Close

En iyi 10 anti-aging kremler

En iyi 10 anti-aging kremler

En iyi 10 anti-aging kremler

En iyi 10 anti-aging kremleri sizler için hazırladık.. Zaman en çok cilt üzerinde iz bırakır, geçen yılların etkisi en çok cilt üzerinde görülür. İnsanoğlu eski zamanlardan beri cildinde oluşan bu izleri gidermeye, sarkma ve kırışıklıklara karşı çözüm bulmaya çalışıyor. Kullanılan cilt bakım ürünleriyle kırışıklık oluşumunun önüne geçilmeye çalışılsa da erken müdahale edilmedikçe sonuç değişmez, başlamadan önlem alınması şart.

Çoğunlukla insanlar yaşlanmaktan korkuyor, hep genç görünmek genç kalmak istiyor. Önemli olan yaşlanmak değil, iyi yaş almak. Cilt tipinize uygun doğru ürünleri kullanarak yaşlanma etkisini yavaşlatabilir, cildinize uygulayacağınız cilt bakımıyla iyi yaş alabilirsiniz. Peki, kırışıklık karşıtı,  En iyi 10 anti-aging kremlerin vazgeçilmez unsurları neler?

  • Cildinizin nem dengesini koruyun,
  • Cildinize düzenli bakım uygulayın.
  • Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyun,
  • Bol su tüketin,
  • Tütün ürünleri kullanmayın,
  • Cilt tipinize uygun doğru ürünleri seçerek, anti-age bakım yapın.

Peki, kırışıklık neden oluşur, En iyi 10 anti-aging kremler hangileri? Kırışıklığın etkisi azaltılabilir mi, hangi kırışıklık karşıtı kremler kullanılmalı?

Kırışıklık Neden Oluşur?

Kırışıklık, genel olarak yaşla beraber ciltteki kolajen ve elastin liflerinin azalması ile ortaya çıkar. Stres, çevresel faktörler, cildin yeteri kadar nemlendirilmemesi, güneşin zararlı ışınları kırışıklık oluşumunda etkili sebeplerdir. Yatış şeklinizde kırışıklık oluşumunda etkilidir. Sürekli yan pozisyonda yatan kadınlarda göğüslerin ağırlık yapması sonucu dekolte bölgesi kırışıklığı görülebilir.

Kırışıklık sorunun yanı sıra sarkma problemi de yaşlanmayla birlikte görülür. Sarkmaların en önemli sebebi yerçekimidir. Bir diğer nedeni ise kırışıklık gibi yaşlanmayla beraber kolajen kaybının başlaması. Peki, en iyi 10 anti-aging kremler hangileri?

Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri 

Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri nelerdir? Kapsamlı bir yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini, cildinize yapacağınız en iyi yatırımdır. Erken yaşta etkili ve doğru ürünlerden oluşan yaşlanma karşıtı ürünlerle ince çizgilerin, kırışıklıkların ve donuk görünüm dahil olmak üzere gözle görülür yaşlanma belirtilerini iyileştirmeye başlayın.

Cildinize iyi bakmaya başlamak için hiçbir zaman çok geç değildir. Yaşınıza uygun olarak cilt bariyerini onarmaya ve korumaya yardımcı olan Hyaluronik Asit, Q10 ve retinol gibi etkili bileşenlerle formüle edilen serum, tonik, nemlendirici ve temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Yaş almaya başladıkça cildinizde eskisine göre farklı şikayetler ve tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Yenilenme hızı yavaşlayan ve temel yapı taşı depoları azalan ciltte bir yastık izinin bile kaybolması daha uzun sürebilir. İnce kırışıklıklar, doku problemleri, hassasiyet; kısaca cildiniz biraz daha özen bekleyebilir. Bunun İçin Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

Bu noktada güneş koruyucu ve nemlendiriciden daha fazlasını kullanmanız gerektiğini hissedebilirsiniz. Her probleme yönelik, farklı formülasyonlarda ve geniş içerik yelpazelerine sahip cilt bakım ürünleri mevcut. Bu durum bakım ritüelinizi daha kapsayıcı hale getirmeye çalışırken kafa karıştırıcı olabilir. Eğer yaşlanma karşıtı bakım rutinine yeni başlayacaklardansanız sizin için en temel noktaları, dikkat etmeniz gereken detayları ve ipuçlarını kapsayan Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri rehberimize göz atın.

Loreal Paris Revitalift Anti Age Gündüz Kremi

Fransız kozmetik devi Loreal, geliştirdiği yaşlanma karşıtı kremle, cilde anti-aging bakım sağlar. Güçlü aktifler ile zenginleştirilmiş formülü ile ciltteki sarkmalara ve kırışıklıklara karşı çözüm bulmayı amaçlar. 

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Diadermine Kırışıklık Karşıtı Günlük Bakım Kremi

Formülündeki soya proteinleri sayesinde yaşlanma karşıtı bakım sağlar, ince çizgilere karşı cevap bulmaya çalışır. Fiyatı her türlü bütçeye uygun hazırlanmıştır. Diadermine kırışıklık karşıtı krem kullananlar ürünün fiyatından oldukça memnun. Günlük kullanıma uygun olan krem, temiz bir cilde uygulanmalı. 

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Darphin Exquisage Beauty Revaling Cream Anti-Aging Bakım

Cilde ihtiyaç duyduğu günlük bakımı uygularken, kırışıklara karşı savaşır. Anti ageetkili özüyle cildi sıkı bir görünüme kavuşturmayı hedefler. Lekelenmelerin oluşması, renk tonunda eşitsizliklerin ortaya çıkması, cildin parlaklığını ve yumuşaklığını kaybetmesi gibi sorunlara karşı da kullanabilirsiniz. 

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Vichy Liftactiv Supreme Cream 

Gün boyu ve uzun süreli yaşlanma belirtileri ile savaşan sıkılaştırıcı bakım kremidir. Yaşlanma belirtilerinin görünümünü en aza indirmeyi amaçlar. Day·proof kompleksi+ Rhamnose formülü ile cildi pürüzsüzleştirerek ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefler, cildi aydınlatmaya yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri Listemizin vazgeçilmezidir

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Dermalogica Dynamic Skin Recovery

Cilt yaşlanmasını tetikleyen faktörleri azaltmaya yardımcı kremdir. Cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar ve UV ışınlara karşı cildi korumaya yardımcı olur. Kırışıklık karşıtı krem, anti aging bakım sağlar. Temizleme ve toniklemeden sonra, tercihen güneşe çıkmadan 30 dk. önce bol miktarda yüze ve boyuna uygulayın.

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

 

Dr.Murad İnvisiblur Perfecting Shield Broad Spectrum 

Ton dengeleyici ve cildin görünümünü güzelleştirici bakım sağlar. Kırışıklık karşıtı serum, şeffaf güneş koruyucu Spf30 faktörü ile cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumayı amaçlar. Güneşin zararlı etkilerine karşı korurken, anti-aging bakım yapmaya yardımcı olur. 

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Filorga Nctf Reverse Supreme Regenerating Cream

Yaşlanma karşıtı tazeleyici ve nemlendirici cilt bakım kremi, cildi güçlendirmeyi amaçlar. Formülündeki A, E vitaminleri ve shea yağı cildinizi derinlemesine beslemeye yardımcı olur. Sabah ve/veya akşam temizlenmiş cilde uygulayın. 

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Nuxe Nuxuriance Ultra Serum 30ml

Anti-age etkili serum, cilt görünümünün pürüzsüzleşmesine ve nemlenmesine destek olur. Daha sıkı ve dolgun görünen bir cilt için tercih edebilirsiniz. Yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayın.

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Shiseido Future Solution LX Total Protective Cream 

Anti age bakım sağlayan gündüz kremi, cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Gündüz koruma faktörünü arttır, güneşe karşı koruma sağlar. Her sabah cildi temizledikten ve dengeledikten sonra uygulayın. 

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler

Perricone Md Ovm

Ciltte görülen ince çizgi ve kırışıkları gidermeyi amaçlar. Yumuşak ve pürüzsüz görünüme ulaştırır. Leke görünümü ve cilt tonundaki farklılıkları gidermeye yardımcı olurken içten ışıldayan aydınlık bir görünüm verir. Sabahları temizlenmiş cildi bolca uygulayın.

En iyi 10 anti-aging kremler
En iyi 10 anti-aging kremler
scroll to top