Close

Modası asla geçmeyecek denim parçalar

Modası asla geçmeyecek denim parçalar

Modası asla geçmeyecek denim parçalar

Modası asla geçmeyecek denim parçalar hangileri? Son zamanların en sevilen ve en çok tercih edilen modalarından birisi olan denim ceket ve pantolon kombini modası hayatımızdan hiç eksilmeyecek olan modalardan birisi haline gelmiş bulunuyor ve pek çok insanın ilgisini çekmeyi çok iyi başarıyor. Hem şık hem spor her tarzı yakalayan bu modaya gün geçtikçe duyulan ilgi yoğunlaşıyor.  Modası asla geçmeyecek denim parçalar ile kombinler sizlere her programınızda eşlik edebilir ve gününüze şıklık katabilir.

Denim Ceketler

Modası asla geçmeyecek denim parçalar olarak denim ceketler günlük olsun, spor olsun, şık olsun hiç bir kombininizden ve stilinizden eksik etmek istemeyeceğiniz bir parçadır. Zamansız bir parça olan ve modası asla geçmeyecek denim parçalar bu yıl çok daha popüler hale gelmiş bulunuyor.

Her mevsime, her stile hitap eden bir parça olması nedeni ile oldukça kullanışlı olan denim ceketler artık günümüzde her insanın dolabında bulunması gereken temel ve önemli bir parçadır. Gerek kumaş pantolonlarla gerek kot pantolonlarla harika kombinler oluşturabileceğiniz denim ceketler özellikle bahar aylarında en çok tercih edilen ideal seçimler arasındadır.

Denim Ceketler Nasıl Kombinlenir?

Genellikle spor parçalar ile kombinlenen denim ceketler bu sebepten dolayı genellikle spor ayakkabılar ile kombin yapılıyor. Ancak daha şık stiller oluşturmak isteyenler topuklu ayakkabı ve topuklu terlikler ile de kombinler yapabilir. Bunun yanında her mevsime uygun olması özelliği taşıması sebebi ile bot ve çizmelerle de kombinlenebilir.

Düz ya da baskılı pantolon çeşitleri ile çok şık kombinler oluşturulabileceği gibi aynı zamanda etekler ve elbiselerle de kombinlenebilir. Denim ceket ve pantolonlar ile kombinler denim ceketlerde en çok tercih edilen kombin çeşididir. En Trend Denim Ceketler Ve Pantolonlar Nelerdir? Modası asla geçmeyecek denim parçalar hangileri? 

Sezonun en beğenilen ve en çok tercih edilen denim ceket modeli boyfriend ceketlerdir. Üzerinizde bol ve salaş duran bu ceketler aynı zamanda size daha rahat kombin yapma fırsatı ve daha geniş kombin seçenekleri sunuyor. Son zamanlarda büyük beden anlamına gelen oversize modası her kategoride kendini gösterdiği gibi denim ceket modasında da kendini gösteriyor. Bu nedenle denim ceketlerde de kuşkusuz en çok beğenilen ve tercih edilen model oversize ceketler oldu.

Denim Ceket Ve Pantolon Kombinlerinde Çanta Seçimi

Modası asla geçmeyecek denim parçalar ile kombinler yaparken tercih edeceğiniz çanta seçimi tarzınıza tarz katıyor. Yine sezonun trendlerinden ve en çok tercih edilenleri arasında olan baget çantalar hem spor kombinlerinizde hem şık kombinlerinizde tarzınıza tarz katacaktır. Spor ayakkabıyla tamamlayıp spor bir tarz, topuklu terlik ve ayakkabılarla tamamlayıp şık bir tarz yakalayabilirsiniz.

Denim Ceket Ve Denim Pantolon Kombinleri

Modası asla geçmeyecek denim parçalar ile kombin yapabileceğinizi söylemiştik. Ancak en trend kombine ulaşmak ve spor şıklığı yakalamak istiyorsanız denim ceketler ve denim pantolonlar ile yapacağınız kombin sizin için ideal bir seçim olacaktır. Aynı zamanda denim ceketleri denim pantolonlar ve topuklu ayakkabılar ile de kombin yaparak çok tarz olabilirsiniz.

Denim Kumaş Esnek Midir? 

Denim kumaş esnek midir; genellikle rahatlığıyla ve az kirlenmesiyle bilinen bu kumaş, esneklik konusunda ribana kumaş kadar yüksek bir elastikliğe sahip değildir. Bol ve gevşek hatları nedeniyle esneklik sağlayan kumaş, aslında sıkı ve yıpranması epeyi zor ürünler arasında yer alır. Ancak kumaşın esnek olmaması demek, içinde rahat hareket edilemez anlamına gelmemektedir. Yapısı nedeniyle esnemese de gevşek ve yumuşak bir dokuya sahiptir

Bazı modellerinin içinde bulunan likra eklentisiyle esneklikte kazanabilen bu kumaş türü, sentetik ilavesi de yapılarak parlak ve esnek bir doku haline getirilebilmektedir. Kumaşın işlenmesi ve başka malzemelerle karıştırılarak yeni modellerin elde edilmesiyle, çok kullanışlı ve ekonomik ürünler arasında yer alabilmektedir.

Denim kumaş nedir?
Denim kumaş nedir?


Denim kumaş nedir?

Denim kumaş nedir? Dayanıklı yapısı ve geç kirlenme özelliğiyle bir zamanların en çok tercih edilen kumaşlarından biri olan denim kumaş, mavi kot kullanımıyla da dünya çapında eski zamanlardan beri varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Bir çeşit tekstil ürünü olan denim, gevşek ve geniş yapısı nedeniyle kullanıcının rahat etmesini sağladığı gibi dayanıklılığıyla da uzun zaman kullanım imkanı sunmuştur. Denim kumaş nedir?

Kot üretiminde kullanılan denim kumaş, gevşek ve bol yapısıyla giyim sektöründe devrime neden olmuş malzemelerden biridir. Pamuk ve bitki liflerinden elde edilerek üretilmekte olan denim, iplerin bükülmesi ve birbirine ring iplik makinesiyle geçirilmesi sonucunda elde edilir. Hem liflerin hem de pamuğun bir araya gelerek oluşturduğu biçim ucuz üretim yollarından biri olmuş ve yumuşak yapısı sayesinde işçilerin tercih ettiği giyimler arasında yer almıştır. Denim kumaş nedir? Yazımızı okuduysanız devam edelim.. 

Denim kumaş özellikleri

Denim kumaş özellikleri; Denim kumaşlar, pamuk ipliğinden dokunan veya çoğunluğu pamuktan oluşan, dimi örgüsüne sahip bir tür kumaştır. Denim kumaş özellikleri kaba ve genellikle pamuklu bir kumaş türüdür. Denim kumaşın üretiminde pamuk ipliği kullanılır. Sentetik iplik kullanılmadığı için denim kumaş teri emen yapısı vardır ve oldukça sağlıklı bir kumaş cinsidir. Dayanıklılığı ve geç kirlenmesi, az hatta hiç kırışmaması gibi özellikleri nedeniyle çok tutulmaktadır. 

Denim kumaş özellikleri uzun yıllar önce kullanılmaya başlayan fakat hala popülerliğini kaybetmeyen bir kumaş türüdür. Denim kumaş özellikleri ipliğinin indigo boyar madde ile boyanmış, atkı ipliklerinin ise boyanmamış doğal renginde yani Ekru renkli olmasıdır. Denim kumaş halk arasında blue jeans olarak adlandırılır fakat blue jeans denim kumaşlardan üretilmiş özellikle pantolon olan tüm giysilere verilen addır.

Modası asla geçmeyecek denim parçalar
Modası asla geçmeyecek denim parçalar
  • HerTon Parça Boyalı Denim Klasik Ceket 18-66-051
  • ZDN JEANS Çift Renkli Parçalı Denim Pantolon W-1484 Mavi Beyaz
  • Mizalle Youth Parçalı Denim Ceket (indigo) 20KGYTH1020004-İNDİGO

Denim kumaş ise; spor giyim ve blue jeans yapımında kullanılan kaba, dayanıklı ve kullanışlı bir kumaş türü olup genellikle tek katlı % 100 pamuk ipliğinden üretilenleri tercih edilir. Denim kumaşlar; indigo boyar maddesi ile boyanmış iplikler değişik dokuma kumaş örgüleri ile dokunsa da klasik denim kumaşları örgüsü gabardin olarak adlandırılan dimi örgüsü ile üretilmektedir.
Oldukça popüler olan denim kumaşa olan talep tüm dünyada oldukça fazladır. Denim kumaşın klasik rengi mavidir. Ancak son yıllarda siyah başta olmak giyim sektörü denim kumaşı çok daha geniş bir yelpazede kullanmaktadır. Özellikle gençlerin denim giysileri tercih ettikleri ve severek giydikleri bilinmektedir. Sadece gençler tarafından kullanılmayıp; çocuk, kadın, erkek her yaşta insanın tercih ettiği günlük giyim ve spor tarzda giysiler denim kumaştan imal edilmektedir. Denim kumaşlar; gömlek, erkek-kadın pantolon, kadın giysisi, etek, ceket, mont, şapka ve aksesuar gibi tekstil ürünlerinde kullanılmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top