Close

En iyi göz maskeleri 2022

En iyi göz maskeleri 2022

En iyi göz maskeleri 2022

En iyi göz maskeleri 2022 yılında hangileri oldu? Uzun bir Zoom toplantıları dizisi, sosyal medya kaydırmaları veya genel bir uyku eksikliği nedeniyle yorgun gözleriniz biraz daha fazla sevgiye ihtiyaç duyuyorsa , doğru göz altı bantları yeni favori cilt bakımınız olabilir. Bu ürünler şişkinliği, ince çizgileri ve koyu halkaları en aza indirgemek için kafein ve hyaluronik asit gibi çalışkan bileşenler içermekle kalmaz, aynı zamanda pigmentli bir kesik kıvrımından kaynaklanan göz farı serpintilerine karşı da kullanışlıdır.

Evet, çoğumuz güzel bir eski yüz maskesi olmadan pazar şımartma seansımızı hayal edemiyoruz , ancak genellikle gözlerimizin etrafındaki ultra hassas cildi gözden kaçırma eğilimindeyiz.

Buradaki cilt sadece her yerde olduğundan çok daha ince olmakla kalmaz, aynı zamanda daha az yağ bezi içerir ve dolayısıyla daha az doğal nem içerir – ince çizgiler, kırışıklıklar, şişlikler ve koyu halkalar. Temel olarak, tüm kötü şeyler.

Çözüm? Göz altı maskesi ile geri tepme. Ağır göz kremlerinden farklı olarak, göz maskeleri, sizi parlak ve canlanmış bırakmak için retinol, hyaluronik asit ve seramidler gibi ultra serinletici, cilt dolgunlaştırıcı ve koyu halkaları bozan bileşenlerle dolu hafif ama güçlü serumlardan yararlanır.

Fazladan bir adım gibi görünebilir, vaktiniz yok, ancak göz altı maskeleri yüz maskelerinden daha az zahmetli ve damlatıcıdır ve Netflix’teyken, yemek pişirirken ve hatta uyurken neredeyse vurmak için çok basittir. Makyajınızı yaparken bunları takmanızı öneriyor ve ‘düşen herhangi bir göz makyajının pedlere takılacağını ve altındaki güzelleşen ve nemlenen cildi rahatsız etmeyecektir. Çok zeki. Şu anda en iyi göz maskeleri 2022 seçimimize göz atın.

Göz maskesi nedir? Neden kullanılır?

Göz maskesi nedir? Neden kullanılır? “Maske” bugünlerde biraz gevşek bir terim. KKD maskeleri, kumaş maskeler ve kağıt maskeler ve açık bırakılanlar gibi çeşitli cilt bakımı maskeleri vardır. Ve sonra göz maskeleriniz var. Göz maskeleri cildiniz için bir tedavi desteği sunmaları bakımından yüz maskelerine benzer.

“Göz maskeleri, bir kreme kıyasla daha seyrek kullanılır”

Göz maskesi nedir? Neden kullanılır? Bunu ruhunuzun pencerelerini açmak için bir spa gezisi gibi düşünün – her gün yaptığınız bir şey değil, en çok ihtiyacınız olduğunda hoş bir tazeleme. Çoğu maske, koyu halkaları ve şişliği gidermek için göz altlarınıza yerleştirdiğiniz küçük yamalar şeklinde gelir.

Bunların, buzdolabına koymak ve şişkinliği azaltmak için tuz açısından zengin bir atıştırmalık veya alkolle geçen bir geceden sonra sabah ilk iş olarak uygulamak için harika bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Göz maskesi nedir? Neden kullanılır? Bunun dışında C vitamini içeren göz altı maskeleri ise göz altı morluklarının görünümünü hafifletmeye yardımcı olurlar.

Ayrıca sabah, akşam veya canınız ne zaman isterse, hassas göz çevresine uygulayabileceğiniz jeller, kremler ve balsamlar içeren küçük kaplar ve tüpler de vardır. Bu tentürler, kuruluk, ince çizgiler, kreplik ve hiperpigmentasyon gibi diğer göz bölgesi sorunlarıyla mücadele eder. Cilt bakımı uzmanlarının önerilerini göz önünde bulundurarak, her endişe, cilt tipi ve bütçe için öne çıkan seçenekleri bir araya getirdik.

Göz maskesi nasıl uygulanır?

Cilt temizliği, tıpkı yüz maskelerinde de olduğu gibi göz maskesi öncesinde de bir gerekliliktir. Göz maskesi yapmadan önce cildini iyi bir şekilde temizlemeli ve göz makyajı kalıntılarını arındırmalısın.

Daha sonra, göz çevrenin ihtiyacına göre seçeceğin göz maskesini cildine uygulayıp yaklaşık 10-15 dakika bekleyebilirsin. Maskeyi çıkardıktan sonra cildinde kalan ürünü, yüzük parmağıyla masaj yaparak göz çevrene yedirebilirsiniz. Göz altı maskesi ne zaman kullanılır? Göz maskesi nedir? Neden kullanılır? 

Uykusuz olduğun zamanlarda göz maskeleri kurtarıcın olacaktır. Bunun dışında göz çevrenin nemsiz olduğunu hissediyorsan, göz altı maskesi kullanabilirsin. Haftada 1-2 kez göz maskesi uygulayarak bu bölgenin iyi bir şekilde nemlenmesini sağlayabilirsin. Bunun dışında sabah uyanınca, duştan sonra, gece yatmadan önce veya çalışırken, günün istediğin anında göz altı maskesi uygulayabilirsiniz.

Göz altı maskesinde aranacak malzemeler

  • Retinol. Bu , cildin elastikiyetini artırmak ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için kolajeni uyarır.
  • Kojik dipalmitat. Bir kojik asit türevi olan bu bileşen koyu halkaların açılmasına yardımcı olur .
  • Koenzim A ve kafein. Topikal olarak kullanılan bu bileşenler, şişlik görünümünü hafifletmek için doğal mikro dolaşımı destekler.
  • Shea yağı ve skualen . Bu bileşenler cilt lipid (cildin doğal yağları) bariyerini yenilemeye yardımcı olur.

Kaçınılması gereken malzemeler

Koku eklenmiş ürünlerden kaçınmayı önerir. Buna sentetik kokular ve kokulu bitki özleri dahildir, örneğin:

  • limon yağı
  • greyfurt
  • mentol

Her iki koku türünün de güneş ışığına maruz kaldığında cilt hassasiyetine veya ışığa duyarlılığa neden olabilir.

BEAUTY EYE  MASK 

Doğal yosun özleriyle 24K altının birleşiminden oluşan bu lüks maske göz çevrenizi şımartacak. Narin cildinizi pürüzsüzleştirip parlatan bu maske bakım rutininizdeki küçük kaçamağınız olmaya aday.

En iyi göz maskeleri 2022
En iyi göz maskeleri 2022

SKIN Eye Mask

İçeriğindeki güçlü tetrapeptid ve marin kompleksleriyle cilt kontürünü güçlendiren bu maske aynı zamanda soğutucu özellikli hydro-gel yapısıyla da göz altlarındaki yorgunluğu ve şişkinliği anında alıyor.

En iyi göz maskeleri 2022
En iyi göz maskeleri 2022

Estee Lauder Eye Mask

Estée Lauder’ın mucizevi Advanced Night Repair teknolojisi bu maskede 20 kat daha yoğun kullanılmış. Anında göz çevrenizi ferahlatacak bu maske daha taze ve yenilenmiş bir görünüm için birebir.

En iyi göz maskeleri 2022
En iyi göz maskeleri 2022

BIOAQUA Mavi Bakır Peptidli Yenileyici Sıkılaştırıcı Kolajen Göz Maskeleri

Mavi bakır peptdileri ile yenileyici, sıkılaştırıcı ve aydınlatıcı yaşlanma karşıtı göz çevresi bakımı deneyimi. Cildi sadece nemlendirmek yerine, kaybolmaya başlayan elastikiyeti yeniden kazandırmaya, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü gidermeye, kolajen üretimini tetiklemeye, cildi sıkılaştırmaya, ton farklılıklarını gidermeye yardımcı olan çok işlevli bir üründür.

En iyi göz maskeleri 2022
En iyi göz maskeleri 2022
scroll to top