Close

En iyi kas gevşetici krem

En iyi kas gevşetici krem

En iyi kas gevşetici krem

En iyi kas gevşetici krem Hangisidir ?  Gün geçtikçe vücudumuzun ağrıları dinmek yerine iyice şiddetleniyor. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile hareketsiz kalmamızın sonucu olarak en ufak bir ani hareketlerde veya güç gerektiren hareket ve taşımalarda kaslarımız hamlama diye tabir edilen ağrılara neden olmaktadır. Bu konulardan ötürü bu yazımızda en iyi kas gevşetici krem markalarını araştırarak en iyi kas gevşetici sprey ve En iyi kas gevşetici krem tavsiye listemizi sıraladık.

Kas gevşetici kremler kasların/eklemlerin, hafif kas ağrıları tedavi etmek için kullanılır. Mentol ve metil salisilat olarak bilinirler. Metil Salisilat, kök birasını andıran tatlı, meyveli bir kokuya sahip renksiz, viskoz bir sıvıdır, ancak nane şekerlerinde bir bileşen olduğu için genellikle “nane” olarak adlandırılır.

En iyi kas gevşetici kremlerin çalışma prensibi, öncelikle sürülen yerin soğutulması ve ardından ısıtılması şeklinde çalışmaktadır. Kaslarınızdaki, eklemlerinizdeki veya tendon ağrılarınızı derinden hissetmenizi deriniz üzerindeki bu değişimlerden dolayı hissetmezsiniz.

Kas gevşetici krem nasıl kullanılır?

Kas gevşetici kremler sürüldükten sonra üzerine sıcak havlu kapamak, bandajlamak, sıcak su torbası gibi sıcak uygulamalar yapmak sakıncalıdır. Firmalar bu tür uygulamaların yapılmaması gerektiğini krem içeriklerinde de belirtiyor ve sakıncalı olduğunu söylüyorlar. 

Genelde bilinen krem sürüldükten sonra sarılması ve sıcak tutulması olduğundan firmalar bilinenin aksine bu tür uygulamaları sakıncalı buluyor. Kas gevşetici krem kullanırken yaptığımız en büyük yanlışlardan biri de sanırım bu uygulamadır.

En iyi kas gevşetici krem sürüldükten en az 1 saat sonra banyo yapmalı ve su ile temas ettirilmelidir. Kas gevşetici kremlerin etkisi su ile temasta gitmektedir. Kas gevşetici krem kullanırken egzamalı, enfeksiyonlu, kabartı ve isilik olan ciltlerde, yanıklara ve yaralı cilt bölgelere asla sürülmez. 

Her hangi bir şeye alerjisi olan kişiler kas gevşetici krem kullanmadan önce bu alerjilerini doktora söylemelidirler. Kremlerin içerikleri sizin alerjinizi tetikleyebilirler. En iyi kas gevşetici kremler uygulandığı bölgeye en fazla 10 gün üst üste sürülmelidir. 

Eğer ağrılarda ve kas gerginliğinde bir değişiklik olmaz ise mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Kas gevşetici merhemleri 10 günün üstünde uygulama sakıncalıdır.
Kas gevşeticiler vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan faktörleri azaltarak tedavi ederler. Bu tür ilaçları güneş koruyucuları, losyonlar ve diğer cilt ürünleri sürülen cilde kullanmak sakıncalıdır.

Çoğu kas gevşetici ilaç 12 yaş altı çocuklarda kullanılmaz ve bunun yanında hamileler ve emziren kadınların kullanması sakıncalıdır.  Anne karnındaki bebek için zararlı olduğundan ve emzirme döneminde süt ile bebeğe geçebileceğinden çok sakıncalıdır.

Kas gevşetici krem sürüldükten sonra eller bol su ile yıkanmalı ve kesinlikle göz ve dudak çevresine sürülmemelidir. Teması halinde bol su ile yıkanmalı ve ovulmamalıdır. Kas gevşetici ve ağrı kesici kremleri doktorunuzun verdiği ölçüde uygulamalısınız

Sizler için en iyi kas gevşetici kremler isimlerini araştırdık ve örnek teşkil edecek şekilde içerikleri ve nasıl kullanılması gerektiğini yazdık.

En etkili kas ağrısı kremleri

En etkili kas ağrısı kremleri hangileridir? Hareketsizlik, masabaşı çalışma, yoğun spor aktiviteleri gibi bir çok sebep ciddi manada kas spazmları ve ağrılarına neden olabiliyor. Bu yazımızda En etkili kas ağrısı kremleri için harika bir liste hazırladık. Kas gevşetici ilaçlar ağrı kesici ilaçlara göre içinde barındırdığı farklı etken maddeler sayesinde ile daha çok doktor tavsiyesine ihtiyaç duyulan ilaçlardır. 

Dikkat etmeniz gereken konu ise bazı ilaçlara alerjiniz varsa kaş gevşetici iğneler kullanılmadan önce kesinlikle kullanım kılavuzunu okumanızı öneririz. Sizlere çeşitli kas gevşetici ilaç , kas gevşetici krem ve kas gevşetici hap isimlerini burada bulabilirsiniz. Burada yazılan bilgilerin kesinlikle ilacı aldıktan sonra kullanım kılavuzuna göre teyit etmenizi öneririz. İşte En etkili kas ağrısı kremleri…. 

Kas Gevşeticilerin Zararları Var Mı?

Birçok durumda kas gevşetici kullanabilirsiniz. Fazla ısınmadan yapmış olduğunuz sporların ardından kaslarınız istemsiz olarak kasılır. Bu yüzden, yoğun bir ağrı yaşayabilirsiniz. 

Bu gibi hallerde, kas gevşetici kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, çarpma veya kaza gibi durumlarda kaslarda gerilme artar. Bu sorunun üstesinden gelmek için de kas gevşetici kullanabilirsiniz. 

Adale romatizması başta olmak üzere fıtık ve eklem ağrıları, felç ve Parkinson gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kas gevşeticiden faydalanabilirsiniz.

Kas gevşetici ilaçlar; merkezi sinir sistemine etki eder. Bu sayede, adale kasılmasını normal hale getirir. 

Anestezi sırasında meydana gelecek ağrıyı azaltmak adına da kas gevşetici kullanımı işe yaramaktadır. Bozulan motor fonksiyonlarını düzelten kas gevşetici ilaçlar; ağrıların ortadan kaldırılmasını sağlar. Kas gevşetici ilaçlar; çok fazla işe yarasa da bazı durumlarda risklere sebebiyet verebilir.

Bel ve boyun fıtığınız varsa sizin için kas gevşetici kullanmak doğru bir karar olmaz. Çünkü, bu tür ilaçlar; tahmin edebileceğiniz üzere kasların kasılmasını durdurur. Bu gibi hallerde, vücudun ağırlığı kemiklere biner. Bu durum; size ağrı ve acı olarak geri dönecektir ve bu evrede En etkili kas ağrısı kremleri listemize incelemenizi öneririm .. 

Şiddetli ve dayanılmaz ağrılarınız varsa kas gevşetici ilaçlardan faydalanabilirsiniz. Bir başka deyişle, acil servis gibi ortamlarda ağrınızı dindirmek adına size bu ilaçları uygulayabilirler. Ancak, bu gibi durumlarda, uzun süre dinlenmeniz şarttır.

Kas gevşeticilerin yan etkileri olabilir. Hatta, bu yan etkilerin oldukça ağır olduğunu da ifade etmeliyiz. Göğüs ağrısı, kaşıntı, el ve yüzde şişme; başlıca yan etkiler arasında bulunur. Bunun yanı sıra, bulantı ve kusma gibi belirtilere de rastlanır. Kas gevşeticilerin psikolojik yan etkileri de olabilir. Birçok insan; kas gevşetici kullandıktan sonra halüsinasyon gördüğünü iddia eder. Ayrıca, ruh hali değişikliği de ortaya çıkabilir.

Sonuç olarak, kas gevşetici kullanımı; birçok yerde olumlu sonuç verir. Ancak, olası yan etkilerine karşı da bilinçli olmalısınız. En etkili kas ağrısı kremleri listemizi hep birlikte inceleyeliim 

LR -kas Gevşetici- Isıtıcı Termo Losyon 100 ml Nemlendirici

En iyi kas gevşetici krem
En iyi kas gevşetici krem

Escabel Ağrı Kesici Kas Gevşetici Krem 150 ml (AKILLI KREM)

En iyi kas gevşetici krem
En iyi kas gevşetici krem

Tiger Balm Balsam Ağrı Giderici Kırmızı Krem

En iyi kas gevşetici krem
En iyi kas gevşetici krem

Remidor Ağrı Kesici Masaj Kremi

En iyi kas gevşetici krem
En iyi kas gevşetici krem

GAM D Kas Ve Eklem Ağrıları Için Krem

En iyi kas gevşetici krem
En iyi kas gevşetici krem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a comment
scroll to top