Close

En rahat sütyenler

En rahat sütyenler

En rahat sütyenler

En rahat sütyenlere sahip olmak size özgüven kazandırır. Kıyafetin altından kendini belli eden ve kıvrımlarınızla birlikte göğüs boyutlarınızı farklı gösteren sütyenler hiçbir zaman hoş bir görüntü oluşturmazken görüntünün yanı sıra fiziğinizi de düşünmelisiniz.

Göğüslerinizi ya da sırtınızı sıkmamalı, cildiniz üzerinde iz bırakmamalı ya da cildinizi tahriş etmemeli. Böylelikle birlikte en rahat sütyenler konusunda seçici olmak gerekiyor. Sütyen denilince akla ilk gelen rahatlık değildir. Sıkı kayışlar, rahatsız edici askılar ve günün sonunda nihayet çıkarabildiğiniz zamanki özgürleşme hissi muhtemelen orada daha yüksektir.

Ancak son yıllarda sporun artması ve özellikle evden çalışmanın yeni norm haline gelmesiyle birlikte, artık gardıroplarımızda rahatlık her zamankinden daha fazla ön planda ve bu neden iç çamaşırı çekmecelerimize kadar uzanmasın? sizde en rahat sütyenlere sahip olmak istemez misiniz?

En rahat sütyenler
En rahat sütyenler – En rahat sütyenler
 • Penti Siyah Daylift Shiny Sütyen PLX5BVR921SK-BK3
 • Penti Mürdüm Hera Büstiyer PL5XSD9R21IY-BR19
 • Penti Kırmızı Vero Back Detail Sütyen PLFS89T521SK-RD7

Penti yeni sezon sütyenler

Penti yeni sezon sütyenler hakkında konuşmaya ne dersiniz? Son bir buçuk yıldır evden çalışırken, çoğumuz dolabımızda en az kısıtlayıcı hissettiren her şeyi atladık. Bazı günler, Zoom görüşmeleri sırasında kendinizi gerçek pantolon giymeye motive etmek yeterince zor olduğundan, sutyen giymek son zamanlarda öncelikler listemizde pek üst sıralarda yer almıyor.

Çoğumuz normal rutinlerimize geri dönmeye hazır olsak da kendimizi daha düzenli sütyen giymeye geri döndürmemiz gerekiyor. Ancak bu, repertuarınızda kullanıma hazır birkaç rahat seçeneğe sahip olamayacağınız anlamına gelmez.

Bugün alışveriş yapın, sütyen mücadelesinin gerçek olduğunu biliyor, bu yüzden giymek için büyük bir iş gibi hissetmeyecek kadınlar için penti yeni sezon sütyenler hakkında sizler için bir galeri oluşturduk ve bu galeri içerisinde en çok beğendiğimiz, en rahat sütyenler ve en şık görüntüye sahip olan 10 sütyen modeline yer verdik.

Eğer sütyen almak için alışverişe çıkmayı planlıyorsanız öncesinde size vermiş olduğumuz penti yeni sezon sütyenler listesine göz atmanızda büyük fayda var; nasıl bir şey alacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz ve sütyeni denemeden, sadece bedenine bakarak satın alabilirsiniz. Sütyen alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de lastiğinin rahat olup olmadığıdır, sütyen lastikleri genelde cildi tahriş eder, bu yüzden seçici davranmanızı öneririz.

En rahat sütyenler
En rahat sütyenler – En rahat sütyenler
 • Penti Kadın Siyah Luna Bralet PL9LUXG121IY-BK3
 • Penti Lila Seamless Crop Üst PL0NN9YP21SK-LA39
 • Penti Kadın Beyaz Desenli Bralet PLTPVVSP21IY-WT3

Sütyen ölçüsü

Sütyen ölçüsü; göğüslerinize Uygun olmayan bir sutyen giyen herkes, bunu yapmanın kusursuz bir kıyafeti veya daha da kötüsü bütün bir günü mahvedebileceğini bilir. (Büyük göğüslerde ortaya çıkabilecek göğüs ağrısı ve sırt ağrıları şakaya gelmez.) Çözüm, doğru kesime, vücuda ve bedene sahip bir dizi iç çamaşırı bulmak ve buna yatırım yapmaktır- ancak bu basit bir çözüm değildir.

Sütyen ölçüsü farklı iç çamaşırı markaları arasında herkesin bildiği gibi değişkendir; bir mağazadaki C-cup, diğerinde kolayca D-cup olabilir ve bazı sütyen bedenleri (özellikle bant boyutunda) gün içinde veya yıkamalar arasında büyüyüp küçülebilir.

En iyi seçenek, bantta ve kapta mükemmel bir uyum sağlayacak ve hatta doğru miktarda desteği bulmanıza yardımcı olabilecek bu basit ölçüm talimatlarını kullanarak göğüs ölçülerinizi alarak sütyen bedeninizi bilmektir.

Sütyen ölçünüzü nasıl bulacağınızı öğrenmek rahatsız edici olabilir, ancak ölçümlerinizi bilmek ve bunları telefonunuzda veya sütyen alışveriş havası geldiğinde erişebileceğiniz başka bir yerde bir notta tutmak, özellikle çevrimiçi alışveriş yapanlar için sütyen alışverişini çok daha kolay hale getirecektir…

Sütyen ölçüsünü ölçmek için gereken ekipman minimumdur: Tek ihtiyacınız olan bir mezura ve biraz boş zaman ve kendinizi sütyen alışverişinde bir sürü sefaletten kurtarmış olacaksınız. Hepsinden iyisi, göğüslerinizi nasıl ölçeceğinizi bilmek, göğüslerinizdeki değişikliklere (kilo verme veya alma, hormon dalgalanmaları, yaşlanma, hamilelik ve daha fazlası) uyum sağlamayı çok daha az stresli hale getirecektir.

Sütyen ölçüsü bir tahmin oyunu olmamalıdır. Bu kılavuzla, düzensiz sutyen kap ölçülerini (evet, spor sutyenleri için bile) yönetmek çocuk oyuncağı olmalı ve uygun olmayan sutyenlerden dolayı ağrıyan, ağrıyan göğüsler geçmişte kalacak.

En rahat sütyenler
En rahat sütyenler – En rahat sütyenler
 • Penti Kadın Siyah Lotus Sütyen PLFGXGJM19SK-SYH
 • Penti Lacivert Power Beauty Form Perfect Colors Toparlayıcı Sütyen PLPKJEGF21SK-NV14
 • Penti Triangle Fishnet Balensiz Sütyen PLKNM0JL21SK-BK3

En rahat sütyeni belirleme

En rahat sütyeni belirlemek (ve ideal olarak çekici) bir sutyen bulmak zordur. Yine de bir bulmaca çözmek veya kirası sabit bir daire bulmak kadar zor değil, ama biliyoruz ki zorlu. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok marka, stil, beden, kalıp ve kumaş var. Hadi gelin sizi bu stresten kurtaralım.

Göğüsleri forma sokmak ve iyi taşıyabilmek için öncelikle en rahat sütyeni belirlemekte fayda var. Dantelli veya incecik askılı olanlar gerçekten çok hoş ve albenili yine de onları özel durumlara saklamak da fayda var. Sütyen seçerken ihtiyaçlarınızı ve sağlığınızı göz önünde bulundurun.

Spor yapıyorsanız, titreşim ve zıplamalarda göğüslerinizin sallanmasını önleyecek koruyucu ve sıkı bir sütyen takmalısınız. Günlük olarak ise, çok sıkı ve göğüsleri baskı altına alan sütyenler kullanmayın. İdeal olan, göğüslerinize tam oturan, pamuklu kumaştan yapılmış sütyenlerdir; pamuklu kumaşlar derinin nefes almasına yardımcı olur.

En rahat sütyenler
En rahat sütyenler – En rahat sütyenler
 • Penti Kahve Desire Push Up Bralet PLJ40EDL21SK-BR24
 • Penti Kadın Açık Kahverengi Adore Invisible Lace Sütyen PLJ6995A21IY-BN18 
 • Penti Curvy Lace Toparlayıcı Sütyen PLT88VAT21SK-LTT

Sütyen Nasıl Yıkanır ve Neler Yapılmalıdır?

Sütyen nasıl yıkanır sorusuna verilebilecek en net cevaplardan birisi de elde yıkama eylemi olacaktır. Sütyenler hassas birer iç çamaşırı modeli olduklarından dolayı her zaman yıkama ve kurutma talimatlarına özen gösterilmeli ve daima kullanımı açısından aşırıya kaçılmaması gerekir. Sütyenler tamamen sünger ve pamuktan oluştuğu için daima elde yıkamak uygun olacaktır.

Ancak, elde yıkamak için vakit bulamayan kadınlar kısa programlı çamaşır makinelerinde de rahatlıkla sütyen ve benzeri iç çamaşırı modellerini yıkayabilirler. Sütyenlerde parçalanma ve bozulmaların meydana gelmemesi ve çok daha garantili bir biçimde kullanılabilmesi açısından sütyen topları ve sütyen yıkama aparatlarının kullanılması daha uygun olmaktadır.

En rahat sütyenler (penti yeni sezon sütyenler) listemize göz atmak için hemen aşağıya bakmaya başlayabilirsiniz. Hadi geçelim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top