Close

En iyi klima hangisi 2022

En iyi klima hangisi 2022

En iyi klima hangisi 2022

En iyi klima hangisi 2022 Yılının vazgeçilmezi hangisi olacak ? Bu yazımızda hem yaz hem de kış mevsiminde iyi bir iklimlendirme aracı olan klima modellerinin incelemelerini sunacağız. Siz de klima satın almayı planlıyorsanız en iyi klima hangisi 2022 öğrenmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Aşırı sıcaklarda terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan su ve tuz kaybını klima ile önleyebilir; kışın da klima sayesinde konforlu hava soluyabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında gereksinim haline gelen klimalar, farklı markalar tarafından farklı özelliklerle satışa sunuluyor.  Çeşitliliğin fazla olması en iyi klima hangisi 2022 sorusunu gündeme getiriyor. İşte en iyi klima tavsiye marka ve modelleri

Klima Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

  • Enerji Tasarrufu Olan Klimaları Tercih Edin: Enerji tasarruflu klimaları tercih edin. Hem doğayı hem cebinizi koruyun.
  • Gürültüsüz Bir Klima Tercih Edin:Çalışırken çok ses çıkaran aletleri kimse sevmez. Klimanızda böyle olmalı. Düşük ses ile çalışan klimalar almaya özen gösterin.
  • Akıllı Klimaları Tercih Edin: En iyi klima derdinizden anlayandır. Akıllı klimaları tercih ederek bir çok kullanım kolaylığına sahip olabilirsiniz. Süre ayarları, Nem alma v.b bir çok özelliği sayesinde istediğiniz zaman, istediğiniz koşulda çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Garanti Sürelerini Kontrol Edin: Garanti süresinin fazla olmasına özen gösterin. Alacağınız klimanın ücretsiz kurulum ile gelmesi de pozitif bir etken.
  • Kullanıcı Yorumlarını Önemseyin:Kullanan kişilerden geri dönüşler almak önemli. Biz sizler için her şeyi düşündük. Bu yazımızda, seçtiğimiz ürüne ait en iyi klima yorumları var.

Hangi Klima Daha Az Yakar?

En az elektrik harcayan klimalar A sınıfı klimalardır. Elektronik Aletlerin harcadığı güç A,B,C,D,E,F,G olarak sınıflandırılır. A sınıfı bir cihaz E sınıfı bir cihazdan çok daha az elektrik tüketir. Alacağınız klimanın ne kadar elektrik harcadığını kendiniz de çok kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Alacağınız klimanın kat watt elektrik harcadığını bulup 0,7961 ile çarparsanız, harcayacağınız saatlik elektrik ücreti belli olur. En iyi klima hangisi 2022 listemizi sizler için hazırladık.. 

Uygun fiyatlı klima modelleri 

Uygun fiyatlı klima modelleri Nelerdir ? Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sizler için en iyi klima hangisi araştırmak istedim. Bu yazıyı yazarken markaların etkisi altında kalmadan; sadece kullanıcı memnuniyeti, klimanın fiyatı ve karşılığında verdiği verimi kriter olarak aldım. Yani kısacası tüketici dostu klimaları sizler için araştırdık ve uygun fiyatlı klima modellerine göre liste yaptık. Yazımda 5 adet klima önerisi ve klimamızı tam verimde kullanmamız için dikkat etmemiz gereken 3 temel noktayı sizlere anlatıyorum.

Öncelikle alacağınız klimanın kaç BTU olması gerektiğini bilmiyorsanız; Klima BTU hesaplama adlı yazımı okumanızı tavsiye ediyorum. Bu yazım sayesinde kolayca klimanızı kaç BTU almanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan en iyi klima hangisi hemen geri dönelim.

Arkadaşlar listemizde Uygun fiyatlı klima modellerini seçtik. 

En iyi klima sadece en iyi üretilen klima değildir. Klimamızdan tam verim alabilmemiz için 3 temel konuya dikkat etmemiz gerekmekte. Öncelikle müsadenizle sizleri sıkmadan bu noktalara biraz değinmem gerekiyor. Devamında hemen en iyi klima sıralamamızı okuyabilirsiniz. Teferruata gerek yok diyenler, bu kısmı atlayarak Uygun fiyatlı klima modelleri sıralamasına geçiş yapabilirler.

Bir klimanın en iyi klima olması için öncelikle BTU hesaplamasının doğru yapılması gerekmektedir

Klima BTU hesaplaması klimadan verim alabilmemiz için son derece önemli bir husustur. Eğer biz klimamızı kullanacağımız odanın boyutuna göre küçük yada daha büyük bir BTU oranında seçersek, klimamız Dünya’nın en iyi kliması bile olsa doğru düzgün tam verim alamayız. Bu sebeple klima almadan önce mutlaka odamızın ölçüleri ile BTU hesabı yapmalı ve oda büyüklüğüne uygun klimayı satın almalıyız.

En iyi klima bizim olsun istiyorsak, klima montajında doğru yeri seçmeliyiz

Bildiğiniz gibi genellikle kullanmış olduğumuz klimalar iç ve dış ünitelerden oluşmaktadır. Biz klima montajı sırasında iç ünitemizi odamızı en rahat şekilde serinletecek yada ısıtacak hava sirkülasyonunu sağlayacak noktaya yerleştirmeliyiz. Dış ünite montajında ise, dış ünitenin bulunacağı konumu iyi seçmemiz gerekir. Yazın saatlerce güneşin altında kalan bir dış ünitenin tam soğutma yapması için harcayacağı enerji ile gölgede bulunan bir dış ünitenin harcayacağı enerji aynı olmayacaktır

Bir klimanın en iyi klima olması için klima servisinin kaliteli olması gerekir

Az önce de söylediğim gibi Dünya’nın en iyi kliması da olsa klima servisi işi eline yüzüne bulaştırdığı zaman o klimadan tam verim beklemeyin. Bu sebeple servis çalışırken mutlaka yanlarında olun, yanlış gördüğünüz bir nokta olduğunda mutlaka müdahale edin. Bazı servis çalışanları sadece işin bitmesine bakar. İşin nasıl olduğu umrunda bile olmaz.

Şimdi Uygun fiyatlı klima modelleri sıralamamıza ve bizim size tavsiye ettiğimiz  klima önerilerimize geçebiliriz.

 

Demirdöküm A5 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

İnceleyeceğimiz ilk ürün, Demirdöküm markasına ait olan İnverter Duvar Tipi Klimadır. Ev kliması arıyorsanız sizin için çok ideal bir ürün. Bu klima her mevsim yüksek enerji verimliliği sağlar. Her mevsim ve her koşulda çalışmaya uygun bir şekilde üretilmiştir. Yazın sıcağında soğuğa, Kışın soğuğunda sıcağa kavuşabilirsiniz. Kumandasında bulunan feel özelliği sayesinde oda sıcaklığını anlar ve ona göre daha ideal bir hava verir. Turbo modu ile odanız çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz sıcaklığa ulaşır. Ürün düşük fan hızında çalışırken sesi oldukça azdır. Inverter DC teknolojisi sayesinde, kompresörün AC motorlara oranla çok daha yüksek performansta çalışmasını sağlar ve düşük enerji tüketimine destek olur. Uyku modu sayesinde, siz uyurken klima kendi ortam sıcaklığını ayarlayabilir. Klima tavsiye listemizde ilk sırada Demirdöküm vardı.

En iyi klima hangisi 2022
En iyi klima hangisi 2022

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Klima önerileri listemizde sıradaki ürün Baymak markasına ait Elegant Plus klima modeli. Çok teknolojik bir üründür. Üzerindeki Wi-fi modülü sayesinde klimanızı dilediğiniz an istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Gaz salınımında tasarruf eden çevre dostu klimalardandır.5 kademeli fan sistemine sahip olan bu cihaz, sıcak ve soğuk havayı bulunduğunuz ortamın tüm noktalarına eşit olarak ulaştırıp geniş bir etki alanı oluşturur. Katmanlı filtre sistemi ile, tozları kolay bir şekilde yakalar. Bu sayede arındırılmış temiz havayı evinize rahat bir şekilde verir. Oldukça sessiz bir şekilde çalışır. Ev ve işyerlerinde rahatsızlık vermez. Hassasiyet özelliği oldukça geniş olduğu için size uygun en ideal sıcaklığı verir. Üst düzey verimlilik için geliştirilen Inverter sistemi mevcuttur. Isı düzeylerini en etkin şekilde ayarlar ve enerji kullanımında büyük tasarruflar sağlar. 4 yöne otomatik hava yönlendirme sistemi mevcuttur.  Uygun fiyatlı klima modelleri listesinde kesinlikle olması gereken bir ürün.

En iyi klima hangisi 2022
En iyi klima hangisi 2022

Airfel LTXN35U A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Airfel LTXN35U A++ klima, fiyatına göre oldukça başarılı bir ürün. Yaşam alanınızı ideal sıcaklığa getirmeniz için tasarlanmış bu ürün, A++ enerji sınıfıdır. Bu sayede hem elektrik faturalarınıza hem de doğaya sahip çıkıyor. Havayı eşit bir şekilde yayan Airfel klima, hızlı ısıtma ve hızlı soğutma özellikleri ile bizlerin karşısına çıkıyor. 41 dB ses seviyesine sahip olan bu klima çalışırken sizi hiç rahatsız etmiyor. Bu sayede sessizliğin ve ideal oda sıcaklığınızın keyfini rahatça çıkarabilirsiniz. Üründe hızlı ısıtma ve hızlı soğutma özellikleri mevcuttur. Ayrıca arıza tespit özelliği sayesinde kolay bir kullanım imkanı sunuyor. Airfel klima, klima markaları içerisinde önemli bir güce sahiptir. En ucuz klima arayışlarınız varsa bu klima fiyat-performans olarak işinizi fazlasıyla görür.

En iyi klima hangisi 2022
En iyi klima hangisi 2022

Vestel R32 Flora Doğa A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Sıradaki klima incelemesi Vestel markasına ait. Oldukça sessiz çalışan bu klima sayesinde, oturma odanızda ya da salonunuzda gönül rahatlığıyla oturabilirsiniz. Estetik gövdesi sayesinde bulunduğu ortama şıklık katar. Kanatçık tasarımı sayesinde üflenen havanın geniş bir alana yayılmasını sağlar. Klimada bulunan inverter teknolojisi sayesinde elektrik tüketimi minimuma iner. Filtresi sayesinde bakterilerin üremesini önlemeye yardımcı olur.  Ortama daha temiz bir hava verilmesine yardımcı olan iyon teknolojisi mevcuttur. Bu teknoloji sayesinde kötü kokular önlenir. Düşük oranda gaz salınımı yaptığı için doğa dostudur. Uzaktan kumanda ile aktif edebileceğiniz turbo modu sayesinde klimanızdan tam performans alabilirsiniz. Sıcak bir yaz gününde kendinizi zor eve attığınızı düşünün. Bu klima sayesinde arzu ettiğiniz rahatlığa dakikalar içerisinde kavuşacaksınız. Nem yoğunluğunu ayarlamak mümkün. Eco modu sayesinde daha az enerji tüketimi sağlar. Ön filtre çıkarılabilir yapıdadır. Bu sayede ön filtrenizi yıkayarak tozlardan ve kirlerden arındırmanız mümkün. Bu temizliği yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

En iyi klima hangisi 2022
En iyi klima hangisi 2022

 

Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Klima önerileri listemizde sıradaki ürünümüz Arçelik markasına ait bir klima. Bu klima ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Bu yeni nesil klima fiyat performans klima arayanlar için oldukça ideal bir ürün. Ürün uzun süreler boyunca dayanıklılığını ve çalışma verimini koruyor. Kolay montajlanabilen yapıda olan bu klima, uzaktan kumanda ile rahatça kullanılabilir. Anlaşılabilir kullanım kılavuzu sayesinde; salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, misafir odası, çalışma odası ve mutfak gibi alanların yanı sıra ofis, büro, kafe, okul, hastane, alışveriş merkezi ve otel gibi iş yerlerinde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Arçelik Ekolojik klima, eski klimasını değiştirmek isteyen ya da ilk defa klima alacak olan kişiler için biçilmiş bir kaftan. Ortamdaki nem dengesini kolaylıkla ayarlayabilir. Üründe anlık tüketim göstergesi mevcuttur. Bu sayede enerji kontrolü sağlayabilirsiniz. Özel filtreleri sayesinde, tek bir tuşla hava akışını iyileştirebilir ve mekana yumuşak bir hava akışı sağlayabilirsiniz. Bu inverter klimahem doğa dostudur hem de az elektrik harcar.

En iyi klima hangisi 2022
En iyi klima hangisi 2022

 

scroll to top