Close

İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk

İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk

İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk

İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk hangileridir diye sorduk ve sizler için yazımızı hazırladık. Koltuk takımları ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, oturma odasındaki en önemli parçadır. Bir fincan kahve içerek rastlayabileceğiniz, arkanıza yaslanıp iyi bir film izleyebileceğiniz, günlük işlerinizi halledebileceğiniz, misafirlerinizi ayarlayabileceğiniz koltuklar, yaşam alanlarınızda en çok zaman geçirdiğiniz eşyalarınız.

Bu nedenle kişisel ihtiyaçlara uygun olarak ve elbette konforundan ödün vermeden bir koltuk takımı seçiminde bulunmak gerekir. Bazı yaşam alanları için en ideali küçük ölçekli koltuklar olur.

Çünkü zaten dar olan bu ortamda büyük koltukları tercih etmek, kendinizi kapalı bir kutu içerisinde gibi hissetmenize neden olabilir. Özgür hareket alanı olmayan bir ortam ne kadar rahat olursa olsun kendinizi iyi hissetmenize engel olur. Tabi ki ortamın dar olması şık olmayacağı anlamına gelmiyor. Trend niteliklere sahip ve modern iç mimarlara göre en iyi 6 koltuk içerisinde de küçük ölçekli seçenekler bulmak mümkün.

En iyi köşe takımları

En iyi köşe takımları seçimi çok önemlidir. Küçük alanlar için koltuk takımları seçerken önerilen seçeneklerin başında en iyi  köşe takımları geliyor. Son dönemde yaşam alanlarımız için bir vazgeçilmez haline gelen L koltuklar, minimalist tasarımları ve çağdaş görünümleri ile popülerlik kazanıyor. Üstelik ihtiyaç duyulduğunda büyütülebilecek şekilde modüllere sahip olması da bu takımları daha ilgi çekici hale getiriyor. Siz de küçük yapılı ama ortamın odak noktası olabilecek şıklıkta bir koltuk takımı kullanmak istiyorsanız, en iyi köşe takımları listemize göz atabilirsiniz.

Rengi, dokusu ve tasarımı ile beğeni kazanan köşe takımları içerisinde yerini alan en iyi en iyi köşe takımları kullanıldığı alanın yıldızı olmayı başarabilecek güçte! Özel kumaş dokusu ile beğeni kazanan köşe takımları için farklı renkleri de tercih edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda görmek istediğiniz renk alternatifine sahipse, aradığınız tüm özellikleri bu köşe takımında bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Kolçaksız formlarıyla  akıllıca tasarlanmış bir görünüme sahip olan köşe takımı, 21. yüzyılın izlerini üzerinde taşıyor. Ayakları uzatıp dinlenmek ve biraz rahatlamak için de mükemmel bir seçenek olduğu ortada!

Ev dekorasyonunda büyük parçaların seçimi zordur en iyi köşe takımları, evdeki en büyük parçalardan biri olarak ince eleyip sık dokunarak seçilmesi gereken parçaların başında geliyor. Salonunuzun şekli bu seçimde öncelikli rol oynuyor. Sadece ihtiyacınız olanları, doğru form ve ölçüde satın alın ve yerleştirirken dikkat etmeniz gerekenleri dikkatlice okuyun.

İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk
İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk
  • ERİZA Relax Soft Köşe Takımı 4 Modül Krem Babyface 03 Kumaş kltk-01
  • ERİZA Relax Soft 4 Modül Köşe Takımı (tarçın) Keten Kumaş kltk-01
  • ERİZA Relax Soft 4 Modül Köşe Takımı kltk-01

Alandan Tasarruf Ettirecek Koltuk Takımları

Oturma odanız için en iyi koltuğun alandan tasarruf etmenizi sağlayacak koltuk olduğunu düşünüyorsanız, aşırı pofuduk seçeneklerden ve yuvarlak kol tasarımına sahip koltuklardan uzak durmalısınız. Yuvarlak kollara sahip koltuklar her zaman daha fazla yer kaplar. Bu da özgür hareket alanınızdan çalınması anlamına gelir.

Küçük koltuk takımları satın almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer unsur da derinliktir. İnce sırt kısmına sahip olan kanepeler eğer burada ekstra yastık yoksa derinliği azdır. 800-900 mm derinliğe sahip olan koltuklar ideal bir seçenek olabilir. İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk listemiz bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

900 mm derinliğe sahip olan Laurus koltuk takımı küçük salonları dekore ederken kullanabileceğiniz oldukça şık seçenekler mevcut. Tasarımı ve renk konfigürasyonu ile herkesin beğenisini kazanmayı başaran iç mimarlara göre en iyi 6 koltuk takımı listesi, uygun parçalarla dekore edildiğinde hayal ettiğiniz gibi bir ortamın oluşmasına izin verecektir.

Küçük ve modern koltuk takımlarından en beğenileni de iç mimarlara göre en iyi 6 koltuk listemizde özel ayak tasarımları ile dikkat çeken ve farklılık arayanların seçimi olan bu takımlar, odanın alanından tasarruf ederken geniş oturum alanlarına sahip olmanıza olanak sağlayacak. Sandıklı bir forma sahip olmalarının koltuklarınızı alternatif depolama unsuru olarak görenleri mutlu edecek tüm modeller modern görünümleri ile ilgi uyandırıyor. Konuklarınızın da ilgisini çekmeyi başaracağına eminiz.

Kullanabileceğiniz alana göre üçlü ya da dörtlü modellerden tercih edebilirsiniz. Küçük oturma odaları için üçlü koltuklar ve o benzersiz berjerler ideal ortamın oluşmasını sağlayacaktır.

Koltuk takımı satın almadan önce yapmanız gereken ilk şey, kullanacağınız alanın ölçüsünü almak olmalıdır. Odanın ne kadarını koltukları yerleştirmek için kullanabilirsiniz? Buna karar verin ve aldığınız ölçüyü not etmeyi ihmal etmeyin. Koltuk seçimi yaparken bu ölçüye göre hareket ederek riske girmeden seçim yapmayı başarabilirsiniz. İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk listemizde tam da size uygun koltuk takımları mevcut okumaya devam edin!

Kaç kişiyiz? Kaç kişilik koltuğa ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Kişi sayısına uygun ayrı ayrı parçalar alabilirsiniz. Bir adet geniş ve rahat kanepe edinmeniz kurgu için en iyi başlangıç olacaktır. Oturma alanında bir C formu yakalamak sizin yararınıza olur. Böylece eşyaların birbiriyle ilişkisi doğru şekilde kurgulanmış olur.

Oturma dağılımı

Oturma dağılımını hazırlarken hareket alanınızı geniş tutmaya özen gösterin. Koltuk seçiminiz etrafında geçişleri zorlaştıracak bir model olmamalı. Örneğin en iyi köşe takımları için etrafından dönecek kadar yeriniz varsa  bu modelleri kesinlikle tercih edin. Sık ve kalabalık misafir ağırlamıyorsanız en iyi köşe takımları yine avantajlı olacaktır.

İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk
İç mimarlara göre en iyi 6 koltuk
  • NDESIGN Secret Sağ Relax Koltuk 123SECRETRELAX
  • SOFALUX CONCEPT Elita Köşe Koltuk Sağ Dinlenmeli SF150
  • EVİANA Corner Flavia Köşe Takımı Puflu EVİA2001

RAHAT BİR KOLTUK TAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Sizlerin beğenisine sunduğumuz koltuk takımı modelleri, köşe koltuk modelleri ve oturma grubu modelleri üretimde en üst kalitede sünger ve döşeme malzemeleri kullanılarak üretilen yüzlerce modelden oluşmaktadır.

Ülkemizde üretilen koltukların neredeyse tamamında döşeme malzemesi olarak sünger kullanılmaktadır. Koltuk takımları döşemesinde kullanılan süngerler çeşitli yoğunluklarda olabilmektedir. Dansite 1 metreküp süngerin içindeki malzeme ağırlığını gösteren bir terimdir. Sünger yoğunlukları 28 dansiteden başlayıp 40 dansiteye kadar ulaşabilmektedir. Genellikle 28, 32 ve 35 dansite süngerler piyasada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca rahat bir oturum için sünger kalınlığı en az 13 cm olan koltuk modellerini tercih etmelisiniz.

RAHATLIK KADAR SAĞLAMLIK DA GEREKİYOR

Koltuk takımında bir diğer önemli husus iskelet malzemesidir. İskelet koltuğun sünger ve kumaşını üzerinde barındıran yapıdır. Ağaç ve metal olmak üzere iki tip iskelet vardır. Ağaç iskeletlerde genellikle kayın ve gürgen ağacı kullanılmaktadır. Bu ağaçlar yoğun oldukları için daha sağlam ve uzun ömürlü kullanım sağlar. Koltuk takımına oturduğunuzda gıcırtı sesleri geliyorsa sıkıntı var demektir. Koltuğu iki kişi ileri geri hareket ettirdiğinde ayakları oynuyorsa koltuk sağlam değildir.

scroll to top