Close

En iyi köpek mamaları 2022

En iyi köpek mamaları 2022

En iyi köpek mamaları 2022

En iyi köpek mamaları 2022 nelerdir hadi birlikte inceleyelim. Hayvan dostlarımızın uzun vadeli sağlığı için kaliteli beslenme çok önemli. Bu elbette köpekler için de geçerli. Dengeli ve zengin içerikli köpek maması ile beslenen köpekler daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat sürerler.

İdeal bir köpek maması; yağlar, karbonhidratlar, mineraller, su, proteinler ve vitaminler bakımından zengin olmalı. Köpeğiniz için doğru mamayı satın alma konusunda kararsız kalıyor olabilirsiniz. Peki, köpek maması satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? En iyi köpek mamaları 2022 hangisi?

Köpek Maması Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

Tüylü arkadaşınızın tükettiği mamanın besin içeriği, onun davranışını, ruh halini, ömür süresini ve genel sağlını etkiler. Yetersiz beslenen köpeklerde sinir sistemi, beyin sistemi ve metabolik problemler oluşabilir. İyi beslenme, köpeğin iyi huylu, mutlu ve sağlıklı olması ile yakından ilişkili.

Piyasada birçok köpek maması var, fakat hepsi eşit derece özellikler içermez. Bu nedenle, en iyi köpek mamaları 2022 seçenekleri arasından bir tercih yaparken dikkatli olmanız çok önemli. Şimdi, dostunuz için köpek maması alırken nelere odaklanmanız gerektiğini açıklayalım.

Taze Köpek Maması Tercih Edin

Çoğu insan, köpeğini kuru mama ya da yaş mama ile besler. Bu işlenmiş gıdalar bize çekici gelmeyebilir. Ancak taze olan ve özel olarak geliştirilen mamalar, köpeklerin sağlıklı kalması adına tüm besin bileşenlerini içerir. Taze köpek mamaları, genellikle daha yüksek besin içeriği ve daha az katkı maddesi demektir. Bu da dostunuzun sağlığı için benzersiz bir avantaj sunar.

Mama Köpeğinize Uygun Olmalıdır

Köpek dostunuz için en iyi köpek maması markaları arasından seçim yaparken, ürünün, köpeğinizin beslenme ihtiyaçlarını etkin şekilde karşıladığından emin olmalısınız. Çoğu köpek maması, köpekler için en azından minimum beslenme gereksinimleri ile formüle edilmiş olsa dahi, her köpeğin beslenme gereksinimleri aynı olmaz.

Köpek dostlarımız, hayatları boyunca çeşitli miktarlarda farklı besin maddelerine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden bir yavru köpek ile bir yetişkin köpeğin beslenme ihtiyacı farklı mamalar gerektirir. Bu da demek oluyor ki, köpeğinizin yaşam evresine uyum sağlayan bir köpek maması satın almalısınız.

Yetişkinler ve yavru köpekler arasındaki beslenme farklılıkları hakkında bilgi edinmek için veterinerden de yardım alabilirsiniz ya da sizler için hazırladığımız en iyi köpek mamaları 2022 listemize göz atabilirsiniz.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

En iyi 9 köpek maması markası

En iyi 9 köpek maması markasını sizler için araştırdık. İnternette köpek mamaları ve köpek beslenmesi hakkında çok fazla bilgi bulabilirsiniz. Ancak, bu bilgilerin hepsi ne yazık ki doğru değil. Bu sebeple de köpek beslenmesi ve mamalar hakkında araştırma yaparken, doğru ve güvenilir kaynaklara yönelmeniz en iyisi olacak.

En iyi köpek maması markaları arasından birini veya birkaçını seçmeniz gerektiğinde, ürünün içindekiler bölümü size fikir verebilir. İyi bir köpek mamasını kötü bir mamadan ayırt etmenin en kolay yollarından biri de içindekiler kısmını incelemek.

Ürünün adı, net ağırlığı, üretici adı, bileşenlerin listesi, hangi hayvanlar için üretildiği, beslenme yeterliliği beyanı ve beslenme yönergeleri gibi ayrıntılara mutlaka göz atmalısınız. Ayrıca, mamanın içindekiler kısmında yazan bileşenlerin, köpeğinizin beslenme ihtiyacı için yeterliliğinden emin olmalısınız.

Köpek mamasının içindekiler listesi, size malzemenin kalitesi hakkında bilgi vermese de en azından mamanın içinde ne olduğunu ifade eder. Özel beslenme gereksinimleri ya da çeşitli alerjileri olan köpekler için de bu detay çok önemli. Örneğin, köpeğinizin tahıla alerjisi var ise tahılsız köpek mamaları tercih etmeniz şart. En iyi 9 köpek maması markası listemiz size bu konuda yardımcı olacaktır.. 

Köpek Maması Tam ve Dengeli Olmalı

En iyi köpek maması markaları tam ve dengeli ürünler sunar. Dostunuza mama satın alırken, mamanın tam ve dengeli olmasına da özellikle dikkat etmelisiniz. Kimyasal maddeler içermeyen, köpeğinize yararlı olacak maddelerle özel formüle edilmiş köpek mamaları satın almalısınız. Köpeğinizin ihtiyacı olan bileşenler, mamanın içerik kısmında mutlaka yer almalı. Köpek mamasının dengeli olması, sevimli dostunuzun sağlığını en iyi şekilde destekleyecek.

En İyi Köpek Maması Markaları

Köpek maması alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden söz ettik. Artık en kaliteli köpek maması markalarını sıralayabiliriz! İşte o benzersiz markalar!

Acana

Et ve protein açısından zengin ürünleri ile sağlıklı ve besleyici köpek mamaları sunan Acana, en iyi köpek maması markaları arasında yer alır. Acana, köpekler için çeşitli kategorilerde taze ve doğal içerikli mamalar formüle eder. Classics, Heritage, Regionals, Singles gibi köpek maması çeşitleri bulunan marka, köpeğiniz için muazzam sağlık faydaları vadeder. En iyi 9 köpek maması markası listemizin başında yer alıyor.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

N&D

ND, koruyucu ve katkı maddeleri içermeyen, GDO’suz, tamamen doğal içerikli ürünleri ile köpekler için sağlıklı ve lezzetli mamalar üretir. Kaliteli köpek mamaları söz konusu olduğunda bir adım öne çıkan marka, her yaştan ve ırktan köpek için benzersiz tada sahip mamaları ile dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü olan N&D köpek mamaları arasından siz de köpeğiniz için uygun olanı tercih edebilir, onun sağlığını destekleyebilirsiniz.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Pro Plan

Nestle imzası taşıyan Purina Pro Plan markası, 1997 senesinden bugüne dek köpek mamaları sunmaya devam ediyor. Profesyonel ve reçete mamalar skalasında üretim yapan firma, sağlıklı ve besleyici köpek mamaları ile fark yaratıyor. Her köpek ve kedi için ürettikleri mama birbirinden farklı. Ürünlerin hiçbiri de GDO içermez. Siz de Pro Plan markasının ürettiği mamalarla köpeğinizi en iyi şekilde besleyebilirsiniz. En iyi 9 köpek maması markası listemizde vazgeçilmez!

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Royal Canin

En kaliteli köpek maması markaları listesinde de öne çıkan Royal Canin, dünyanın evcil hayvan mamaları üretimi yapan en büyük firmalarından biri. Ürünlerinin hiçbiri GDO içermez, içeriği ise tamamen doğal. Bu nedenle köpeğinize herhangi bir zarar vermez. Royal Canin mamalar, köpeğinizin sağlıklı beslenmesine olanak tanır. Mesele kaliteli köpek mamasıysa Royal Canin her zaman kendini öne çıkarmayı başarır.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Advance

Advance markası, tam olarak 2016 senesinden bu yana kaliteli köpek mamalarıyla piyasaya yön veriyor. Markanın dünya genelinde beş farklı fabrikası ve birçok şubesi var. Doğal içeriklere sahip mamalar üretmesiyle bilinen Advance, köpeğinizin sağlığı için birbirinden kaliteli köpek mamaları sunar. Köpeğinizin düzenli bir şekilde hem lezzetli hem de sağlıklı bir mama tüketmesini istiyorsanız Advance markasının köpek mamalarını tercih edebilirsiniz.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Hill’s

Hill’s markası, 1907 senesinden bu yana ürettiği köpek mamalarıyla herkesin güvenini kazanmış bir marka. Ürettiği köpek mamaları dünyaca bilinmekte ve kullanılmakta. Köpeğiniz hassas bir bünyeye sahipse Hill’s markasının köpek mamaları ona çok iyi gelecek. Ürettikleri mamalar doğal içeriğe sahip olduğundan, köpeğinizin sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermez ve bu yüzden en iyi 9 köpek maması markası listemizde yerini alıyor.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Reflex

Reflex de en iyi köpek maması markaları arasında yer alır. Köpek ödül maması, yaş ve kuru köpek mamaları ve kedi beslenme ürünleri ile isminden söz ettiren Reflex, 2009’dan bu yana sektördeki varlığını sürdürüyor. Reflex mama, sevimli dostlarımızın damak zevkine hitap eden birbirinden lezzetli ve sağlıklı köpek mamaları ile dikkat çekiyor.

Örneğin, Reflex Plus kuru mama çeşitleri, can dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Köpeğinizin yaşına ve fizyolojik durumuna uygun olan Reflex mamalardan tercih edebilir, siz de minik dostunuzun sağlığını koruyabilirsiniz.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Dog Chow

Sağlıklı köpek maması markaları listemizde Dog Chow da var. Nestle kalitesiyle satışa sunulan Dog Chow köpek mamaları, köpeklerin gereksinim duyduğu et proteini açısından oldukça zengin. Alanında profesyonel olan kişiler tarafından geliştirilen Dog Chow mama çeşitleri, dostunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Doğal besin maddeleri bakımından zengin olan bu mamalar, köpeklerin sindirim ve bağışıklık sistemini en iyi şekilde destekler. Köpeklerin ağız ve diş sağlığını, genel vücut sağlığını da koruyan bu mama türleri arasından siz de köpeğiniz için bir tercih yapabilirsiniz.

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

Plaisir

Her yaştan köpekler için birbirinden kaliteli köpek mamaları ve kedi mamaları formüle eden Plaisir, optimal içerikli ürünleri ile bir adım öne çıkar. Tavşan etli, sebzeli, sığır etli, hindi etli, tavuklu konserve köpek maması gibi pek çok kategoride Plaisir mama bulabilirsiniz. En iyi 9 köpek maması markası listemizi siz sevgili patiseverler için hazırladık buraya kadar geldiyseniz sizde dostlarımız için listemizden mamaları sepete eklemeyi unutmayın!

En iyi köpek mamaları 2022
En iyi köpek mamaları 2022

 

scroll to top