Close

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü? Günümüzde genellikle sticker ve etiketleri birbiri ile karıştırırlar. Etiket ve sticker birbirinden ayrı formlarda ve ayrı kullanım alanları olan iki şeydir. Stickerlar her alanda kullanılabilirken etiketler daha çok kısa süreli kullanımlar için üretilen küçük ebatlı olmaları ile bilinir. Çıkartmalar veya Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar buna ters oranla daha büyük ebatlarda ve her alana uygulanabilirler. 

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerları dilediğiniz her alana uygulayabilirsiniz, duvarlara, araba yüzeylerine veya mobilyalara yüzeyi temiz ve düz olan her alana sticker uygulayabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar kullanılan yapışkanlı kağıtları ile türleri  birbirinden ayrılmaktadır. Banyoya kullanılan sticker modeli ile odalara uygulanan sticker türü birbirinden ayrıdır. Banyolar için kullanılan stickerlar su geçirmez, terleme yapmaz ve yapışkanlığı  bozulmaz. Bunun nedeni baskı yapılan folyo kağıtlardan ve kullanılan baskı malzemelerindendir.

Duvar Etiketlerini Nasıl Duvarlara Yapıştırılmalıdır?

Duvar etiketi bir diğer adı ise duvar stickerı uygulama yer düz ve pürüzsüz olmalıdır. Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerların yapıştırılacağı duvar mutlaka tamamen kuru olmalıdır, Badanalı veya boyalı duvarlara direk yapışabilir. 

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlarInı yaratıcılığınıza göre ahşap dolap üzerine, fayans üzerine, kapılara ve daha nice alanlara yapıştırabilirsiniz. Ayrıca duvar yüzeyi pürüzlü ise sticker’ın duvara tamamen yapışması imkânsızdır. Dolayısı ile öncelikle duvarınızın tamamen kuru ve pürüzsüz bir yapıya sahip olduğundan emin olun.

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerları Yapıştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Uygulama Yapacağınız yüzeyi önceden işaretleyin.
 • Masa üzerinde arka yüzeyine plastik bir kartla (kredi kartı-banka kartı gibi) bastırarak geçin.
 • Şeffaf tarafta kalacak şekilde dikkatlice bir kısmını ayırın. Ayırdığınız kısmı işaretlediğiniz yere gelecek şekilde yapıştırın.
 • Beyaz kâğıdı yavaş yavaş aşağıya doğru çekin. Plastik kartla yapışmasını istediğiniz bölümün üzerinden bastırarak geçin.
 • Bu işlemi yaparken hava kabarcığı kalmamasına özen gösterin. Ürünün tamamına bu işlemi uygulayın.
 • Şeffaf transfer kâğıdını köşesinden tutarak yavaşça çekin.
 • Şeffaf transferin tamamını üründen ayırın.

Duvar Etiketi Malzemesi Hangi Malzemeden Oluşur?

Duvar etiketi (sticker) vinil denilen malzemeden üretilmiş bir üründür. Vinil, plastik alaşımlı, kendinden yapışkanlı dayanıklı bir malzemedir. Duvar düzensizliklerine uyum sağlayabilen yumuşak ve gerilmeyen yapısı sayesinde estetik bir görüntü oluşturur.

Duvar Stickerı Nasıl Temizlenir?

Ürün kuru ya da hafif ıslak bir bezle kolayca silinerek tozu alınabilir. Çok fazla ovalama yapılmaması tavsiye edilir. Ürün su ile kesinlikle temas ettirilmemelidir. Temizlik için herhangi bir kimyasal madde, yüzey temizleyici kullanılmaması gerekir zira ürünün yüzeyinde aşınmaya neden olabilir.

Duvar Sticker modelleri

Duvar Sticker modelleri duvar dekorasyonunu tamamlamak için güzel bir seçenek. Duvar Sticker modelleri çok sayıda model ve desen seçeneğine sahip olması, yaşam alanlarının kişiselleştirilmesi açısından önemli bir avantaj. 

Her dekorasyon tarzına uygun duvar sticker modellerine ulaşmak çok kolay. Salon duvar sticker modelleri ve fiyatları oldukça çeşitli. Bütçene ve kişisel zevklerine uygun tasarımlar arasından dilediğini seçebilirsin. Salonunda modern esintiler yaratabilmek için sana salon duvar sticker modelleri hakkında bazı önerilerimiz var. Bu öneriler doğrultusunda modern duvar sticker tasarımlarını salon dekorasyonunda etkili bir şekilde değerlendirebilirsin. Farklı Dokulardaki Duvar Sticker modellerine Göz Atabilirsin.

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar
Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar
 • Sepet Yıldızı Pencere Manzarası Dekoratif Duvar Sticker 95×65 Cm SPT1493
 • Dekolive Tasarım Gold ( Altın Sarı ) Yıldız Sticker 105 Adet 3-4-5 Cm DKLS002
 • BaskıKazanı Daire Desenler Duvar Sticker

Çeşitli kumaş dokularına sahip duvar stickerları günümüzün popüler duvar aksesuarlarından. Sen de salon mobilyaları ile ya da perdelerle uyumlu kumaşlardan üretilmiş Duvar Sticker modellerini kullanabilirsin. Kadife salon duvar sticker tasarımları kadife perdelerinle harika bir uyum sağlayacaktır. Aksesuarları ile uyumlu tonlarda Duvar Sticker modelleri tercihi yaparak salon dekorasyonunda şık bir hava yaratabilirsin.

Geometrik ve Soyut Desenler

Modern dekorasyonlarda geometrik ve soyut desenlerin sıkça kullanıldığını görüyoruz. Bu desenler aksesuar kullanımına da yansıyor. Aynı zamanda salon duvar sticker modellerinde de yer alan geometrik ve soyut desenleri yaşam alanlarına taşıyabilirsin. Üçgen ve kare desenler son zamanların popüler seçeneklerinden. Duvar Sticker modellerinin tasarımlarını soyut temalı tablolarla tamamlayabilir ve şık bir dekorasyon elde edebilirsin. Oturma grubu minderi gibi aksesuarlarında da bu desenlere yer verebilirsin.

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar
Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar
 • ENGINPRINT Uçan Papatya Duvar Stickerı 72 Parça
 • WALLHUMAN Kelebek Etkisi Dıvar Stickerı WHS182
 • DEZ Mozaik Dekoratif Pleksi Ayna 100 Adet X 2*2 Cm MA100

Çok Parçalı Tasarımlardan Yararlan

Salon duvar sticker tasarımları arasında birden fazla parçadan oluşan modeller de yer alıyor. Bu sticker modellerinin pek çok boyuttaki tasarımlarına ulaşabilirsin. Salon boyutunla orantılı olacak şekilde duvarlarının tamamını ya da bir kısmını bu tasarımlarla canlandırabilirsin. Modern dekorasyonlarda bitki, çiçek ve yaprak desenlerinin modası asla geçmiyor. Sen de bu desenleri çok parçalı duvar stickerlarında tercih ederek salon dekorasyonunda modern ve doğal bir görüntü elde edebilirsin.

Aynalı Stickler ile Salonuna Derinlik Kat

Dekorasyonda ayna kullanımı mekanı olduğundan geniş ve aydınlık göstermek için etkili uygulamalardan biridir. Salon dekorasyonunda aynalı aksesuarlardan yararlanarak yaşam alanına derinlik katabilirsin. Salon duvar sticker tasarımlarında da aynalı modeller yer alıyor. Çok parçalı ve farklı desenlerde kesilmiş bu stickerlar ile salonunu dilediğin gibi kişiselleştirebilirsin. Aynalı salon Duvar Sticker modelleri seçenekleri ile mekana hoş yansımalar da katabilirsin.

Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar
Duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz stickerlar
 • İkbal market Yıldız Duvar Siyah Sticker 3-4-5 Cm 130 Adet Dekoratif Yıldız Sticker 580069
 • Sticker Ekspres Uçan Papatyalar Papatya Duvar Sticker Seti STCKREKSP113
 • Sim Tasarım Sevimli Ayıcıkların Yıldızlarla Oyunu Duvar Sticker Seti M0001SVMLYLYLZ01

Üç Boyutlu Stickerlardan İlham Alabilirsin

Modern dekorasyonlarda yaratıcılığını kullanarak yaşam alanına hoş detaylar ekleyebilirsin. Salon duvarlarını dekore ederken üç boyutlu duvar stickarlarından yararlanabilirsin. Çeşitli hayvan ve bitki figürlerini, müzikal sembolleri ve daha pek çok temayı üç boyutlu Duvar Sticker modelleri ile duvarlarına taşıyabilirsin. Böylece göz alıcı bir duvar dekorasyonuna sahip olabilirsin. Doğru aydınlatma seçimiyle bu figürlere hoş gölgeler de ekleyebilirsin. Stickerların için seçtiğin figürleri aksesuarlarında da kullanarak salon dekorasyonunu şık bir şekilde tamamlamak çok kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top