Close

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri hangileri? Yazarken, ellerinize bir göz attığınızda ve “Üç gün önce maniküre ihtiyacım vardı” diye düşündüğünüzde o duyguyu bilirsiniz. Kusursuz tırnaklara olan arzum dalga dalga geliyor, bu da gerekli şeylerin rekor sürede elinizin altında olması gerektiği anlamına geliyor. 

Belki de yeni eşofmanıma mükemmel şekilde uyması için yeni bir cila rengine ihtiyacım var ya da tırnak etlerimin bir korku gösterisi olduğunu fark ettim ya da sonunda kırılmaya devam eden tırnaklarıma çözüm bulmak istiyorum. Bu yüzden kendime evde bir mani yapma dürtüsü hissettiğimde, rekor sürede gerekli ekipmana ihtiyacım var. 

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri hangileri? Kuru, kırılgan, kırılan tırnaklara katkıda bulunabilecek hiçbir şey yoktur . Belki bir jel manikürü çıkardınız (büyük bir hayır-hayır, ama gerçek olalım, hepimiz yaptık). Belki de kışın sonu gelmiştir ve tırnaklarınız da elleriniz kadar pul pul ve kabukludur. Belki 2000’lerin başından beri bir tür cila, jel veya akrilik kullanıyorsunuz ve sonunda çıplak tırnaklarınızın gerçekte ne kadar yıprandığını anlamak için çıplak oluyorsunuz. Ya da basitçe yaşlanıyorsunuz olabilir; evet, tıpkı cildiniz ve saçınız gibi tırnaklarınız da yaşlanma belirtileri gösterebilir.

Ne olursa olsun, tüm bu durumlarda ve daha fazlasında, bir tırnak güçlendirici çok büyük gelebilir. Tırnakları daha sert ve daha güçlü hale getirmeye yardımcı olmak için bir dizi temel vitamin, protein ve diğer bileşenlerle aşılanmış, bunlardan birini kaydırmak, ipuçlarınızı uçtan uca şekillendirmenin en kolay yoludur.

Bu günlerde, cila yerine, cila altı, jel sonrası mani yerine kullanılabilecek seçeneklere sahip çok çeşitli tırnak güçlendiriciler olduğunu söylemeye gerek yok – adını siz koyun. İyi, katı malzemeler aslında daha iyi tırnakların ve daha iyi DIY manilerin anahtarı olmanıza en iyi 6 tırnak bakım ürünleri yardımcı olacak.

Daha sağlıklı görünen tırnakların sırrı, soyulma veya erken kırılmalardan kaçınarak onları daha güçlü hale getirmektir. Tırnaklarınız en iyi şekilde görünmüyorsa, hasarı onarmak için güçlendirici bir tedavi denemenin zamanı gelmiş olabilir. Tırnak güçlendiriciler, kremlerden yağlara ve cilalara kadar çeşitli biçimlerde gelir, böylece sizin için en iyisini bulabilir.

Tırnakların düzelmesi için ne yapılmalı?

Tırnakların düzelmesi için ne yapılmalı? Hepimiz mükemmel manikürlü tırnakları severiz, ancak onları sürekli süslerken onları iyi durumda tutmak zor olabilir. Hasarlı tırnakları nasıl onaracağınızı bilmek, parmak uçlarınızın ciladan sonra taze cila gibi görünmesini sağlayabilir.

Çoğu zaman ojeyi çıkardığımızda tırnaklarımız zayıf, kırılgan ve kırılmaya meyilli olur. Cilanızı kazıma alışkanlığınız varsa veya daha kötüsü, tırnak yemeyi nasıl durduracağınızı bulamıyorsanız, bu çok daha kötü bir hal alır . Hasarlı tırnakları onarmak ve onları mükemmel durumda tutmak için uygulayabileceğiniz bazı önemli günlük alışkanlıklar vardır. Tırnakların düzelmesi için ne yapılmalı?

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri
En iyi 6 tırnak bakım ürünleri – En iyi 6 tırnak bakım ürünleri – En iyi 6 tırnak bakım ürünleri
  • Mara Kolay Manikür &pedikür Peeling 300 gr 8699885900394
  • Fit & Alive Fitalive Nail Hardener Tırnak Sertleştirici – Opak RenkliStok24
  • Mixup Sulphur Tirnak Yagi 56 gr 8681153190606

HASARLI TIRNAKLAR NASIL ONARILIR

TIRNAKLARI KISA VE YUVARLAK TUTUN

Güçlü ve sağlıklı tırnaklar için en iyi şekil yuvarlaktır. Tırnaklarınızı dış kenardan merkeze doğru törpüleyin, böylece her yarım bir yönde törpülenir. Bu, tırnakların düz kalmasına yardımcı olur, bu da takılmaları ve kırılmaları önler. Köşeli şekillerde törpülenen tırnaklar genellikle tırnağın büyümeyi destekleyen sağlıklı kısımlarını keser.

En iyi 6 tırnak bakım ürünleri
En iyi 6 tırnak bakım ürünleri – En iyi 6 tırnak bakım ürünleri – En iyi 6 tırnak bakım ürünleri
  • Kalyon Tırnak Sertleştirici 11ml Czg 8697450590049
  • THE BODY SHOP Almond – Tırnak Ve Kütikül Kalemi 5028197947002
  • Radika Aromaterapi Vegan Tırnak Temizleme Fırçası RDK

TIRNAK ETLERİNİZİ KESMEYİN

Çirkin tırnak etlerini kesmek cazip gelse de tırnak etlerinin büyüyen kısmını koruyan şey tırnak etleridir. Onları keserek, tırnak büyümesi bodurlaşır ve bir enfeksiyonun gelişebileceği daha fazla alan sağlar. Tırnaklarınızı nasıl boyayacağınıza karar verirken cila veya herhangi bir cila uygularken tırnak etlerini kesmek yerine turuncu bir çubuk veya pamuklu çubuk kullanarak tırnak etlerini aşağı doğru itin.

KÜTİKÜL YAĞI KULLANIN

Doğru türde bir tırnak bakımı ile tırnaklarınızı sağlıklı tutmak için herhangi bir şey yapmadan önce tırnaklarınızın yataklarına kütikül yağı sürün. Bu, manikürler arasında tırnak büyümesini uyarır ve tırnak hasarını önleyebilir.

BOL PROTEİN TÜKETİN

Tırnaklarınız keratin adı verilen özel bir proteinden yapılmıştır. Tavuk, soya peyniri, balık, fasulye veya yumurta gibi protein açısından zengin yiyecekleri bol su ile birlikte yiyerek, protein açısından zengin bir diyet tırnak büyümesinin korunmasına yardımcı olabilir.

TIRNAKLARINIZI YEMEYİN

Caydırmak için tırnağa uygulayabileceğiniz cilalar vardır. Tıpkı bir oje gibi görünüyor, ancak ısırmaya başlarsanız, görünüşe yardımcı olmak yerine son derece acı bir tabaka olarak çalışır. Tadı kötüdür, ancak zararsızdır ve herhangi bir kemirmeyi caydırır. Ayrıca en şık pastel tırnakların üzerinde bile günlük bir üst katman olarak herhangi bir ojenin üzerine çıkabilir.

DAHA DERİN HASARI ÖNLEMEK İÇİN BİR TABAN KAT VEYA SERTLEŞTİRİCİ KULLANIN

Tırnaklarımızı korumak için baz kat uygulamadan bir gün dahi geçirmeyiz.

ELLERİNİZİ NEMLİ TUTUN

Tırnaklarınızı nemlendirmek, onları sağlıklı tutmak için çok önemlidir, bu nedenle hareket halindeyken nemlendirebilmeniz için en iyi el kremlerinden birini çantanızda bulundurun. Bu, cildin etrafındaki kütiküllerle çalışmak için ellerinizin yumuşak kalmasına yardımcı olur.

HEM SAĞLIKLI HEM DE HASARLI TIRNAKLARDA NAZİK BİR OJE ÇIKARICI KULLANIN

Sert kimyasallar, hasarlı tırnakların önemli bir nedenidir, bu nedenle evde jel tırnakları çıkarırken, olabildiğince nazik bir oje kullanın.

TIRNAKLARINIZI BESLEYİN

Yüz maskelerinin cildiniz için ne kadar harika olduğunu hepimiz biliyoruz, o halde neden aynı tip şımartıcı rutini tırnaklarınıza uygulamıyorsunuz? Tırnaklarınızı süte batırarak beyazlatabilir veya lekeleri çıkarmak için ılık su ve limon suyuna batırabilirsiniz. Onları zeytinyağına batırmak da tırnak çevresindeki cildi nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

scroll to top