Close

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin! Çiftlik Tarzı evler, iç ve dış arasındaki boşluğu kapatan çok yönlü ve esnek alanlardır. Bu nedenle, stil söz konusu olduğunda, her şey ışık, nötr renkleri kucaklamak ve derinlik ve ilgi eklemek için her türlü doğal dokuyu alana davet etmekle ilgilidir. Tabii ki, Çiftlik Tarzı bir eviniz yoksa, yine de aynı stil ve dekorasyon öğelerini kendi evinize dahil edebilirsiniz.

Uyum için alışveriş söz konusu olduğunda, ateş çukurlarından ve peri ışıklarından yataklara, kanepelere ve her türlü güzel aksesuar ve sanata kadar ihtiyacınız olan her şeye ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin!

Çiftlik Tarzı Bir Ev Nedir?

Çiftlik tarzı bir ev, özel bir mimari konut tasarımıdır. Genellikle açık konseptli bir kat planı olan tek katlı bir evdir; dikdörtgen, “U” veya ”L” şekli; ve arkada özel bir veranda. Diğer standart özellikler arasında uzun, alçak tavanlı çatı, derin saçaklar, büyük pencereler ve verandaya açılan sürgülü cam kapılar bulunur. Kapalı ve açık yaşam arasındaki çizgiler karıştırma üzerine ağır bir vurgu var.

Dış cepheler sıva, ahşap, tuğla ve taş gibi malzemelerin yanı sıra ekli bir garaja sahip olacak. İçinde genellikle eksiksiz ve bitmiş bir bodrum, açık yaşam alanlarından ayrı yatak odaları ve sade dekoratif detaylar bulacaksınız. Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin! Mekanı istediğiniz gibi uyarlamanızı sağlayan esnek ve işlevsel bir tasarımdır.

Çiftlik Tarzı Evler Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Çiftlik Tarzı evler 1920’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmış ve Kuzey Amerika ispanyol Sömürge mimarisinden ilham almıştır. Bununla birlikte, İkinci Dünya Savaşı sonrası yaşam, eski askerlerin ve vatandaşların huzurlu bir banliyö yaşamı için yerleşebilecekleri pratik, işlevsel ve uygun fiyatlı konutlara doğru bir kayma gördüğünden, bu mimari tarz yüzyılın ortalarında popülerlik kazanmıştır. Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin!

Bu süre zarfında yol konutları için popüler bir seçim olduğu için, bu evlerle dolu tüm mahalleleri bulabilirsiniz. 1960’lara doğru, daha resmi veya geleneksel tarzlar lehine düştü. 1990’lardan bu yana, konut piyasasına uygun fiyatlı bir giriş noktası ve yaşlanan bir nüfus için daha gezilebilir bir tasarım olarak yeniden canlandı.

Çiftlik tarzı ev nasıl dekore edilir?

Çiftlik tarzı ev nasıl dekore edilir? Çiftlik Tarzı bir evin güzelliği, bu kadar esnek ve çok yönlü bir alan olmasıdır, bu yüzden zor kurallar yoktur. Bununla birlikte, tasarımı en üst düzeye çıkarmak ve evin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için birkaç şey yapabilirsiniz.

İlk olarak, beyaz, bej, açık griler ve hatta yumuşak mavi gibi doğal tonlarla nötr bir renk paleti seçerek iç ve dış mekan arasındaki etkileşimi vurgulayın. Çiftlik tarzı ev nasıl dekore edilir? Keten, ahşap ve sisal gibi doğal dokularla vurgular ekleyin ve ev bitkileri ve döşemeli mobilyalarla renklendirin.

Çiftlik tarzı ev nasıl dekore edilir? Ardından, daha hafif duvarlar, aynalar ve şeffaf veya hafif perdelerle doğal ışığı en üst düzeye çıkarın. Ayrıca, evin dışında ihmal etmeyin, verandanızın veya güvertenizin akıllı stiliyle yaşam alanını büyük ölçüde genişletebilirsiniz. Son olarak, kilim veya koşucular kullanarak odalar arasında ince tanımlar oluşturabilirsiniz.

Yemek Odası

Herkesi bir araya getiren büyük bir ortak yemek masası ile bu hissi devam ettirin. Masif ahşap seçeneği, dış mekandaki doğal dokuları kucakladığı için mükemmeldir. Şık çizgiler ve sade süslemelerle yüzyıl ortası modern yemek sandalyeleri ekleyerek konut tarzının yüzyıl ortası popülaritesine saygı gösterin. Her şeyin basit olması gerektiğinden değil. Havayı ayarlamak ve yumuşak bir ortam yaratmak için büyük bir halı, renkli masa koşucusu, rahat yastıklar ve bir dizi mum ile biraz doku atın. Son olarak, renk seçimi söz konusu olduğunda, turuncu ve sarı gibi sıcak tonlar doyurucu iştahları teşvik eder.

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin
Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin – Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin
  • modelsa design Hazeran Sandalye Jllysndlye
  • Avvio Belinay Doğal Ağaç Kütük Masa Yemek Masası
  • Koza Halı Natura Jüt Halı Hasır Halı Naturel 

Oturma Odası

Çiftlik tarzı bir oturma odası, rahatlayabileceğiniz ve rahat hissedebileceğiniz rahat bir alan olmalıdır. Sıcak nötrleri ve doğal kaplamaları kucaklamak için idealdir. Sizi sıcak bir kucaklamada saran yumuşak bir kanepe, özellikle soğuk geceler için dokulu bir atma halısı ve çeşitli renk ve malzemelerdeki yastıklarla birleştirildiğinde bir zorunluluktur. Alanınız varsa aksan sandalyeleri harikadır, ancak karakter ve ilgi yaratmak için ana kanepeden farklı bir stil veya kumaş tercih edin.

Alanı daha fazla tanımlamak istiyorsanız, büyük bir halı mükemmeldir ve öğeleri birbirine bağlamak için harika bir yoldur. Ardından, bir sehpa, yan masa veya hatta bir büfe işlevselliği artıracaktır. Son olarak, oturma odası aynı zamanda sehpa kitapları, içecek tepsisi, duvar sanatı, bitkiler ve ruh hali aydınlatması için lambalar gibi ekstra süslemeler ve kişilik için mükemmel bir yerdir.

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin
Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin – Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin
  • Cango Home Kahverengi Bohem Yaprak Desenli Dijital Baskılı Kırlent Kılıfı Seti
  • sohomanje Gerçek Deri Tekli Koltuk
  • EVİANA Corner Flavia Köşe Takımı 

Yatak Odası

Yatak odası, çiftlik tarzı bir evdeki açık plan ortak alanlardan daha özel bir alandır. Bu nedenle, burada çok daha fazla bireysel tadı gösterebilirsiniz! Bir yatak açıkça önemli bir mobilya parçasıdır, bu yüzden sevdiğiniz bir çerçeveye ve kaliteli bir yatağa yatırım yapın, böylece iyi bir gece uykusu çekersiniz. Evinizdeki diğer odalar gibi, dokuların bir karışımı da ilgi eklemek ve doğanın unsurlarını getirmek için mükemmel bir seçenektir.

Yatağınızda, dokulu bir nevresim ve karışık kumaşlara sahip bazı yastıklar deneyin. Halı kaplı zeminleriniz yoksa, bir halı, makrome asma gibi tekstil sanatı gibi alanı ısıtmak ve yumuşatmak için harika bir yoldur. Son olarak, bir renk paleti söz konusu olduğunda, açık tonlar herhangi bir doğal ışığı artıracak, yumuşak turuncu, sarı, pembe, yeşil ve mavi ise azaltılmış stresi ve daha iyi uykuyu teşvik edebilir.

Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin
Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin – Çiftlik tarzı ev fikirlerini ile evinizi güncelleyin
  • POSTOTTO Ahşap Yatak Başlığı 
  • HOMEPACK Kanvas Duvar Tablosu 3’lü Tablo Seti Canvas
  • vivamaison Ponpon Full Organik Beyaz %100 Pamuk Çift Kişilik Nevresim Takımı
scroll to top