Close

En iyi 5 fritöz

En iyi 5 fritöz

En iyi 5 fritöz

En iyi 5 fritöz hangileri? Kızartma aşıkları buraya! Konu mutfak eşyaları olduğunda akla gelen ilk eşyalardan biri olan fritözler, yiyecekleri zahmetsiz bir şekilde kızartmak için tercih ediliyor. Günümüzde pek çok marka, farklı çeşitlerde fritözler üretiyor. Klasik fritöz çeşitlerinden yağsız fritözlere birçok farklı fritöz modeli bulmanız mümkün! 

Peki fritöz nasıl kullanılır, fritöz çeşitleri nelerdir ve hangi fritöz size daha uygun? Tüm bu soruların cevabını ve son zamanların en sevilen fritöz fiyatları ve modellerini sizler için araştırdık. İşte çıtır çıtır patatesler kızartmanızı sağlayacak en iyi 5 fritöz ve fritöz fiyatları!

En iyi 5 fritöz yiyecekleri pratik bir şekilde kızartmanızı sağlayan bir mutfak eşyasıdır. Fritözde patates de dahil olmak üzere çeşitli sebzeler, kaplamalı yiyecekleri börekler ve hamur işleri, et ürünleri, deniz ürünleri ve kanat, pane, baget gibi tavuk ürünleri kızartabilirsiniz. Konu fritöz olduğunda akla gelen ilk sorulardan biri de “Fritöz nasıl kullanılır?” Fritözü kullanmadan önce cihazın temiz olduğuna emin olmalısınız. Birikmiş ve sertleşmiş yağ lekeleri ya da atıklar, yüksek oranda kanserojen madde içerebileceği için sağlığınızı tehdit eder. 

Bu nedenle fritözün temizliği, dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biri. Ardından kızarttığınız malzemenin miktarına göre fritöze yağ eklemeniz gerekiyor. Küçük bir porsiyon için bol bol yağ eklemek, hem enerji hem de yağ israfına neden olacağı için yiyecek miktarı ile doğru orantılı olarak yağ eklemeye özen göstermelisiniz. Ek olarak fritözün içerisine asla sulu malzemeler koymamalısınız.

Hem lezzetli hem de sağlıklı kızartmalar yapmak birçok kişi için olmazsa olmaz. Bu nedenle siz de hem ev temizliğini hem de az yağ kullanılarak kızartma yapmayı önemsiyorsanız makinelerin çalışma prensiplerine dikkat edebilirsiniz. 

Çok az yağla neredeyse 1 kilo kadar patates kızartabilen en iyi 5 fritöz başka sebzeleri de kızartabiliyor. Kolaylık sunması açısından tasarımda çıkarılabilir kapaklara ve çıkarılabilir yağ haznesine sahip olan modeller seçilebilir. Bu modelleri yıkamak her işlemden sonra çok daha kolaydır. Bir diğer unsur da almak istediğiniz fritözün kapasitesi. Ailenizin genişliğine ve ne kadar sık olarak kızartma tükettiğinize göre kapasite seçiminde bulunabilirsiniz.

En iyi AirFryer modelleri 2022

En iyi AirFryer modelleri 2022 yılında hangileri? Mutfaklarda büyük kolaylık elde eden Airfryer’lar son vakitlerde hepimiz tarafınca ağır ilgi görüyor. Pekala, En iyi AirFryer modelleri 2022 nedir? Airfryer ile neler yapılır? En iyi AirFryer modelleri 2022 yılı İçin hangileri ? 2022 en iyi Airfryer modelleri ve tutarları nedir? En kaliteli Airfryer markası hangisi? 2022 Airfryer fritöz modelleri ve tutarları nedir? İşte karşılıklar. Yaşamımıza büyük kolaylık elde eden minik ev aletleri, bilhassa mutfakların vazgeçilmezi haline geldi. 

Süratli yiyecek hayata geçirmeye olanak tanıyan blender setleri, keyifli sohbetlere birlikte rol alan kahve makinelerinin yanı sıra; yiyecekleri sıhhatli hale getiren en iyi AirFryer modelleri 2022 yılında son periyotlarda fazlaca tanınır. Lezzetten taviz vermeden oldukça azca yağ hatta büsbütün yağsız bir halde yiyecek hayata geçirmeye destek olan Airfryer’lar sofralarınıza sıhhatli ve enfes yiyecekleri konuk ediyor. Piyasada yer edinen binlerce model ve marka ortasından en iyi AirFryer modelleri 2022 tekliflerini sizler için araştırdık. Gelin, mutfakta bir numaralı yardımcınız olacak Airfryer modelleri ve özelliklerine beraber göz atalım.

Airfryer ile neler yapılır?

Airfryer ile neler yapılır? Hayatımıza büyük kolaylık sağlayan küçük ev aletleri, özellikle mutfakların vazgeçilmezi haline geldi. Hızlı yemek yapmaya olanak tanıyan blender setleri, keyifli sohbetlere eşlik eden kahve makinelerinin yanı sıra; yemekleri sağlıklı hale getiren Airfryer’lar son dönemlerde oldukça popüler. 

Lezzetten ödün vermeden çok az yağ hatta tamamen yağsız bir şekilde yemek yapmaya yardımcı olan Airfryer’lar sofralarınıza sağlıklı ve enfes yemekleri misafir ediyor. Piyasada yer alan binlerce model ve marka arasından en iyi Airfryer önerilerini sizler için araştırdık. Airfryer ile neler yapılır? Gelin, mutfakta bir numaralı yardımcınız olacak Airfryer modelleri ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Airfryer ile neler yapılır? Kızartma, patates, sebze, atıştırmalık, kırmızı ve beyaz et gibi pek çok farklı yemeği hazırlamaya olanak tanıyan Airfryer fritözler özellikle dondurulmuş gıdaları pişirme ve hamur işlerinde de harika sonuçlar vermektedir.

Schafer Fit Fry Yağsız Fritöz

Listemize en iyi yağsız fritöz modellerinden birisi olan Schafer Fit Fry ile başlıyoruz. Bulaşık makinesinde yıkanabilen pişirme haznesine sahip olan Schafer Fit Fry, tasarımıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. 1500 W gücünde çalışan ürün, pişirme sonrası verdiği sesli uyarıyla sizin ve ailenizin güvenliğini sağlıyor. Ayrıca 4 adet programıyla ihtiyacınıza yönelik pişirme uygulayabileceğiniz model, bu sayede listemizde kendine yer ediniyor.

En iyi 5 fritöz
En iyi 5 fritöz

Philips Fritöz

Emsallerine göre %90 daha az yağlı kızartma uygulayan bu ürün, bütün parçalarının temizlenebilmesi ile ön plana çıkıyor. Alanında uzman mühendisler tarafından tasarlanan H9650, Rapid Air teknolojisi ile sıcak havayı içinde döndürerek çok az miktarda yağ veya hiç yağsız kullanımda bile harika besinler ortaya koyabiliyor. Ayrıca dokunmatik ekrana sahip olan bu model, sıcak tutma özelliği ile, kızartılan yemeği 30 dakikaya kadar stabil ısıda tutabiliyor.

En iyi 5 fritöz
En iyi 5 fritöz

Fakir  Fritöz

En iyi fritöz modellerini listelediğimiz içeriğimize Fakir Frywell ile devam ediyoruz. Fakir’in en çok satan modelleri arasında yer alan Frywell, kolay temizlik için yapışmaz yağ haznesine sahip. 2000 W gücünde çalışan model, oldukça hızlı ve lezzetli şekilde kızartma sunabiliyor. 2,5 litrelik yağ kapasitesiyle tercih sebebi olan bu fritöz, ısıya dayanıklı plastik kulpu ile dikkatleri çekiyor.

En iyi 5 fritöz
En iyi 5 fritöz

Beko  Fritöz

Sadece 1 kaşık yağ ile 1 kg’lık kızartma yapabilen Beko 2187, 1400 W gücünde çalışmaktadır. Ürün ile teslim edilen özel karıştırma aparatı sayesinde yapışma derdinizi ortadan kaldıran cihaz, zaman ayarlama teknolojisiyle kızartmasını tam vaktinde sofranıza getiriyor.

En iyi 5 fritöz
En iyi 5 fritöz

Tefal Fritöz

No Oil sloganıyla çıkış yapmış olan Tefal Easy Fry, en iyi yağsız kızartma makineleri arasında yer alıyor. 60 dakikalık zamanlayıcısı ve otomatik kapanmasıyla satışlarını katlayan cihaz, özel patentli sepetiyle teslim ediliyor. 4,2 litrelik kapasitesi bulunan ürün, tek seferde 6 porsiyona kadar pişirme sağlayabiliyor.

En iyi 5 fritöz
En iyi 5 fritöz

 

scroll to top