Close

En iyi 6 dezenfektan markası

En iyi 6 dezenfektan markası

En iyi 6 dezenfektan markası

En iyi 6 dezenfektan markası hangisi? Dünyada üzerinde ortaya çıkan koronavirüs sebebi ile sağlık için temizleyicilere, kolonyalara ve el dezenfektanlarına çok fazla ilgi görmeye başladı. Bu yoğun ilgi sonrası, dezenfektanlarda seçim yapmanın nasıl olacağı sorusu akla gelmeye başladı.

Bu yazımızda sizin için en iyi 6 dezenfektan markası hangileri bunlardan bahsedeceğiz. Ancak daha öncesinde dezenfektanların ne olduğundan, nasıl bakteri ve virüsten koruduğundan bahsedeceğiz.

El dezenfektanları bu pandemi sürecinde bizleri COVID-19 virüsünden korumak için kullanılan çeşitli maddeler arasında en üst sırada yer almaya başladı. Herkesin el dezenfektanına ihtiyacı olması, bu dezenfektana olan ilgiyi artırması sebebiyle,  bu dezenfektanları üreten firmalar artmaya başladı.  Bazı şirketler sıfırdan bu işe girerken, sektörde kimyasal üretimi ile uğraşan bazı firmalar da temizlik malzemeleri üretimine ağırlık vererek, kimyasal üreticiliğindeki tarafını dezenfektan üretimine çekti.

El Dezenfektanı Çeşitleri Nelerdir?

El dezenfektanları kullanım yerlerine göre çeşitli şekillerde satılır. Bazı dezenfektanlar kişisel kullanım için küçük ambalajlarda satılırken, bazıları ortak kullanıma yönelik olarak büyük ambalajlarda sunulur. Genel olarak şu şekilde gruplandırılabilirler:

  • Sıvı El Dezenfektanı: Bu dezenfektanlar sıvı halde ambalajlanmış halde satılır ve ele dökerek uygulanır.
  • Jel El Dezenfektanı: El dezenfektanı jel olarak da adlandırılan bu formdaki dezenfektanlar, krem şeklinde ele sürülür. Daha yoğun olduğu için ambalajı küçük ve taşıması daha rahattır.
  • Sprey El Dezenfektanı: Sprey şeklinde püskürtülerek kullanılırlar.
  • El Dezenfektanı Bilekliği: Kullanım açısından rahatlık yaratmak ve taşımayı kolaylaştırmak için bileğe takılan küçük bir dezenfektan kabı içinde sunulan dezenfektanlardır. Kullanımı pratiktir.

En iyi el dezenfektanları

En iyi el dezenfektanları hangileri? Bakteri ve virüslere karşı etkili bir koruma sağlamak için el dezenfektanı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle okul, hastane ve ofis gibi toplu kullanıma açık mekanlarda virüs ve bakterilerin yayılması daha kolay hale gelir.

Bu nedenle toplu kullanıma açık alanlarda dezenfektan kullanımı daha yaygın olmalıdır. Hem bireysel hijyeniniz hem de ortak mekanlarda sağlıklı bir ortam hazırlamak için farklı  en iyi el dezenfektanları markalarının antiseptik çeşitleri ile pratik çözümler elde edebilirsiniz.

El Dezenfektanı Nedir?

Gündelik hayatta ellerimiz dış dünya ile en çok temas eden organlarımız. Gün boyunca kapı kolu, pencere kolu, çeşitli elektronik aletler, kalem, masa sandalye gibi başkalarının da dokunduğu yerlere dokunuyoruz. Bu temaslar sonucunda bakteri ve virüs gibi çeşitli mikroorganizmalar kolaylıkla ellerimize bulaşabilir. 

Dezenfekte edilmemiş ellerimizle vücudumuzun göz, burun ve ağız gibi yerlerine dokunduğumuzda kolaylıkla hastalık yapıcı bu mikroorganizmaları vücudumuza almış oluruz. En iyi el dezenfektanları içeriği kimyasallar yardımı ile bize zarar vermeden hastalık yapıcı bu mikroorganizmaları öldüren çözeltilerdir

Dezenfektan Mendil Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dezenfektan mendil seçenekleri, alkol bazlı antiseptikler içeren ürünlerdir. Tek kullanımlık bu ürünlerden kişisel hijyeninizi korumaya ihtiyaç duyduğunuz her an yararlanabilirsiniz. Tekli ambalajlarda ya da 12 ve 24’lü gibi çoklu seçeneklerle satışa sunulan dezenfektan mendiller, pratik bir şekilde yanınızda taşınabilir. 

Böylelikle nemlendiricili ürün seçenekleri ile ellerinizin kuruma problemi en aza indirilebilir. En iyi el dezenfektanlarını çantanızda taşıyarak kişisel hijyeninizi sağlamak için pratik bir çözüm elde edebilirsiniz. Kişisel hijyeninizi korumak için dezenfektan mendillere ek olarak yüksek dezenfeksiyon standartları sunan ve cildi yıpratmayan el dezenfektanlarından da yararlanabilirsiniz.

Wtr Handdes En İyi Dezenfektan

Handdes markalı dezenfektan kimyasal içerikli olan, cerrahi alanda da sıklıkla kullanılmakta olan medikal bir dezenfektandır. Genel olarak sağlık kuruluşlarında sıklıkla karşılaştığımız bu dezenfektanlar, parfüm içermeyen pompalı şişelerde bulunmaktadır ve oldukça pratiktir.

En iyi dezenfektan olarak bilinen Handdes markalı dezenfektanlar gibi piyasada pek çok dezenfektan bulunmaktadır fakat bu ürünlerin gerçek bir koruma sağlaması için bilindik markalar tercih edilmelidir. En iyi 6 dezenfektan markası arasında en iyilerinden.

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

Eyüp Sabri Tuncer Antibakteriyel Jel 

En iyi el dezenfektan markaları arasında bulunan Eyüp Sabri Tuncer, antibakteriyel jel ürünüyle tüketicilere hitap ediyor. Genel olarak su ve sabuna erişimin mümkün olmadığı yerlerde el ve cilt temizliği için tercih edilmekte olan en iyi el dezenfektan ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Jel formunda olan, pratik kullanıma sahip, bakteri ve mikropların kırılmasını sağlayan bu ürün genel olarak çanta boyunda olmasının da avantajı ile çantada taşınmakta ve dilenildiği zaman kullanılmaktadır. En iyi 6 dezenfektan markası arasında vazgeçilmezdir.

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

Dermosept El Dezenfektan Spreyi

En iyi dezenfektan sprey ürünlerinden bir tanesi Dermosept el dezenfektan spreyidir. Antiseptik özellikle olan bu ürün, ellerin daima mikroptan ve bakterilerden arındırılmasını sağlıyor. Özellikle ev dışındaki mekanlarda sıklıkla kullanılan Dermospt el dezenfektanı, en iyi el dezenfektanı ürünler arasında yerini alıyor ve en çok tercih edilen el dezenfektanı oluyor. Spreyli şişelerde bulunan bu ürün, kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor ve küçük boyutta olduğu için çantalarda da rahatlıkla taşınabiliyor.

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

Dr. Mars Dezenfektan

Elleri hijyenik bir şekilde derinlemesine demizleyen Dr. Mars, aloe vera özü ile güçlendirilmiş formülüyle kullanıcısının beğenisine sunuluyor. Sağlık bakanlığından Biyosidal belgeyi almayı başaran ürün, aynı zamanda hassas cilde sahip olan kişiler için Dermatolojik testlere tabii tutuluyor. İçerisinde alkol bulunan dezenfektan, kullanım sonrası cilde nemlilik kazandırıyor.

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

Activex Dezenfektan

Hijyen konusunda bir numaralı markalar arasında yer alan Activex, ürettiği dezenfektan ile dikkat çekiyor. kullanım sonrası derinlemesine hijyen sağlayan ürün, içerisinde alkol bulundurmuyor. Bu sebeple aşırı kullanımlarda dahi cildi tahriş etmeyen dezenfektan, günümüz şartlarında kesinlikle denenmesi gerekilen ürünler arasında yer alıyor.

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

Eczacıbaşı Maratem Dezenfektan

Sunduğu kaliteli malzemeler ile adını duyurmayı başaran ve oldukça eski bir marka olan Eczacıbaşı’nın Maratem dezenfektanı, uygun fiyatıyla satışa sunuluyor. Kullanıcılar tarafından sıkça tavsiye edilen ürün, kullanımdan sonra elde ağırlık oluşturmuyor. Yoğun alkollü formülüyle gerçek hijyen sağlayan dezenfektan, bu sayede sizi ve ailenizi koruyor. En iyi 6 dezenfektan markası listemizde en popüler olan markadır. 

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

Farmasi Dr. C. Tuna Dezenfektan

Son zamanlarda bakım ürünlerinde ismini sıkça duyduğumuz Farmasi’nin Dr. C. Tuna dezenfektanı, içerisinde paraben, ağır metal, GDO bitki ve triksolan içermiyor. Bu sayede güvenle kullanılan ürün, alkol bazlı olması sebebiyle diğer dezenfektanlardan daha yüksek etki gösteriyor. Hayvanlar üzerinde deneyleri bulunmayan firma, birçok kişi tarafından olumlu yorumlar alıyor.

En iyi 6 dezenfektan markası
En iyi 6 dezenfektan markası

 

scroll to top