedavisinde yardımcı bir unsur olarak kullanılıyor. Ayrıca emziren annelerin sütünü artırması için de kullanılan bitki çaylarına artık çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taze bitkileri karıştırmakla zaman kaybetmek yerine pek çok markanın karışık çay paketlerini tercih edebilirsiniz. Joker anne sütü artırıcı ürünleri kategorisinde emziren anne çaylarından kış çaylarına kadar aradığınız her şeyi bulmanız mümkün.

Sütü artıran şeyler arasında en çok tercih edilen genellikle hazır emziren anne çayları oluyor. Ancak tercih ettiğiniz çay çeşidini demlerken paket üstündeki yönergelere dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Fazla ya da az demlenmiş çaylar hem etkisiz hem de lezzetsiz olabilir. Süt yapan çayların yanı sıra sütü artıran şeyler arasında süt artırıcı damla da bulunuyor. Dilerseniz çay tercihinizi bitkisel bir süt arttırıcı damla ile tamamlayabilir.

Anne sütü arttıran içecekler

Anne sütü arttıran içecekler nelerdir? Annelerin doğum sonrasında en hassas oldukları ve en önem verdikleri konulardan biri emzirmedir. Bebeğin beslenmesini sağlarken, anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirir. Bebeğin sağlıklı gelişimi için gereklidir. Bu nedenle emzirme süresinin uzun olması, hem anne hem de bebek açısından oldukça faydalıdır.

Emziren annelerin en büyük endişesi olan “sütüm yeterli mi, sütümü nasıl artırabilirim” konusunun cevabı çoğunlukla anne sütü arttıran içecekler. Ancak bu içeceklerden bahsetmeden önce, tüm annelere içecekleri içmeden doktorlarından tavsiye almaları gerektiğini de kısaca hatırlatmak gerekir.

Emzirme saatlerinin sıklığı, emzirmenin düzeni ve ne kadar sütün geldiği bebeklerin gelişimi açısından da önemli bir konudur. Bu nedenle annelerin ilk önceliklerinden biri de bebeklerinin yeteri kadar anne sütü alarak, sağlıklı şekilde gelişimleridir.

Özellikle emzirme dönemlerinde anne sütü arttıran içeceklerin dikkatli seçilmesi önemlidir.. emzirmede sıkıntı yaşayan anneler bitki çayları ya da anne sütü arttıran içeceklerden destek alabilir. Annelerin emzirme döneminde kullandıkları çayların içinde bulunan bitkiler ve doğal özler ise genellikle şu şekilde sıralanır:

 • limon otu
 • rezene
 • çemen otu
 • ahududa yaprağı
 • keçi sedefotu
 • rezene yağı
 • bamya çiçeği
 • kuşburnu
 • anason
 • ısırgan
 • siyah havuç
 • muskat
 • kişniş

Annelerin kullandığı tüm bitki çayları ve süt artırıcı içeceklerin ortak özelliği tamamen doğal olmalarıdır. Ayrıca birçok ürün glüten içermez. İçeriklerinde doğal özler dışında çeşitli vitaminler de bulunur. Sütü artıran bu çaylar ve ürünler aynı zamanda anneye enerji de verir. Dolayısı ile annenin gün içinde çok daha enerjik olmasına da yardımcı olur. 

Doğum sonrasında annelerin genel olarak yaşadıkları gaz problemleri de bu çaylar ve süt artırıcı ürünler sayesinde giderilebilir. Ayrıca annenin sakinleşmesini, uyuduğu zamanlarda rahat olmasını sağlar. Bu açıdan da sıklıkla tercih edilir.

Annelerin hem doğum öncesinde hem de doğum sonrasında güvenle kullanabilecekleri doğum içecekleri oldukça çeşitlidir. Hemen hemen herkesin damak tadına uyacak şekilde üretilen anne içecekleri, anneler tarafından oldukça sık şekilde tüketilir.

Humana Still Tee

Humana Still Tee, anne sütünü artırmak amacıyla özel olarak formülize edilmiştir. İçeriğinde süt artırıcı bitki ekstrelerinin yanında C vitamini de içerir. Granül yapıdadır.

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri
En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

Promalt

Promalt Türkiye’de karamel içermeyen tek malt içeceğidir. Arpa Maltı içeren bir içecektir. Halsizlik durumlarında enerji verme etkisi gözlemlenmektedir.  Alkol içermez. Bebeğe yada anneye her hangi bir yan etkisi yoktur.  Türk Gıda kodeksine uygun olarak üretilmiştir.  Uzmanlar Malt maddesinin İçerik özelliği bakımından emzirme süresince annenin süt miktarını arttırıcı özelliği olduğunu belirtmektedirler. Şeker hastası ve Çölyak hastalarının doktor bilgisinde kullanması önerilir.

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri
En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

Vitaminica Malt Mix

Emziren annelerin anne sütünü artırmaya ve zenginleştirmeye destek olmak için Türkiye’nin tek toz malt karışımıyla karşınızdayız. Arpa maltı, rezene ve tarçın gibi galaktogog özellikli bitkilerden ürettiğimiz Vitaminica Malt Mix’i annelerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bebeğinizin güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için yeterli ve dengeli beslenmesi büyük öneme sahiptir. Özellikle ilk 6 ayında alması gereken vitamin, protein ve diğer bileşenleri inek sütüne göre çok daha zengin bir besin kaynağı olan anne sütünden almalıdır.

Bunun için de annelerin yeterli süte sahip olmaları gerekir. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda arpa maltının anne sütünü artırdığı sonucuna ulaşılmıştır. Prolaktin hormonunun salgılanmasına yardımcı olan malt dolaylı olarak laktasyonu yani süt artırımını sağlar.

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri
En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

Mom’s Tea Emziren Anne Çayı 

Emziren Anneler İçin Bitki Çayı C Vitamini İçerir Moms Tea Emziren Annelerin Günlük C Vitamini ihtiyacının 3/4’ünü tek başına karşılar C Vitamini: Suda eriyen bir vitamin çeşididir. Isıya karşı hassastır, pişirilince etkisiz hale gelir. İnsan vücudu C vitaminini üretemez. Kemik, diş, ve cilt sağlığı için gerekli olan C vitamini mutlaka dışarıdan alınması gerekli olan çok önemli bir vitamindir. Emziren annelerin C vitaminine olan gereksinmesi çok daha yüksektir. Ürünümüzde bunun için bulunmaktadır.

En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri
En iyi süt arttırıcı içecek ürünleri

 

scroll to top