Close

En faydalı doğal yağlar

En faydalı doğal yağlar

En faydalı doğal yağlar

En faydalı doğal yağlar güzellik mucizeniz olabilir. Alternatif tıp meraklıları yıllardır uçucu yağların gücüne abone olmuşlardır. Ancak artan kullanılabilirlikleri (ve talep edilen sağlık yararları) ile yaygınlaşıyorlar. “Uçucu yağlar harika. Birçok faydaları var.” En faydalı doğal yağlar hangileridir?

Uçucu yağlar nelerdir?

Uçucu yağlar konsantre bitki özleridir. “Bitkiler yapısal malzemelerden ve fitokimyasallardan yapılmıştır. Bu kimyasallar sadece bitkiye değil, insanlara da fayda sağlayan özelliklere sahiptir.” Uçucu yağlar yapmak için muazzam miktarda bitki materyali gerekir. Mesela:

 • Yaklaşık 250 kilo lavanta çiçeği 1 kilo lavanta esansiyel yağı yapar.
 • Yaklaşık 5.000 pound gül yaprağı veya limon balsamı 1 pound gül veya limon balsamı esansiyel yağı yapar.

“Esansiyel bir yağ yapmak için bitkinin çok fazla olması gerekiyor, bu güçlü bir botanik ilacıdır.” En faydalı doğal yağlar hangileridir?

En faydalı doğal yağlar
En faydalı doğal yağlar – En faydalı doğal yağlar
 • Bade Natural Gül ve Tatlı Badem Yağı Doğal Besleyici Bebek Yağı 100 ml 
 • Monoville Soğuk Sıkım Bronzlaştırıcı Havuç Tohumu Yağı %100 Saf Ve Doğal 50 Ml
 • Monoville Soğuk Sıkım Kuşburnu Çekirdeği Yağı %100 Saf Ve Doğal 50 ml 

Uçucu yağlar nasıl kullanılır?

Uçucu yağlar çok güçlü olduğu için, onları neden ve nasıl kullandığınız konusunda dikkatli olmanızı önerilir. Sadece küçük dozlar gereklidir. “Vücudunuz bunlara alışabileceğinden, etkinliklerini azaltarak bunları rutin olarak kullanmamak da iyi bir fikirdir.” Uçucu yağları kullanmanın üç yolu vardır:

Aromaterapi: Aromaterapi, sağlığı iyileştirmek için uçucu yağların koklamasını içerir. “Ruh halinizi hızlı bir şekilde değiştirmenin harika bir yolu. Nefes aldıkça, yağın aroması hemen merkezi sinir sisteminizi uyarır ve duygusal bir tepkiyi tetikler.” Anksiyete ve stres tepkisini hızlı bir şekilde azaltabilir. Bir uyarı, aromaterapinin demans veya davranış sorunları olan yaşlı yetişkinler için iyi çalışmayabileceğidir. Bunun nedeni, insanların yaşlandıkça koku kaybı yaşama eğiliminde olmaları olabilir.

Yutulması: Bazı insanlar uçucu yağları ağızdan çaylarda, takviyelerde veya hatta dillerinde bir veya iki damla yoluyla alırlar. “Eğitimli bir bitki uzmanı tarafından yönlendirilmedikçe, onları bu şekilde kullanmanızı önerilir. Çok güçlü oldukları için zararlı olabilirler.” Sadece birkaç damla uçucu yağla bile farkında olmadan çok fazla bitki materyali alıyorsunuz. Ağzınızdaki mukozal astarı bile yakabilirler.

Topikal uygulama: Ayrıca, vücudunuza emildiği cildinize uçucu yağlar uygulayarak da faydalardan yararlanabilirsiniz. Ancak, uçucu yağları seyreltmeden cildinize doğrudan uygulamama konusunda uyarılır. “Birkaç istisna dışında, cilt tahrişini önlemek için esansiyel yağı hindistancevizi veya jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltmek en iyisidir.”

En faydalı doğal yağlar
En faydalı doğal yağlar – En faydalı doğal yağlar
 • Escabel Bakım Yağı – Saf Lavanta Yağı Saç Ve Cilt Bakımı Çatlak Kuru Dudaklar Için Doğal Bakım Yağı 20ml 
 • Escabel Bakım Yağı – Saf Avokado Yağı Omega3 Antioksidan Vitamin Deposu Nemlendirici Doğal Bakım Yağı 20ml
 • Phrau %100 Saf Ve Doğal Nane Uçucu Yağı 20 ml

Neden doğal yağları denemelisiniz?

Neden doğal yağları denemelisiniz? Saç durumuna alternatif olarak lanse edilirler, cildi nemlendirirler, sivilcelerle savaşırlar ve tırnakları güçlendirirler. Eczanenizin güzellik koridorunda bir yürüyüşe çıkın ve onları birçok üründe bulacaksınız. İşe yarıyorlar mı? En faydalı doğal yağlar hangileridir? Denemen gerekebilir. Herkesin teni farklıdır ve iş deneme yanılma konusuna gelir. Neden doğal yağları denemelisiniz?

Marula

Güney Afrika’ya özgü marula ağacının meyvesinden yapılan bu yağ zengin ve nemlendiricidir. Dermatologların kuru cildi yatıştırdığı yağ asitleriyle dolu. Çabuk emer ve sizi parlak veya yağlı bırakmaz.

Çay Ağacı

Kırmızı, iltihaplı patlaklar bakteriler gözeneklerinizin içinde sıkışıp kaldığında olur. Araştırmalar çay ağacı yağının bu bakteriyi zap yardımcı olduğunu gösteriyor. Bir denemede, akne tedavisinde ve iltihabı yatıştırırken plasebo jelini (aktif maddesi olmayan) yendi. Başka bir çalışma, reçetesiz sivilce ilaçlarında ortak bir bileşen olan benzoil peroksit kadar etkili olduğunu buldu.

Argan

Bazen “sıvı altın” olarak adlandırılan argan yağı, yaşlanmanın etkileriyle savaşabilen polifenol adı verilen antioksidanlar bakımından zengindir. Dermatologlar ayrıca omega-3 yağ asitlerinin kollajen büyümesini artırdığını ve cildinizi dolgunlaştırır. Kuru, yağlı veya normal bir cilt tipine sahip olup olmadığınız önemli değildir. Ayrıca saçı şartlar, ancak ağırlıklarını düşüremez veya yağlı hissettirmez. Diğer saç bakım ürünlerinizi de kullanabilirsiniz.

Papatya ve Nane

Muhtemelen papatyayı rahatlatıcı bir çay olarak düşünürsünüz, ancak bu papatya benzeri bitkiden elde edilen yağ da cildinizi sakinleştirir. Cilt uzmanları buna kızarıklık, tahriş ve enfeksiyon olasılığını azaltan bir anti-enflamatuar ve antiseptik diyorlar. Nane yağı aynı yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Hindistan cevizi

Kuru, çatlak cildin enfekte olma, tahriş olma ve alerjik reaksiyonlara sahip olma olasılığı daha fazladır. Hindistan cevizi yağı onu korur ve nemlendirir ve egzama gibi yaygın koşullarla birlikte giden pulli, kaba lekeleri de yatıştırır.

En faydalı doğal yağlar
En faydalı doğal yağlar – En faydalı doğal yağlar
 • Monoville Çay Ağacı Yağı %100 Saf Ve Doğal 10 ml
 • Monoville Soğuk Sıkım Jojoba Yağı %100 Saf Ve Doğal 50 Ml
 • Bade Natural Soğuk Sıkım Argan Yağı %100 Doğal & Saf 50 Ml

Kuşburnu ve Havuç

Birçok cilt bakım ürününde A vitamini bulacaksınız. Eski cilt hücrelerini yenileriyle değiştirmeye ve kollajen yapmaya yardımcı olan bir kimyasal olan “retinoid”, yara izi ve çatlaklardan kaynaklanan renk değişikliklerini hafifletebilir. Özellikle A vitamini bakımından zengin olan iki yağ: kuşburnu tohumu ve havuç. Bazı dermatologlar akne ve yaşlanma karşıtı tedaviler olarak da iyi olduklarını söylüyorlar.

Biberiye ve Hint

At kuyruğunu dolgunlaştırmak ister misin? Kafa deriniz eskiden olduğundan daha mı fazla gösteriyor? Biberiye yağı daha kalın, parlak bir yele elde etmenize yardımcı olabilir. Bir çalışmada, 6 aylık tedavinin yanı sıra erkeklerde ve kadınlarda yaygın bir saç dökülmesi şekli olan androgenetik alopesi karşı% 2 minoksidil çalıştı. Ve kaşıntılı bir kafa derisine neden olma olasılığı daha azdı. Hint yağı, kaşları ve kirpikleri kalınlaştırıcı olduğu söylenen başka bir ev ilacıdır. Denemeden önce doktorunuza güvenli olup olmadığını sorun, çünkü gözlerinize yakın olacaktır.

Zeytin ve Avokado

İnce ya da kırılgan tırnakların var mı? Basit, tamamen doğal bir çözüm için, yatmadan önce üzerlerine biraz zeytin veya avokado yağı sürün. Yağlar bir gecede ıslanacak ve size iyi yağ asitleri ile beslenecektir. Bunun için başka yağ türlerini de kullanabilirsiniz.

Susam

Gargaranı yağ ile değiştirebilir misin? Modaya uygun, ancak yağ çekmek veya ağzınızı yağ ile durulama, sağlıklı dişler ve diş etleri için nesiller boyu süren bir ilaçtır. Araştırmalar işe yarayabileceğini gösteriyor. Son uluslararası çalışmalar, susam yağı (hindistancevizi ve ayçiçeği işi de) ile kaymanın plak ve diş eti iltihabı kesebileceğini buldu. Ayrıca ağız kokusuna neden olan mikroorganizmaları da yıkayabilir.

scroll to top