Close

En iyi şarap kadehleri 2021

En iyi şarap kadehleri 2021

En iyi şarap kadehleri 2021

En iyi şarap kadehleri 2021 hangileridir? Doğru şarapları dikkatlice seçmek için zaman ayırdıysanız, şişeleri doğru sakladığınızdan emin olun ve en sevdiğiniz yiyeceklerle eşleştirin, o zaman yapılacak tek şey onları dökecek en iyi şarap bardaklarını bulmaktır.

Havalar ısındıkça, parkta veya birinin arka bahçesinde piknik yaparak, serinletici ve serin bir şeyler yudumlayarak geçirdiğimiz ilk öğleden sonra için gerçekten heyecanlanıyoruz. Ancak tüm gün içecekseniz, buna göre planlama yapmalısınız: lezzeti çok fazla olmayan veya alkol oranı yüksek olmayan bir şişe şarap (veya üç) getirmek isteyeceksiniz.

Bir kişinin şarap kadehi koleksiyonu, yetişkinlik yolculuğunda nerede oldukları hakkında çok şey söyler. Yakın zamana kadar, şarap kadehi koleksiyonum tam olarak “Ben tasarruf hesabı olan işleyen bir yetişkinim!” diye bağırmadı. Görünüşe göre, bir Mason kavanozu şarap içmek için doğru kap değil.

Ama küçük apartman mutfağımda, kırmızı, beyaz ve kabarcıklı şarap için belirlenmiş çeşitli şarap bardaklarını barındıracak alanım yok. Bol miktarda kadeh için yerim olsa bile, yine de hepsini haklı çıkaracak ne şarap uzmanlığım ne de bütçem olurdu.

Şarap buzdolabınızı her zaman aynı tür şarapla stoklarsanız kırmızı veya beyaza özgü bardaklar satın almak mantıklıdır. Ancak daha çok yönlü bir şey için uzmanlar, kırmızılar ve beyazlarla iyi çalışan çok amaçlı şarap bardaklarının stoklamasını tavsiye ediyor.

Fiyat, işlevsellik ve görünümü göz önünde bulundurarak, kırmızı, beyaz ve hatta köpüklü şarabı yudumlamak için ideal olan çekici bir çok amaçlı cam bulmak için yola çıktık. Tat ve aroma sağlayan ve estetikten ödün vermeyen bir bardağı tanımlamak için uzmanların görüşünü aldık. Ve sonuç olarak en iyi şarap kadehleri 2021 listesi hazırladık. Tüm yazı boyunca en iyi şarap kadehleri 2021 listemizi görebilirsiniz.

Kadeh içkinin tadına tat katar

En iyi şarap kadehleri 2021
En iyi şarap kadehleri 2021
  • Paşabahçe Şarap Kadehi 4 Lü Enoteca 
  • Lav Lal 6 Parça Su-Şarap Kadehi 
  • English Home Sare Cam 3’lü Kadeh 320 Ml Şeffaf

Şarap kadehi kriterleri

Şarap kadehi kriterleri hakkında konuşacağız. Piyasada çok farklı şarap bardakları olduğundan, tam olarak hangi özellikleri arayacağınızı ve kırmızılar ve beyazlar için gerçekten ayrı bardaklara ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için uzmanlarla konuştuk.

Harika bir çok amaçlı şarap kadehinde aranan şey nedir? Şarap içmek duyusal bir deneyimdir ve koklayıp tattıkların kadar onunla da ilgisi vardır. Harika bir şarap bardağı, bir şarabın aromasını vurgular ve yakalar, kokusunu burnunuza yönlendirirken, şarabın kasede açılmasını ve nefes almasını sağlar.

Şarap kadehi kriterleri nelerdir? Şaraplar elbette değişir ve farklı cam şekilleri herhangi bir şarabın ifadesine yardımcı olabilir veya engelleyebilir. Kırmızı şarap bardakları, kırmızı şarapların güçlü, tam gövdeli lezzetlerinin gelişmesine ve nefes almasına izin veren geniş, uzun kaselere sahip olma eğilimindedir.

Beyaz şarap bardakları ise genellikle daha dardır, şarabın daha hafif aromalarını ve lezzetlerini daha kontrollü bir şekilde sunmak için tasarlanmıştır. Beyaz şarap bardakları da daha uzun saplara sahip olma eğilimindedir, bu nedenle içen eli yanlışlıkla soğutulmuş şarabı ısıtmaz. Bu, tek bir evrensel şarap bardağı bulmayı zor bir şey haline getirebilir.

Bu temel farklılıkların ötesinde, yüzlerce bardak, her birinin aromasını kullandığı ve şarabı ağzınızdaki doğru tat tomurcuklarına gönderdiği iddiasıyla belirli çeşitler düşünülerek tasarlanmıştır. Şarap kadehi kriterleri nelerdir? Ancak içme deneyimimizden zevk alıp almadığımızı belirleyen sadece tat ve hatta koku değildir. Şarap kadehi açıklığının büyüklüğü, bir burnun içeri girmesine ve derin nefes amasına izin veriyor mu? Cam güzel mi, yoksa ucuz ve hantal hissediyor ve görünüyor mu? Bu faktörler, en eğitimsiz içici için bile deneyimi büyük ölçüde etkileyecektir.

İçtiğiniz her şarap tarzı için süslü bir şarap bardağına sahip olmak fikri güzeldir, ancak ortalama bir tüketici için gerçekçi değildir; çoğu insan için, kırmızı ve beyaz için ayrı setlere sahip olmak bile biraz fazla. Bu yüzden kırmızı, beyaz ve köpüklü şaraplarla eşit derecede iyi teslim edilen ucuz bir cam bulmak için yola çıktık.

En iyi şarap kadehleri 2021
En iyi şarap kadehleri 2021 – En iyi şarap kadehleri 2021 – En iyi şarap kadehleri 2021
  • Paşabahçe Enoteca Bardak 6″lı 440 cc 44728 P44728
  • Lav Nevakar 6 Parça Kırmızı Şarap Kadehi LV-NEV557F
  • Paşabahçe Kristal 66078 Mirage Kırmızı Şarap Kadehi 790 Cc 1 Adet TYC00251145571

Başlamak için, fiyatı her biri değişken olan en iyi şarap kadehleri 2021 için seçtik. Bu bardakları seçmek için, diğer testlerden kazananları karşılaştırdık ve birkaç saygın uzman kırmızı ve beyaz şaraplar için en sevdikleri çok amaçlı bardakların ne olduğunu sorduk.

Şarap içmeye yeni başladıysanız, evinizde veya dairenizde ayrı bardakları saklayabileceğiniz alana sahip değilseniz veya sadece bu bölümde para biriktirmek istiyorsanız, evrensel ve çok amaçlı şarap bardakları mükemmel bir seçimdir.

Konuştuğumuz uzmanlar, ideal çok amaçlı camın ince bir dudağa sahip olacağı ve nispeten hafif olacağı konusunda anlaştı. Sadece temel tasarımlara sahip gözlükleri (bir kazınmış cam gruba gizlice girmiş olsa da) ve tüm gözlüklerimiz için bir fiyat sınırı belirledik ancak kazanan camımız bu inceleme üzerinde çalışmaya başladıktan sonra biraz arttı.

Şarap kadehi kriterleri nelerdir? Muazzam bir kase kırmızı şaraplarla harika bir iş çıkarsa da, pratik olmayan bir şekilde büyük görünen herhangi bir bardağı eledik ortalama bir ev mutfağı dolabında saklanması mantıklı olmayacak bir şey. Her şeyden önce, çok amaçlı bir bardak, sadece süslü bir akşam yemeği partisine ev sahipliği yaparken değil, her kadeh şarap içtiğinizde kullanmak isteyeceğiniz kadar pratik olmalıdır.

Uygun cam eşyalar yemek masanız için bir gelişmeden daha fazlasıdır. Doğru cam, şarabın kokusunu ve tadını nasıl tattığınızı değiştirir ve siz dönerken, koklarken ve yudumlarken güven uyandırmalıdır.

En iyi şarap kadehleri 2021
En iyi şarap kadehleri 2021 – En iyi şarap kadehleri 2021 – En iyi şarap kadehleri 2021
  • BOHEMİA CRYSTALITE Crystalite Bohemia Corvus Kristalin 360ml Kadeh 6’lı CLT-1SC69-360_PKT
  • Rakle Iconic 3’lü Kadeh Seti Mavi ICN2381003
  • Paşabahçe Enoteca Şarap Kadehi 2’li Büyük Kadeh Bardağı EV-40281232-2

Şarap kadehi için alışveriş yaparken, bazılarının cam, bazılarının kristal olarak etiketlendiğini ve farkın ne olduğunu merak edebilirsiniz. Kristal cam olarak etiketlenmiş bir şey görmek kurşunla yapıldığı anlamına gelse de, günümüzde birçok marka kurşunsuz kristal şarap bardakları sunmaktadır.

Her şarap türü için belirli bir bardaktan içmek her birinde en iyi deneyimi ve lezzeti ortaya çıkarırken, hiçbir şekilde gerekli değildir. Şarabın tadını sizin için harika yapan bir bardak seçmelisiniz.

scroll to top