Close

En iyi cilt için C vitamini

En iyi cilt için C vitamini

En iyi cilt için C vitamini

En iyi cilt için C vitamini sizler için seçiyoruz.. Vücudun temel işlevlerini yerine getirebilmesi için bazı vitamin ve minerallerin sağlanması gerekir. Eğer bu vitamin ve mineraller yeterli düzeyde alınmaz ise vücutta birtakım sinyaller verir ve sonrasında ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Günümüzde C vitamininin yeterli düzeyde alınamaması durumları için geliştirilmiş olan pek çok takviye gıda ve serum çeşitleri bulunuyor. Peki, C vitamininin yeterli düzeyde sağlanamaması nedeniyle sıklıkla destek olarak başvurulan En iyi cilt için C vitamini serumu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? En iyi cilt için C vitamini serumu ile ilgili bilmek isteyeceğin her şey yazımızda…

C vitamini serumuna geçmeden önce C vitamini neden bu kadar önemli istersen ona biraz değinelim. Öncelikle C vitamini suda çözünen bir vitamindir. Bu sebepledir ki vücutta depolanamaz. Vücudun ihtiyaç duymadığı C vitamini idrar yoluyla atılır. İnsan vücudu suda çözünen vitaminlerin sadece küçük bir rezervini tutar. Vücutta ortaya çıkabilecek problemler için ise mutlaka düzenli olarak almak gerekir. En iyi cilt için C vitamini nelerde var diye soracak olursan kısaca portakal, mandalina, greyfurt, limon, domates, kivi, çilek, ıspanak, lahana, brokoli, biber şeklinde sıralayabiliriz. 

C vitamini vücudun savunma mekanizması için önemlidir. Yani bağışıklığı güçlendiren bir etkisi vardır. C vitamini kişinin kan basıncını düşürmeye yardımcı olabileceği için yüksek tansiyonu dengeleme adına işlevsel olabilir. Kış hastalıklarına karşı vücudun direncini artırmaya yardımcıdır. C vitamini cilt sağlığını destekleyen bir vitamin olduğundan hızlı iyileşmelerde katkısı vardır. 

Ayrıca demirin gıdalardaki emilimini artırmaya da yardımcı olur. Diş ve diş etlerinin normal fonksiyonunu yerine getirebilmesi adına kolajen üretimi önemlidir. Ayrıca kan damarlarının normal fonksiyonunu yerine getirmesi için önemli kolajen oluşumuna destek olur. Merak ettiğiniz her şey için en iyi cilt için C vitamini hangilerdir yazımızı okumaya devam edin. 

C Vitamini Eksikliği Belirtileri

Diğer tüm vitaminlerde olduğu gibi C vitamini eksikliğinde de birtakım belirtiler ortaya çıkar. C vitamininin saç, cilt, kan damarları, eklem gibi yerlerin bağ dokularında yoğun şekilde bulunan kolajen üretiminde önemli bir rolü vardır. C vitamini yeterli düzeyde değil ise engebeli bir cilt görünümü ortaya çıkabilir. C vitamini eksikliği saçlarda kırılmalara sebebiyet verebilir. Saç köklerinde oluşan parlak kırmızı renkler yine yetersiz C vitamini ile kendisini gösterebilir. Kuru, hasarlı cilt, yavaş iyileşen yara, ciltte kolay morarma, kanayan diş etleri C vitamini eksikliğinin en bilinen belirtileri arasında yer alır.  

C vitamini ciltte ne işe yarar ? 

C vitamini ciltte ne işe yarar ? Anti aging ile ilgili hemen hemen her blog yazısında çıkıyor karşımıza C vitamini. Vücut açısından da cilt açısından da oldukça etkili olan bu vitamin cilt bakımında özellikle yaşlanma karşıtı bakımın olmazsa olmazı. Birçok formda geliştirilen ve kozmetikte ham madde olarak kullanılan C vitamini ciltte ne işe yarar ?  sizler için araştırdık. Keyifli okumalar…

Anti Aging Bakımda C Vitaminin Önemi

Hollywood starlarının güzellik sırlarından biri olan C vitamini, cilt bakımında çokça kullanılan ham maddelerden biridir. Cildi gençlik ve enerji kazandırmaya çalışan C vitamini içeren ürünler cilde derinlemesine bakım yaparlar. 

Suda çözünen vitaminlerden biri olan C vitamini, 1912 yılında keşfedilmiştir. Kimyasal ortamda üretimi 1930’lu yıllara denk gelen C vitamini, günlük tükettiğimiz birçok besinde doğal olarak bulunmaktadır. C vitamini ciltte ne işe yarar ? Cildin genç görünümünü destekleyen bu Vitamin;

 

  • Cilt hasarlarını azaltmaya çalışır

C vitamini dış faktörlerin etkisiyle ciltte oluşan hasarları gidermeye yardımcı olur. Cildi daha canlı bir görünüme ulaştırmaya çalışır.

  • Kolajen üretimini destekler

C vitamini içeren ürünler, kolajen üretimin destekler. Cilde aydınlık, sıkılık kazandırmaya çalışır ve güzel bir görünüme ulaştırır. Özellikle yaşlanma karşıtı bakım yapıyorsanız C vitamini içeren ürünleri bakım rutininize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

  • Göz altı morluk görünümüne karşı bakım yapar

C vitamini içeren ürünler, göz altı morluk görünümüne karşı bakımda oldukça başarılıdır. Göz altı morluk görünümü sorununa sahipseniz cildinizin bakımını C vitamini içeren ürünlerle rahatlıkla yapabilirsiniz.

  • Yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir

C vitamini içeren ürünler, yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir. Eğer cildinize anti aging bakım yapmak isterseniz, C vitamini içeren ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

  • Cilde esneklik kazandırmaya çalışır

Cildin zamanın etkisiyle esnekliği azalır. C vitamini içeren ürünler cildi ideal esneklik seviyesine ulaştırmaya çalışır ve cilt gerginliğini azaltmayı hedefler.

Cildinize yapacağınız C vitamini bakımı ile yukarıdaki faydalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca cildinizi içten desteklemek için de doğal C vitamini içeren gıdaları tüketebilirsiniz. C vitamini açısından zengin olan besinlere; maydanoz, yeşilbiber, turunçgiller, kuşburnu, kırmızıbiber, portakal, greyfurt, çilek, kivi, brokoli, brüksel lahanası, domates, kavun, patates, ıspanak örnek gösterilebilir.

Sitemizde yer alan C vitamini içeren ürünler;

Hero Daily Moisturizer

Su bazlı, C vitamini içeren Hero Günlük Nemlendirici antioksidan özelliğinin yanı sıra D vitamini, hyalüronik asitin bitkisel versiyonu Salicornia ve Aloe Vera da içeriyor. Her cilt tipi için uygun bu organik, sürdürülebilir ve temiz nemlendiriciyi güneş kreminizin altına uygulayabilirsiniz.

En iyi cilt için C vitamini
En iyi cilt için C vitamini

C E FERULIC 

En kült cilt bakımı ürünlerinden biri olan Skin Ceuticals C E Ferulic yüz serumu %15 saf C vitamini olan L-askorbik asiti, E vitamini ile bir araya getirerek daha dengeli, efektif ve nemlendirici etkili bir forma çeviriyor.

En iyi cilt için C vitamini
En iyi cilt için C vitamini

C-Tango Multivitamin Eye Cream

C vitaminin yanı sıra seramidler ile güçlendirilmiş Multivitamin Göz Kremi göz çevresini canlandırmayı, aydınlatmayı ve serbest radikallerin yarattığı yaşlanma belirtilerinden korumayı hedefliyor. C vitamini ciltte ne işe yarar ? Diye düşünmeyi bu ürün tamamen bir kenara bıraktırıyor. 

En iyi cilt için C vitamini
En iyi cilt için C vitamini

Babe Vitamin C Aydınlatıcı Bakım Ampul

Kızarıklığa eğilimli hassas ciltler için özel geliştirilmiştir. Cildi nemlendirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Renk eşitsizliğine karşı bakım yapar. Dermatolojik olarak test edilen özel formüle sahiptir. Cilde rahatlık kazandıran bu formülü düzenli kullanmak gerekir

En iyi cilt için C vitamini
En iyi cilt için C vitamini

Dermalogica Biolumin-C Serum

Renk eşitsizliğine karşı bakım yapan özel formülü cilde ışıltı kazandırmaya çalışır. İnce çizgileri azaltmaya, kırışıklık görünümünü düzenlemeye yardımcı olur. Günlük kullanıma uygundur. Düzenli ve sürekli kullandığınızda farkını hissedebilirsiniz

 

En iyi cilt için C vitamini
En iyi cilt için C vitamini

Procsin C Vitamini Serumu

Ciltteki nem seviyesini dengeleyen bu serum aydınlık bir görünüm sağlamaya yardımcı oluyor. Eğer ton eşitsizliği gibi bir durum var ve bu durum canını sıkıyorsa aradığın serum burada.

En iyi cilt için C vitamini
En iyi cilt için C vitamini

 

scroll to top