Close

Yenidoğan bebek kıyafetleri

Yenidoğan bebek kıyafetleri

Yenidoğan bebek kıyafetleri

Yenidoğan bebek kıyafetleri anneler için çok önemlidir, bebeklerini kucaklarına almayı sabırsızlıkla bekledikleri heyecan dolu süreç boyunca bebeklerine giydirecekleri kıyafetlerini hazırlamaya başlarlar. Yenidoğan bebeklerin hassas vücut yapısına sahip oldukları için yenidoğan bebek kıyafetleri alışverişleri özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Dolayısıyla bebeğiniz için kıyafet seçiminde bulunurken bazı koşulları mutlaka göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. Dünyaya geldikleri ilk anda bebeklerin vücudu gelebilecek bütün tehlikelere karşı korunmasızdır. Bu yüzden yenidoğan bebekler için kıyafet seçimi yaparken optimum düzeyde koruyucu kıyafetlerin seçilmesi gerekir.

Halk arasında geçmişten günümüze bebek giyiminde pek çok safsatayla karşılaşılmaktadır. Örneğin yenidoğan bebeklerin çok fazla üşüdüğünü düşünen anneler, bebeklerini kat kat giydirerek sakıncalı hareket etmektedir. Çünkü bebeği kat kat giydirmek bebeğin vücut sıcaklığının oda sıcaklığından daha sıcak seviyelere çıkmasına neden olmaktadır. Bu oldukça yanlış ve tehlikeli bir uygulamadır. 

Yenidoğan bebek kıyafetlerinin terleme yoluyla vücut sıcaklıklarını dışarı atma yeteneği henüz gelişmemiştir. Oda sıcaklığının yüksek olmasıyla birlikte bebeğin kalın giydirilmesi bebekte yüksek ateş problemlerinin görülmesine zemin hazırlamaktadır. 

Doğum sonrası dönemde bebeğin yüksek ateşlere çıkması, genel sağlığı açısından büyük bir tehlike arz etmektedir. Uzmanların tavsiyelerine göre yeni doğan döneminde bebeğin 24 derece ile 25 derece arasında vücut sıcaklığı olmalıdır. Daha sonraki dönemde vücut ısısı 22 – 24 derece seviyelerine gerileyebilmektedir.

Yenidoğan bebek kıyafetleri
Yenidoğan bebek kıyafetleri
 • Bebe Tavşanlı K Tulum Lacivert 4705
 • Nenny Baby Leopard Yenidoğan Bebek Hastane Çıkışı Badi Zıbın Takımı 149 
 • Bebbek Erkek Bebek Ekru Organic Bamboo Farmer Yenidoğan 10’lu Hastane Çıkışı HS501020-050

Yeni Doğan Bebeklerin Giydirilmesi

Yeni doğan bebeklerin kıyafetlerin mevsim normallerine göre en uygun seviyede vücut ısısı olacak şekilde olması gerekmektedir. Bu bağlamda yaz aylarında tek kat giyim tercihi yeterliyken, kış aylarında 2 kat giydirmek yeterli olmaktadır. 

Yenidoğan bebek kıyafetleri, bebeklerin hassas tenlerine zarar vermemek üzere özel olarak üretilen tekstil ürünleridir. Özellikle teri emen ve hassas cildin hava almasını sağlayan, pamuklu giysiler yeni doğan bebeklerin giymesi tavsiye edilen kıyafetlerdir. 

Yenidoğan bebek kıyafetleri bebeklere giydirilirken, tüylü ve üzerinde sert cisim bulunan kıyafetlerden uzak durulmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda çok dikişi bulunan kıyafetler de yeni doğan bebeğin cildine zarar verebildiği için tavsiye edilmemektedir

Yenidoğan bebek kıyafetleri konusunda en avantajlı giyim ürünlerini aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. İnternet üzerinden sanal mağazamızı ziyaret ederek bebeğinizin ihtiyaç duyduğu en kaliteli ve sağlıklı giyim ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Yenidoğan Bebek Giyimi Nasıl Olmalı?

İlk bakışta yenidoğan bebek kıyafetleri çok sevimli bir görüntüye sahip olduğu için ilgi çekici görülebilir. Fakat bu giysilerin kumaş ve aksesuar özelliklerine dikkate edildiğinde işin rengi değişebilir. Örneğin kumaş yapısı bebeğin teniyle uyumlu olmayan kıyafetler ya da üzerinde sert cisim bulunan giysiler bebek giyimine uygun görülmemektedir.

Dolayısıyla her sevimli görünen kıyafetin dış görünüşüne aldanılmaması gerekir. Çünkü sevimli görünen kıyafetler, bebeğiniz için ideal kumaş kalitesine sahip değilse yarardan çok zarar verici konumdadır. Bu sebeple yeni doğan bebek kıyafeti satın alırken, görünüş özelliklerinden ziyade ilk olarak kumaş kalitesine göz atılmalıdır.

Özellikle bebek kıyafetleri söz konusu olduğunda son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte cildin rahat nefes almasını sağlayan kumaşlar kullanılmaktadır. Nefes alan teknolojik kumaşların üretilmesi sayesinde vücuttaki hava geçişi engellenmeden bebeğin cilt sağlığını da korumak mümkün olabilmektedir.

Söz konusu hava geçişi özellikli kumaşlar, bebekler için herhangi bir alerji riski taşımadığı ve tahriş etmediği için de tercih edilmelidir. Yeni doğan bebeğin giyiminde bu tarz özelliklere sahip kıyafet ve giysilerin seçilmesi oldukça önemlidir. Böylelikle bebeğinizin cilt sağlığını herhangi bir endişe olmadan rahatlıkla koruyabilirsiniz.

Yenidoğan bebek kıyafetleri
Yenidoğan bebek kıyafetleri
 • bebboo Sarı Bebek Takım 0413 941041 
 • Bebe Zürafalı K Tulum Sarı 4705
 • Bebe %100 Pamuk Yavruağzı Araba Baskılı K Zıbın Takımları 5436

Yenidoğan Kıyafetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra, bebeğinizin en kaliteli şekilde beslenmesi gibi en konforlu kıyafetleri giymesine de özen göstermelisiniz. Son dönemde uzmanlar, özellikle yeni doğan bebek giyiminde annelerin bilinçlenmesi adına çok önemli noktalara parmak basmaktadır. Bebek giyiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de bebek giysilerinin hem yumuşak hem de esnek bir yapıda olmasıdır. 

Çünkü yumuşak yapıdaki kumaşlardan imal edilen giysiler, bebeğin hassas cildine zarara vermemektedir. Böylelikle bebeğinizin cildi tahriş olmadan, cilt problemleri yaşamadan rahat edebilecektir. Aynı şekilde esnek yapıya sahip kumaşlar da bebeğin hareket alanını daraltmadığı için bebeğinizin huzurunu kaçırmayacaktır.

Esneme payı olmayan kumaşlardan üretilen giysiler bebekleri huzursuz ettiği gibi, çok riskli gelişim bozukluklarına da sebep olabilmektedir. Bu yüzden anne ve babalara bebek giyiminde çok büyük görevler düştüğü asla unutulmamalıdır.

Yeni doğan bebek giyiminde anne ve babalar tarafından sıklıkla yapılan bazı yanlış ve hatalı uygulamalar bulunmaktadır. Örneğin annelerin ve anne adaylarının bebeğin hızlı fiziksel gelişimini göz önünde bulundurmadan fazla sayıda kıyafet alması bu problemlerden biridir.

Bebekler gelişim süreçleri çok hızlı olan canlılardır. Bu sebeple yenidoğan çağındaki bebeklerin çok hızlı büyüyecekleri için alınan giysileri birkaç seferden fazla giyemeyecekleri de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır

Yenidoğan bebeklerin gelişim süreçlerine dikkat edilerek onlar için en uygun kıyafetler tercih edilmelidir. Sanal mağazamız üzerinden kız ve erkek bebeğiniz için özel olarak hazırlanmış giysiler arasından en sevimli bulduklarınızı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Mağazamızda satışa sunulan bütün yeni doğan bebek giyimi ürünleri, birinci kalitedeki pamuklu kumaş kullanılarak esnek ve kullanışlı şekilde üretilmiştir.

Yenidoğan bebek kıyafetleri
Yenidoğan bebek kıyafetleri
 • VarVar Kız Bebek Ekru %100 Pamuk Bebek Kıyafeti Yenidoğan 5’li Takım Ser35
 • Sözbirce 5’li Hastane Çıkışı Kız Bebek – Mummy & Daddy Yenidoğan Set 5’li – Hastane Çıkışı Bebek Kıyafetleri 3132
 • Tongs Baby Bebek Kıyafeti Yenidoğan 5′ Li Takım CB2955

Uygun fiyatlı bebek kıyafetleri

Uygun fiyatlı bebek kıyafetleri ve kaliteli bebek kıyafet çeşitlerinin bulunduğu bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri rahatlıkla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. Bilindiği gibi bebek kıyafetleri seçiminde bazı noktalar önemlidir. Öncelikle kıyafetleri üretim aşamasından sonuna varana kadar her aşamasında özen gösterilmesi gerekir. 

Doğal ve sağlıklı kumaştan üretilmesi aynı zamanda uygun fiyatlı bebek kıyafetleri olması ve bebeğin rahat edebilmesi açısından pamuk benzeri malzemelerin kullanılması önemlidir. Bu içeriklere dikkat ederken; bebeklerin çabuk büyümesi nedeniyle sık sık kıyafet güncellemesi yapıldığı da bilinmektedir. Dolayısıyla bebek kıyafeti seçiminde bir diğer gerekli etken de.

Bir çocuğunuz varsa bebek kıyafeti seçimi konusunda tecrübeniz de vardır fakat ilk bebeğinizi bekliyorsanız ne tip kıyafetler almanız gerektiğinden onları nasıl temizlemek gerektiğine kadar birçok soru vardır aklınızda.

Bebek kıyafeti seçerken dikkatli olmalısınız tabii; doğru seçilmemiş giyim eşyaları bebeğin sıkıntı duymasına ve hassas cildinin zarar görmesine sebep olur. Size bu önemli konuda yardımcı olabilmek amacıyla derlediğimiz uygun fiyatlı bebek kıyafetleri listesi aşağıda, işinize yarayacağını umuyoruz

Bir bebeğin giysi değişimi ihtiyacı yetişkinlerinden farklıdır, daha yoğundur; öncelikle bunu bilmeniz gerekiyor. İlk zamanlarda bebeğiniz hızla büyüyecek ve kıyafetleri ona küçük gelecektir, bu yüzden bir kerede çok fazla parça almanıza gerek yok. Bebeklerin ihtiyacı olan giysilerin listesini inceleyip bunları tamamlamalı ve yeterli miktarda yedek giysi de hazırlamalısınız. 

Zira bebeklerin terlememesi için üstlerinin günde birkaç kere değiştirilmesi gerekir. Fakat abartıya kaçmayın; şunu unutmayın ki yakınlarınız size hediye olarak giyim eşyaları da getirecekler, bazıları bebeğinin az kullanılmış kıyafetlerini teklif edecek. Biliyorsunuz bebek – çocuk kıyafetleri konusunda böyle bir değiş tokuş adettendir ve bu gayet de güzel bir adettir.

 • Kıyafet seçimini yaşadığınız yerin iklimine ve bebeğin doğacağı mevsime göre yapmalısınız.
 • Bebeğin kıyafetlerini beklenen doğum ağırlığına göre seçmelisiniz.
 • Doğal ipliklerden yapılmış ütü gerektirmeyen giysiler bebekler için en idealidir. Bebek kıyafeti seçerken sentetik kumaştan yapılmış olanlardan uzak durun ve pamuklu ürünleri tercih edin.
 • Çok dantelli, bağcıklı, saçaklı kıyafetler pek kullanışlı değildir.
 • Yenidoğan kıyafetlerinde daha çok uygun fiyatlı bebek kıyafetleri tercihiniz olmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top