Close

En iyi 6 duş başlığı markası

En iyi 6 duş başlığı markası

En iyi 6 duş başlığı markası

En iyi 6 duş başlığı markası hangisidir ? Duş artık evimizin vazgeçilmezi bir parçası. En iyi 6 duş başlığı markasını  anlatacağımız yazımıza önce duş başlığını kısaca açıklayarak başlayalım. Duş başlığı; bataryadan gelen suyu yönlendirmenize yarayan armatürdür. Duş başlıklarının birçok farklı çeşidi vardır; el duşları, tepe duşları ve duş kolonları. Duş başlıklarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için  “Duş Başlığı nedir?’’ En iyi 6 duş başlığı markası hangileri ve hangi işlere yarar?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda En iyi 6 duş başlığı markasını satın almanız için yardımcı olacağız. Bunun için de yazımızda sizlere en iyi duş başlığı markalarını tanıtacağız. Sizlere bu yazımızda tanıtacağımız duş başlıkları hem kaliteli hem de son derece dayanıklı ürünler.

Genelde bir el veya baş üstü duş, bir bağlantı parçası ve bir hortum içeren bir sistemden oluşur. Bir duş sistemi genellikle, kullanıcının büyüklüğü ile mükemmel bir şekilde eşleşebilmesi için ayrı ayrı ayarlanabilir. Duş başlığı büyüklüğü konfor açısından çok önemli bir rol oynar. Duş sisteminin özel bir özelliği, popüler yağmur duşu sorusudur.

Duş Başlığı Nedir ? 

Duş başlığı banyoda suyu istediğiniz yere yönlendirmenizi sağlayan batarya armatürüdür. Banyo bataryası suyun sıcaklığını ve miktarını ayarlamanıza yardımcı olur. Fakat suyun çıktığı nokta ve suyun açısını, jet şeklini yönlendirdiğiniz ürün duş başlığıdır. Yere yönlendirmenizi sağlayan batarya armatürüdür. Banyo bataryası suyun sıcaklığını ve miktarını ayarlamanıza yardımcı olur. Fakat suyun çıktığı nokta ve suyun açısını, jet şeklini yönlendirdiğiniz ürün duş başlığıdır.

En iyi 6 duş başlığı markası
En iyi 6 duş başlığı markası

Duş Başlığı Çeşitleri Nelerdir?

El Duşu

Birçok farklı çeşit duş başlığı vardır. Bunların en bilineni ve en çok kullanılanı el duşudur. El duşu banyo bataryasına bağlı bir hortuma takılan duş başlığıdır. Neredeyse hepimizin evinde el duşu bulunmaktadır. El duşları çok pratik ve kullanışlı duş başlıklarıdır. En iyi 6 duş başlığı markası sayesinde suyu duşun ve hatta banyonun her yerine ulaştırabilirsiniz. Ayrıca çoğu el duşunun birçok farklı akış/jet ayarı vardır.

Tepe Duşu

Tepe duşları da başka bir duş başlığı çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi suyun tam tepeden akmasını sağlayan duş başlıklarıdır. Su el duşuna göre daha geniş bir alandan akar ve kullanıcıya yağmur hissi verir. Tepe duşu eğer bir duş kolonuna bağlı değilse duvar içinden bir tesisatla bataryaya bağlanır. 

Duş Kolonları ve Duş Sistemleri

Duş kolonları ve duş sistemleri daha gelişmiş ve birden çok duş başlığına sahip armatürlerdir. Duş kolonlarında genelde hem bir el duşu hem de tepe duşu bulunur.  Duş sistemleri ise duş kolonları gibi birden çok duş başlığına sahip olmalarının yanında bu ürünlerin masaj gibi ekstra özellikleri de bulunur.

Duş Başlığı Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok duş başlığı çeşidi vardır ve hepsinin de kullanımı ve montajı farklıdır. En sık kullanılan duş başlıklarından olan el duşu bir duş hortumu vasıtasıyla banyo bataryasına monte edilir. El duşlarını kullanmak için kesinlikle bir duş hortumuna ihtiyaç duyarsınız. Bunun yanında sürgülü bi bar kullanarak el duşunu ufak bir tepe duşu olarak bile kullanabilirsiniz. Ayrıca sürgü sayesinde el duşunu istediğiniz yüksekliğe getirebilirsiniz.

Duş başlığı neden su kaçırır? 

Duş başlığı neden su kaçırır? Banyo evde çok sık kullanılan bir yerdir. Bu nedenle tuvaletler ve aksesuarlar zamanla daha kolay bozulmaya veya yıpranmaya meyilli ve son yıllardır olduğu gibi daha çok reform yapılan bir alandır.

Bu sayede genellikle en çok değiştirdiğimiz ürünlerden biri duş başlığı ya da duş başlığı olarak da adlandırılır. Bu segmentte ayrıca malzemeler, şekiller, boyutlar ve işlevselliklerde büyük bir evrim olmuştur ama duş başlığı bozulunca bizim korkulu rüyamız olur.. Peki Duş başlığı neden su kaçırır?

Sızan bir duş başlığı maliyetli ve can sıkıcı olabilir. Seninki sızdırıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Ancak bu, bir tesisatçı araman gerektiği anlamına gelmez. Çözüm düşündüğünden daha kolay olabilir. Duş başlığı neden su kaçırır? Basit bir çözüm için büyük paralar vermeden önce bu yardımcı ipuçlarıyla sızan bir duş başlığını nasıl düzelteceğini öğren.

En iyi 6 duş başlığı markası
En iyi 6 duş başlığı markası

 

  • Duş başlığına giden su kaynağını kapat. İlk başta, sadece başlığı değiştiriyorsan veya kontrol ediyorsan vanadan duşu kapatabilirsin. Duş başlığındaki sızdırma, zamanla deliklerde biriken kireç ve diğer mineral birikintilerinden kaynaklanan tıkalı deliklerden kaynaklanabilir.[1] Duş başlığının sızdırmasına neyin sebep olabileceğinden emin değilsen buradan başla. Bu, tüm duş armatürünü sökmeni gerektirmeyen basit ve ucuz bir çözümdür. Başlamadan önce su kaynağını kapat.
  • Duş başlığı ön plakasını veya tüm duş başlığını çıkar. Kireç ve mineral birikintisine sahip duş başlığının parçalarını sıvıya koyman ve fırçalaman gerekeceğinden, onu duş başlığındaki diğer kısımlardan çıkarman gerekecek.
  • Ön plakayı veya duş başlığını 8 saat boyunca beyaz sirke içinde beklet. Ön plakayı veya duş başlığını alacak kadar büyük bir kap satın al veya edin. Senin ve/veya ailenin kullanabileceği birden fazla banyo varsa, yeterince büyükse banyo lavabosunu kullanabilirsin.
  • Kalan birikintileri elle çıkar. 8 saat sonra kireç ve diğer mineral birikintileri çözülmüş olur. Şimdi onları çıkarman gerekecek. Önce duş başlığı deliklerine sığacak kadar küçük bir kürdan veya çivi bul. Kalıntıları gidermek için kürdan veya çiviyi ön yüzdeki her bir deliğe sok. Ardından ön plakayı sert bir plastik fırça ile temizle.
  • Sızıntı yapan duş başlığının tamir edilip edilmediğini kontrol et. Duş başlığı deliklerinin açılmasının duş başlığındaki sızıntıyı çözüp çözmediğini belirlemek için ön plakayı veya duş başlığını tekrar yerine tak. Duş başlığına giden su kaynağını tekrar aç ve musluğun kapalı olduğundan emin ol. Artık bir sızıntı fark etmezsen sorununu çözdün demektir. Duş başlığın hâlâ sızdırıyorsa sızıntı için başka bir olası neden düşün.
scroll to top