Close

2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları

2022'de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları

2022'de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları

2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımlarını sizler için derledik. Siz de hak verirsiniz ki Güzellik bakımlarının iyi hissettiren gücü inkar edilemez. Cildinize ışıltı kazandırmak için bir LED yüz bakımı, tüm gece süren canlı bir fön ya da gerginliği gidermek için sıcak taş masajı olsun – hiçbir şey o şımartılmış duyguyla karşılaştırılamaz. Ve elbette tedaviler evde yapılabilirken, gerçekten tüm farkı yaratan uzman eller.

Sağlık yeni servettir ve bu cildimiz, saçlarımız ve tırnaklarımız için de geçerlidir. Birçoğumuz, salon stili sonuçlar elde etmek için evde yüz bakımı yapmayı veya en iyi saç ürünlerini kullanmayı öğrenerek geçen yıl cilt bakım rutinimizi hızlandırdık bu yıl da. 2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımlarını sizler için aşağıya sıraladık incelemeden geçme! 

En iyi vücut bakımlarından cilt pürüzsüzleştirme faydaları için mikro iğneleme uygulamalarına kadar, doğru güzellik bakımlarını seçmek her zaman kolay değildir. Dışarıdaki seçeneklerin çokluğu karşısında kafanız karışmış gibi hissetmenin yanı sıra, bir salon veya spa ziyaretinin yüksek fiyat etiketi, gerçekten buna değecek bir tedavi bulma konusunda daha fazla baskı oluşturabilir.

Yardımcı olmak için, 2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımlarından bir derleme hazırladık – bunlar gerçekten işe yarayanlar.

Güzellik sırları için doğal maskeler kullanmak isterseniz bu doğal maskeler ile cildinizin temiz, parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Her cilt tipine uygun nemlendiriciler bulunmaktadır. İlk olarak bu konuya dikkat edilmelidir. Nemlendirici ürün seçilirken cilt tipinize uygun seçiniz. 

 • Yağlı ciltler hafif yapılı ve doğal silikon içeren nemlendirici kullanmalıdır. 
 • Kuru ciltler balmumu içeren nemlendirici kullanılmalı 
 • Normal ciltler: mineral içeren yağlı kremler kullanmalıdır.
 • Cansız ciltler için: Bal ile elma suyunu karıştırınız. Cildinize uygulayıp 5 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayınız.
 • Gözaltı şişlikleri ve morlukları için: 1 tane patatesi rendeleyip gözaltınıza uygulayınız. 15 dakika bekletiniz.
 • Cildin daha sıkı görünmesi için: Kuru bir cildiniz varsa yoğurt bazlı maske uygulayabilirsiniz.
 • Yağlı cilt yapısına sahipseniz zeytinyağı, yumurta beyazı ve limon suyunu karıştırıp maske olarak kullanabilirsiniz.
 • Normal ciltler ise greyfurt ve muz olan bir maske kullanabilirler.

2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları işte bunlar sizde hemen deneyin!

2022'de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları
2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları

Yeni güzellik trendleri 2022

Yeni güzellik trendleri 2022 arasında ünlü güzellik serileri, yepyeni ürün kategorileri (merhaba, saç derisi bakımları) ve devam eden cilt bakımı takıntımız arasında , güzellik trendleri için bir afiş yılı oluyor. Ve heyecanın 2023’de de devam edeceğini söylemek için buradayız

Yeni güzellik trendleri 2022 ve en iyi güzellik trendlerinin neler olacağını tahmin etmek için kristal küremizi çıkardık. Kriyoterapiden cilt bakımı içeren saç bakımına kadar bu altı güzellik trendi, önümüzdeki 12 ay boyunca harika görünmenizi ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Peki yeni güzellik trendleri 2022 nelermiş inceleyelim!

 1. Yenilikçi vücut bakımı
 2. Saç ve yüz için parlak renkler
 3. Kriyoterapi
 4. Nemli makyaj
 5. Katları yumuşatılmış saçlar
 6. DNA Işıltısı
 7. Natürel kavisli kaşlar

Kış aylarında soğuyan havalardan dolayı nem oranının düşmesiyle birlikte cildimizi korumak oldukça zor ve önemlidir. Soğuk ve kuru hava, ciltte kurumalarla beraber başta egzama olmak üzere çeşitli birçok hastalığa yol açmaktadır. Bu yüzden özellikle kış aylarında cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir. Kışın cildi nemli tutma rehberi için öneriler;

 • Öncelikle sıcak suyla duş alınmamalıdır. İdeal olan ılık su ile duş almaktır.
 • Duş süresi kısa tutulmalıdır.
 • Aşırı sıcak, ciltte su kaybına neden olur bu yüzden hamam kullanılmamalıdır.
 • Cildiniz tam kurumadan nemlendirici sürülmelidir.
 • Losyonlarda alkol oranları oldukça fazladır bu yüzden losyon yerine krem tercih edilmelidir.
 • Ponza taşı kullanılmalıdır.
 • Soğuk kış aylarında maske ve peeling yapılmamalıdır.
 • El ve vücut kremleri kullanılmalıdır.
 • Kış aylarında bol su içilmeli, beslenmeye özen gösterilerek bol meyve ve sebze tüketilmelidir.
 • Gece uyumadan önce ellerinizi nemlendirin.
2022'de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları
2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları

HER KADININ BİLMESİ GEREKEN 5 GÜZELLİK SIRRI

HER KADININ BİLMESİ GEREKEN 5 GÜZELLİK SIRRI NEDİR? Güzelliğin göreceli olduğunu herkes bilir, kadınlar için bambaşka bir anlam taşıdığını da… Çünkü onlar koşullar ne kadar zor olsa da kendilerini iyi hissetmelerine sebep olacak dokunuşları çok iyi biliyor.

Bu gerçek yüzyıllardır hiç değişmiyor. Şimdi kadınların güzelliğine güzellik katacak bazı 2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımlarını ve sırlarını keşfedeceğiz haydi! HER KADININ BİLMESİ GEREKEN 5 GÜZELLİK SIRRI NEDİR?

Parfümde kalıcılığın sırrı

Çok güzel bir parfümünüz var ya da yeni bir parfüm kullanmaya başladınız. Parfümünüzden son derece memnunsunuz. Peki kokunuzun olabildiğince uzun bir süre sizinle birlikte olmasını istemez misiniz? Kim istemez ki! O halde parfüm sıkmadan önce boynunuza az miktarda vazelin sürün. Böylece parfümünüzün etkisi gün sonuna kadar sizinle olacaktır.

Kalıcı ruja pudra etkisi 

Dudaklarınız yüz güzelliğinizin en önemli detaylarından biridir. Haliyle her kadının çantasında bir ruj bulunur. Peki rujunuzun gün boyu kalıcı olması için ne yapmak gerekiyor? Ruj sürdükten sonra dudaklarınızı peçete ile kapatıp üzerine transparan pudra sürmeniz, etkiyi fazlasıyla artıracaktır. Artık güne hazırsınız.

Saçlara sihirli dokunuş 

Her kadın için zamanın fazlasıyla önemli olduğu bir çağda yaşıyoruz. İş, ev, çocuklar derken birçok kadının kendine zaman ayırmak için daha fazla mücadele etmesi gerekiyor. Şimdi sırada kadınlara zaman kazandıracak bir ipucu var. Saçlarınızı havlu yerine kullanmadığınız bir tişörtle kurulamak… Çünkü tişört havludan daha fazla kurutucu özelliğe sahip. Denediğinizde farkı göreceksiniz.

Göz altı doğal görünüm 

Hayat çoğumuz için fazlasıyla yorucu olabiliyor. Böyle zamanlarda yorgun gözleri saklamak için tüm kadınlar göz altı kapatıcı kullanıyor. Bu hepimizin bildiği bir şey. Fakat bu noktada asıl önemli olan göz altı kapatıcısını nasıl sürdüğünüz. Eğer süngerle sürecekseniz, süngeri biraz ıslatıp nemli hâle getirmenizde fayda var. Böylece makyajınız daha doğal görünecektir.

Bebek pudrası ve kirpik 

Uzun kirpik kıvrımları yüzyıllardır güzelliğin sırrı olarak biliniyor. Bu yüzden son sırada maskaranızla harikalar yaratmanızı sağlayacak bir ipucu bulunuyor. Kirpiklerinize hacim kazandırmak için bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Önce maskarayı bir kez uygulayın. Ardından kulak çubuğu ile kirpiklerinize bebek pudrasıyla dolgu yapın. En son tekrar maskara uygulamanız gerekecek. Kirpiklerinizdeki farklılığı hemen fark edeceksiniz.

2022'de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları
2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları

SAĞLIK, GÜZELLİK ve MEDİTASYON İÇİN GÖZ YOGASI

Kendinize ayıracağınız on dakika ile daha aydınlık, dinlenmiş ve sağlıklı bakışlara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Göz yogası ile bu mümkün! Hem de 2022’de denemeniz gereken yeni güzellik bakımları arasından!

Günümüzde çoğu egzersiz uygulamalarının karın kasları ya da nefes egzersizleri gibi sınırlı ve sadece fiziksel yönleriyle karşımıza çıktığını görüyoruz. Gözlerimiz gibi, göremediğimiz organlarımız ya da kaslarımız üzerinde çalışmayı göz ardı edebiliyoruz. Oysa görmenin küçük ekranlarla sınırlandığı çağımızda yaşam tarzımız bizi göz kuruluğu, göz ağrıları gibi hastalıklara karşı daha hassas hale getirmiş durumda.  

Ekran başında uzun saatler çalışmak, telefonla fazla vakit geçirmek hem göz hastalıklarına davetiye çıkarıyor hem de daha yorgun ve sağlıksız bakışlara sahip olmamıza sebep oluyor. Global Mobil Kullanıcı Araştırmasına göre Türkiye’de mobil kullanıcılar günde ortalama 78 kez, yani her 13 dakikada 1 kez cep telefonuna bakmaktan kendini alıkoyamıyor. Kullanıcıların %22’si bağımlı. 

Bu demek oluyor ki her beş kişiden biri telefon bağımlısı. İnstagram, Twitter, Facebook gibi uygulamalar ise bu bağımlılığın sayısını her geçen gün arttırmakta. Dolayısıyla her zaman olası enfeksiyonlara karşı zaten açık olan organımız, gözlerimiz, bu bağımlılıktan da ciddi derecede etkilenmektedir. Miyoptan görme kaybına kadar birçok hastalığa maruz kalmamıza sebep olmaktadır.  

Gözlerimizi bahsettiğimiz zararlı dış etkenlerden olabildiği kadar uzak tutarak aynı zamanda göz yogası ile destekleyerek daha sağlıklı ve dinamik tutabilmemiz mümkün. Yeni güzellik trendleri 2022 moduna girin ve göz yogasına katılın! 

scroll to top