Close

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü hangisi ? Neden en iyi 12 kahve süt köpürtücüsünden birine ihtiyacınız var? Pekala, sütü kahve ile servis etmenin geleneksel yolu bir espresso makinesine takılı buhar çubuğu olsa da, bu, espresso makinesi olmayan herkes için pek pratik değildir. Açıkçası, birçok kahve makinesinin buhar çubukları o kadar cılız ki, sütü biraz sallarsanız daha iyi olur. Hatta en iyi kahve makineleri istediğiniz mikro kabarcıklı, ipeksi ihtişamla sütü doku haline getirmekte zorlanabilir. En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü hakkında konuşalım!

Süt köpürtücü kullanımı en kolay olan küçük mutfak aletlerinden bir tanesidir. Bu alet ile hiç yorulmadan bol köpüklü, nefis sütlü kahveler hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz şimdi siz değerli okurlarımızla birlikte en iyi kahve süt köpürtücülerini yakından tanıyalım.

Güne pozitif başlamanın yolu bir fincan kahveden geçer. Pek çoğumuz güne bir fincan kahvenin büyülü kokusuyla ve benzersiz aroması ile başlamaya bayılırız. Fakat damak tatlarımız birbirinden farklı olabilir. Kimimiz filtre kahve severken kimimiz de espressoyu tercih ederiz.

Sütlü kahve ise hemen hemen herkes tarafından sevilerek tüketilen lezzetli kahve çeşitlerinden bir tanesidir. Hele ki bu kahve bol köpüklü olursa… Kahvenin üzerinde yer alan o enfes süt köpüğü hem gözümüze hem de damağımıza hitap eder.

KÖPÜRTÜCÜ NASIL KULLANILIR? 

Bol köpüklü ve lezzetli bir fincan sütlü kahve hazırlamak oldukça basittir. Bunu manuel şekilde hazırlayabileceğiniz gibi hemen hemen her yerde bulabileceğiniz uygun fiyatlı süt köpürtücülerle de hazırlayabilirsiniz. Süt köpürtücü kullanımı en kolay olan küçük ev aletlerinden biridir, dedik. 

İşimize çok ça yarayan aletlerden olmasının yanı sıra oldukça makul fiyatlarla satılan bu aleti internetten satın alabileceğiniz gibi mutfak aletleri satan herhangi bir mağazadan da satın alabilirsiniz. Süt köpürtücüler pil ile çalışırlar. Bu da elektrik faturanızda beklenmedik sürprizlerle karşılaşmanızı engeller. Bu aleti çalıştırmak için ise tek yapmanız gereken düğmesine basmak olacaktır. En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü listemize göz atmayı unutmayın. 

Süt Köpürtücü ile Neler Yapılır?

 • Süt köpürtücü ile espresso bazlı kahve çeşitlerini hazırlayabilir ya da kahve sunumunda harikalar yaratabilirsiniz. İşin içerisine biraz da hayal gücünüzü dahil ederek daha önce denenmemiş tarifleri de deneyebilirsiniz. 
 • Bu küçük ev aleti ile hazırlayabileceğiniz kahveler yalnızca espresso bazlı içeceklerle sınırlı değil. Hazırlayacağınız granül kahveyi ya da filtre kahveyi de süt köpürtücü kullanarak çeşitlendirilebilir ve süsleyebilirsiniz.
 • Kahve köpürtücü kullanarak kahve hazırlamak için öncelikle damak tadınıza göre espresso, filtre kahve veya granül kahve hazırlamalısınız. Bu üç ana kahve çeşidiyle hazırlayacağınız sütlü kahvelerde süt köpürtücüyü kullanmanız mümkün.

2022 için en iyi köpürtücüler 

2022 için en iyi köpürtücüler hangileridir? Günümüzde birçok farklı Süt Köpürtücü markası, piyasaya çeşitli modellerini sürmüş durumda. Genellikle tam otomatik kahve makinelerine bir buhar ünitesi şeklinde dahil edilirler veya makine süt köpüğünü bağımsız olarak da hazırlayabilir. Bu lükse sahip değilseniz, ancak yine de köpürtülmüş sütünüzden vazgeçmek istemiyorsanız, o zaman ayrı bir süt köpürtücü satın almayı da düşünebilirsiniz. Burada satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, hangi tür süt köpürtücülerinin mevcut olduğunu ve aralarındaki farkların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
 • CHOKE Pilli Mini Mixer Kahve Süt Köpürtücü Karıştırıcı Cappuccino Mixer NESS212
 • EA TİCARET Mini Mixer Kahve Süt Cappucino Köpürtücü Karıştırıcı köpük99
 • Nespresso Barısta Süt Köpürtücü djdjfjf7777HHH

Son olarak, yapmış olduğumuz testte belirlediğimiz 2022 için en iyi köpürtücülerine bir genel bakış bulabilirsiniz. Böylece sağlıklı bir satın alma kararı vermek için gereken tüm bilgilere sahip olmuş olacaksınız. Ancak buna rağmen kesin olarak emin olamıyorsanız, o zaman diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları da okuyabilir ve bunun neticesinde nihai kararınızı verebilirsiniz. Bu şekilde de çok fazla zaman kaybetmeden alışverişinizi yapabilir ve cihazınızı keyifli bir biçimde kullanabilirsiniz. 2022 için en iyi köpürtücüler listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
 • Fakir Milky Art Süt Köpürtücü Ve Isıtıcı 190019
 • Angel Eye Milk Pro Turbo Hızlı Süt Köpürtücü 4 Model Kahve Süsleme Şablonu Seti MilkPro
 • Kiwi Map Organik Pratik Süt Kahve Köpürtücü (beyaz) MAP20201992005

Süt köpürtücü çeşitleri

Süt köpürtücüleri söz konusu olduğunda, genel olarak üç farklı türden bahsedilir ve bunlar sadece fiyat açısından değil, aynı zamanda sonuçların kalitesi ve hızı açısından da farklılık gösterir. Hangi tür süt köpürtücüsünün sizin için daha uygun olduğu konusu ise tamamen sizin bütçeniz, beklentiniz ve cihazı süt köpürtmek için ne sıklıkta kullanmayı düşündüğünüze bağlıdır. Aşağıda üç farklı süt köpürtücüsü türünü sizin için kısaca özetlemeye çalıştık:

 • Manuel süt köpürtücü:

Burada söz konusu olan aslında, içerisinde sütün önce ısıtıldığı ve daha sonra da el ile bir çırpıcı ya da köpürtücü yardımıyla köpürtüldüğü süt köpürtme yöntemidir. Bu sayede süt ile hava birbirine karışır ve böylece süt de köpük haline gelir. Ancak bu yöntem oldukça zahmetlidir ve bunun için epey bir güç sarf etmeniz gerekebilir. Fakat bu tarz el ile süt köpürtme aletleri aynı zamanda oldukça ucuz bir fiyata satın alınabilir.

 • Tam otomatik süt köpürtücü:

Bu cihazlar iyi sonuçlar verir ve kullanımı da son derece basittir. Burada, ısıtma ve köpük hazırlama bir defada yapılır ve tüm bu işlem sadece bir tek düğmeye basılarak gerçekleştirilir. Bu süt köpürtücü modelinin daha pahalı olmasına rağmen, sağladığı sonuçlar ve kullanım kolaylığı, fiyatını çabucak unutmanızı sağlar.

 • Çırpıcı veya köpürtme çubuğu:

Bu, çoğu kez çok ucuz ve kompakt küçük cihazlar genellikle pil ile çalışır ve sütün köpürtülmesini mümkün kılar. Burada elde edilen sonuçlar, manuel köpürtücülerden pek de farklı değil açıkçası. Ancak bu şekilde büyük miktarda süt köpüğü hazırlamanız ne yazık ki mümkün değil. Sahip oldukları düşük fiyatın yanında, sağladıkları bir diğer avantaj ise kolaylıkla her yere sığabiliyor olmalarıdır, yani mutfağınızda fazla bir yer kaplamazlar.

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
 • Pedrini Süt Köpürtücü 0,5 Lt 860008
 • Tchibo Indüksiyon Süt Köpürtücü, Siyah 98893
 • Nespresso Süt Köpürtücü Aeroccıno 4 Süt Köpürtücü Nesaerco111

Pilli Süt Köpürtücü Nasıl Kullanılır?

Dilediğiniz kahveyi süt ile süslemek için kullanacağınız sütü ısıtıp ısıtmamak ise size kalmış. Eğer yeterli vaktiniz varsa ve sütün kahvenin ısısını düşürmesini istemiyorsanız sütünüzü ısıtabilirsiniz. 

Sütünüzü bir kap ya da bir bardak içerisine alın. Daha sonra süt köpürtücünün düğmesine basıp sütü çırpmaya başlayın. Bu aşamada bardağı birazcık eğebilirsiniz. Zaten yavaş yavaş sütün köpürdüğünü göreceksiniz. Sütünüz güzelce köpürdükten sonra kahveyi süt köpüğünün üzerine ekleyebilir, dilerseniz de kahvenizin üzerine süt köpüğünü ekleyebilirsiniz.

En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
En iyi 12 kahve süt köpürtücüsü
 • Barista and Co Barista & Co El Süt Köpürtücü BC005-005
 • Wmf Stelio Süt Köpürtücü 3200000855
 • Raicon Pilli Mini Mixer Kahve Süt Köpürtücü Karıştırıcı HBVSG-3547444
scroll to top