Close

En şık siyah topuklu ayakkabılar

En şık siyah topuklu ayakkabılar

En şık siyah topuklu ayakkabılar

En şık siyah topuklu ayakkabılar nelerdir? Haydi bizimle birlikte fikir edinin topuklu ayakkabılar pek çok kadının vazgeçilmezidir en şık siyah topuklu ayakkabılar gece kıyafetleriyle, günlük kombinlerle hatta spor bir giyim tarzıyla bile büyük bir uyum sağlamaktadır. Ancak topuklu ayakkabıların uzun süre kullanımı, çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. 

Tüm vücudumuzun yükünü taşıyan ayaklarımız, yüksek topuklu ayakkabıların içinde çok daha fazla zorlanmaktadır. Hal böyleyken, günlük yaşamında en şık siyah topuklu ayakkabılar vazgeçemeyenlerin ayak ve vücut sağlığı açısından dikkat etmeleri gereken önemli noktalar vardır. Bu yazımızda, en şık siyah topuklu ayakkabılar ile giyme kılavuzu hakkında her şeyi derledik.

Topuklu Ayakkabının Kullanımı

İçinde rahat edebileceğiniz, şık bir en şık siyah topuklu ayakkabıları seçtiniz. Fakat her şey tam olarak bitmiş değil. Ayakkabının seçimi kadar kullanımı da önemlidir. Günlük hayatınızda, topuklu ayakkabı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

 • Gün içerisinde 3 saatten fazla kullanmayın.
 • Her gün aynı topuklu ayakkabıyı giymeyin.
 • Duruşunuza dikkat edin.
 • Adım atarken, önce topuğunuzun yere değmesine dikkat edin.
 • Ortopedik taban kullanın.

Bu noktalar, topuklu ayakkabı kullanımında önemlidir. Topuklu ayakkabıyı gün boyu kullanmamak, mümkünse en fazla 3 saat kullanmak gereklidir. Her gün aynı topuklu ayakkabıyı giymek, ayaklarınızda daha fazla hasara neden olur. Bu yüzden farklı boyda topuklu ayakkabılar kullanmalısınız.

Uygun ayakkabılarda ortopedik taban kullanarak, ayaklarınızın daha rahat etmesine olanak sağlayabilirsiniz. Topuklu ayakkabı kullanırken, duruşunuz oldukça önemlidir. Ağırlığınızı her iki ayağınıza eşit olarak bölüştürün ve omurganızı uzatın. Adım atarken yere önce topuğunuz, daha sonra ayakucunuz değmelidir.

Kadınlar için en şık siyah topuklu ayakkabılar çok çeşitlidir. Kadınlar topuklu ayakkabıları çok sevmektedirler. Topuklu ayakkabılar hem günlük yaşamda, hem de özel günlerde tercih edilebilecek ayakkabılar olmaktadırlar.

Pek çok topuklu ayakkabı çeşidi vardır. Kısa topuklu, uzun topuklu, platform topuklu, ince topuklu, kalın topuklu gibi çeşitler vardır. En sevilenler genellikle klasik modellerdir. Örneğin siyah renk ayakkabılar daha fazla tercih edilir. Bunun yanı sıra, taba, kırmızı, bordo, lacivert gibi renkler de çok rağbet görmektedir. Bu ayakkabılarla çeşit çeşit kombin yapabilirsiniz.

En Sevilen Ayakkabı Modelleri

Kadınlar tarafından en çok giyilen topuklu ayakkabı modelleri şunlar olmaktadır;

 • Stiletto
 • Platform topuklu
 • Burnu açık ayakkabı
 • Çapraz bantlı ayakkabı
 • Topuklu sandalet
 • Topuklu bot ve çizme
 • Mule Ayakkabı

Bu ayakkabı çeşitleri çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda, bu ayakkabılarla çok pratik kombinler yapılabilir.

Uygun fiyatlı 10 siyah topuklu

Uygun fiyatlı 10 siyah topuklu modellerini sizler için derledik ! Modanın vazgeçemediğimiz unsurlarından olan uygun fiyatlı 10 siyah topuklu ayakkabı vücudumuzda mükemmel illüzyonlar yaratmasının yanında dişiliği ön planda tutan en önemli detaylardan biridir. Boyumuzun daha uzun görünmesini sağlaması haricinde daha dik bir duruş edinmemizi ve özgüvenli görünmemizi sağlıyorlar. 

Bununla da kalmayarak kalçaların daha dik görünmesini sağlayarak vücut proporsyonunu mükemmel bir görüntüde olmasını sağlarlar. Güzel olan her şey gibi aşık olunarak alınan  ayakkabılarınızı kullanmak da bazıları için göründüğü kadar kolay değildir. Bu yazımızda topuklu ayakkabı kullanmak isteyen fakat hiç kullanmamış kadınlar için sıfırdan başlanarak nasıl uygun fiyatlı 10 siyah topuklu ayakkabıyı nasıl tercih etmeleri gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Stiletto

Stilettolar için en uyumlu parçalar kalem etekler ve kısa eteklerdir. Stilettoları, dar parçalar ortaya çıkarmaktadır. Beyaz gömlek, siyah kalem etek ve siyah bir stiletto harika bir kombin olabilir. Bunun yanı sıra, kısa dar eteklerle de kombin yapabilirsiniz. Etek üzerine uzun bir hırka ile de tamamlayabilirsiniz.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Platform Topuklu Ayakkabı

Siyah deri ya da süet platform topuklu ayakkabıları her şey ile giyebilirsiniz. Dar paça bir kot ya da siyah pantolonla harika görünecektir. Pantolonlarınızın üzerine bir gömlek ya da hırka ve içine body ile güzel bir kombin yapabilirsiniz. Pantolonunuzda kemer kullanmanız da kombininizi tamamlayacaktır.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Burnu Açık Ayakkabı

Burnu açık ayakkabılar mevsimli topuklu ayakkabılardır. Kombin için dar pantolonlar, kısa elbiseler ve etekler, taytlar kısacası her şey ile uyumlu bu ayakkabı modelleri de kadınlar tarafından çok sevilmektedir ve tercih edilmektedir. uygun fiyatlı 10 siyah topuklu ayakkabıda en sevilenler arasındadır.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Çapraz Bantlı Ayakkabı

Çapraz bantlı platform topuklu ve bilekten bağlamalı modeller mevcuttur. Bunun yanı sıra çapraz bantlı daha kısa topuklu ayakkabı modelleri de vardır. Parlak, pullu, simli, deri ya da süet modelleri tercih edebilirsiniz. Oldukça zarif ve gösterişli modellerdir. Elbiselerle hoş bir kombin yapabilirsiniz.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Topuklu Sandalet

Topuklu sandaletler yaz günleri vazgeçilmezdir. Sandaletler ne kadar rahatsa topuklu sandaletler de o kadar rahattır. Beyaz, açık mavi, mercan, limon sarısı ve lila gibi pastel tonları yaz günlerinde giyebilirsiniz. Beyaz pantolonlarla mükemmel uyum sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, yazlık elbiselerle de oldukça uyumlu parçalardır.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Topuklu Bot Ve Çizme

Uygun fiyatlı 10 siyah topuklu ayakkabıda en sevilenler arasında olan topuklu botlar ve çizmeler genelde kış günlerinde tercih edilmektedirler. Ancak bu ayakkabılar, mevsimlik olarak da giyilebilmektedir. Siyah, taba koyu kahverengi, gri, lacivert ve bordo renkleri en popüler renklerdir. Dar pantolon ve taytlarla giyilebilir. Bunun yanı sıra, külotlu çorap ve etekle şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Kısa ve uzun topuklu modelleri mevcuttur. Kış günlerinde genelde kalın ve çok uzun olmayan topuklular tercih edilmektedir.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Mule Ayakkabı

Mule ayakkabılar topuklu ayakkabı modelleri içerisinden belki de en rahatlarıdır. Topuklu terlik modelindeki bu ayakkabılar bahar ve yaz günlerinde en ideal seçimdir. Uzun etekler, elbiseler, yazlık pantolonlar ve bol parçalarla giyebilirsiniz. Transparan, süet, deri gibi modelleri vardır. En çok tercih edileni deridir.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Alçak Topuklu Ayakkabılar

Kilolu kadınların topuklu ayakkabılar konusunda hep çekimser davrandığını biliyoruz. Ancak doğru ayakkabı seçimiyle sizler de topuklu ayakkabı şıklığını kombinlerinizle tamamlayabilirsiniz. Topuklu ayakkabı kullanmaya rahat alçak topuklularla başlamanızı öneriyoruz. Kilolu kadınlar haricinde bel problemleri yaşayan kadınlar ve küçük ayaklı kadınlar da kısa topuklu ayakkabılarla oldukça konforlu şekilde gösterişli bir şıklık yaratabilirler.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Dolgu Topuklu Ayakkabılar

İlk kez topuklu ayakkabı giyecek kadınlar için en konforlu başlangıç dolgu topuklu ayakkabılar olacaktır. Yere temas ettiği yüzünün geniş olması ve platformunun eğiminin daha düşük olması denge sorunlarını en aza indirmektedir. Dolgu topuklu ayakkabılar topuğu kavrayan klipslere sahiptir ve genellikle bilekten bağcıklı modellerde üretilirler. Bu sayede ayağı rahat şekilde kavrar ve yürüme esnasında ayakkabının ayağınızdan çıkması önlenir. Yeni başlayanlara konforlu bir dolgu topuklu ayakkabı satın almalarını ve bir süre bu modeli kullanmalarını öneririz.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

Kalın Topuklu Ayakkabılar

Dolgu topuklu ayakkabılara alışkın olan her kadının kolayca kullanabileceği diğer bir model de kalın topuklu ayakkabılardır. Kalın topuklu ayakkabılarla da dolgu topuklular gibi dengenin sağlanması kolaydır. Son yılların trend modellerinden biri olmasından dolayı bu seçiminiz kombininizi en iyi şekilde tamamlayacak ve rahat bir kullanım sunacaktır.

En şık siyah topuklu ayakkabılar
En şık siyah topuklu ayakkabılar

 

scroll to top