Close

En iyi 5 mutfak tartısı

En iyi 5 mutfak tartısı

En iyi 5 mutfak tartısı

En iyi 5 mutfak tartısı hangisi ? Çoğunlukla, iyi hazırlanmış bir tarifin belirtilen bileşenlerini mükemmel bir şekilde ölçeklemek için kullanılan hassas mutfak terazileri, ister yetenekli bir profesyonel aşçı, ister hevesli bir ev aşçısı olun, istediğiniz kıvama ulaşmanıza yardımcı olacak en önemli araçlardan biri diyebiliriz.

Yemek tariflerini uygularken geleneksel yöntemlerin dışına çıkmak isteyenlerin öncelikli tercihi En iyi 5 mutfak tartısı olacak. 

Göz kararınıza güvenseniz bile lezzetli bir yemek hazırlarken işinizi şansa bırakmak istemeyebilirsiniz. Tarifteki ölçüleri birebir ayarlayabilecek kullanım açısından oldukça basit cihazlar, hızınızı da arttıracaktır. Bu yazımızda kolaylık arayanlar için En iyi 5 mutfak tartısını sizler için listeledik.

Mutfak Tartısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • İlk dikkat edilmesi gereken şeyin terazinin hassasiyeti olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü profesyonel tariflerde 10 gram tuz, 25 gram karabiber, 300 gram kıyma vs. gibi tarifler görebilirsiniz. Ancak terazinin 10 gramdan daha küçük bir değeri ölçmesi zordur. Bu nedenle doğru tarifi kullanmaya çalışıyorsanız bu noktaya dikkat etmelisiniz.
  • Terazinin fiyatı da bir diğer önemli noktadır. 20 veya 200 liralık mutfak terazileri var. Tahmin edersiniz ki 20 liralık mutfak terazisi daha az işleve sahiptir. Bu nedenle ucuz bir ölçekte çok fazla özellik beklemek anlamsız olacaktır. Bazı teraziler, yiyeceklerin kalori içeriğini okumanıza izin veren özelliklere de sahiptir. Sıkı bir diyet yapıyorsanız, bu yiyeceklerin kalori içeriğini bilmek yardımcı olur.

Mutfak Tartısı Modellerinde Kullanım Kolaylığı

Öncelikle tartıyı kullanım amacınıza göre seçmeniz mutfak tartının kullanılabilirliği açısından önemlidir. Bu seçim tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize bağlıdır. Mümkün olan en geniş yüzeyli teraziyi seçmek size pratik bir fayda sağlar. Bu, dökülme ve taşma olasılığını en aza indirir ve tek bir ölçümde daha fazla ürünü tartabilirsiniz. Temizlemesi kolay bir ürün seçmek daha pratik ve kullanışlıdır. Kir tutmaz ve göstergeleri tam olarak yıpranmayan en iyi 5 mutfak tartısı modelleri bu beklentiyi karşılar.

Mutfak tartıları çeşitleri 

Mutfak tartıları çeşitleri nelerdir ? Mutfaklar her geçen gün modernleşmeye ve çağı yakalamaya çalışırken, yemeklerinde en doğru tarifi uygulamak isteyenlerin de mutfak tartısına ihtiyaç duydukları bir gerçek. Piyada 30 liradan 200 liraya kadar uygun fiyatlı mutfak tartıları bulunuyor. Elbette bu fiyat aralığında tartıların özellikleri de değişiyor ve daha iyiye gidiyor. Peki bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre Mutfak tartıları çeşitleri hangileri ?  Hangi mutfak tartısını almalısınız? 

Mutfakta yemek pişirirken ihtiyaç duyulan en ince ayarlamaların yapılmasını sağlayan hassas mutfak tartıları, dara fonksiyonu ile pek çok farklı ölçümün yapılmasında da kullanışlı olmaktadır. Ağırlığı tartılan bir malzemenin üzerine başka bir malzeme konulduğunda ilk tartılan malzemenin ağırlığını hafızaya alan elektronik mutfak tartıları. 

Bu bilgileri anında LCD ekran üzerinden kullanıcıya sunmasıyla işlevsel ve bir o kadar da ihtiyaçlara cevap veren mutfak gereçleri arasında yer almaktadır. Mutfak tartıları gelişmiş özellikleri ile farklı ağırlık birimlerinde sıvı ya da katı fark etmeksizin en ideal ölçümlerin yapılmasını sağlamaktadır. Özellik sporcuların yemek hazırlarken kullandıkları bu tartılar, beslenme programınızı hazırlamanızda işinizi kolaylaştıracaktır.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Mutfak Tartısı Modelleri

Profesyonel bir mutfak terazisi, aileniz ve sevdiklerinizle her gün evde farklı lezzetleri denemek ve tariflerinizde doğru ölçümler yapmak için idealdir. İşinizi kolaylaştıran mutfak tartıları çeşitleri mükemmel ölçüm kalitesi sayesinde lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz. Hatta benzersiz tarifler oluşturarak kendi tarif kitabınızı bile yazabilirsiniz. 

Diyetiniz sırasında yediğiniz gıdaların miktarını ölçerek, kalori alımınızı kontrol edersiniz. Sağlıklı bir diyetle, kalorileri doğru hesaplayabilmek için bu önlemlere ihtiyaç artar. Bu cihazlar olmadan kalorileri doğru bir şekilde hesaplamak zordur. Sağlıklı öğünler hazırlamanızı sağlayan Mutfak tartıları çeşitlerinden birine sahip olmak hem kilo kontrolü hem de lezzetli öğünler açısından size avantaj sağlar.

Techmaster 50068

Techmaster 50068 ile başlayalım! Listemizin en uygun fiyatlı mutfak tartılarından biri olan 50068; gr, oz gibi farklı ölçü birimlerinde ölçüm yapabiliyor. Maksimum 10 kilograma kadar ölçüm yapabilen cihaz, oldukça hassas bir donanıma sahip. Ek olarak cihazın 2AA kalem pille çalıştığını ve LCD ekrana sahip olduğunu da söyleyelim.

En iyi 5 mutfak tartısı
En iyi 5 mutfak tartısı

Techfit TF1007 

Techfit TF1007, hassas gerilim ölçüm sensörü ile donatılmış. Maksimum 5 kilograma kadar ölçüm yapabilen cihaz; gram, oz, ml ve lb gibi farklı ölçü birimlerinde ölçüm yapabiliyor. Düşük pil ve aşırı yük gibi durumlarda uyarı veren TF1007, LCD ekranıyla da beğeni topluyor. Ek olarak cihazın dara fonksiyonuna sahip olduğunu da söyleyelim. Mutfak tartıları çeşitleri arasında en iyilerinden.

En iyi 5 mutfak tartısı
En iyi 5 mutfak tartısı

Fakir Molly

Yedi farklı gıdanın kalorisini tek tuşla ölçmenize imkan tanıyan Fakir Molly, listemizin en dikkat çeken mutfak tartılarından biri. 10 kilograma kadar ölçüm yapabilen cihaz, LCD ekrana ve dara fonksiyonuna sahip. Ek olarak cihaz, otomatik kapanma özelliği sayesinde kullanmadığınız durumlarda kendini kapatabiliyor.

En iyi 5 mutfak tartısı
En iyi 5 mutfak tartısı

Techfit TF1002

Ultra ince yapısı ve paslanmaz çelik yüzeyiyle beğeni toplayan Techfit TF1002 ile devam edelim! 5 kilograma kadar ölçüm yapabilen cihaz, farklı ölçü birimlerinde ölçüm yapabiliyor. Ek olarak cihaz, LCD ekranı sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor.

En iyi 5 mutfak tartısı
En iyi 5 mutfak tartısı

Kenwood DS401

Hijyenik cam yüzeyiyle dikkat çeken Kenwood DS401, 8 kilograma kadar ölçüm yapabiliyor. Hassasiyet aralığı 2 gr olan cihaz, bu dezavantajıyla rakiplerinin gerisinde kalıyor. Tabii bu en popüler mutfak tartıları arasında gösterilmesine engel değil! Farklı ölçü birimlerinde ölçüm yapabilen cihaz, aşırı yük ve düşük pil göstergesine sahip.

En iyi 5 mutfak tartısı
En iyi 5 mutfak tartısı

 

scroll to top