Close

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürünü sizler için araştırdık; Sosyal medya video içeriği, topluluğunuzu büyütmek ve marka hikayenizi paylaşmak için hızla önemli bir varlık haline geliyor. Ve farklı platformlarda büyüyen Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün listesiyle, yüksek kaliteli sosyal medya videoları üretmeye başlamak için daha iyi bir zaman olamaz. Daha fazla etkileşim elde etmek ve kitlenizle bağlantı kurmak için Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün ipucunu keşfedin:

Videonun Sosyal Medyadaki Önemi

İster Instagram, TikTok, Twitter, LinkedIn ve hatta Pinterest’te olun, video içeriğinin uygulama içi deneyimin daha büyük bir parçası haline geldiğini göreceksiniz. Neden? Çünkü video içeriği genellikle durağan bir fotoğraftan daha dikkat çekici (ve ilgi çekici). 

Ve çoğu durumda, bir izleyici bir içerikle ne kadar uzun süre etkileşime girerse, bir algoritmanın içeriği daha geniş bir kitleye sunması o kadar olasıdır. Bu, Instagram’daki videoların neden diğer içerik türlerinden daha fazla etkileşim oluşturduğunu ve videolu tweet’lerin Twitter’da neden 10 kat daha fazla etkileşim sağladığını açıklıyor. Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün nelerdir?

Sosyal medyada 4 ana video içeriği türü vardır:

 • Hikayeler: Hikayeler, 24 saat sonra kaybolan kısa biçimli videolardır. Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest ve LinkedIn’in kendi hikayeleri sürümü vardır. 
 • Kısa biçimli video: Kısa biçimli videolar, TikTok ve Instagram Reels’te popülerdir. Bu videolar 5 saniye ile 1 dakika arasında olabilir ve genellikle otomatik olarak yeniden oynatılır.
 • Uzun biçimli videolar: Bu videolar IGTV aracılığıyla Instagram’da veya YouTube, Facebook ve LinkedIn’de paylaşılabilir. Uzun biçimli videolar genellikle 1 dakikadan fazladır.
 • Canlı yayınlar: Canlı yayınlar, yerinde yayınlanan, düzenlenmemiş videolardır. Sürümler Facebook, TikTok, Instagram, YouTube ve LinkedIn’de bulunabilir. Dahil sosyal medya stratejisi videoyu kitlenizle derin bağlantılar oluşturmaya anahtarıdır. Video üretim süreci dev girişimin gibi gözükebilir ederken, her zaman büyük bir bütçeye gerek yok etmek ateş video içerikleri markanız için. Aslında, hepimizin avucunda güçlü bir video aracı var; akıllı telefonlarımız. Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün listemize göz atmayı unutmayın.

Nasıl video çekilir?

Nasıl video çekilir? Hemen hepimiz akıllı telefonlarımızla her gün çeşitli videolar çekiyoruz, peki profesyonel Nasıl video çekilir? Ve video çekimi nasıl yapılır biliyor muyuz? Madem zahmet edip çekiyoruz keyifle izlenecek görüntüler olsun istemez miyiz? Tabii ki burada Oscar’a aday film yapmaktan bahsetmiyoruz. Bizim için en mükemmel anları, olayları, gezilerimizi veya şehrin güzelliklerini yakalamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de her zaman elimizin altında olan akıllı telefonları kullanıyoruz. Öyleyse akıllı telefon ile nasıl video çekilir? Öğrenelim.

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün
Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün – Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün
 • BST BRANDSHOPPİNGTR Masa Ayaklı 10 Inç Ring Lıght Uyumlu Influencer Youtuber Tiktok Telefon Tutuculu Makyaj Işığı BST61Q00
 • Ally Mobile Gimbal Katlanır Handheld Akıllı Telefon Gimbal Stabilizer Control Smartphone Gimbal 970-34032
 • BST BRANDSHOPPİNGTR Bluetooth Kumandalı 10″ Ring Light Influencer + Yaylı Telefon Tutacağı Youtuber Tiktok 2.10cm Tripod BST61328

Video çekerken kendinizi desteklemenin yollarını bulmak, çekiminizin pürüzsüz görünmesini sağlamanın anahtarıdır. Bunu yapmanın elbette birkaç yolu var. Biri, telefonunuzu önünüzde tutarken dirseklerinizi yanınıza sokmak. İki elinizi kullanın.

Ayrıca telefonunuzu destek için bir şeye karşı koyabilirsiniz. Temiz bir pencere veya cam parçası kullanışlıdır, ancak telefonunuzdaki kameranın genellikle tam ortada olmadığını da unutmayın. Bu, kamerayı kapatmadan telefonunuzu düz bir yüzeyde ağır bir nesneye yaslayabileceğiniz anlamına gelir.

Sabit bir çekim yaptığınızdan gerçekten emin olmak istiyorsanız, telefonunuz için her zaman bazı aksesuarlar satın alabilirsiniz. Telefonunuz için kelepçeli bir tripod (veya küçük bir cep tripoduna vidalanan bir kılıf) en kolay ve en ucuz yoldur.

 • Önce lensi temizleyelim

Aptalca ve basit geliyor, ama bu her zaman başlamak için harika bir yer. Bu, bir kameranın lens kapağını çıkarmayı hatırlamaya eşdeğerdir. O kadar bariz bir şey ki, çoğu zaman unutması kolay. Akıllı telefonunuzla herhangi bir video çekmeden önce, kameranın görüşünün engellenmediğinden emin olun ve kamerayı hızlı bir şekilde tarayın. Nemli temizlik bezleri bu iş için en iyisidir, ancak hızlı bir nefes ve gömleğiniz de işe yarayacaktır.

 • Kamera ayarlarınızı kontrol edin

Akıllı telefonlar, daha özel video kameralara kıyasla işlevsellik açısından sınırlı olabilir, ancak bu, yalnızca bir tür video çekebilecekleri anlamına gelmez. Bugünlerde çoğu premium akıllı telefon, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı çözünürlüğe ve kare hızına sahip.

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün
Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün – Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün
 • EHZ TEKNOLOJİ Vilya Gece Lambası Projektör 180 Derece Ayarlanabilir 4 Farklı Görüntü Sunset
 • Apple iPhone 11 64GB Siyah Cep Telefonu (Apple Türkiye Garantili) Aksesuarsız Kutu AP-IPHO11-2020
 • Apple iPhone 13 256GB Mavi Cep Telefonu (Apple Türkiye Garantili) iphone 13

Android telefonlarda, bu ayarlar genellikle ana kamera uygulamasının içinde, ya ayar çarkının arkasında bulunur ya da bir açma/kapama düğmesiyle erişilebilir. Ancak Apple, bu seçenekleri ana ayarlar menüsüne gömdü. Kamera uygulamasından tamamen çıkmanız, Ayarlar’a gitmeniz, Fotoğraflar ve Kamera’ya kaydırmanız ve ardından Kamera bölümüne kaydırmanız gerekir.

Bunları bulduktan sonra, en sık kullanılan üç video ayarının hızlı bir dökümünü burada bulabilirsiniz:

 • Saniyede 30 kare hızında 1080p : diğer standart çözünürlük / kare hızı kombinasyonu. Buradaki fark, videonuzun her saniye görüntülenen daha fazla kareye sahip olmasıdır, bu da çekime sahneyi gerçek hayatta nasıl göreceğinize daha yakın olan daha akıcı bir görünüm verir. 30 fps ve 24 fps arasındaki seçim çoğunlukla estetiktir – her ikisi de yayınladığınız her yerde doğru şekilde görüntülenmelidir.
 • Saniyede 24 kare hızında 1080p : video çekimi için en standart iki ayardan biri. 1080p, videonun her karesinde kaç pikselin (1920 x 1080) yakalandığını gösteren bir yedek terim olan çözünürlüktür. Saniyede 24 kare (fps), her saniyede 24 kare yakaladığınız anlamına gelir. Bu hız, beynimizin akıcı video olarak algılayabildiğinin alt sınırının hemen üzerindedir, ancak tatmin edici, sinematik bir görünüm yaratacak kadar algılanamayan kekemeliğe sahiptir.
 • Saniyede 60 karede 1080p : 60 fps’de çekim yapmak size daha da akıcı görünen bir video verecektir. Ayrıca burada konuşmaya başlayabiliriz..

Sosyal medya için video çekme ipuçları

Sosyal medya için video içeriği oluştururken her içerik oluşturucunun veya markanın dikkate alması gereken ipucu:

 • Film Yüksek Kaliteli Görüntü
 • Güçlü Bir Kanca ile Başlayın
 • Net Bir Akış Oluşturun
 • Yüzünüzü Videoda Gösterin

AĞIR ÇEKİM

60 fps veya daha yüksek hızda (120 fps veya 240 fps gibi) çekilen her şey ağır çekim çekime dönüştürülebilir. 120 veya 240 fps’de çekim yapan bir telefonunuz varsa, bu çekimi sizin için yavaşlatmanın zaten bir yolu vardır. Referans olarak, 120 fps normal hızdan yaklaşık beş kat daha yavaştır ve 240 fps 10 kat daha yavaştır.

Bir iPhone’da ağır çekimde çekim yapmak için kamera uygulamasını açın ve deklanşör düğmesinin üzerinde listelenen modlarda “Slo-mo”ya gelene kadar sağa kaydırın. (Ayrıca uygulamanın kenarında gördüğünüzde üzerine hafifçe vurabilirsiniz.) Çekiminizin ne kadar yavaş olduğunu değiştirmek için kamera uygulamasından çıkıp ana Ayarlar sayfasına geri dönmeniz ve ayarları değiştirmeniz gerekir. orada hız. Çoğu Android telefonda, bu ayarlar kamera uygulamasından kolayca değiştirilebilir.

Ağır çekim videoyu izlemek için telefonunuzun fotoğraf galerisinde veya film rulosunda üzerine dokunun. Telefonunuz videonun orta yüzde 80’ini otomatik olarak yavaşlatacaktır. Bir iPhone videosunda ağır çekim efektinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini değiştirmek için videonun altındaki ayarlar simgesine dokunun ve ardından küçük kare işaretlerini sola ve sağa sürükleyin.

4K VİDEO

Çoğu üst düzey akıllı telefon artık 4K video da çekebiliyor – tipik olarak 3840 x 2160 çözünürlükte. 4K’da çekim yapmak için telefonunuzun çözünürlük ayarlarını değiştirmenize izin verdiği her yerde bu seçeneği seçmeniz yeterlidir.

4K’da çekim yapmanız mı gerekiyor? Muhtemelen değil. Çoğu insan 4K videoları izlemeyi seçmez (hatta bazı durumlarda izleme yeteneğine bile sahiptir). Ancak bu, canınızı sıkmamanız gerektiği anlamına gelmez çünkü birkaç somut faydası vardır. Birincisi, çektiğiniz videoyu geleceğe hazırlıyorsunuz. Birkaç kısa yıl içinde hemen hemen her ekran muhtemelen 4K veya daha yüksek çözünürlük gösterebilecek ve bu nedenle 4K’da çekim yapmak artık videolarınızın yolda en iyi şekilde görünmesini sağlamaya yardımcı oluyor.

Ayrıca 4K’da çekim yaptığınızda daha fazla ayrıntı yakalıyorsunuz, bu da çoğu kişinin videoları 1080p’de izlemesi gerçeğinden yararlanabileceğiniz anlamına geliyor. Belirli bir çekimi istediğiniz gibi çerçevelemediyseniz veya sahnedeki belirli bir konuya odaklanmak istiyorsanız, son 1080p sürümünde kaliteyi “kaybetmeden” 4K videoda kırpabilirsiniz. Bununla birlikte, bunun için videoları kırpmanıza ve sıkıştırmanıza izin veren bir düzenleme uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Veya sadece 4K’da çekim yapabilir ve mümkün olan en ayrıntıyı yakaladığınızı bilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. 1080p’de çekilmiş bir videodan çok daha fazla yer kaplayacağını unutmayın.

Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün
Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün – Video çekmek için sahip olmanız gereken 9 ürün
 • FotoDijital Youtube Video Moda Reklam Fotoğraf Ve Ürün Çekimi Için Profesyonel Tek Duylu 2’li Softbox Seti 50×70 1fd2
 • Sezy Fotoğraf Video Çekimi Masa Üstü Telefon Döner Stand GDN1MAORWK0
 • GFUZ Profesyonel Fotoğraf Video Çekimi Bluetooth Uzaktan Kumandalı 106 Cm Tripot Telefon Tutucu 38-88
scroll to top