Close

En iyi 5 saç boyası

En iyi 5 saç boyası

En iyi 5 saç boyası

En iyi 5 saç boyası hangisi? Canlı ve doğal görünümlü saçlar için en iyi 5 saç boyası önerisi. Saç boyası seçimi, zannedildiği gibi kolay bir iş değildir. Çünkü saç boyaları saçlarımıza doğrudan temas eder ve dipten uca kadar etkisi altında bırakır. Saç boyaları saçlarımızın nefes almasını önlerken aynı zamanda yıpranmasına da sebep olur.

En iyi 5 saç boyası içeriği en zararsız olan ve saçları boyarken besleyen saç boyasıdır. Ten renginiz saçınızı hangi renge boyayacağınızda büyük bir belirleyici unsur oluşturur. Açık tenli bayanlarda genel olarak geniş bir renk kataloğu mevcutken koyu ve bronz tenli bayanlar için en iyi saç rengi boyası gene koyu ve kahve tonlarında olanlardır. Ayrıca iyi bir saç boyası içeriğinde kimyasal içeriği en az barındıran, bitki özlü olan ve saça en az zarar veren saç boyalarıdır. 

Çoğu saç boyasının içinde bulunan amonyak ve zararlı birçok madde kaliteli saç boyalarının içerisinde bulunmaz. İnoa saç boyasının içinde ise zararlı maddeler olmadığı gibi saçın sağlıklı yapısını korumak için hacim, dolgunluk, parlaklık gibi özellikleri de saça kazandırır.

Bu sayede saçlara gereken nemi ve sağlayarak boyanmış saçların canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. İnoa saç boyasının özel içeriği sayesinde saçların kabarmasının ve elektriklenmesinin önüne geçer, saçların her zamankinden daha canlı gözükmesini sağlar.

1. Pure Color

Pure Color, ilk kalıcı jel boya olma özelliğini taşıyor. Jel olması sayesinde damlama, dökülme ve bulaşma gibi problemler yaşamadan saçlarınızı boyayabilirsiniz. Kaktüs, aloe vera ve jojoba yağı sayesinde saçlarınızı yoğun olarak nemlendirir. Nem dengesi iyi olan saçlar daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olurken yumuşacık olur. En iyi 5 saç boyası listemizin 1. Sırasına yerleşiyor.

En iyi 5 saç boyası
En iyi 5 saç boyası
  1. Schwarzkopf Saç Boyası

Listemize en çok satılan saç boya markalarından biri olan Schwarzkopf ile devam ediyoruz. Geniş boya yelpazesiyle istediğiniz renk ve istediğiniz tonunu bulabileceğiniz ürünlere sahip olan marka, saça zarar vermemesi ve nemlendirmesiyle kullanıcıların tercihi oluyor. En iyi 5 saç boyası listemizin vazgeçilmezi. 

En iyi 5 saç boyası
En iyi 5 saç boyası
  1. L’oréal Paris Saç Boyası

Kozmetik konusunda dünya devi olan L’oréal Paris’in boyaları içeriğindeki bitkisel karışımlar sayesinde saçlarınıza zarar vermiyor. Uzun süre kalıcı olmasıyla kullanıcılar tarafından sevilen marka, yine içerisinde bulundurduğu yağlarla saçtaki nem dengesini sağlayarak uzun süreli ferahlık sağlıyor.

En iyi 5 saç boyası
En iyi 5 saç boyası
  1. Palette Saç Boyası

Yüksek etkiye sahip renk pigmentlerine sahip olan Palette, kullanıcıları tarafından oldukça seviliyor. Yüzlerce farklı rengi bulunan marka, uzun süre kalıcılığı sebebiyle tercih ediliyor. Ortalama fiyatlara satılan Palette, listemizdeki en çok satan markalar arasında yer alıyor.

En iyi 5 saç boyası
En iyi 5 saç boyası
  1. Koleston Saç Boyası

Wella’ın alt markası olan Koleston, en az Schwarzkopf kadar geniş olan renk yelpazesiyle dikkat çekiyor. Kullanım sonrası saçları parlak ve dolgun gösteren markanın boyaları saçta uzun süre kalıcılık sağlıyor. Sadece saç boyası değil aynı zamanda bakım kremleri ve açıcı gibi ürünler satan Koleston, fiyatlarıyla listemize girmeye hak kazanıyor.

En iyi 5 saç boyası
En iyi 5 saç boyası

Saç boyası alırken nelere dikkat edilmelidir?

Saç boyası alırken ilk olarak bakmanız gereken detay boyanın içeriği ve hangi tip saçlara uygulanabildiğidir. İnce telli ve seyrek saçlara sahipseniz saç boyası kullanmak sizin için tehlikeli olabilir. Ayrıca saç boyasının nasıl kullanılacağını da öğrenmelisiniz. Yanlış bir uygulama saçlarınızın yanmasına sebep olabilir.

Saç boyası bitleri yok eder mi?

Kimyasal içeriği sayesinde saçlara yerleşen bitleri öldüren saç boyaları bir nevi temizlik görevi de görür. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise bit yumurtalarıdır. Saç boyaları bit yumurtalarına zarar vermediği için bitlenme tekrar görülecektir. Bu sebeple saç boyası kullandıktan sonra bit şampuanı ile saçlarını yıkamanızı öneriyoruz.

Kuaförlerin tercih ettiği saç boyası markaları

Kuaförlerin tercih ettiği saç boyası markaları hangileridir ? Yeni bir saç rengine sahip olmak için kullanmanız gereken en iyi saç boyalarını listeledik. İşte kuaförlerin tercih ettiği saç boyası markaları!

Saç boyama uygulaması geçmişten günümüze gelen uygulamalardan biridir. Kimileri can sıkıntısından kimileri ise yaşlılık belirtilerinden kurtulmak için saçlarını boyatıyor. Son zamanlar ise gençler arasında hayli popüler olmaya başlayan saç boyama uygulaması kuaförlerin tercih ettiği saç boyası markaları ile daha da kolay.

Bu içeriğimizde dermatolojik testlerden geçen ve kuaförlerin tercih ettiği saç boyası markalarını inceledik. Aşağıdaki ürünleri kullanarak gönül rahatlığıyla saçlarınızı boyayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek konu ise saç boyasının nasıl uygulanacağıdır.

Acacia Jeans Saç Boyası

Su bazlı olması sebebiyle tercih edilen Acacia Jeans, çoğunlukla ufak saç renklendirmeleri için kullanılıyor. Birçok renk seçeneği bulunan marka, saça kattığı hava ve parlaklıkla kullanıcılarından olumlu geri dönütler alıyor.

Tints of Nature Saç Boyası

Kalıcı ve organik olan sayılı saç boya markalarından biri olan Tints of Nature, kendine özgü patentli formülüyle kolay bir boyama imkanı sağlıyor. Sağlığınızı koruyan bu boya, dermatolojik laboratuvarlarda test edilerek kullanıcısına ulaştırılıyor. Dikkat çekici fiyatlara sahip olan Tints of Nature, geniş renk yelpazesi sayesinde çokça seviliyor.

Igora Royal Saç Boyası

Listemize bir Schwarzkopf markası olan Igora Royal ile devam ediyoruz. Genelde profesyonel kuaförler tarafından kullanılan ürünleri olan marka, kalıcılığı ile tercih sebebi oluyor. Beyazları kapatma konusunda üstün etkiye sahip olan Igora, boya kalitesiyle rakiplerini geride bırakıyor. Boyaları insan sağlığına zarar vermeyen Igora Royal, renk karışımlarına uygun olarak istediğiniz tonu elde etmenize imkan veriyor.

Saç boyamak zararlı mı?

Saç boyaları içerisinde bulunan parafenilendiamin adlı madde sebebiyle saç derisi zayıf olan kişilerde ciddi zararlar verebilir. Çok sık saç açıcı kullanmak, saç boyamak saç uçlarınızda kırıklar ve yanıklar meydana getirebilir. Bu yüzden kaliteli bir boya markası kullanmalı ve doğru şekilde uygulamanız gerekir.

Saç nasıl açılır?

Evde saç açmak ne kadar zor olsa da endişe etmeye gerek yok, çünkü saç açıcı ürünler mevcut. Bu saç açıcılar türlerine göre farklı kullanımlara sahiptir. Uygun ve düzgün bir saç açıcı aldıktan sonra içerisindeki kullanma talimatını okuyarak saçlarınızı açabilir ardından istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Saç boyası ne kadar dayanır? Kalıcı mıdır?

Yarı kalıcı saç boyaları 10 yıkamaya kadar etkili olup bir zaman sonra saçlarınızdan akmaya başlar. Kalıcı saç boyası olarak satılan ürünler ise saçlarınızın uzaması ile birlikte yavaşça yok olurlar.

scroll to top