Close

En iyi doğum sonrası inceltici korse

En iyi doğum sonrası inceltici korse

En iyi doğum sonrası inceltici korse

En iyi doğum sonrası inceltici korseler hangileri ? Doğum olayı o eski incecik vücut güzelliğinizi götürebileceği gibi size yağ fazlalıklarını katabilir. Ama bunu çok sorun edip de aynalara küsmenize ya da depresyona girmenize gerek yok. Zira çok üstün teknolojilerin çığır açtığı bir dönemde yaşıyoruz. Doğumunuzu yaptınız…

Normal doğum ya da sezeryanla gerçekleştirilmiş bu doğumun ardından şiş bir karınla baş başa kaldığınızda sakın şaşırmayın. Çünkü bu durumu tüm kadınlar yaşadı ama birçoğu doğru egzersizler – doğru beslenme programı ve doğru doğum sonrası korseleri sayesinde bunu aşabildi bu yüzden endişelenmemelisiniz.

Tıpkı sizde; Kim Kardashian, Jesica Alba, Amber Rose gibi 2 – 3 çocuktan sonra kullandığınız doğum sonrası korseler sayesinde yeniden incecik, tığ gibi bir kadına dönebilirsiniz. Hatta özellikle kardeşlerin arasında kilolarıyla ünlü olan Khloe Kardashia’nın bile kilolarını korse kullanarak verdiğini duymuş muydunuz? En iyi doğum sonrası inceltici korse ile sizde kilolarınızdan kurtulun..

Gebelik sürecinde anne adayları fiziksel, duygusal, hormonel birçok değişikliğe uğrar. Yaşamları boyunca belki de ilk defa beslenme konusunda kendilerini özgür hissederler. Aslında gebeliğin doğal akışında doğuma kadar fazla kilo almamanın hedeflenmesi gerekirken, bir kısım anne adayında istemeyen fazla kilo alımları yaşanır.

Genellikle sezaryen doğum sonrasında emziren anneler, alınan bu kilolardan kurtulmak ve eski fit görünümlerine hızlıca kavuşmak isterler. Hatta bu konuyu o kadar önemserler ki ilk iş olarak  En iyi doğum sonrası inceltici korse kullanımını araştırmaya başlarlar.

Özellikle gebelik süresince karın bölgesi fazlasıyla büyüyen ve genişleyen annelerde, doğum sonrası karnın daha kısa sürede toparlanabilmesi ve gebelik öncesindeki gibi sıkı bir hale geri dönmesi kolay değildir ve uzun bir uğraş gerektirir.

En iyi doğum sonrası inceltici korse
En iyi doğum sonrası inceltici korse
 • Owli Ten Doğum Sonrası Korse Owlikorse
  Owli Doğum Sonrası Inceltici Korse (SİYAH) Xl/xxl Db106-1112-3 Owlikorse
  Owli Kadın Ten Doğum Sonrası Korse OWL-DGM-SNRS-NC

Doğum sonrası korse ne işe yarar? 

Doğum sonrası korse ne işe yarar? Gün geçtikçe büyüyen bebeğiniz, rahminiz ve karnınızın da değişikliklere neden oldu. Rahim ve karın yapısı itibariyle oldukça şaşkınlık verecek derecede büyür ve genişler. Karnınızda neredeyse 3-4 kiloya yakın bir ağırlık taşıyorsunuz. Bu süreç sonlandığında size kocaman bir karın mı kalacak? Doğum sonrası korse ne işe yarar? Bu belki de en çok cevabını merak edeceğiniz soru olacaktır.

Artık vakit azaldı ve neredeyse 9 ay bitmek üzere. Koskocaman olan karnınızdan artık bebeğinizin dünyayla tanışma vakti geldi. Doğuma gireceksiniz ve bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Korkmayın doğum sırasında aldığınız kiloların hemen hemen yarısına yakını gidecektir. Fakat rahmin toparlanması biraz zaman alacaktır. Bebeğin doğmasıyla birlikte gerilen karın zamanla toplanacaktır.

Fakat bu süreçte en çok merak edilen şey “doğum sonrası korse” kullanmak işe yarar mı? Olacaktır. Bu yazımızda merak edilen bu durumu açıklığa kavuşturmaya çalışacağız. Fakat öncelikle “korse nedir? Ne işe yarar? Doğum sonrası korse ne işe yarar?  Çeşitleri nelerdir?” gibi sorulara cevap bulmaya çalışalım.

Lohusalık olarak bilinen evre, doğumdan itibaren başlayarak 40 gün süren bir süreçtir. Doğum sonrasında göbek hizasında bulunan rahim 4-6 hafta içinde normal boyutlarına dönmektedir. Karın duvarı ve leğen kemiğinde bulunan bağ dokusu ligamentleri gebelik süresince yumuşak / elastik bir hal alır. Bu narin durum 4-5 ay sonra gerçek sağlamlığına erişir.

Bu bölgedeki kas dokusu, elastik büyümeyle orantılı olarak hafif aralıklı bir duruma dönüşebilir. Eğer egzersizler ve hareketlilikte acele edilirse bu bölgede yaralanmalar oluşabilir. Hamilelik sürecinde leğen kemiğini oluşturan dokular 6 kilo ve üzeri bir yükle (bebek- anne dokusuna bağlı kilo artışı) taşımaya odaklı olarak zayıflar. Gebelik sürecinde bu bölgede hassasiyet oluşur.

Doğumdan sonrası uygulanacak kegel egzersizleri buradaki kasları ve leğen kemiğinin kuvvetlendirecektir. Bu yüzden doğum sonrasında ilk haftalarda toparlayıcı korse kullanımı ve egzersiz önerilmez. Doğum sonrası korse ne işe yarar ?

En iyi doğum sonrası inceltici korse
En iyi doğum sonrası inceltici korse
 • AYREM 2’li Set Doğum Sonrası İçin Korse Tayt Ve Lohusa Korse 06902
  GRİMOR Life Askılı Doğum Sonrası Sıkılaştırıcı Korse Çelik Balenli Lateks ASKKRS0006SİYAH
  Koçlar Doğum Sonrası Inceltmeye Yardımcı Korse Esm K-900101012107

 Doğum Sonrası Korsenin Faydaları nelerdir ? Doğum sonrası korse ne işe yarar ?

 • Emziren annenin yürürken veya otururken daha düzgün bir postür (duruş) ile durmasını sağlar.

Kasların daha çabuk toparlanmasına yardımcı olur.

 • Bel kıvrımı görüntüsü sayesinde annenin psikolojik olarak iyi hissetmesine destek sağlar.

Doğru ve uygun bir korse kullanılıyor ise ciltte oluşabilecek tahrişi önler.

 • Sezaryen sonrası dikişlere bağlı görülen ağrıları azaltmaya yardımcı olur.

Doğum Sonrası Ne Kadar Süre İle Korse Kullanılır?

Doğum sonrasında uzun süreli korse kullanılmamalıdır. Hekimin onayı ile 6 haftaya kadar günün belli saatlerinde korse takılmalı, akşamları yatarken çıkartılmalıdır. Uzun süreli korse kullanımı cilt hasarlarına, kan dolaşımının etkilenmesine, bel sorunlarına ve hareket kısıtlıklarına neden olabilmektedir.

Özetle: Doğum sonrası sadece korse kullanımı anne için yeterli değildir.  Doğum sonrası korse kullanımının yanı sıra kasları güçlendirmek ve kısa sürede vücudu sağlıklı bir şekilde toplayabilmek için uygun egzersizler yapılmalı, vitamin, mineral ve proteinden zengin bir beslenme programı ile sağlıklı bir emzirme süreci geçirilmelidir.

Doğum Sonrası Kilo Verme Adımları

Bunun için yapılacak adımlar bellidir. Öncelikle yeni doğum yaptıysanız doktorunuzla konuşmalı ve ne zaman inceltici korse kullanımına geçebileceğinizi sormalısınız. Doğum yaralarınız iyileştikten kısa bir süre sonra doğum sonrası korsenizi kullanabilirsiniz.

İlk zamanlarda günde birkaç saat kullanabilseniz bile zaman içinde korse kullanımına ayak uyduracağınız gibi sonraları günde 8 saate kadar çıkarabilirsiniz. Günlük korse kullanımı size; pilates egzersizleri, günlük periyodik tempolu yürüyüşler ve dilediğiniz bir diyet reçetesi eşliğinde dümdüz bir karın, şişkinlik olmayan bir mideyi, ince bir beli hediye edecek göreceksiniz.

Doğumun Ardından Korse Kullanan Herkes Aynı Hızda mı Kilo Verir? Doğum sonrası korse ne işe yarar?

Doğum sonrası kilo verme hızı ile zamanı herkese göre değişebileceği gibi gebelik süresince alınan kilolara da bağlıdır. Yaralarınız iyileştiğinde doğum sonrası şekillendirici korse kullanırken bunlara dikkat etmelisiniz: Gebeliğin hemen ardından emzirme sürecinde bebeğin her türlü vitamin- mineral ve proteine ihtiyacı olacağından çok düşük kalorili diyetler uygulanmamalıdır. Bu seçim annenin süt verimini olumsuz yönde etkiler ve sütünüz azalır. Onun yerine yağdan ve karbonhidrattan fakir beslenebilirsiniz.

En iyi doğum sonrası inceltici korse
En iyi doğum sonrası inceltici korse
 • Momslab Kadın Ten Rengi Doğum Sonrası 1 Beden İncelme Garantili Yüksek Bel Toparlayıcı Korse bon5875965
  İPEK ÖZMEL Kadın Doğum Sonrası İnceltici Sıkılaştırıcı Askılı Lateks Askılı Vücut Lohusa Bel ve Göbek Korsesi 100.ASKILIVÜCUTKORSESİ.005
  Momslab Doğum Sonrası Yüksek Bel Toparlayıcı Korse TYC00072173705

 

İlk 4 ay içinde aylık olarak 1 kg zayıflama normal seviyedir. Eğer çok şişman bir anneyseniz ayda 2 kg vermek uygun olabilir. Fakat ayda 2 kg kilo kaybının üzerine çıkmak emziren bir anne için sakıncalı olabilir. Periyodik hafif yürüyüşler ve düzenli egzersizlerler kilo kaybınızı çabuklaştıracaktır.

Her gün mutlaka et, tavuk veya balıktan biri tüketilmelidir. Günlük olarak 3 litreden su tüketebilir ve şekerli içeceklerden uzak durabilirsiniz. Protein / kalsiyum zengini; süt, yoğurt, peynir ve yumurta tarzı gıdalardan tüketmeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top