Close

Çeyiz için yemek takımları

Çeyiz için yemek takımları

Çeyiz için yemek takımları

Çeyiz için yemek takımları nasıl seçilir sorusu günümüzde pek çok gelin adayının sorduğu önemli sorular arasında yer almaktadır. Çeyiz için yemek takımları seçimi özellikle düğün  hazırlıklarının başlaması ile birlikte popüler hale gelmektedir. Siz de çeyiz için yemek takımları nasıl seçilir sorusuna cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için hazırladığımız bu rehberi inceleyerek bu soruya net bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Çeyiz için yemek takımları genel olarak iki şekilde tercih edilmektedir. Bunlardan ilki misafirlik yemek takımları iken diğerleri ise günlük kullanım için tercih edilen yemek takımlarıdır. Evlenecek olan çiftlerin hazırlıklara başlaması ile birlikte önemli bir konu haline gelen çeyiz için yemek takımları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları sizler için derledik.

 • Günlük Yemek Takımı Modelleri

Günlük yemek takımı modellerini seçerken bireylerin dikkat etmesi gereken pek çok detaydan bahsetmek mümkündür. Bu kapsamda bireylerin yemek takımı modelleri arasından seçim yaparken öncelikle kendi zevk ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaları gerektiğini ifade etmek gerekir.

Bunun yanı sıra kullanışlı bir yapıda olan yemek takımı modellerini tercih etmekte son derece kritik bir öneme sahiptir. Kullanışlı bir yapıda olmayan yemek takımı modelleri ne kadar şık ve güzel olursa olsun işinize yaramaz. Bunların dışında porselen yemek takımlarını da tercih edebileceğinizi unutmamalısınız. Söz konusu ürünler görünüm açısından da son derece tatmin edici bir yapıya sahiptir.

 • Misafirlik Yemek Takımı Modelleri

Misafirlikte yemek takımı modelleri 12 kişilik ve 84 parça şeklinde sunulan modellerdir. Misafirlik yemek takımı; servis tabağı, pasta tabağı, çorba kasesi, kayık tabak, sosluk, çukur tabak, biberlik, fincan gibi içeriklere sahiptir. Takımınızdan bir parçanın kırılması durumunda size yedek parça temini yapabilecek markalardan ürünler tercih etmeniz çok önemlidir.

Bunun yanı sıra yine ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ve zevkleriniz dahilinde en büyük yemek takımlarını tercih edebilirsiniz. Misafirlik yemek takımı ve günlük yemek takımı modelleri arasından seçim yaparken yukarıda bahsedilen kritik noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede mükemmel bir şekilde kendiniz için en uygun çeyiz için yemek takımlarını seçebilirsiniz! 

En iyi yemek takımları 2022

En iyi yemek takımları 2022 yılı gelinler için merak konusu. Düğün hazırlıkları arasında en zorlu süreç olarak gösterilen süreç şüphesiz ki çeyiz alışverişi Çeyiz Hazırlarken Yemek Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı? En iyi yemek takımları 2022 nelerdir ? Gelin adayları bu süreçte yeni evleri için çeyiz eşyalarını seçerken heyecan ile birlikte kararsızlık da yaşarlar.

Çeyiz için yemek takımları
Çeyiz için yemek takımları
 • Kütahya Porselen Krem Mat Milenda 83 Parça Yemek Takımı Mln83yt14r520 MLN83YT14R520
 • Kütahya Porselen Bone İlay 24 Parça Yemek Seti BNILY24Y200
 • Karaca Blue Gem 24 Parça 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı

Gelin adaylarının en çok titizlik gösterdiği oda mutfaktır. Özellikle kız anneleri bu konuda aşırı hassasiyet göstermektedirler. Piyasada çok fazla model ve marka seçeneği olduğu için kafaların karışmış olması son derece doğal. Bu yazımızda karışıklıklara neden olan soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız. Aşağıdaki maddelere dikkat ederek alışveriş yaparsanız en güzel yemek takımlarının sizde olacağı kanaatindeyiz.

Çeyiz için yemek takımları
Çeyiz için yemek takımları
 • Kütahya Porselen Yasemin 24 Parça Yemek Seti DG370
 • Emsan Flava 24 Parça 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı Kare
 • Bella Maison Ortanca Stoneware 12 Parça 4 Kişilik Yemek Takımı Somon 12358

Hayatımızın büyük çoğunluğunda beraber olduğumuz sofralar her ne kadar fark etmesek de bizimle birlikte birçok ana şahitlik eder. Aile buluşmalarında güzel tariflerimizle yıldızlaşan yemek masaları ve eltilere yapılan atıştırmalıkları sunduğumuz tabaklar, sofralarımızın daha özenli gözükmesine yardımcı olur. Bu yüzden doğru yemek takımını seçmek çok önemlidir. En iyi yemek takımları 2022 listemize göz atmayı unutmayın!

Çeyiz için yemek takımları
Çeyiz için yemek takımları
 • Karaca Pure 24 Parça 6 Kişilik Yemek Takımı
 • Karaca Botonica New 18 Parça 6 Kişilik Yemek Takımı
 • Porland Beyaz Çisem Ikram ve Kahvaltı Takımı 18 Parça 04POR034576

Çeyiz Hazırlarken Yemek Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yemek takımları genellikle 6 kişilik yemek takımları ve 12 kişilik yemek takımları olmak üzere 2’ye ayrılır. Çeyiz için tercih edilen yemek takımı genel olarak 12 kişilik ve 86 parça yemek takımıdır.

 • Yemek takımınızı mutlaka 2 takım şeklinde almalısınız. Bunlardan birincisi önemli misafirleriniz için, ikincisi ise sizin gündelik kullanımınız için. Çatal kaşık takımınızı mutlaka aldığınız yemek takımının içeriğine uygun olarak almalısınız. Bu yüzden ilk olarak yemek takımınızı seçmek size kolaylık sağlayacaktır.
 • İhtiyacınıza uygun olan takımları seçmelisiniz. Örneğin bazı çeyiz takımlarında çay fincanı bulunmaz. Bu gibi eksikliklerin olmaması için yemek takımının içeriğine mutlaka bakmalısınız.
 • Yemek takımının içeriğini belirleyen özellik genellikle yemek takımının modelidir. Ayrıca model seçerken yemek takımınızda olmasını istediğiniz parçaları da göz önünde bulundurmalısınız.
 • Ürünlerinizi alırken garanti belgesinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu sayede istenmeyen durumları en az hasar ile atlatmış olursunuz. Takımınızı yenilemek yerine yenisini talep etmek için garanti belgesi son derece önemlidir.
 • Yemek takımınızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, modası geçmeyecek daha düz modeller tercih etmelisiniz.
 • Sofranın uyumunun bozulmaması için seçtiğiniz parçaların birbiriyle olan uyumu son derece önemlidir. Örneğin pembe yemek takımı tercih ettiyseniz diğer yemek takımlarınızı da aynı tonlarda seçmeniz istediğiniz uyumu yakalamanı sağlayacaktır.
 • Sofranızda farklılık yaratmak istiyorsanız eski tarz yuvarlak yemek takımları yerine kare yemek takımlarını tercih edebilirsiniz.
 • Piyasada sayısız yemek takımı modelleri bulunmaktadır. Bu yüzden siz ilk olarak yemek takımınızın klasik mi yoksa modern mi olacağına karar vermelisiniz.
 • Yemek takımı denilince ilk olarak aklımıza porselen yemek takımı gelir. Bu durum gayet doğaldır çünkü porselen yemek takımları hem daha şık hem de daha kalitelidir.
 • Porselen yemek takımı alırken kesinlikle 1200 derecede fırınlanıp fırınlanmadığını araştırmalısınız. Aksi takdirde yemek takımınızın desenleri uzun ömürlü olmayacaktır ve yemek takımınızın desenlerinde solmalar olacaktır.
 • Yemek takımı alırken markası da son derece önemlidir.
 • Ekonomik yemek takımı bakıyorsanız firmaların yapmış olduğu indirim günlerini mutlaka takip etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top