Close

En iyi mutfak robotu 2022

En iyi mutfak robotu 2022

En iyi mutfak robotu 2022

En iyi mutfak robotu 2022 yılında da gündemde .. Günümüzde belki onlarca model varken, aralarından birini seçmek kolay bir iş değil. Birçok farklı modeli analiz ettikten sonra,  En iyi mutfak robotu 2022 listemizi ve satın alma rehberimizi yazmaya karar verdik. Bu yazımızda mutfak robot seti, fiyatları, önerileri ve En iyi mutfak robotu 2022 de hangisi gibi pek çok şeyi bulabilirsiniz! Yazımızı çok yararlı bulacağınızı umuyorum.

Mutfak robotu, mutfaktaki en büyük yardımcımız. Hatta bazı modeller tek başına bütün işleri bitirebiliyor. Mutfakta keyifli vakit geçirmek için oldukça yararlı bir elektronik ev aleti. Ayrıca, çok pratik olduğunu da söylemeliyiz.

Öneri yazımızda öncelikle mutfak robotu alırken dikkat etmen gereken noktalara yer vereceğiz. Ardından En iyi mutfak robotu 2022 öneri listemizi inceleyeceğiz. Son olarak mutfak robotu ve blender seti arasındaki farklara değineceğiz. Belirlediğimiz en uygun fiyatlı ve en yüksek fiyatlı ürünleri de ekleyeceğiz. Genel bir değerlendirme ile yazımızı sonlandıracağız. Dilersen hemen yazımızı okumaya başlayalım!

Mutfak Robotu Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Teknolojinin inanılmaz bir hızla ilerlemesi küçük ev aletlerinde de birçok yeniliği beraberinde getirdi. Mutfak robotları da bu konuda nasibini alan cihazlardan biri. Elektrikle çalışan ve doğrama, kesme, rendeleme, yoğurma, çırpma gibi işlemlerin hepsini kendi başına yapabilen cihazlar mutfak robotu olarak nitelendirilir.

Bazen birbirinden lezzetli içecekler hazırlamak isteyebilirsiniz. Ya da çayınızı yudumlarken yanında taze, yumuşacık ve harika kabarmış bir kek arzu edebilirsiniz. Ancak kabarmış ve malzemeleri tamamen özdeşleşmiş bir kek uzun süre çırpılma sonucunda ortaya çıkar. Bu durumda da devreye mutfak robotu girecektir.

Yüksek hızda çırpılan kekiniz istediğiniz gibi kabaracak ve her yeri eşit lezzette olacaktır. Yani üşenmenize gerek kalmadan kek yapmanız için imdadınıza koşan mutfak robotları yemek yapmayı daha da eğlenceli hale getirir. Özellikle çalışan insanlar için akşamları eve gelip uzun uzun mutfakta yemek yapmaya vakit ayırmak işkence gibi gelebilir.

Sebzeleri rendelemek, doğramak, suyunu sıkmak ya da malzemeleri çırpmak… Her biri ayrı telaş ve zorluk yaratan bu işlemler için mutfak robotunuzu çalıştırmanız yeterlidir. Böylece hem zamandan tasarruf ederek dinlenmeye vakit ayırmış hem de daha az yorulmuş olursunuz.

Mutfak robotu alırken nelere dikkat edilmeli ? 

Mutfak robotu alırken nelere dikkat edilmeli ? Mutfakta zaman geçirmek ve birbirinden şahane lezzetler ortaya çıkarmak çoğumuz için hayatın bir parçasıdır. Etli yemeklerden, sebze yemeklerine, hamur işlerinden tatlılara, çorbalardan, salata, meze ve içeceklere kadar yüzlerce çeşit tarif günlük rutinlerimiz arasında yerini alır.

Ancak bazen canımız bir yemek istediğinde sırf hazırlık aşaması gözümüzde büyüdüğü için mutfağa girmekten çekinebiliyoruz. Doğrama, rendeleme, çırpma gibi detaylar hem zaman alıyor hem de işimizi daha da zor ve çekilmez hale getiriyor. Ancak mutfak robotları sayesinde bu tarz iş yüklerinden kurtulma ve direkt olarak yemek pişirme aşamasına hızlı bir geçiş yapabilme şansını yakalayabiliyoruz.

Mutfak robotu alırken nelere dikkat edilmeli ? 

  •   Mutfak robotu seçiminden önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirledikten sonra belli başlı özelliklere dikkat etmelisiniz. Sağlam bir gövdeye sahip dayanıklı bir mutfak robotu, uzun yıllar dayanabilen yapısı ile size kolaylık sağlar. Düşmelere ve darbelere dayanıklı robotlar, rahatlık açısından da pek çok avantaj sağlar.
  • Alandan tasarruf etmek isterseniz, boyut bakımından küçük bir modele yönelebilirsiniz. Kompakt ve ergonomik tasarıma sahip modeller hem kullanım kolaylığı sağlar hem de mutfaktaki alanınızdan tasarruf etmenizi sağlar

Arzum Soprano Max Multi Blender Seti

1000 watt motor gücüne sahip olan Arzum Soprano, son zamanlarda tercih edebileceğiniz en uygun fiyatlı blender setlerinden biri. Doğrama, rendeleme, dilimleme ve çırpma işlemlerini başarıyla yapan bu mutfak robotu, turbo ve normal olmak üzere iki farklı hız ayarına sahip. Cihazın 800 ml ölçü kabu ve 1500 ml parçalama kabı kapasitesi bulunuyor. Ek olarak birçok parçası bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Mutfak robotu alırken nelere dikkat edilmeli ? Diye düşünemeden alıp hemen kendiniz deneyin.

En iyi mutfak robotu 2022
En iyi mutfak robotu 2022

Arzum AR1044 Prostar 1000

1000 watt motor gücüne sahip olan Arzum AR1044, çeşitli fonksiyonlarla donatılmış. Dilimleme, rendeleme, çırpma, karıştırma ve yoğurma gibi işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiren bu mutfak robotu, aynı zamanda katı meyve ve narenciye sıkabiliyor. 1.75 litre sürahi kapasitesine sahip olan cihaz, 25 farklı hız ayarına sahip. Ek olarak cihazın krema aparatı ya da hamur karıştırıcı spatula gibi farklı başlıklarla donatıldığını da söyleyelim.

En iyi mutfak robotu 2022
En iyi mutfak robotu 2022

Arçelik K-1190 Robolio Mutfak Robotu

Listemizin en dikkat çeken mutfak robotlarından biri olan Arçelik Robolio, birçok farklı özellikle donatılmış. 700 watt gücüne sahip cihaz, karıştırma, yoğurma, çırpma, doğrama, rendeleme ve dilimleme gibi birçok farklı işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ek olarak cihaz, buz kırabiliyor, katı meyve ve narenciye sıkabiliyor. 3 Litre toplam kapasiteye ve 10 farklı hız ayarına sahip olan Robolio, çeşitli aksesuarlarıyla beğeni topluyor

En iyi mutfak robotu 2022
En iyi mutfak robotu 2022

Braun MultiQuick 7

En iyi blender setleri arasında gösterilen Braun MultiQuick ile devam edelim. Akıllı motor hızı teknolojisiyle donatılan cihaz, 750 watt güce sahip. Ultra sessiz motor özelliğiyle beğeni toplayan MultiQuick; bitkileri 5, yemişleri 8, sert peynir ve etleri ise 15 saniyede doğrayabiliyor. Sıçramaları engelleyen blender ucu ise çorba gibi yemeklerde büyük kolaylık sağlıyor. Ek olarak cihazın yoğurma, dilimleme, rendeleme, çırpma ve karıştırma gibi özelliklerle donatıldığını da söyleyelim. Mutfak robotu alırken nelere dikkat edilmeli ? Diye düşünmeyin farkı kendiniz görün.

En iyi mutfak robotu 2022
En iyi mutfak robotu 2022

 

scroll to top