Close

En iyi 6 şarjlı diş fırçası

En iyi 6 şarjlı diş fırçası

En iyi 6 şarjlı diş fırçası

En iyi 6 şarjlı diş fırçası hangisi ? Son zamanlarda çok fazla aranan en iyi 6 şarjlı diş fırçası modelini belki de bu yazımızda bulacaksınız. Etkileyici gülümseme için ilk dikkat etmeniz gereken şey, tabii ki doğru bir ağız ve diş bakımı. Ağız ve diş bakımında doğru diş fırçasını bulmakla başlayabilirsiniz. Fakat bu, kişiden kişiye göre değişen bir durum. Herkesin diş yapısı ve diş eti hassasiyeti birbirinden farklı. Peki, kimlerin hangi diş fırçasını kullanması gerekiyor? 

Şarjlı diş fırçası mı kullanmak daha mantıklı, yoksa manuel diş fırçasıyla mı devam edelim? Bütün sorularınızın cevabını vermeye çalışacağız. Ayrıca, zamanla kullandığımız diş fırçaları aşınıyor ve performansını kaybediyor. Daha uzun süreli kullanabileceğiniz bir diş fırçası arıyorsanız, sizin için oluşturduğumuz En iyi 6 şarjlı diş fırçası listemize de mutlaka göz atın.

Şarjlı Diş Fırçası mı Manuel Diş Fırçası mı?

Manuel diş fırçaları; fiyat, taşınabilirlik ve ulaşılabilirlik açısından avantajlı görünse de, şarjlı diş fırçalarının faydaları da saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazla. Şarjlı diş fırçalarının ambalajlarında “Sıradan manuel diş fırçasına göre” gibi bilgiler görmüşsünüzdür. Genelde, sağladığı temizlikte %100’e kadar daha fazla plak çıkarabildiği yazıyor. Üç boyutlu salınım, dönme ve titreşim hareketleri ile manuel fırçalara göre üstün temizlik sağlıyor. Şarjlı diş fırçası dişin dış yüzeylerini temizlemek ile kalmıyor, daha fazla yüzey alanını hedefliyor.

En iyi 6 şarjlı diş fırçasının başlıkları değiştirilebilir olduğu için ailenizle birlikte kullanabilirsiniz. Hatta bunun için birçok modelde stand ve karıştırmamanız için de renkli lastik bulunuyor. Şarjlı diş fırçasının masaj hareketi diş etine iyi geliyor ve diş eti sorunlarını önlediği söyleniyor. Ayrıca, dişlerinize uyguladığınız baskı ve süre (ideal diş fırçalama süresi 2 dakika)konusunda sesli uyarı ya da ışıklı uyarı veriyor.

En iyi 6 şarjlı diş fırçasının dezavantajları da bulunuyor. Bunlardan da bahsedelim. Eğer titreşim hareketine karşı hassasiyetiniz varsa bu sizi rahatsız edebilir. Seslere karşı çok duyarlıysanız sesinden rahatsız olabilirsiniz. Sürekli seyahat ediyorsanız taşıması size pratik gelmeyebilir, ağır ve boyutunu büyük bulabilirsiniz.

6 Elektronik diş fırçası 

6 Elektronik diş fırçası hakkında bu yazıdan çokça bilgi edineceksiniz..  Konu ağız ve diş sağlığı olduğunda dişlerimizi fırçalamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tabii doğru bir fırçalama için birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Dilinizi temizlemek, diş ipi kullanmak ya da en az iki dakika boyunca dişlerinizi fırçalamak… Tüm bu detaylara dikkat etmediğiniz sürece ne yazık ki dişlerinizi doğru bir şekilde fırçalamış sayılmıyorsunuz İşte tam da bu noktada 6 Elektronik diş fırçası imdadımıza koşuyor! 

Titreşim özellikleri ve farklı tasarımları sayesinde ağzınızı derinlemesine temizleyen bu cihazlar, bembeyaz bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin olmazsa olmazı! Fiyatından özelliklerine 6 Elektronik diş fırçasını sizler için araştırdık ve seçtik. Ağız ve diş sağlığınızı bir üst seviyeye çıkaracak bu son teknoloji ürünlere bayılacaksınız İşte her bütçeye uygun çeşit çeşit 6 Elektronik diş fırçası modelleri ve fiyatları…Daha parlak ve beyaz dişlere sahip olmak için yalnızca elektronik diş fırçası yeterli değil.

Philips Sonicare DiamondClean

6 Elektronik diş fırçası listemize en iyi elektronik diş fırçaları arasında gösterilen Philips Sonicare DiamondClean ile başlayalım! Adaptive Clean başlığı sayesinde 10 kata kadar daha fazla plağı yok eden cihaz, 1 hafta içerisinde daha parlak bir gülüş vaadediyor. Derin temizlik ya da hassas mod gibi 5 farklı kullanım seçeneğine sahip olan ürün, şarjlı seyahat kutusuyla birlikte geliyor. 

Tek şarjla iki hafta düzenli olarak kullanabileceğiniz Sonicare DiamondClean, ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebilir. QuadPacer özelliği sayesinde ağzınızı tarayan cihaz, SmartTimer sayesinde de toplam temizleme süresine ulaştığınızda uyarı veriyor. Böylelikle ideal bir temizliğe ulaşabiliyorsunuz.

En iyi 6 şarjlı diş fırçası
En iyi 6 şarjlı diş fırçası

Oral-B GeniusX 2000

Konu en iyi elektronik diş fırçası olduğunda GeniusX 2000’den bahsetmemek olmaz! Hareket sensörleri ile donatılan GeniusX 2000, diş fırçalama tarzınızı tanıyor ve yapay zeka sayesinde sizin için en etkili diş fırçalama rutinini oluşturuyor. Diş eti koruma teknolojisi ve 360 SmartRing basınç kontrol özelliği sayesinde hassas ve etkili bir bakım sunan cihaz, fazla basınç uyguladığınız da uyarı veriyor. Böylelikle nereyi ne kadar fırçalamanız gerektiğini öğrenebiliyorsunuz. Özel tasarımı sayesinde en zorlu bölgelere bile kolayca ulaşan GeniusX 2000; beyazlatma, dil temizleme ve diş eti bakımı da dahil olmak üzere 6 farklı fırçalama moduna sahip.

En iyi 6 şarjlı diş fırçası
En iyi 6 şarjlı diş fırçası

Oral-B GeniusX AI

GeniusX 2000 ile oldukça benzer özelliklere sahip olan GeniusX AI ile devam edelim. Yapay zekayla donatılan bu cihaz, fırçalama tarzınızı tanıyor ve sizin için en ideal diş fırçalama rutinini oluşturuyor. Diş eti koruma teknolojisi ve 360 SmartRing basınç kontrol özellikleriyle donatılan GeniusX AI, hassas ama etkili bir ağız bakımı isteyenler için ideal. 

En iyi 6 şarjlı diş fırçası
En iyi 6 şarjlı diş fırçası

Oral-B Genius 9000

Yuvarlak başlığıyla manuel diş fırçalarına göre daha etkili bir temizlik sunan Oral-B Genius 9000, ilk kullanımdan itibaren daha beyaz dişler vaadediyor. Basınç kontrolü sayesinde diş etlerinizi koruyan cihaz, nereyi fırçaladığınızı anlayarak fırçalanmamış bölgelere yoğunlaşmanızı sağlıyor. Derinlemesine temizlik moduyla beğeni toplayan Genius 9000, 6 farklı fırçalama moduna sahip. Ek olarak cihazın başlıklarını da ihtiyaçlarınıza göre değiştirmeniz mümkün. 

En iyi 6 şarjlı diş fırçası
En iyi 6 şarjlı diş fırçası

Oral-B Genius 8900

Konu elektronik diş fırçaları olduğunda Oral-B’den bol bol bahsetmezsek olmaz! Tıpkı Genius 9000 gibi yuvarlak başlığa sahip olan Genius 8900, ilk kullanımdan itibaren daha beyaz dişler vaadediyor. Yine Genius 9000 gibi diş etlerini koruyan ve fırçalamadığınız bölgelere yoğunlaşan cihaz, farklı ihtiyaçlar için farklı başlıklara sahip. Tek şarjla 12 güne kadar düzenli kullanım sunan ürün, 6 farklı fırçalama moduyla da beğeni topluyor. Ürünün seyahat kutusuyla birlikte geldiğini de söyleyelim.

En iyi 6 şarjlı diş fırçası
En iyi 6 şarjlı diş fırçası

Xiaomi X3U

Teknoloji devi Xiaomi’nin elektronik diş fırçası X3U, 4 farklı fırçalama moduna sahip. Yüksek frekanslı titreşimleri sayesinde derinlemesine bir temizlik sunan ürün, tek şarjla 25 gün düzenli kullanım sunuyor. Zarif tasarımıyla dikkat çeken cihaz, Oral-B diş fırçalarına alternatif arayanlar için oldukça ideal.

En iyi 6 şarjlı diş fırçası
En iyi 6 şarjlı diş fırçası

 

scroll to top