Close

En iyi 5 halı yıkama makinesi

En iyi 5 halı yıkama makinesi

En iyi 5 halı yıkama makinesi

En iyi 5 halı yıkama makinesini gelin birlikte inceleyelim.. Bu ürünleri almak ilk aşamada masraflı gibi gözükse de, aslında halı yıkama makineleri uzun vadede yaptığınız yatırımın karşılığını veren cihazlar. Elbette doğru ürünü seçtiğiniz takdirde. Gelin şimdi hep beraber halı makinesi tercih etme nedenlerinden tutun da kullanımda dikkat edilmesi gerekenlerden bahsettiğimiz ve halı yıkama makinesi tavsiyelerimizi içeren en iyi 5 halı yıkama makinesine de yer verdiğimiz kapsamlı rehberimize geçelim.

Neden Halı Yıkama Makinesi Almalıyım?

Bir halı makinesine sahip olmak size herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan halılarınızı pratik bir şekilde temizleme imkanı sunar. Elbette evde halı nasıl yıkanır sorusunun farklı yöntemler izleyen cevapları olsa da halı yıkama makineleri bu yöntemler içinde en pratikleridir diyebiliriz.

Eğer bu noktada halı temizliğinin ne kadar zahmetli bir iş olacağını düşünmeye başladıysanız, hemen en iyi 5 halı yıkama makinesinden birini alıp tertemiz halılara sahip olabilirsiniz.. Alışık olduğunuz elektrikli süpürgeler şeklinde tasarlandığının ve kullanımlarının da en az onlar kadar kolay ve rahat olduğunun altını çizelim.

Bunun yanı sıra eğer evinizde bir halı yıkama makinesi varsa profesyonel halı yıkama hizmetlerini kullanmak için sıraya girmeniz de gerekmez. Randevu almak için defalarca açılan telefonlar, halılarınızın evden alınması ve teslimatları için rutinlerinizde, iş ve hayat dengenizde yapmak zorunda kaldığınız düzenlemeler de böylece rafa kalkar. En iyi 5 halı yıkama makinesi yalnızca pratik olmalarından dolayı değil, sağladıkları faydalar sebebiyle de birçok kişinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ? 

Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ? diyenlerdenseniz , işte cevabı… Günümüzde evlerde özellikle de koltuk ve halı gibi tekstil malzemelerinde gerçek manada hijyen sağlamak için ne yazık ki sadece elektrik süpürgesi kullanımı yeterli olmuyor. Bu durum özellikle de hayvan bakanların evlerinde geçerli olduğu gibi koah, astım, alerji hastalarının evlerinde önemsenmesi gereken bir konudur.

Aksine hijyen kavramını iyi anlamış olan ev sahipleri yüksek derecelerde ısıtılmış özel ilaçlı ve deterjanlı köpüklü sularla vakumlu yöntemlerle kiri tozu emerek gerçek hijyen sağlayan halı yıkama makinelerini tercih ediyor. Peki ama Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ? Bu makinelerin güçleri eşit mi ve hepsi aynı kalitede mi ya da hangi marka daha iyi bunu test etmek için bu içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Otomatik halı yıkama makinası parçaları paslanmaz çelikten üretilmiş olmalıdır. Aksi halde ürünün parçaları bir sene içerisinde paslanarak kullanılamaz bir hale gelir. Halı yıkama makinasının yedek parçalarında ve motorunda Çin malı ürünlerinin kullanılmadığından emin olmalısınız. Yoksa ürünün parçaları sürekli olarak bir sorun oluşturur. Halı yıkama makinasının tek bir programı değil çok fazla programının olması gerekir. Ürünün fırça sayısının ve kalitesinin kaliteli olmalıdır. Fırçanın sertlik durumu ve kaç adet fırça kullanılacağı oldukça önemlidir. Ürün alındıktan sonra da hizmet almaya devam edebilmelisiniz.

 Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Özellikler Nelerdir?

Temizlik makinaları seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan birisidir. Ürünün az elektrik tüketmelidir. Aynı zaman da kullanılan su ve deterjan düzeyi ayarlanabilir olmalıdır. Ürünün fırça ayar baskısının ayarlanması gerekir. Ürünün pistonlu ya da havalı olmaması en doğru seçim olur. Fırçanın dengesiz bir şekilde değil düzenli bir şekilde çalışıyor olmasına dikkat edilmelisiniz.

Ürünün tamamen profil olması gerekir. Aksi halde bazı noktalarda aşınma meydana gelir. Aynı zamanda makinanın gövde kısmında da sorunlar meydana gelmeye başlar. Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ? Anlattığımıza göre şimdi hemen ürünleri inceleyelim..

Thomas Cat & Dog XT 788566 Halı yıkama makinesi

3D süpürme teknolojisi özelliği sayesinde, alerji gibi rahatsızlığı bulunanlara ideal çözümler sunar. Islak silme ve kurutma özellikleri ise, üst düzey performans sunmaktadır. Özel basınçlı pompası sayesinde, ıslak silme ile %100 derinlemesine temizlik yapar ve %99,6 kurutma sağlamaktadır.Ünlü Alman markaları arasında yer alan Thomas, turbo başlığı sayesinde yıkamadan ötesini yapar. Tüy toplama özelliği bulunan ideal başlıklar, halı yıkama işlemini gerçekleştirirken kopmuş tüylerin toplanmasında önemli rol oynar. Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ? Diye düşünenler hiç düşünmeden bu ürünü alabilir..

En iyi 5 halı yıkama makinesi
En iyi 5 halı yıkama makinesi

Fakir Deluxe S9800 Inox halı yıkama makinesi tavsiyesi 

Fakir kalitesinin, halı yıkama makinesine yansımış hali! Dünyada ilk ve tekler arasında bulunan, kirli su tahliye sistemi sayesinde, halılarınızı mükemmelin ötesinde temizler. 1600 W motoru bulunan fakir, güçlendirilmiş kullanım mekanizması sayesinde, 2200 W motor gücümde vakumlama yaparak, yüksek derecede enerji tasarrufu sağlar. Çift devirli by-pass motoru, temizlik işinizi daha hızlı yapmanızı sağlayacağı gibi, motorun ömrünün kısalmasına yardımcı olur.

En iyi 5 halı yıkama makinesi
En iyi 5 halı yıkama makinesi

Karcher SE 5100 1400W Halı yıkama makinesi

1400 W motor gücüne sahip olan Harcher, farklı halı yıkama başlıkları ile satışa sunulmaktadır. Farklı boyutlardaki başlıklar sayesinde, dar alandaki halılarınızı bile detaylı bir şekilde yıkamaya elverişlidir. 4 litre su tankına sahip olan makine, ergonomik yapısıyla son derece kullanışlı halı yıkama makineleri arasında yer almaktadır.

En iyi 5 halı yıkama makinesi
En iyi 5 halı yıkama makinesi

İhlas Aura Cleanmax Halı Yıkama Makinesi

Su filtreli ürünler arasında en iyisi diyebiliriz. Kullanan herkesin memnuniyetle kullandığı ve önerilere açık ürünler arasında yer almaktadır. Halı yıkama, koltuk yıkama, normal süpürme işlemleri ile bilinmektedir. Halı üzerindeki bakteri, toz, mikrop, insan ölü derisi gibi pislikleri kirli su deposuna aktarır

En iyi 5 halı yıkama makinesi
En iyi 5 halı yıkama makinesi

Arnica Hydra Rain Halı Yıkama Makinesi

Tam bir fiyat-performans ürünü diyebiliriz bu ürün için. Ürün günümüzde çoğu halı yıkama makinesinde olduğu gibi hem süpürme işlevli hem su filtrelidir. Su filtreli makinelerde, makinenin bir alanına temiz su doldurulur. Makine içeriğinde verilen temiz kokular ve halı şampuanı gibi ürünler temiz suya dökülmelidir.  Genelde bu tip makineler su koyulmadan çalıştırmamaktadır. Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat edilmeli ? Diye düşünmeyin alıp özelliklerini kendiniz keşfedin pişman olmayacaksınız..

En iyi 5 halı yıkama makinesi
En iyi 5 halı yıkama makinesi

Halı Yıkama Makinesinin Püf Noktaları Nelerdir?

Makine halıyı çırpmamalı ya da zarar vermemelidir. Halı yıkama makinası ile halılar her gün temizlenmemelidir. Halılar elli derecenin üzerinde bir ısı ile temas ettirilmemelidir. Halının ıslak olarak ya da nemli olarak bırakılmaması gerekir. Halının en uygun şekilde kurutulması gerekir. Bizim makinalarımızı tercih etmeniz durumunda ürünlerimiz ile bir sıkıntı yaşama durumunuz olmaz.

 

scroll to top